Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εdge is SOOOOOOOO sold. Πραγματικά έλεος, ελέω αισθητικής έβαλε 7 σε αυτό το παιχνίδι ενώ άλλα τα έθαψε. Δήθεν όσο δεν πάει.

    Κρίμα πάντως που δε βαθμολόγησε το Braid. Αυτοί που το παίζουν και φιλοσοφημένοι θα του έβαζαν 10 (αξίζει 11).
    [/b]

    Στο Braid εβαλαν στο προηγουμενο τευχος 9,και για μενα δεν ειναι καθολου δηθεν.Τα reviews τους ειναι τα μοναδικα που δινω σημασια,μην κοιτας την βαθμολογια (που ειναι flawed εξαιτιας της βαθμολογησης απο 1-10) αλλα το περιεχομενο των κειμενων που ειναι κατα 95% spot on.

    Comment


    • Στο Braid εβαλαν στο προηγουμενο τευχος 9,και για μενα δεν ειναι καθολου δηθεν.Τα reviews τους ειναι τα μοναδικα που δινω σημασια,μην κοιτας την βαθμολογια (που ειναι flawed εξαιτιας της βαθμολογησης απο 1-10) αλλα το περιεχομενο των κειμενων που ειναι κατα 95% spot on.
      [/b]
      Κι εγώ μαζί σου. Μου αρέσουν πάρα πολύ τα reviews του EDGE. Το 9άρι που έδωσε το συγκεκριμένο περιοδικό με έκανε να πάω και να αγοράσω τον τίτλο και σίγουρα δεν το μετάνιωσα.


      Comment


      • Έχω διαβάσει αρκετά reviews του περιοδικού και δε θα έλεγα ότι τα βρίσκω τόσο καλά. Σίγουρα κάποια ξεχωρίζουν και δεν κρύβω ότι έχω εκπλαγεί από ορισμένα, αλλά και πάλι θεωρώ ότι το edge σε πάρα πολλά πράγματα το έχει χάσει τελείως.

        fanboystic ΥΓ: Το braid άξιζε 10 xD .

        Comment


        • Έχω διαβάσει αρκετά reviews του περιοδικού και δε θα έλεγα ότι τα βρίσκω τόσο καλά. Σίγουρα κάποια ξεχωρίζουν και δεν κρύβω ότι έχω εκπλαγεί από ορισμένα, αλλά και πάλι θεωρώ ότι το edge σε πάρα πολλά πράγματα το έχει χάσει τελείως.[/b]
          Συμφωνώ κι επαυξάνω.Το EDGE πάντως παρέχει μερικά πολύ ενδιαφέροντα άρθρα σχετικά με την βιομηχανία,απόψεις μερικών εξωτερικών συντακτών,αφιερώματα κτλ.Στο θέμα των reviews κάνει κοιλιά.Δεν είναι λίγες οι φορές που δεν εστιάζει ουσιαστικά στα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα των παιχνιδιών και προτιμά να δίνει μια πιο γενική εικόνα για την ποιότητά τους.
          Αυτή την τακτική την έχω συναντήσει σε πολλούς τίτλους π.χ. The Elder Scrolls IV: Oblivion, Arx Fatalis, Manhunt,The Elder Scrolls III: Morrowind για να αναφέρω μερικά.
          Θα μου πείτε ότι το περιοδικό δεν στοχεύει στο να απαριθμεί ή να σου λέει βήμα βήμα τις ιδιαιτερότητες κάθε τίτλου αλλά προσπαθεί να σου δείξει με μία τρίτη ματιά διαφορετική από τα συνηθισμένα reviews άλλων συντακτών.Το αποδέχομαι αυτό αλλά δεν είναι αρκετό καθώς πρόκειται απλά για μία ακόμη γνώμη.

          Οι απόψεις του <<καθαρού>>gamer(δεν κολλάει σε λογότυπα,κονσόλες,αριθμό πωλήσεων,hγpe κτλ) που ενδιαφέρεται κυρίως για την διασκέδαση και εμπειρία που θα αποκομίσει παίζοντας ένα τίτλο είναι επί το πλείστον τελειώς διαφορετικές από τις γνώμες πληρωμένων δημοσιογράφων που λίγο ή πολύ κρίνουν έναν τίτλο από πολλές πλευρές και παραμελούν ίσως το πιο σημαντικό,την δική τους προσωπική κρίση κάτι που έχει μία λογική σύμφωνα με το επάγγελμά τους.

          Πιθανόν όλα αυτά να σας φανούν αρλούμπες αλλά αυτό που θέλω να πω απλά κι ωραία είναινα μην τρέχετε πίσω από τα εννάρια ή τα δεκάρια επειδή τα βάζει το 90% του πλανήτη αλλά επειδή ο τάδε τίτλος σας άρεσε είτε λέγεται Crysis 13 είτε Dooblex Triplex.Πιστέψτε με δεν είναι καθόλου ελιτιστική συμπεριφορά αυτή.

