Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πανω σε αυτο δεν ειναι τυχαιο αυτο που ειπε η Crystal Dynamics για την 1080p αναλυση

    Crystal Dynamics said that the High Frame-rate mode may not always reach the target 60fps, but frame-rate should be north of 45 frames-per-second.


    και αναρωτιεται κανεις "καλα το τρέχει έστω και σε μουφα 4k με 30 fps medium settings και δεν μπορει να πετύχει ενα σταθερο 60αρι σε 4 φορες χαμηλοτερη ανάλυση με τις ρυθμισεις τερματισμένες;"

    που πλεον σημερινες mid range καρτες γραφικών το τρέχουν αέρα αυτο το παιχνιδι σε 1080p.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Οκ τουλάχιστον αν μπορεί να παίζει σταθερά σε 1080p/30hz όλα τα παιχνίδια κάτι θα λέει αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει τα extra λεφτά. Εν το μεταξύ στο youtube έχουν φρικάρει ότι δεν θα υποστηρίζει native 4k και λένε ότι το scorpio θα μπορεί. Αγγούρια αλλά λέμε τώρα, fucking hype.

      Comment


      • To ps4 pro κατα τη γνώμη μου έπρεπε να στοχευει σε σταθερο 1080p/60fps με βελτιωσεις στα γραφικά και να αφηνε πέρα τα παραμύθια περι 4k.

        Oσο για το scorpio μην εισαι τοσο σιγουρος πως θα ειναι η πρωτη κονσολα που θα προσφέρει native 4k. To hw θα ειναι ξεπερασμενο σε εναμησι χρονο και οι απαιτησεις των παιχνιδιών θα έχουν ανέβει.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Originally posted by BigBOSS View Post
          Πανω σε αυτο δεν ειναι τυχαιο αυτο που ειπε η Crystal Dynamics για την 1080p αναλυση




          και αναρωτιεται κανεις "καλα το τρέχει έστω και σε μουφα 4k με 30 fps medium settings και δεν μπορει να πετύχει ενα σταθερο 60αρι σε 4 φορες χαμηλοτερη ανάλυση με τις ρυθμισεις τερματισμένες;"

          που πλεον σημερινες mid range καρτες γραφικών το τρέχουν αέρα αυτο το παιχνιδι σε 1080p.
          Ε εντάξει, χρόνια τώρα τα λέμε αυτά, ποιος μίλησε όμως για PC level performance; Άλλες αγορές, άλλα δεδομένα, οι συγκρίσεις είναι τέρμα για τέρμα περιττές.

          Για μένα το performance boost είναι good news και σε αυτήν την τιμή μάλιστα δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτει τόση γκρίνια.

          Hazuki η αναβάθμιση από υπάρχον PS4 νομίζω αξίζει μόνο αν σου έχει πεθάνει/ πεθαίνει, ή θέλεις να δεις το κάτι παραπάνω έχοντας μία κονσόλα που θεωρητικά θα είναι πιο αξιόπιστη. Εγώ σκεφτόμουν να πουλήσω το τωρινό μου 4 και να πάρω το λεπτό, αλλά η έλλειψη οπτικής εξόδου καθιστά άχρηστο το ηχοσύστημά μου, οπότε thanks but no, thanks.

          Οι συγκρίσεις με Scorpio είναι λίγο αστείες, προφανώς και το τελευταίο θα είναι αισθητά ανώτερο τεχνολογικά, αλλά κυκλοφορεί κι ένα χρόνο αργότερα, άσε που οι υποσχέσεις για fully-native 4k μπορεί και να μην είναι 100% αντιπροσωπευτικές της πραγματικότητας. Θα δούμε...

