Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χμ, για να κάνει κάτι τέτοιο η Square όλο και κάτι καλό μπορεί να ετοιμάζει.
    Άντε να δούμε μπας και πάρει επιτέλους μπρος η κονσόλα και σταματήσω κι εγώ να γκρινιάζω.
    Ετοιμαστείτε να φρίξετε αν ισχύει το παρακάτω
    Nintendo To Begin Charging Money For Some Online Gaming
    http://blog.wired.com/games/2008/02/...do-to-beg.html
    Ελπίζω να εννοεί μόνο προαιρετικό DLC ή τύπου ΜΜΟ
    Αίσχος
    [/b]
    Boy, νομίζω πως καλό είναι να περιμένουμε λιγάκι να δούμε περί τίνος ακριβώς πρόκειται.
    Αν πρόκειται για κάποιο διαφορετικό interface από αυτό που προσφέρει αυτή τη στιγμή, κάτι επιπέδου Live, ή κοντά στο Live τέλος πάντων, προσωπικά είμαι διατεθειμένος να πληρώσω για να έχω σοβαρό online gaming κι όχι την παρωδία που πασάρει η Nintendo αυτή τη στιγμή.

    Το πιθανότερο είναι πως έφαγε κράξιμο από τους 3rd parties κι ίσως έτσι καταφέρει και τους προσεγγίσει καλύτερα, γι αυτό ας περιμένουμε να δούμε, ειδικά από τη στιγμή που δε πρόκειται για πλήρη αντικατάσταση του free online, σαν πρώτη εντύπωση αφήνει μάλλον θετική σε μένα, ειδικά εάν αυτό που θα πληρώνεις είναι τελικά κάτι επιπέδου, αν όχι το ξανασυζητάμε.

    Το μόνο σίγουρο είναι πως πολύς κόσμος μάλλον θα χάσει τον μπούσουλα τουλάχιστον στην αρχή.

    Θετικό και το νέο περί downloadable content, αλλά με το συμπάθιο κιόλας ?welcome to yesterday Nintendo?, όπως και να χει κάλιο αργά παρά ποτέ, άντε μπας και δούμε ποτέ και κανένα demo σιγά σιγά.
    Αλλά με 512 flash memory πολύ απλά you are doing it wrong.


    Believe...
    [/b]
    Ίσως το καλύτερο post σου μέχρι στιγμής.
    Η πλάκα είναι πως όντως θα βγει κάποια στιγμή.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Κι εγω θα περιμενω να δω για τι πραγμα μιλανε. Παντως ρε σεις ποσο γελοιο θα ειναι πανω στο κουτι ενος παιχνιδιου να γραφει "Pay and Play" , δηλαδη τσαμπα τα παιρναμε τα αλλα;
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Κι όμως, ΙΜΗΟ είναι λάθος χειρισμός αν κι ακόμα είναι νωρίς να πούμε με σιγουριά.

        Το χειρότερο κατ΄ εμέ είναι ότι πρώτον ακόμα δεν έχει λύσει το θέμα του αποθηκευτικού χώρου (ενώ με ένα απλό firmware update τακτοποιείται) και δεύτερον σκοπεύει να το ενσωματώσει και σε DS games...

        Τέσπα,έχεις δίκιο Link, θα περιμένω να δω για περισσότερα,κυρίως σε τι παιχνίδια θα αφορά η πληρωμή και για τι ποσό και υπηρεσίες μιλάμε.

        Πάντως σε θετική νότα, τουλάχιστον τα wii-ware games φαίνονται πολύ περισσότερα και καλύτερα από ότι περίμενα εγώ προσωπικά (με πολλά νέα platformers επίσης)




        GDC 2008: Metal Slug 7 Hands-on

        http://ds.ign.com/articles/853/853759p1.html
        NDS themes

        Comment


        • Ναι μωρε Valve δωσε κατι, αφου μπορεις. Οι δυνατοτητες υπαρχουν και η Valve δεν ειναι εταιρεια που λαμακιζεται. Αμα το παρουν αποφαση θα δουμε ωραια πραγματα.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • οχι force... βασικα καποιο παιχνιδι με ψυχικες δυναμεις. που με μια αποτομη κινηση του κεφαλιου στελνεις τον αντιπαλο στο αγυριστο θα μπορουσαν να γινουν πολλα.

