Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πωπω έπαθα πλάκα με τα γραφικά/σχέδια του νέου PoP!!!

    Πόσο επιβαρύνουν την κονσόλα αυτά; Επειδή υποθέτω υπάρχει διαφορετική προσέγγιση στο σχεδιασμό/προγραμματισμό και δεν είναι απλώς textures διαφορετικής υφής σωστά;


    Comment


    • Ωραιες οι εικονες του Splatterhouse &#33; πολυ gore &#33;&#33; ετσι θα επρεπε να ειναι το νεο Mortal Kombat <_<


      Aντρέας Παγουλάτος

      Comment


      • ti eidous paixnidi einai to Splatterhouse???

        Comment


        • Sony: Πληρώνουμε τα λάθη του παρελθόντος από το Game Over.gr
          Μια άκρως ενδιαφέρουσα συνέντευξη παραχώρησε ο CEO της Sony Howard Stringer, ο οποίος δεν δίστασε να πει τα πράγματα με το όνομά τους, κοιτάζοντας παράλληλα με αισιοδοξία το μέλλον. Χαρακτηριστική είναι η δήλωσή του πως εδώ και δύο χρόνια το PlayStation 3 βρίσκεται στη ζωή με "μηχανική υποστήριξη", με την εταιρία να πληρώνει τα πολλά και καταστροφικά λάθη που έγιναν κατά το λανσάρισμα της κονσόλας. Το σημείο κλειδί στην μετέπειτα σταδιοδρομία του -και πάντα σύμφωνα με τον Stringer- είναι η επικράτηση του Blu-ray έναντι του HD DVD, ενώ η εταιρία δηλώνει ευχαριστημένη με τις επιδόσεις της κονσόλας, που ελπίζει σταδιακά να χρησιμοποιηθούν από τους developers και να εκμεταλλευτούν της δυνατότητές της.

          O Stringer υποστήριξε ότι το 2008 είναι η χρονιά που το PlayStation 3 δεδομένου ότι άρχισε να πατάει γερά στα πόδια του και μπορεί να αναμετρηθεί με το Xbox 360, αν και ήταν κατηγορηματικά αντίθετος στις φήμες που θέλουν τη Sony να παίζει σημαντικό ρόλο στην επικράτηση του νέου ψηφιακού μέσου, πληρώνοντας υπέρογκα ποσά στα στούντιο παραγωγής ταινιών. Αν και ανέφερε ότι το Blu-ray είναι το μέλλον, ο Stringer παραδέχθηκε, κλείνοντας τη συνέντευξή του, ότι θα χρειαστεί να περάσει κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα μέχρι το κοινό να εισέλθει στην νέα αυτή ψηφιακή εποχή.[/b]
          Δήλαδή τώρα πρέπει να βγαίνουμε όλοι εμείς οι "απέξω",οι γκρινιάρηδες και να λέμε πως επιβεβαιωνόμαστε?
          Εφόσον το παραδέχεται και η ίδια η Sony πως βρίσκεται στη ζωή με μηχανική υποτήριξη,κάτι φαίνεται πως αλλάζει.Έρχεται και το home και καλά IPs.Aντε καιρός να παίρνει μπροστα πλέον για τα καλά.
          Και πού είστε?Βγάλτε και ένα νέο μοντελάκι και για μας τους πιο late adopters
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • ti eidous paixnidi einai to Splatterhouse???
            [/b]
            To προφανές. Hack n&#39; Slash. Στο megadrive θα μπορούσες να το πεις platform αλλά w/e ήταν τόσο lol το παιχνίδι . Αναρωτιέμαι που το θυμήθηκαν.

            Comment


            • &#39;&#39;Μηχανική υποστήριξη&#39;&#39; σε σχεση με τα εξοδα-εσοδα τους.Δικο τους προβλημα δλδ που δεν εχει να κανει με τον gamer.Απο την μερα που το πηρα μεχρι τωρα δεν εχω κανενα παραπονο σαν gamer,εκτος απο τις καθιστερησεις,οι οποιες και παλι δεν με εχουν επηρεασει καθως δεν υπαρχει μερα χωρις να υπαρχει κατι να παιξω.