          Comment


          • Η αλήθεια είναι πως αν θέλει κάποιος με το κατάλληλο un-optimisation φτιάχνει Tetris με γραφικά NES να τρέχει με 10fps στα 480p.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Εγώ παιδιά θα το πάω λίγο πιο σφαρικά κι εκτός θέματος και δεν σας κρύβω ότι αυτή η συνεχής εμμονή των εταιρειών για αριθμούς, spec και αναλύσεις ιδιαίτερα στην πιο πρόσφατη γενιά δείχνουν να αποξενώνονται σιγά αλλά σταθερά, από το νόημα του gaming. Δηλαδή έτσι όπως πάει το πράγμα πιο πολύ βλέπω την κοινότητα του gaming να ασχολείται περισσότερο με τους μικρούς και μεγάλους όρους του hardware παρά για τα games γενικότερα. Δηλαδή για παράδειγμα μπαίνω στο site του NeoGaf και η πλειοψηφία των θεμάτων μιλάνε για 4κ, 1080p, καρέ με διακυμάνσεις, chromatic aberration, animation, φαινόμενα clipping παρά για τις εμπειρίες που βίωσαν από το gaming. Πολλή κουλτούρα και στυλ για γραφικά αλλά τα παιχνίδια με δυνατές εμπειρίες και καλό εθιστικό gameplay μειώνονται όσο περνάνε τα χρόνια.
              Δικό μου παράπονο είναι όλο αυτό το post για μια βιομηχανία που δείχνει να έχει χάσει τον προσανατολισμό της και σε αυτό μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης έχει ο καταναλωτής.

              Comment


              • Σημεία των καιρών είναι και είναι λογικό ο κόσμος να απορεί τι πάνε να πούνε αυτά τα νούμερα. Βλέπουν ανακοινώσεις με αναφορές σε αναλύσεις, TFLOPS, frame rates και λένε "Μα καλά, θα μας εξηγήσει κάποιος τι σημαίνουν όλα αυτά;" Υγιές είναι κατά την άποψή μου να ρωτάει ο κόσμος και να ενημερώνεται. Επίσης η ανάπτυξη του hardware συνάδει με τις απαιτήσεις των developers και κακά τα ψέματα, το gaming όπως το γνωρίζει η συντριπτική πλειοψηφία αποτελείται από ΑΑΑ παραγωγές που έχουν γραφικάρες, έχουν live captured action scenes, φοβερό animation και πάει λέγοντας, με λίγο shooting και platforming από εδώ κι από εκεί... Ή πολύ απλά παίζουν Pokemon Go και <insert name here> Run στο κινητό . Όταν λοιπόν τα δεδομένα είναι αυτά, τότε μέχρι και ένα νέο studio πρέπει να μπορεί να ανταπεξέλθει στον ανταγωνισμό, να αναπτύξει εντυπωσιακά παιχνίδια και να καταφέρει να βρίσκεται σε ένα παρόμοιο επίπεδο με όσους έχουν την ξεκάθαρα ανώτερη τεχνογνωσία και τεχνολογική υπεροχή. Δε μιλάμε πλέον για μία βιομηχανία που κινείται από bedroom developers όπως ήταν το 1970-1980, αλλά για τη μεγαλύτερη entertainment industry, οπότε όταν αναφέρεσαι στο "νόημα του gaming," αναφέρεσαι έμμεσα περισσότερο σε αυτήν την μερίδα καταναλωτών/ παραγωγών (που χρειάζονται καλύτερο hardware), παρά σε αυτούς που θέλουν να παίξουν το παιχνιδάκι τους με την όμορφη αισθητική του, την ωραία μουσικούλα του, το βαθυστόχαστο μήνυμά του, κτλ.