            μα καλα, τι βλακειες ειναι αυτες για το online? ακου να πληρωνουμε. πρωτα βγαλε μια οπως πρεπει online υπηρεσια με voice chat υποστηριξη σκληρου δισκου και ολα οσα εχει το live της microsoft και τοτε μιλα μας για μηλα λολ.

            ειμαι over hyped για τους wii-ware τιτλους.

            Comment


            • Νομιζω το online charging εχει να κανει με παιχνιδια τριτων εταιρειων καθαρα. Ισως ετοιμαζουν τιποτα MMO. Ισως ειναι καλυτερα ετσι, να ζητανε ξεχωριστα τα παιχνιδια καποια χρεωση παρα να δινουμε 50-60 ευρω ετησια για ολα τα games οπως στο Live.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Ειναι χειροτερο το 5ε το μηνα για τα παντα απ το <insert amount> για 1 παιχνιδι το μηνα;

                Εκτος αν πιστευεις πως θα δινεις 1-2ε το μηνα.

                Comment


                • Πιστευω οτι παιχνιδια σα το Mario Kart θα ειναι τσαμπα ενω ενα MMO ας πουμε θα σου ζηταει να πληρωνεις καποιο ποσο ανα περιοδο. Ισως να μη συμφερει τελικα απεναντι στα 5ε το μηνα του Live αλλα θεωρω πιο λογικο καθε παιχνιδι να οριζει τη δικη του χρεωση.

                  Εγω προσωπικα με βλεπω να μη δινω τιποτα.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Ειναι χειροτερο το 5ε το μηνα για τα παντα απ το <insert amount> για 1 παιχνιδι το μηνα;
                    Εκτος αν πιστευεις πως θα δινεις 1-2ε το μηνα.
                    [/b]
                    My point exactly...

                    Τέσπα, για να δούμε σε τι τίτλους θα απαιτείται αυτό και βλέπουμε.
                    NDS themes

                    Comment


                    • Ρε, άμα πρέπει να πληρώσω για να παίξω online Super Smash Bros. Brawl, θα τους πλακώσω όλους. Αλήθεια.

                      EDIT:
                      Harrison on Nintedo Wi-Fi Conection: "Easy and free is a pretty persuasive offer."
                      My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                      Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                      Comment


                      • -Ρε συντρόφια, καθίστε να δούμε τι ακριβώς είναι η υπηρεσία και πως θα λειτουργεί, οτιδήποτε συζητάμε στη παρούσα φάση είναι σε υποθετικό επίπεδο και δεν έχει και πολύ νόημα, επίσης μπορεί η ανακοίνωση αυτή με το online να έχει κάποια σχέση με την χθεσινή ανακοίνωση της Square περί υποστήριξης Crystal Tools στο Wii, κάποιο MMO ίσως;

                        -Η Valve πρέπει να βγάλει τίτλους για το Wii, έχω βαρεθεί να το λέω, αλλά το Half Life 2 με καλά Wii controls θα ήταν η απόλυτη FPS εμπειρία.

                        -Ευρωπαϊκό Δίκαιο sux και δύσκολο είναι και μέγιστη προπαγάνδα, πάω να δω λίγο Βέροια – Άρης να στρώσω.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • -Ρε συντρόφια, καθίστε να δούμε τι ακριβώς είναι η υπηρεσία και πως θα λειτουργεί, οτιδήποτε συζητάμε στη παρούσα φάση είναι σε υποθετικό επίπεδο και δεν έχει και πολύ νόημα, επίσης μπορεί η ανακοίνωση αυτή με το online να έχει κάποια σχέση με την χθεσινή ανακοίνωση της Square περί υποστήριξης Crystal Tools στο Wii, κάποιο MMO ίσως;
                          [/b]
                          My thoughts exactly.....Και δεν νομίζω σε πρώτη φάση, τουλάχιστον το κόκκινο του διαβόλου σηματάκι, να συνοδεύει τις first party κυκλοφορίες, αλλά τις 3rd όπως αναφέρθηκε..
                          Και προσωπικά, δεν με πειράζει καθόλου να δίνω κάποια λεφτά για να έχω DLCs, έτσι ώστε να μην έχω φαινόμενα τύπου gh3, αλλά και να δούμε και κάποια mmos στο Wii..
                          Άντε να δούμε, αν και αυτή η αρχαίζουσα κρυπτική παρουσίαση του όλο θέματος από την Nintendo είναι ενοχλητική...
                          Ξέχασα...Δεν νομίζω πάντως να δούμε σκληρό δίσκο...Η όλη φάση με την συμπίεση/αποσυμπιέση φαίνεται να αποτελεί για την N την λύση στο θέμα της χωρητικότητας, αν και προσωπικά μου φαίνεται μεσοβέζικη λύση απλώς...
                          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                          Let's just all say the magic words and go back to reality.

