Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Deus View Post
    Αναμένουμε dragon quest 7
    Πολύ αμφιβάλω.

    Comment


    • Για πλακα θα βγει το DQ7.
      Οσο για τα αλλα τι να πω, το lineup του 3ds γινεται ολοενα και καλυτερο.

      Comment


      • Originally posted by Loggo View Post
        Στα NSMB το πρόβλημα δεν είναι τόσο το art-direction αλλά το πώς αποδίδεται μέσα από το φτηνιάρικο 2.5D.
        Το αυτό.

        Originally posted by Sinclair View Post
        Το μόνο στο οποίο συμφωνώ με και "συμπάσχω" με τον Miyamoto και τους λοιπούς είναι πως είναι πολύ δύσκολο να ανακαλύπτεις τον τροχό ξανά και ξανά.
        Και αυτό.


        Τα New Super Mario Bros είναι πολύ ωραία παιχνίδια όμως χάνουν πολύ από το 2.5D. Παλιότερα παιχνίδια με sprites που έχουν γίνει High Definition remastered μου φαίνονται πολύ πιο ελκυστικά και λιγότερο πρόχειρα. Ή π.χ. τα Rayman Origins / Legends που πάνε την 2D εμφάνιση σε άλλο επίπεδο. Αυτό βέβαια που λέει ο Sinclair είναι πολύ σωστό. Η Nintendo στην ιστορία της έχει προβεί σε πολλές καινοτομίες στις άνωθεν σειρές, είναι δύσκολο πλέον σε κάθε της παιχνίδι να προσφέρει το αντίστοιχο άλμα. Εννοείται πως δεν αναφέρομαι στις σαβούρες τύπου "Mario goes shopping" αλλά για τις σοβαρές της σειρές.


        Το Zelda 3DS φαίνεται πολλά υποσχόμενο, ειδικά αφού θα είναι απ' ευθείας συνέχεια του Link to the past, όμως τα γραφικά του μου φαίνονται πολύ πρόχειρα. Ο χειρισμός του παλιού επίσης μου φαίνεται καλύτερος, όμως αυτό ίσως να είναι και ιδέα μου επειδή κρίνω από το βίντεο.

        Τα υπόλοιπα μου φαίνονται μια απ' τα ίδια. Δεν είναι απαραίτητα αρνητικό βέβαια, τα Yoshi's Island και το Donkey Kong Country Returns φαίνονται καλοί τίτλοι. Απλά θα ήθελα να έβλεπα και κάτι διαφορετικό. Βέβαια η άποψή μου δεν μετράει και πολύ μιας και δεν έχω 3DS, ούτε σκοπεύω να αποκτήσω ένα, αλλά κουβέντα να γίνεται

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Το Yoshi's Island φαίνεται πανομοιότυπο με τα δύο προηγούμενα. Ένα νέο Zelda μου είναι πάντοτε συμπαθητικό αλλά δε μπορώ να θεωρήσω καλό line-up άλλη μια φουρνιά απο τις ίδιες σειρές.

          Comment


          • Originally posted by Raf View Post
            Το Yoshi's Island φαίνεται πανομοιότυπο με τα δύο προηγούμενα. Ένα νέο Zelda μου είναι πάντοτε συμπαθητικό αλλά δε μπορώ να θεωρήσω καλό line-up άλλη μια φουρνιά απο τις ίδιες σειρές.
            Δεν θεωρείς καλό το line up του 3ds???Πλάκα με κάνεις;:troll:

            Δηλαδή δεν έχεις κάτι να παίξεις αυτόν τον καιρό σε αυτό;

            Comment


            • Το alttp2 είναι αναφορά στο σχεδιασμό του Link στα τέλη ογδόντα αρχές ενενήντα, προσωπικά επειδή ξεκίνησα την σειρά από εποχή NES είναι φοβερό fan service που κάνει η Nintendo από επιλογή να αναβιώσει τον κλασικό χαρακτήρα όπως αρχικά είχε σχεδιαστεί.



              οπότε είναι υποκειμενικό αν αρέσει ή δεν αρέσει το καινούργιο(παλιό) art direction του τίτλου. Ο λόγος της νοσταλγίας που προσωπικά νιώθω με κάνει να μου αρέσει αυτή η αισθητική, αν σε κάποιους άλλους δεν τους αρέσει το καταλαβαίνω απόλυτα αλλά δεν σημαίνει πως είναι φτηνό σαν παραγωγή επειδή έδειξαν ένα demo με την μη ολοκληρωμένη έκδοση του παιχνιδιού που βγαίνει σε 6-7 μήνες. Επίσης όσοι έχετε 3ds κατεβάστε το video trailer του e shop να δείτε πόσο ωραίο φαίνεται στην οθόνη του 3ds το 3D, μπορεί να είναι gimmick στους περισσότερους τίτλους αλλά σε μερικά παιχνίδια είναι κορυφαίο και πιστεύω πως η Nintendo θα παίξει πολύ με τους μηχανισμούς του τίτλου όπως η μεταμόρφωση του Link σε "ζωγραφιά" εναλλαγή δύο διαστάσεων με τριών.

