Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αφου το Wonderful 101 δεν εχει δικο του thread το βαζω εδω:

    Do a barrel roll!

    Comment


    • Πιστεύω ότι το demo περισσότερο κακό έκανε παρά καλό. Αν και παιχνιδάρα έχει τεράστια καμπύλη εκμάθησης. Στην πρώτη ώρα του παιχνιδιού δεν καταλαβαίνεις τι γίνεται. Επίσης αν και η αισθητική είναι kid friendly το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο, το παίζω στο notmal και έχω φάει τα μούτρα μου. Βάλε και ότι είναι στο Wii U, την γνωστή κατάρα της Platinum/Clover και ότι το ιαπωνικό κοινό μαλακίζεται τελευταία έτοιμη η wonder bomba. Κρίμα πάντως.

      edit γιατί πρέπει:



      Comment


      • Με λίγο ψάξιμο είδα ότι η συλλεκτική του Wind Waker HD είναι μέχρι στιγμής μόνο για Αμερική.

        Comment


        • Originally posted by Grimmtak View Post
          Με λίγο ψάξιμο είδα ότι η συλλεκτική του Wind Waker HD είναι μέχρι στιγμής μόνο για Αμερική.

          Comment


          • Πάλι καλά αλλά περίμενα να ήταν κάπως ποιο φτηνό εφόσον Αμερική θα έχει 60 δολάρια :/

            Comment


            • 24/10 το Ace Attorney 5, επιτελους βλεπω να ξανανοιγει το 3ds:
              Find in-depth gaming news and hands-on reviews of the latest video games, video consoles and accessories.


              Πεθανε ο Hiroshi Yamauchi στα 85:
              Hiroshi Yamauchi was Nintendo's third and arguably most important president. When he took the reins from his grandfather in 1949, the Japanese company specialized in the manufacture of playing cards for its home market -- first Japanese-style cards and then, under Yamauchi's guidance, Western-style ones too. By the time he handed over control to Satoru Iwata 53 years later, he'd overseen the creation of all Nintendo's game consoles up to the GameCube and become one of Japan's richest men -- in other words, not a bad innings for a man who passed away today at the ripe old age of 85.


              To Wind Waker HD ως τωρα εχει παρει πολυ καλα reviews (πραγμα που δεν περιμενα). Οριστε μερικα links ετσι ενδεικτκα:

              Eurogamer: 10/10

              IGN: 9.8/10

              CVG: 9/10

              Comment


              • Originally posted by Xeno View Post
                (πραγμα που δεν περιμενα).
                Γιατί;

                Comment


                • Δεν περιμενα να τυχει ευρειας αποδοχης ενα παιχινδι που τοσα χρονια μετα θεωρειται το πιο αδυναμο 3d Zelda. Περαν αυτου και παροτι μου αρεσει αισθητικα το remake, ειχα δει και αρκετα παραπονα για το υπερβολικο bloom κτλ, οποτε περιμενα καποιοι να το κατακρινουν αυτο.
                  Προσωπικα τα οσα εχω δει μου αρεσουν και απ' τα οσα διαβασα γινεται λογος για υποδειγματικο remake.

                  Καπου διαβασα πως εκατσαν και εφτιαξαν συγκεκριμενο software για να μεταφερουν τα διαφορα assets απο το GC στο Wii U, οποτε αν εχουν ετοιμα ολα τα απαραιτητα εργαλεια, τοτε ευκαιρια να δουμε μερικα GC remakes ακομα, μιας και η κονσολα εχει υλικο στο οποιο θα αξιζε μια 2η ευκαιρια.

                  Comment


                  • O πρώην πρόεδρος της νιντεντο,Hiroshi Yamauchi,πέθανε σε ηλικία 85 ετών.

                    Hiroshi Yamauchi, ex-Nintendo president and boss of the company as it entered the video game market, has died aged 85, …


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment




                    • Νεό trailer. Ακούστε μουσικάρα.

                      Comment


                      • Ειλικρινα δε με κερδισε αυτη η μουσικη, περιμενω κατι πολυ καλυτερο και ατμοσφαιρικο και λιγοτερο χαρουμενο αν μπορω να το πω απο τον Wise και ελπιζω να μας το δωσει.

                        Σε αλλα νεα ανακοινωθηκε bundle Wii U Premium + NSMBU + NSLU για 250 λιρες / 300 ευρω. Καλη φαση (θα ειναι αν μετα τα Χριστουγεννα εστω καποιο μαγαζι το ξεπουλαει για 200ε το πολυ ).

                        Comment


                        • Comment


                          • Τίτλοι τέλους για το Wii

                            Comment


                            • Μόνο στην Ιαπωνία.

                              Comment


                              • Την ανακοίνωση την έβγαλε η Nintendo Japan αλλά δεν νομίζω ότι προκύπτει από κάπου ότι αναφέρεται μόνο για την Ιαπωνία.

                                Comment

                                Working...
                                X