              Comment


              • Διαφωνώ αλλάς μιας και είσαι κάτοχος της κονσόλας κάτι παραπάνω θα ξέρεις.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Aφού ρε κουφάλα hater είσαι, δε σε ξέρουμε.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • <div class='quotetop'>(Burai_Fighter &#064; May 30 2008, 11&#58;01 AM) [snapback]25596[/snapback]</div>
                    Διαφωνώ αλλάς μιας και είσαι κάτοχος της κονσόλας κάτι παραπάνω θα ξέρεις.
                    [/b]
                    Κοιτα εγω μιλαω για μενα,εχοντας στην κατοχη μου μονο το Ps3.Αν εχεις 360 ειναι λογικο να ζητας απο το ps3 το κατι διαφορετικο ή το κατι παραπανω.Βγαζεις εξω τα multiplatform δλδ.
                    Ως κατοχος ps3(μονο) πριν τα χριστουγεννα δεν εχω κανενα παραπονο απο τον αριθμο των καλων παιχνιδιων που εχω παιξει.
                    Αυτο ηθελα να πω δηλαδη,οχι οτι δεν εχουν γινει λαθη.Αλλα ενταξει 1.5 χρονο εχει η κονσολα στην αγορα,εχει μελλον ακομα.

                    Comment


                    • Aφού ρε κουφάλα hater είσαι, δε σε ξέρουμε.[/b]
                      Ευχαριστώ είναι γνωστό τοις πάσι πόσο μισώ τη Sony. Απόδειξη πως για PS2 και PSone δεν την έχω τιμήσει καθόλου(μόλις 140 games ο καημένος)

                      Από εκεί και πέρα hideo,φυσικά και μιλώ σαν κάτοχος 360.Aν είχα PS3,θα ζήλευα κάποια games από απέναντι αλλά σίγουρα δε θα είχα παράπονο από άποψης multiplatform(έρχεται και το BioShock με extrάκια)Αν και imho το Live αν και πληρώνεις είναι κάπως πιο μπροστά αλλά και πάλι εγώ είμαι περισσότερο του lonely gaming.

                      Όταν το πάρω το Empire Darth Vader μηχάνημα θα σε παίξω κανά Motorstorm online


                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • <div class='quotetop'>(Burai_Fighter &#064; May 30 2008, 11&#58;15 AM) [snapback]25600[/snapback]</div>
                        Όταν το πάρω το Empire Darth Vader μηχάνημα θα σε παίξω κανά Motorstorm online
                        [/b]
                        Αντε...ολοι το αγοραζετε αλλα κανεις δεν παιρνει τελικα
                        To motorstorm 2 προβλεπω να παιζουμε οταν το παρεις

                        Comment


                        • Prince of Persia Impressions
                          Αν και γνωστό αξίζει να αναφερθεί για την ένα έκταση του gameplay του τίτλου.
                          This time around, Prince of Persia will be trying something different: single-enemy encounters only. Indeed, it?s a dramatic change. Each time you fight an enemy, it?ll be just that enemy. Ubisoft wants the encounters to feel like duels ? and epic, choreographed ones at that.
                          http://gonemicrosoft.com/?p=3030

                          Comment


                          • Παρα πολυ καλο αυτο. Ετσι ηταν και το 3D στο PC, τουλαχιστον η πρωτη πιστα που ειχε το demo. Το Warrior Within με ειχε παρακουρασει με αυτες τις μαχες εναντιον 3-4 που ηταν συνεχεια ιδιες.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Τελειο ακουγεται αυτο, οι μαζικες μαχες των νεων POP δε μου αρεσαν καθολου.
                              Θελω κατι στα χναρια του PoP: SoT, με ΠΟΛΥ platforming και λιγες μαχες.

                              Comment

                              Working...
                              X