                Από την άλλη βέβαια, εγώ προσωπικά δε συμφωνώ ιδιαίτερα με το ότι οι δυνατές εμπειρίες και το εθιστικό gameplay εκλείπουν. Αντιθέτως θεωρώ ότι διανύουμε την πιο ιδιαίτερη, ενδιαφέρουσα και πλούσια gaming εποχή από τότε που δημιουργήθηκε το είδος. Από τη μεριά των παιχτών και τις συζητήσεις που κάνω σχεδόν σε καθημερινό επίπεδο (με deus, sinclair, laharl για παράδειγμα), μέχρι το ενδιαφέρον της ακαδημαϊκής κοινότητας στην εξέλιξη της βιομηχανίας (το διδακτορικό μου πατάει πάνω σε game studies, οπότε έχω μεγάλο exposure στη σύγχρονη έρευνα πάνω σε ηλεκτρονικά παιχνίδια), στους τρόπους έκφρασης και αφήγησης, καθώς και στην ανάπτυξη της indie σκηνής, πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος χώρος γίνεται, μέρα με τη μέρα, όλο και πιο ενδιαφέρων. Προσωπικά πλέον προσπαθώ να βρίσκω τη μαγεία μέχρι και σε "ευτελή" παιχνίδια, τύπου Pokemon Go, γιατί όλα αυτά είναι σύγχρονες προσπάθειες ένταξης του ψηφιακού στο φυσικό κόσμο και καλώς ή κακώς η έννοια του παίζειν στα ηλεκτρονικά παιχνίδια έχει αλλάξει (κι αλλάζει) με ραγδαίους ρυθμούς. Αν το σκεφτείτε, από ένα κοινωνικό χόμπι (τα arcade ήταν εκ φύσεως κοινωνικά, μιας και πήγαινες στο μαγαζί κι έπαιζες με άλλους - πολλές φορές αγνώστους), τα ηλεκτρονικά παιχνίδια μετατράπηκαν σε ένα μοναχικό χόμπι (κονσόλες, υπολογιστές) και τώρα περνάμε ξανά σε μία "κοινωνική" περίοδο (με multiplayer, AR games, location-based games, κτλ.). Προσωπικά βρίσκω μεγάλη ευχαρίστηση βλέποντας κόσμο να βγαίνει στο δρόμο και να παίζει pokemon go (ή Ingress), να φτιάχνει ομάδες, να κάνει σαφάρι και ταξίδια, υποκινούμενος από ένα παιχνίδι. Πολλοί θα υποστηρίξουν ότι κι αυτό αποβλάκωση είναι, αλλά στο δια ταύτα νομίζω δεν έχει ιδιαίτερο νόημα η ταμπέλα που θα δώσουμε στη διαδικασία, αλλά η διαδικασία αυτή καθαυτή (ο κόσμος βγαίνει από το σπίτι του, παίζει και γνωρίζει άλλο κόσμο).

                Εν κατακλείδι, νομίζω ότι υπάρχει αρκετός αποπροσανατολισμός επειδή μεγαλώσαμε και γαλουχηθήκαμε με συγκεκριμένα ερεθίσματα και πλέον βλέπουμε ότι ο τρόπος που μάθαμε να παίζουμε αλλάζει σχεδόν σε καθημερινό επίπεδο. Όταν ζούμε τις αλλαγές, η φυσιολογικότερη αντίδρασή μας είναι να τις απορρίπτουμε κι αυτό έκανα κι εγώ για μεγάλο διάστημα. Πλέον προσπαθώ να είμαι ενημερωμένος και να μην πέφτω στην παγίδα του "Έλα μωρέ, τι να τα κάνεις τα specs;" ή "Έλα μωρέ, pokemon go και πίπες." ΟΚ είναι και κομμάτι της δουλειάς μου να ενημερώνομαι για όλα αυτά και να έχω μία άποψη για το πώς εξελίσσεται η τεχνολογία και πώς ο κόσμος αλληλεπιδρά με αυτήν, αλλά το βρίσκω ενδιαφέρον να γνωρίζω κάποια πράγματα και να προσπαθώ να προσαρμόζομαι/ κάνω informed decisions για το που θα αφιερώσω το χρόνο μου. Εξάλλου είτε video games, είτε AR games, είτε location-based games, είτε MMOGames, είτε board games, όλα παιχνίδια είναι και μου αρέσει να έχω μία ολιστική εικόνα του χώρου.

                #discuss
                Last edited by Evans; 15-09-2016, 11:28 AM.

