Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι κι εγώ αυτό υποψιάζομαι,αλλά από την άλλη μου φαίνεται υπερβολικό.
    Carpe diem

    Comment


    • Φοβερή λογική έχουν οι τυπάδες της ΕΑ,βγάζουν ports (mass effect 3 ) στο wiiu σε full price ενώ σε άλλες κονσόλες πωλούνται σε bargain,πατώνουν στις πωλήσεις όπως είναι λογικό και μετά δηλώνουν ότι το wiiu είναι μάπα.Εύγε.Σαφώς και έχει κάνει λάθη η νιντεντο αλλά για κάποιο λόγο η ΕΑ έχει κερδίσει για δύο συνεχόμενες χρονιές την διάκριση της χειρότερης εταρείας.

      Όσον αφορά το νιντεντο direct,καλή φάση οι σονικ αποκλειστικότητες,(το sonic lost world για 3ds θα είναι ότι πρέπει)ειδικά τώρα που τα σονικ έχουν πάρει τα πάνω τους,αλλά τα yakuza που στο καλό κολλάνε;Να έβγαζαν ποστ τα yakuza του πλει 3 να το καταλάβω,αλλά τα yakuza 1,2 που βγήκαν πριν 7 χρόνια ποιος να θέλει να τα παίξει σήμερα;Ότι ναναι.

      Όσον αφορά το ότι η retro αναπτύσσει το shenmue 3...Λολ απλά.

      Εντιτ:Δεν με πειράζει και τόσο το ότι η νιντεντο θα μείνει για άλλη μια φορά κονσόλα χωρίς 3d party τίτλους.Αυτό που με απασχολεί,όπως έγραψα και πριν,είναι η εμμονή σε κλασσικές φόρμες gameplay,το ότι δεν λαμβάνουν καθόλου υπόψιν τους το πόσο έχουν εμβαθύνει σε μηχανισμούς gameplay άλλες εταιρείες και το ότι δεν φαίνεται να έχει σκοπό να προσπαθήσει για κάτι διαφορετικό.Καλά για καινούριο IP έχω πάψει πλέον να ελπίζω...Αν δεν αλλάξει φιλοσοφία δεν θα πάρω wiiu.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Αντεξε αρκετα αλλα μαλλον υπέκυψε
        Φυσικα υπαρχουν πιθανοτητες να ειναι fake (αν και το video φαινεται legit) και ποιος ξερει ποτε θα σκασει το πρωτο update που θα τα brickarei ολα XD

        Comment


        • To γραψα κι εγω στο θεμα για homebrew:


          Καλη φαση, αντε να δουμε ποσο νοημα εχει με τα απειρα fw updates του 3ds. Απο την αλλη τα (λιγα βεβαια) fw updates του Wii δε ζορισαν στο ελαχιστο τις προσπαθειες της homebrew community.

          Comment


          • Originally posted by Xeno View Post
            To γραψα κι εγω στο θεμα για homebrew:


            Καλη φαση, αντε να δουμε ποσο νοημα εχει με τα απειρα fw updates του 3ds. Απο την αλλη τα (λιγα βεβαια) fw updates του Wii δε ζορισαν στο ελαχιστο τις προσπαθειες της homebrew community.
            Δηλάδή κατάφεραν να το «σπάσουν»;
            sigpic

            Comment


            • Σε ιαπωνικο N direct ανακοινωθηκε το ΑΑ5 για τις 25/7 και το Monster Hunter 4 για τις 14/9 (αρκετα νωριτερα απ' οσο περιμενε ο κοσμος). Μαζι με το Pokemon X/Y που παει για Οκτωβρη λογικα θα κανουν dominate την ιαπωνικη αγορα για τους ερχομενους μηνες τουλαχιστον.

              Comment


              • Epic artwork!

                Απογοητευτηκα βεβαια, περιμενα κατι πιο Galaxy αλλα καταλαβαινω την επιλογη τους. Βεβαια εξακολουθω να μη καταλαβαινω γιατι δε βαζουν online.

                Do a barrel roll!

                Comment


                • Γιατί όμως μόνο ο Μάριος όταν γίνεται γάτα δεν έχει το χρώμα του;
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Φανταζομαι οτι απο τη μια θελαν να δωσουν χρωμα στη στολη για να τονισουν τη μοναδικοτητα της, απο την αλλη αν ολοι αλλαζαν χρωμα θα μπερδευονταν λιγο οι παικτες οταν θα παιζαν ολοι μαζι.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Ιδού το πιο όμορφο παιχνίδι της Ε3.

                      Comment


                      • Δεν ξέρω αν το πόσταρε κανείς άλλος, αλλά ο David Wise επιστρέφει στο Tropical Freeze.

                        Comment


                        • Ναι, το εγραψα κι εγω, ενα καλο OST πιστευω πως μπορει να ανεβασει πολυ την ολη εμπειρια. Οι εχθροι φαινονται πιο ενδιαφεροντες απο αυτους του DKCR, το OST λογικα επισης θα ειναι καλο, οποτε πιστευω πως θα καλυψουν τα αδυναμα σημεια του DKCR. Μενει να δουμε αν ο Wise μπορει να μας δωσει κατι κορυφαιο a la DKC2. Yπαρχει και η ευκολη λυση του να χρησιμοποιησουν μερικα παλια themes, δε νομιζω να χει κανενας παραπονο αν το κανουν κι αυτο, αλλωστε το καναν και στο 1ο παιχνιδι στο οποιο δε συμμετειχε καν ο Wise.

                          Comment


                          • α τωρα το δα καλο αυτο
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Να κι ένα 14λεπτο βίντεο με όλες τις πίστες του demo.



                              Έπος δείχνει. Η μουσική είναι ήδη 10 στα 10.

                              Comment


                              • Επική ανάλυση από Gamexplain.

                                Comment

                                Working...
                                X