                          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                          Comment


                          • Συνέντευξη του S.Spielberg για το Boom Blox

                            http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/7260228.stm
                            Spielberg was inspired to make a title for the Wii after playing on the console with legendary Nintendo developer Shigeru Miyamoto.
                            "He wanted to play a game he could play with his friends and family.

                            "Steven wanted to make a game where the complexity and challenge of using your brain to look at three dimensional puzzles, and throw objects at it, and knock them over, was intriguing enough for adults to be interested.
                            "And at the same time this kinetic, visceral feeling would be attractive to children as well."
                            Castle adds: "As Steven would say: &#39;Kids just like to break things&#39;."
                            Spielberg came up with the idea of the game

                            The development team spent a long time working on the control system for the game.
                            "We brought in the best computer scientists and we working on analysing the data you get from the Wii remote," says Castle.
                            "That was actually a very, very difficult problem involving lots of calculus.
                            "So many Wii games record just what the Wiimote is doing without much thought about or at least computation about what it was intended by the player.

                            "We&#39;ve put a lot of thought and energy into what was intended by the consumer." [/b]
                            NDS themes

                            Comment


                            • Imagination Is The Only Escape
                              http://kotaku.com/360003/exclusive-eternit...e-the-holocaust

                              Πολύ παράξενο concept και με σαφείς επηρροές από τον Λαβύρινθο του Πάνα στην όλη ιδέα.Από τη μια είναι μάλλον θετικό το να περνάνε κάποια μηνύματα αλλά από την άλλη ο τρόπος και το μέσο δεν είναι και τα πλέον ενδεδειγμένα,ιδίως όταν μιλάμε για ιστορικά γεγονότα.
                              Πρώτες εικόνες για τον τίτλο, παρέθεσε ο Βartinio εδώ (post #208)[/b]
                              Όντως φαίνεται πολύ ενδιαφέρονα και μακάρι να αποδειχθεί κάτι καλό. Σωστή η παρατήρηση σου για τις επιρροές από την ταινία του Del Toro (αν και η ταινία η ίδια δε μου άρεσε ). Αναμένουμε και βλέπουμε. Οι εικόνες πάντως είναι φοβερές και η αισθητική επίσης. Η ιδέα είναι κάτι που με γοήτευσε από την ταινία, ελπίζω η υλοποίηση του "παραμυθιού" να δίνεται καλύτερα. Επίσης έχω κάποιους φόβους για το ίδιο το σενάριο του παιχνιδιού, μια που το θέμα που αγγίζει είναι λίγο ευαίσθητο και θα μπορούσε άνετα να χρησιμοποιηθεί ως μέσο προπαγάνδας και παραπληροφόρησης. Τέλος θα συμφωνήσω ότι, όντως, το μέσο δεν είναι (τη στιγμή αυτή τουλάχιστον) το καλύτερο για την επίτευξη ενός, φαινομενικά, τόσο καλού στόχου, αλλά εγώ το βλέπω ως κάτι θετικό για την προώθηση του χώρου σε κάτι καλύτερο. Γενικότερα, τον τελευταίο καιρό υπάρχουν έξυπνες ιδέες δημιουργών που προσπαθούν το κάτι παραπάνω και ξεφεύγουν από τα κοινότυπα παραμυθένια settings, όπου δεν έχουν κανένα νόημα. Εμπλουτίζονται τα videogames και γίνονται όλο και πιο ώριμα κατ&#39;εμέ. Αναμονή, λοιπόν .

                              Comment


                              • Καταπληκτικό φαίνεται τόσο από πλευράς concept όσο και αισθητικά, όπως και το Eternities Child άλλωστε, γενικά πολύ τον πάω αυτόν τον Luc Bernard και ενδιαφέρουσες δημιουργίες κάνει και σωστές τοποθετήσεις παίρνει.
                                Στηρίζουμε Luc Bernard λοιπόν.

                                Αν και το βλέπω το censoring να χτυπάει για μια ακόμα φορά την πόρτα, αλλά τέσπα.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X