                Comment


                • Κατατοπιστικό το post σου Evans και ναι συμφωνώ που η διεύρυνση του gaming έχει φέρει κόσμο ας πούμε λιγότερο ''ψαγμένο'' στα θέλγητρά του. Περιορίζομαι στο γεγονός κι αν θέλεις βρίσκω υποκριτικό (όσο ενοχλητικό μπορεί να είναι κάτι τέτοιο) το ότι μερίδα καταναλωτών, η οποία δεν την λες και μικρή, εστιάζει πολύ στο τεχνικό κομμάτι της υπόθεσης βάζοντας πάντα σε δεύτερη μοίρα αυτό που θέλει να του προσφέρει ο εκάστοτε τίτλος. ''Χαλιέται'' δηλαδή από περιστασιακές αστοχίες του hardware είτε λόγω limitations είτε από απλή επιλογή. Είναι κατί που ο ίδιος ο καταναλωτής ως gamer ίσως δεν κατανοεί πλήρως αλλά το info που λαμβάνει από sites ενημερωτικού περιεχομένου, από το περιβάλλον του, στενό φιλικό κύκλο κτλ. τον κάνει να δίνει ολοένα και μεγαλύτερη σημασία σε τέτοια κατά κόρον ελάσσονα ζητήματα. Χάνει δηλαδή την ουσία όταν π.χ. εστιάζει στο γιατί ο Drake έχει λίγο choppy animation όταν κάνει jump, γιατί το Bloodborne έχει λίγο θολούρα στο βάθος, γιατί το Halo 5 έχει 2 σημεία που πάει στα 58 frames, γιατί η Lara βογγάει κάθε 3 και λίγο, γιατί στο Dark Souls με βαράνε και βαράω μέσα από τον τοίχο, γιατί το ένα γιατί το άλλο. Εν ολίγοις αντί να συζητάει για την ποιότητα του επιμέρους κομματιού ενός τίτλου, αναφέρεται όπως έγραψα παραπάνω στο γιατί δεν έχει ανώτερη ανάλυση, fps, anti-aliasing και σε λιγότερης σημασίας θέματα..
                  Πιο πολύ το αναφέρω από περιέργεια να δω την τοποθέτησή σας διότι εμένα τέτοια φαινόμενα δεν με αγγίζουν στο δικό μου στυλ gaming καθώς το κοιτάω με μια πιο σφαιρική κι ελαστική ματιά. Περισσότερο εντύπωση μου κάνει αφού είναι γεγονός ότι και τα developer teams έχουν χάσει αρκετές φορές το μπουσουλα κι έχουν αναθεωρήσει άλλες τόσες τον τρόπο που πρέπει να φτιάξουν ένα game για να βρει απήχηση στο κόσμο.
                  Last edited by Ren_of_Heavens; 15-09-2016, 01:43 PM.

                  Comment


                  • Θέλω να πιστεύω ότι αυτή η μερίδα παιχτών δεν είναι η πλειοψηφία, αλλά μία "ηχηρή μειοψηφία." Προσωπικά με εντυπωσιάζει η τεχνολογική αρτιότητα και παίρνω μία ιδιαίτερη ευχαρίστηση από γραφικές λεπτομέρειες όπως αυτές που βλέπουμε στο Uncharted 4, αλλά σίγουρα δε θα σταθώ σε τεχνικά προβλήματα όταν παίζω Bloodborne (που υπάρχει έντονο φαινόμενο clipping, για παράδειγμα), ή στο κάπως "μέτριο" animation και geometry του Witcher 3. Από την άλλη, πιστεύω ότι είναι σημαντικό να έχουμε frame rate consistency και ένα ισχυρότερο hardware βοηθάει σε αυτό.

