Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stop the press

    The final Wii U will roll off Nintendo's production line this week
    Switch off.


    Nintendo will end Wii U production this Friday, multiple sources have confirmed to Eurogamer.

    At the last official count, as of 30th September, Nintendo had shipped 13.36m Wii U consoles. The Wii U's final tally will likely now be only slightly more.

    For comparisons sake, GameCube sold 21m. N64 sold 32m. Wii sold 101m.
    Nintendo's Japanese production line will shut down for the last time this week after the final deadline for orders passed yesterday, Eurogamer understands. Only a small number of further orders were placed.

    Wii U launched back in November 2012 and quickly shifted a couple of million units, although sales have been steady to slow ever since.

    For the 12 months ending 31st March 2017, Nintendo forecasted it would ship just 800k Wii U units. 560k of those had already been shifted as of 30th September, suggesting a further 240k will have been produced since then, as of this Friday, to round out the console for good.

    The last year or so has seen Nintendo, behind the scenes at least, shift its focus to the future. The company's upcoming Nintendo Switch console is still four months away from launch.

    Nintendo has said it won't reveal more Switch details until an event on 13th January, although Eurogamer has pinned down the fact it will have a 6.2" 720p multi-touch screen.
    We've contacted Nintendo for comment.
    http://www.eurogamer.net/articles/20...tion-this-week

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Αντιο Wii U, ησουν γαματο αλλα οι retards προτιμούν polystation
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Και Xbone, μην ξεχνάμε το Xbone . Εν τω μεταξύ πίστευα πως θα το κρατούσαν σε παραγωγή για τα προσχήματα για κάνα 3μηνο μετά την κυκλοφορία του Switch, όμως απ' ό,τι φαίνεται βιάζονται να σταματήσουν την αιμορραγία όσο πιο γρήγορα γίνεται.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Γιατι να ανταγωνιστουν το ιδιο τους το σύστημα..

          Το xbone ειναι μια καλη συμπληρωματική κονσολα, το ps ειναι ο αντιχριστος
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Originally posted by Ramparter View Post
            Γιατι να ανταγωνιστουν το ιδιο τους το σύστημα..

            Το xbone ειναι μια καλη συμπληρωματική κονσολα, το ps ειναι ο αντιχριστος
            καπως ετσι .....



            Comment


            • Hackers unlock NES Classic, upload new games via USB cable
              It’s not as simple as drag-and-drop, but no screwdriver or hardware mods needed.


              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Ή αγοράζεις ένα raspberry pi 3 με λιγότερα λεφτά (και με δυνατότητα να συνδέσεις ό,τι χειριστήριο θέλεις) και περνάς μέσα ολόκληρες βιβλιοθήκες από δεκάδες πλατφόρμες .

                Comment


                • Originally posted by Evans View Post
                  Ή αγοράζεις ένα raspberry pi 3 με λιγότερα λεφτά (και με δυνατότητα να συνδέσεις ό,τι χειριστήριο θέλεις) και περνάς μέσα ολόκληρες βιβλιοθήκες από δεκάδες πλατφόρμες .
                  Τι ακριβώς είναι αυτό;

                  Comment


                  • Καλά, για emulation καλά να είμαστε, υπάρχουν δεκάδες τρόποι κυριολεκτικά για να παίξεις NES, απλά τώρα έχεις +1 και σε επίσημη κονσόλα της Nintendo

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • Από τη στιγμή που το hackαραν, emulated θα τα παίζεις.

                      Το raspberry pi είναι ένας πολύ φτηνός υπολογιστής που έχει τεράστιο community που αναπτύσσει για αυτό, όποτε μπορείς να έχεις πολύ καλές λύσεις για διάφορες λειτουργίες (όπως retro gaming emulation). Κάποια στιγμή θα γράψω ένα post αν ενδιαφέρει, αλλά κάνε ένα google search το retropie και θα καταλάβεις τι εννοώ. Ο ίδιος ο υπολογιστής κοστίζει 30 λίρες κι έχει 4 USB, 1 HDMI, Ethernet, wifi, Bluetooth και πολλά αλλά για χακιες και μαλακιες. Εγώ έχω αγοράσει 4 τέτοια και το ένα το έχω μονίμως ως το βασικό music streamer γι το ηχοσύστημα.

                      Comment


                      • Evans,έχω ξανακούσει γι'αυτό,αλλά θα ήθελα να μάθω περισσότερα.Όποτε ευκαιρείς,θα χαρώ να διαβάσω το ποστ σου.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Και 'γω το ίδιο. Εγώ έψαξα και βρήκα πως πρόκειται για μια πλακέτα ουσιαστικά χωρίς κουτί. Έτσι έρχεται;

                          Μια τέτοια συσκευή θα με ενδιέφερε για δυο ενδεχόμενες χρήσεις. Στην περίπτωση που το πάρω εγώ να είναι ένα media center με πρόσβαση σε YouTube, και σε περίπτωση που το κάνω δώρο σε κάποιον απλώς να χρησιμοποιείται για κατέβασμα (τόρεντ φάση). Τα έξοδα για τη μια και για την άλλη περίπτωση πάνε παραπάνω από τις 30 λίρες της ίδιας της συσκευής;

                          ένα το έχω μονίμως ως το βασικό music streamer γι το ηχοσύστημα.
                          Το έχεις συνδέσει σε οθόνη;

                          Comment


                          • Oh well.