              Επίσης δεν αναφέρατε την κυκλοφορία του earthbound(mother 2) στην Ευρώπη, πραγματικά επειδή το έπαιξα πριν μερικά χρόνια σε emulator ο τίτλος τα "σπάει" ο Itoi έφτιαξε τα Goonies των videogames, φοβερό σενάριο γεμάτο χιούμορ και ανατροπές όπως η nintendo ξέρει να φτιάχνει όποιος δεν το κατεβάσει θα χάσει μια φοβερή εμπειρία ειδικά οι RPG fans της εποχής του ενενήντα.

              Yoshi's story 3 όπως τα άλλα δύο μου είναι αδιάφορο, προτιμώ το Mario & Luigi: Dream Team Bros. μιας η συγκεκριμένη σειρά μου έχει χαρίσει πολλές ώρες γέλιου και η Alpha Dream το έχει πιάσει καλά από εκεί που το άφησε η squaresoft με το Super Mario RPG.

              Η Camelot καλύτερα να πατήσει πόδι να αφήσει τα Mario Golf και να πιάσει το επόμενο Golden Sun που μας έχει αφήσει στα cliff hanger endings αλλά μάλλον θα το παίξω στα 40αντα μου.

              Μου ήρθε το Fire Emblem Awakening σήμερα καιρός για λιώσιμο, το Kid Icarus φοβερό αλλά προτεραιότητα έχει ο στρατός. Οπότε God of War ascension on hold, Dust Elysian Tale on hold, Monster Hunter Tri Ultimate περιοδικά κυνήγια, βγαίνει γαμώτο και το Injustice God Among us. Καθόλου χρόνος... Fuck έρχεται Ε3 με πρόγραμμα Ps4,Nextbox και φυσικά Wii U Megatons ο κόσμος δεν έχει λεφτά να τα πάρει και εγώ έχω βγει offtopic. [graps 3ds starts Fire Emblem].

              Comment


              • Originally posted by KimahriRonso View Post
                Δεν θεωρείς καλό το line up του 3ds???Πλάκα με κάνεις;:troll:

                Δηλαδή δεν έχεις κάτι να παίξεις αυτόν τον καιρό σε αυτό;
                Δεν έχω 3DS και δε βρίσκω το παραμικρό λόγο να αγοράσω ένα.

                Comment


                • Originally posted by Raf View Post
                  Δεν έχω 3DS και δε βρίσκω το παραμικρό λόγο να αγοράσω ένα.
                  Οντως μια χαρα line up εχει αν δεν σου αρεσει ειναι αλλο θεμα.. Καλα το ιδιες σειρες ισχυει παντου οχι μονο στο 3DS..

                  Comment


                  • Originally posted by Raf View Post
                    Δεν έχω 3DS και δε βρίσκω το παραμικρό λόγο να αγοράσω ένα.
                    A οκ...απλώς γκρινιάζεις για κάτι που δεν έχεις.:resp:

                    Comment


                    • Έλεος ρε παιδιά,ο καθένας έχει δικαίωμα να ΜΗΝ του αρέσει κάτι.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Edit για καλύτερο βιντέακι να ακούσετε και το soundtrack.

                        Comment


                        • Originally posted by Deus View Post
                          Έλεος ρε παιδιά,ο καθένας έχει δικαίωμα να ΜΗΝ του αρέσει κάτι.
                          Εγώ φταίω που τόλμησα να κάνω δειλά δειλά ένα post για games στο Gamers-Odyssey. Never again!!!

                          Comment


                          • Παντως το 3DS εχει αναγκη τις ιδιες σειρες, αυτες ειναι που το διαφοροποιουν απο τον ανταγωνισμο και ειδικα τωρα με τα smartphones / tablets να χουν μπει για τα καλα στην αγορα. Αν αναλογιστουμε μαλιστα οτι τεχνολογικα δεν ειναι καθολου ενταξει αυτη την εποχη (αναλυση αστεια - ουτε το γθηνοτερο android δεν εχει 400x240, ελλειψη 2ου στικ και γενικα input ελλειπεστατο σε σχεση με το Vita, γραφικα previous gen) το software ειναι αυτο που το εσωσε και τα παει πραγματικα πολυ καλα.

                            Επομενως Raf καλα κανεις και λες οτι δεν εχεις κανενα λογο ομως για τη πλειοψηφια του αγοραστικου κοινου η κονσολα εχει πλεον πολυ καλο line up.

                            Btw το Ace Attorney 5 κυκλοφορει τον ουλιο στην Ιαπωνια! Επομενως 2014 βλεπω western release και καπου εκει θα ριφθει ο κυβος και θα κανω την αγορα (κι αν ειμαι τυχερος θα εχουμε και flashcards επιτελους!).
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment

                              Working...
                              X