                    Οι μεγαλύτεροι φταίχτες, αν με ρωτήσεις, για την όλη φάση είναι οι ίδιοι οι δημιουργοί hardware. Η Sony είχε τη δυνατότητα να κάνει μία ωραιότατη παρουσίαση, επικεντρώνοντας την προσοχή των media στην ανώτερη εμπειρία που θα έχουν οι παίχτες με ένα σταθερό framerate (γιατί κακά τα ψέματα, αυτό θα είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του PS4 Pro κι αυτό θα έπρεπε να είναι το μήνυμά τους), αλλά έπεσαν θύμα της νέας μόδας. Προσωπικά πιστεύω ότι και οι 2 εταιρείες υπόσχονται πράγματα που δεν μπορούν να τα τηρήσουν και - ναι - σε επίπεδο gameplay δε θα προσφέρουν κάτι παραπάνω. Το gameplay (πώς παίζει το παιχνίδι) επηρεάζεται από το framerate, ενώ το γενικότερο experience επηρεάζεται σίγουρα από γραφικά κτλ. Κανένας δε φαίνεται να προσπαθεί να πουλήσει όμως τη σημαντικότητα του frame rate, αλλά καίγονται για UHD και HDR... Oh well...

                    Το adoption rate 4k displays btw στον υπολογιστή (βάσει στατιστικών Steam) είναι 2% αν δεν κάνω λάθος... Και το overall adoption 4k τηλεοράσεων στην Αγγλία (μία από τις μεγαλύτερες αγορές παγκοσμίως) είναι 10%. Τέτοια είναι η "άμεση ανάγκη" για 4k υποστήριξη .

                    Comment


                    • Απ' όσο θυμάμαι, την όλη φάση την ξεκίνησε (ή την καθιέρωσε τέλος πάντων) η Sony στην Ε3 2013 που ανακοινώθηκαν οι νέες κονσόλες, και για να κομπάσουν για την δύναμη της κονσόλας, ανέφεραν ονομαστικά έναν έναν τίτλο, και έλεγαν πως τρέχει στα 1080p ΚΑΙ στα 60 fps. Και φυσικά αναφέρονταν σε indie games χαμηλών απαιτήσεων, ή αναβαθμισμένα ports της προηγούμενης γενιάς. Όλα αυτά σε ένα κοινό που μέχρι πριν αυτήν την παρουσίαση δεν είχαν ιδέα σε τι frames και τι ανάλυση έτρεχαν όλα τα παιχνίδια των προηγούμενων κονσολών που έπαιζαν παλιότερα. Ακόμα και ψαγμένος να είναι κάποιος που παραπονιέται για τα fps, αν τον ρωτήσετε σε τι καρέ έτρεχαν τα παιχνίδια που έπαιξε στα SNES / PS1 / PS2 / N64 κλπ, πόσες είναι οι πιθανότητες να γνωρίζει; Μηδαμινές. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει πως τα 60 fps δεν είναι αναγκαία (είναι και παραείναι ορισμένες φορές), απλά πως ο πολύς κόσμος δεν δίνει σημασία σε αυτά τα νούμερα, εκτός και αν του τα επιβάλλει η εκάστοτε εταιρία. Όπως τα bit wars ένα πράμα, όπου ο καταναλωτής μάθαινε πως όσα περισσότερα, τόσο το καλύτερο και τίποτα άλλο δεν μετράει.