                            £279

                            PS4 slim + Uncharted @ £200

                            Το έκανα preorder αλλά θα το ακυρώσω κοντά στο release. Θα αγοράσω το Zelda στο Wii U (£20 φτηνότερο) και μάλλον θα αγοράσω το Switch κατά τα χριστούγενα. Προσωπικά προβλέπω ένα δεύτερο flop a la Wii U, αλλά θα δείξει. Θεωρώ ότι η ιδέα είναι τέλεια, αλλά υπάρχουν πράγματα που δε μου άρεσαν και πράγματα τα οποία πιστεύω ότι δε θα τους κάτσουν.

                            Γενικά τις τιμές που ζητάνε για κονσόλα και accessories τις θεωρώ παράλογες.

                            Εdit:

                            Παιδιά συγνώμη, σας ξέχασα! Θα ποστάρω για το raspberry pi σύντομα, απλώς δώστε μου λίγο χρόνο .

                            Edit 2:

                            Βέβαια έρχεται έτοιμο για multiplayers μιας και το χειριστήριο σπάει στα 2... Μπερδεύτηκα, τέλος πάντων Χριστούγεννα it is for me, believe . Θα βγει σίγουρα και κανένα καλό bundle με Μάριο τότε.
                            Last edited by Evans; 13-01-2017, 12:30 PM.

                            Comment


                            • ^ -1 ένας αγοραστής! ^

                              85€ για ένα ζευγάρι μοχλούς; Είναι με τα καλά τους;

                              Comment


                              • Βασικά κι εγώ το έκανα προπαραγγελία από public και στο τέλος θα το ακυρώσω όπως φαίνεται, όπως και με το PS VR.

                                Aρχικά οι τιμές είναι launch και θεωρητικά μπορούν να πέσουν( δεν το συζητάμε είναι τραγικές ) Βέβαια από την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι συμβατά τα wii motes και δε συμμαζεύεται... Ανακοινώθηκε κάτι επ'αυτού? Δεν νομίζω να είναι κάτι τόσο τραγικό να το κάνουν( wishful thinking βσκ)

                                Επίσης τι το βιάστηκανε τόσο πολύ? Από τα launch games μόνο το Ζelda αξίζει και γι'αυτό υπάρχει και το Wii U. Βtw πολύ ευγενική κίνηση για τους κατόχους Wii U να μην ανακοινώσουν release date /sarcasm. Τέλος πάντων σε αυτές τις περιπτώσει η υπομονή αποδεικνύεται πάντα αρετή. ( όχι εντάξει τελικά κυκλοφορεί την ίδια μέρα τώρα το είδα, τέλεια βρήκα ποια προπαραγγελία θα κρατήσω )
                                Αυτό που εξέλαβα εγώ πάντως είναι πως ουσιαστικά πρόκεται για φορητή κονσόλα και θα υπάρχουν και πάρα πολλά mobile games, προκειμένου να πιάσουν το πολύ νεαρό και casual δημογραφικό( έχω εκπλαγεί με το πόσο πολύ τα πιτσιρίκια έχουν μπει στην νοοτροπία των touch screens έχω ανήψια που το tablet τους είναι δεύτερη φύση όπως και ο χειρισμός σε games που εγώ μπερδεύομαι, τι να πω χάσμα γενεών xD ) Tο οποίο δημογραφικό βέβαια γιατί να μην αγοράσει Android device, iOS or w/e άλλο tablet και να επενδύσει στην κονσόλα της N. Πολλώ δε μάλλον όταν η nintendo βγάζει games όπως το Pokemon Go και το Super Mario Run σε άλλες Mobile πλατφόρμες.

                                Τώρα για την συνδρομή για online τι να πει κανείς? Ένα NES ή SNES game που θα διαρκεί η ιδιοκτησία του για ένα μόνο μήνα? Κι αισθανόμουν άσχημα να ανανεώσω το PS Plus xD Βέβαια με 32GB memory τι να χωρέσει εκεί μέσα, παρά μόνο 8bit και 16bit roms Το κατανοώ πως είναι η νοοτροπία των mobile devices να μην έχουν 1TB flash memory( κόστος παραγωγής κτλ) αλλά δώσανε καθόλου πληροφορίες για SD/ mini SD cards ή εξωτερικό σκληρό στη βάση?( που εν τέλει αναιρεί το λόγο ύπαρξης του Switch γιατί αν έχεις σκληρό στο cradle πώς θα παίζεις φορητά?)

                                Άντε για να μην κλείσω αρνητικά όσα games ανακοινώθηκαν μου άρεσαν, ειδικά το ARMS ήταν πολύ θετική έκπληξη. Επίσης μου άρεσε που πήραν τη σκηνή νέα πρόσωπα και ο Miyamoto με τον Aonuma μείνανε στα μετόπισθεν. Με αυτή τη μουδιασμένη ανακοίνωση πάντως, προβλέπεται price drop σύντομα( όπως είχε γίνει και με το 3DS) Xώρια που παίζει να έχουμε και updated specs console σε βάθος χρόνου.

                                Τα έγραψα λίγο εν τάχει γι'αυτό ο ειρμός έχει πάει λίγο περίπατο.
                                ΕDIT:
                                Ορίστε και ένα άρθρο που συνάδει με όσα έχουμε γράψει μέχρι στιγμής.
                                Let's start with the positives. Despite the muted aftermath of Nintendo's Switch reveal in Tokyo this morning - and the…
                                Last edited by Sinclair; 13-01-2017, 01:39 PM.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X