          2 νέα trailer για το Project Origin.Ομολογουμένως το παιχνίδι δείχνει πολύ καλό.
          http://www.gamersyde.com/news_7036_en.html

          Comment


          • Capcom &#39;Working On&#39; Bringing Tatsunoko vs. Capcom to the US
            http://www.kombo.com/article.php?artid=11630

            Go go Capcom, μονο εσυ ακους τους οπαδους σου. Πραγματικα χαρηκα οταν ειδα στο official forum τους πως staff της Capcom USA μιλαει με τους fans σχετικα με το τι μπορει να γινει για console port ενος παιχνιδιου που αποκλειεται να πετυχει εμπορικα (ειπαν πως δε θα το βγαλουν εκτος Ιαπωνιας σαν arcade, αλλα το παλευουν για console port).

            Φημολογειται πως αν βγει, θα βγει στο Wii περιεργως, μιας και το arcade board αυτο υποτιθεται πως ειναι σχεδον πανομοιοτυπο με την κονσολα της Nintendo.

            Anyway τι να λεμε, μαλλον μονο εγω καιγομαι να το παιξω .
            Παρτε και 2 ωραια ματσακια ετσι να χουμε:
            http://ca.youtube.com/watch?v=jCjOG_4q2so&feature=user
            http://www.youtube.com/watch?v=MRBDI5cgzA0

            Comment


            • Anyway τι να λεμε, μαλλον μονο εγω καιγομαι να το παιξω[/b]
              Ε μην παίρνεις κι όρκο.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Σε όποιο παιχνίδι εμφανίζεται ο Ryu με ενδιαφέρει.
                Ήθελες δεν ήθελες Xeno πάλι με πώρωσες&#33; Στιγμή 1:35 στο πρώτο βίντεο, φανταστικό, εκπληκτικό, πανίσχυρο ... SHIN....&#33;
                Δικό σας....:
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Οκ τσιμπησαν εστω οι 2 που περιμενα .
                  Μπορει να ειμαι combo freak και να γουσταρω τρελα βλεποντας αυτη την υπερβολη, αλλα το βασικο ειναι πως μου αρεσει εξισου τρελα και η αισθητικη, σε αντιθεση με το imo παραφορτωμενο MVC2 που ποτε δεν καταφερα να αντεξω.
                  Οποτε παμε γερα, υποστηριζουμε με τρελα και κορδελα Capcom και Tatsukono (ο,τι ρολο κι αν βαραει αυτη). Ακομα και στο Wii να βγει δε θα γκρινιαξω (ισως ), ευκαιρια να αξιοποιησω και το SNES pad.

                  Η σεζον 2008-2009 αποτελει ο,τι πιο καυτο για το ειδος εδω και παρα πολλα χρονια (imo ο,τι καλυτερο ever βασικα). Δημιουργικος οργασμος πραγματικα.

                  ... SHIN....&#33;
                  Δικό σας....:
                  [/b]
                  Χμμ.. *ξυνει το κεφαλι του*.
                  Μαλλον θα παρω τη βοηθεια του κοινου.. ή οχι, οχι του τηλεφωνου καλυτερα *calls burai*.

                  Comment


                  • SHORYUKEN&#33;
                    Πλάκα πλάκα χαίρομαι που έχουν κινήσεις από το 3rd strike...Όντως προβλέπεται festival από infinity combos κτλ.Aρκεί να μην είναι broken όπως το X-Men VS SF που έκανες κάτι 100άρια combos χωρίς ο άλλος να μπορεί να αντιδράσει...Αν και με το testing που θα πέσει δε φοβάμαι.

                    Και στο Wii να βγει να φροντίσουν το online.Go go μωρή Capcom&#33;&#33;
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Και στο Wii να βγει να φροντίσουν το online.Go go μωρή Capcom&#33;&#33;
                      [/b]
                      Α χα καλό ε;


                      Comment


                      • SHORYUKEN&#33;
                        [/b]
                        ;)
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Scans and Screens of Game informer?s Coverge of Batman: Arkham Asylum
                          http://www.slashgamer.com/2008/08/14/11-sc...-arkham-asylum/
                          φαινεται πολυ καλο

                          Comment


                          • μερικά νεα στα γρήγορα:

                            Divinity 2: Ego Draconis
                            Trailer[/b]
                            http://kotaku.com/5042743/new-divinity-2-e...raconis-trailer
                            NDS themes

                            Comment


                            • OMG FM2009 με πολλές νέες προσθήκες και 3D in game engine&#33; Υπερωρίες θα κάνουμε πάλι.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Δεν ήξερα που να το βάλω οπότε here you go ^^
                                Family guy Mario

                                Comment

                                Working...
                                X