                      Παρακολουθούσα γενικά τα site, και λίγες φορές ανέφεραν με τόση μανία τα τεχνικά χαρακτηριστικά των κονσολών. Όμως ύστερα από εκείνη την Ε3, έβλεπε κανείς με μεγαλύτερη συχνότητα συγκρίσεις X1 / PS4 σε p και fps και @@ μέντολες. Τα ειδησεογραφικά άρθρα τα αναμασούσαν το ένα μετά το άλλο, και τώρα η Sony με την σχετικά αδύναμη κονσόλα τους, πέφτει θύμα της ίδιας της αλαζονείας τους, αφού πρώτα έμαθαν στον κάθε πικραμένο πως όσο μεγαλύτερα τα νούμερα και τα fps, τόσο καλύτερη και η εμπειρία, και τώρα κατά κύριο λόγο δεν μπορούν να ανταποκριθούν με αυτά τα νούμερα που οι ίδιοι διαφήμιζαν.
                      Last edited by Phantom Duck; 15-09-2016, 04:16 PM.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Οι μεγαλύτεροι φταίχτες, αν με ρωτήσεις, για την όλη φάση είναι οι ίδιοι οι δημιουργοί hardware. Η Sony είχε τη δυνατότητα να κάνει μία ωραιότατη παρουσίαση, επικεντρώνοντας την προσοχή των media στην ανώτερη εμπειρία που θα έχουν οι παίχτες με ένα σταθερό framerate (γιατί κακά τα ψέματα, αυτό θα είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του PS4 Pro κι αυτό θα έπρεπε να είναι το μήνυμά τους), αλλά έπεσαν θύμα της νέας μόδας. Προσωπικά πιστεύω ότι και οι 2 εταιρείες υπόσχονται πράγματα που δεν μπορούν να τα τηρήσουν και - ναι - σε επίπεδο gameplay δε θα προσφέρουν κάτι παραπάνω. Το gameplay (πώς παίζει το παιχνίδι) επηρεάζεται από το framerate, ενώ το γενικότερο experience επηρεάζεται σίγουρα από γραφικά κτλ. Κανένας δε φαίνεται να προσπαθεί να πουλήσει όμως τη σημαντικότητα του frame rate, αλλά καίγονται για UHD και HDR... Oh well...
                        Imo αυτο εγινε εσκεμμενα, μπορει οπως λες αυτο να ειναι το πλεονεκτημα αλλα ειναι ενα πλεονεκτημα απεναντι σε ενα μηχανημα οχι του ανταγωνισμου αλλα της ιδιας εταιριας Και ενα απο τα προβληματα που ειχε ολη αυτη η ιστορια απο την αρχη ηταν το πως θα πουληθει ολο αυτο το αφηγημα στους κατοχους της original εκδοσης. Αυτος κατα τη γνωμη μου ηταν ο λογος που δεν εγινε καμια συγκριση αναμεσα στις 2 κονσολες και που δεν ακουστηκε η λεξη fps γενικοτερα (αντιθετα η sony εσπευσε να πει οτι θα υπαρχει multiplayer cap στα 30 σε ολες τις εκδοσεις του μηχανηματος). H sony προτιμησε να πει, να παιδια αν θελετε κατι παραπανω, εχετε ή σκοπευετε να αγορασετε καλυτερο setup, θελετε VR, εχετε vdsl κλπ, κυκλοφορουμε μια εκδοση που αξιοποιει ολα αυτα. Κατα μια εννοια ηταν σωστος ο τροπος που το προσσεγγισε καθως ηταν πολυ προσεκτικη απεναντι στο τωρινο consumer base του ps4 ενω παραλληλα εδωσε οντως την εντυπωση οτι το market δεν προκειται να σπασει σε 2 κομματια με χρηστες 2 ταχυτητων. Τωρα αυτη ειναι και η αληθεια? Μαλλον οχι :p καθως οντως ο μεσος καταναλωτης εχει προσβαση σε 1080p αναλυση και ζηταει 60 fps στα παιχνιδια του (ανεξαρτητα απο το αν ξερει τι ειναι ) οποτε στην πραξη καθισταται ασαφης η λογικη και προβληματικη η κυκλοφορια συνολικοτερα. Κανενα απο τα επιχειρηματα δεν στεκουν απολυτα, ακομα και αυτο που αναφερατε πιο πριν περι κοσμου που πηγαινει στο pc gaming. Δηλαδη ο κοσμος που πηγαινει στο pc gaming τωρα θα μεινει με αυτα τα specs? (εκτος του οτι σαν επιχειρημα μου φαινεται γελοιο, το αντιθετο θα συμβει, εγω πχ τωρα σκεφτομαι να μην ξαναγορασω ποτε κονσολα αν ειναι να πρεπει να δινω 400αρια καθε τρεις και λιγο και παρολα αυτα να παραμενω peasant ) Εδω συζηταμε αν το scorpio θα ειναι ξεπερασμενο σε ενα χρονο απο τωρα, το ps4 pro τι θα ειναι τοτε?
                        Last edited by nooto; 15-09-2016, 05:49 PM.

                        Comment


                        • Εγώ δεν νομίζω να πρέπει να μας ανησυχεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι θα βγαίνουν αναβαθμισμένα μοντέλα κόνσολών μετά από λίγα χρόνια από την στιγμή που και τα παλιότερα μηχανήματα θα τρέχουν όλα τα παιχνίδια. Εξάλλου, αν κατάλαβα καλά, θα πρέπει κάποιος να επενδύσει σε 4Κ τηλεόραση για να δει σημαντική διαφορά, κατάλαβα σωστά; Αν είναι έτσι τότε αρχικά δεν θα αγοράσουν πολλοί το καινούριο πλει4 αφού αυτές οι τηλεοράσεις είναι πολύ ακριβές. Αντίθετα, θα περιμένουν να πέσουν οι τιμές πρώτα για να το πράξουν. Όπως και να έχει, εγώ δεν σκοπεύω να προχωρήσω άμεσα στην αγορά του pro, θα περιμένω να δω πως εξελίσσεται η υπόθεση και αν το πάρω μόνο αρκετά χρόνια μετά που θα έχουν πέσει και οι τιμές.

                          Πάντως, παρόλα τα κακώς κείμενα που έχουμε αναφέρει πολλές φορές, το gaming σήμερα είναι καλύτερο από ποτέ κατά την γνώμη μου, έχουμε υπερπροσφορά από εξαιρετικούς τίτλους όλων των κατηγοριών με αποτέλεσμα να έχουν όλοι την δυνατότητα, ανεξαρτήτως γούστου και προτιμήσεων, όχι μόνο να βρει game που να ανταποκρίνεται στα γούστα του αλλά έχει και την πολυτέλεια και να επιλέξει από μεγάλη λίστα. Θα ανοίξω σχετικό θέμα εντός σαββατοκύριακου!


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Knack 2, consoles war is over με flawless victory. Βρέθηκε ο νικητής. Ζήσαμε να το δούμε κι αυτό.


                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Στα όσα παρέθεσε ο phantom, προσθέτω μερικά ακόμα.

                              -Aνακοινώθηκε καινούριο wipeout για playstation4. Θα έχει όλες τις πίστες και το περιεχόμενο του wipeout hd, του expansion του fury αλλά και του wipeout 2048 που είχε κυκλοφορήσει για το vita. Προσωπικά με ψήνει και θα είναι σίγουρη αγορά, ψοφάω για την σειρά.

                              -Το Ni no kuni 2 θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2017. Σίγουρη αγορά για εμένα, το είχα λατρέψει το πρώτο.

                              -Θα κυκλοφορήσει καινούριο standalone uncharted στο οποίο θα πρωταγωνιστεί η chloe από το uncharted 2.

                              Και... το σημαντικότερο...

                              LAST OF US 2

                              Για αυτό δεν έχουμε περισσότερες πληροφορίες ακόμα. Ξέρουμε μόνο ότι εξελίσσεται κάποια χρόνια μετά το πρώτο και ότι πρωταγωνιστές θα είναι πάλι οι Ellie και Joel.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • To Knack δε μου έκανε ποτέ εντύπωση αλλά πίστευα πως λόγω δημιουργών θα είναι κάτι ιδιαίτερο.Το 2 από την άλλη φαίνεται πολύ καλό και σαν να έχει διορθώσει τα λάθη του προηγούμενου.Για του λόγου το αληθές δείτε trailer κι από τα 2.Στο μεν πρώτο δείχνει κυρίως ξύλο και cut scenes ενώ αυτό δείχνει και στοιχεία platforming.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X