Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου, το Knack ψιλοπατάτα ήταν, και το sequel ήταν κάτι που δεν νομίζω πως ζήτησε και πολύς κόσμος. Ειρωνικά έγραψα τα παραπάνω, όμως αν βγει τελικά καλό, δεν μας χαλάει διόλου

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Ε αν το sequel αξίζει τον κόπο το παίζουμε, αν όχι τότε θα το αγνοήσουμε. Αφού πρώτα το θάψουμε με το φτυάρι.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Το knack ειναι ευκολα απο τα καλυτερα platformers ολων των εποχων, καταπληκτικο και παρεξηγημενο. Δεν το εχω παιξει δλδ αλλα ετσι λεγανε ολοι οσοι το επαιξαν οταν βγηκε (γιατι αραγε).

        Comment


        • Άτομα που όντως το έχουν παίξει,μου είπαν πως είναι πολύ καλό,όχι τις υπερβολές που κλασσικά γράφεις.Αλήθεια τι δουλειά έχεις εσύ εδώ;
          Carpe diem

          Comment


          • Στο επόμενο update για το playstation 4 θα προστεθεί -επιτέλους- η δυνατότητα να χρησιμοποιούμε εξωτερικούς σκληρούς δίσκους και να βάζουμε σαν wallpaper ότι εικόνα θέλουμε.

            Well, it's about time. PlayStation 4's next system update, out now for beta testers, will allow you to connect an exter…


            Δεν έχει γίνει γνωστό ακόμα πότε θα γίνει διαθέσιμο το update.

            Πολύ καλά νέα! Λύθηκε επιτέλους το θέμα με τον περιορισμένο χώρο του σκληρού. Ευτυχώς έχω έναν εξωτερικό που δεν χρησιμοποιείται...


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Ακούγεται ότι θα ξεκλειδώσει ένα boost mode για το PS4 pro που θα αυξάνει το performance όλων των παιχνιδιών, ανεξαρτήτως pro patch. Αν γίνει σωστή δουλειά, θα είναι λόγος αγοράς PS4 pro για μένα.

              edit:

              επιβεβαιώθηκε: http://www.eurogamer.net/articles/di...-more-smoothly

              Στο gaf έχουν τρελαθεί, ήδη μιλάνε για καλές αναβαθμίσεις σε όλα τα παιχνίδια.
              Last edited by Evans; 04-02-2017, 06:22 PM.

              Comment


              • Εξαιρετικό update αυτό αν και πιστεύω ότι η βελτίωση γίνεται σε λογικά πλαίσια δηλαδή τα 30 καρέ να μένουν σταθερά και τα 60 το ίδιο. Δεν περιμένω παιχνίδι που φτιάχτηκε με 30 καρέ να παίζει στα 60 και φυσικά θέλω λιγότερα variable frame rates. Αυτά τα 35-40-45-50 frames κάθε τρεις και λίγο είναι οχετός όταν συμβαίνει.Με τα παιχνίδια που βγήκαν και είναι καθ'οδόν το PS 4 Pro αποτελεί συμφέρουσα επιλογή για τους μη κατόχους PS 4 και αυτούς που έχουν επενδύσει σε μια καλύτερη TV. Αυτό το Ni No Kuni 2. ειδικά με αυτό που είδα στο battle system, το αναμένω πολύ.
                Πάντως συνεχίζω να επιμένω, ότι όποιος έχει ήδη PS 4 δεν αξίζει από άποψη τιμής να προβεί σε Pro. Οι βελτιώσεις είναι δυσανάλογες μπροστά στο κόστος του Pro ειδικά αν βάλεις και στο ζύγισμα και το κόστος του απλού PS 4. Δεν το συγκρίνω με βάση την οικονομική δυαντότητα του καθενός αλλά με βάση τα οφέλη του. Χαίρομαι πάντως που η Sony τηρεί (μέχρι στιγμής) τα όσα υποσχέθηκε και συνεχίζει να κατευνάζει τις φοβίες των καταναλωτών με το να καθιστά το Pro ως μια premium πρόταση και όχι ως κάτι εντελώς καινούριο κάτι που έχω αμφιβολίες όσον αφορά το Scorpio σε σχέση με το Xbox One.
                Last edited by Ren_of_Heavens; 06-02-2017, 07:45 AM.

                Comment


                • ps4pro οταν και εαν παρω 4k tv με hdr, τωρα αλλα 400ε για λιγο καλυτερο performance ουτε για πλακα, καλα στο gaf παιζει και να υπερβάλλουν αρκετα κλασσικα. Οποιος ειναι σε απλες 1080p ακομα δεν βρισκω λογο για pro, ενα OC ps4 ειναι στην τελικη.

                  Το scorpio αν εχει τα specs που λενε προκειται για εντελως νεα κονσολα, τι να το κανεις ομως οταν το 95% των games του xbox βγαινει στο pc και το αλλο 5% μου ειναι αδιαφορο..

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    ps4pro οταν και εαν παρω 4k tv με hdr, τωρα αλλα 400ε για λιγο καλυτερο performance ουτε για πλακα, καλα στο gaf παιζει και να υπερβάλλουν αρκετα κλασσικα. Οποιος ειναι σε απλες 1080p ακομα δεν βρισκω λογο για pro, ενα OC ps4 ειναι στην τελικη.

                    Το scorpio αν εχει τα specs που λενε προκειται για εντελως νεα κονσολα, τι να το κανεις ομως οταν το 95% των games του xbox βγαινει στο pc και το αλλο 5% μου ειναι αδιαφορο..
                    Πέραν τούτου, έχει διαφοροποιήσεις στο hardware που θα οδηγήσουν σε νέο development cycle, καμία σχέση δηλαδή με το PS4 Prο. Δεν καταλαβαίνω τι έχει στο μυαλό της η MS πάντως, με το να αλλάζει τη δομή της αρχιτεκτονικής, αλλά αναγκάζοντας τους devs να κάνουν deliver τα ίδια παιχνίδια και στις δύο κονσόλες απλώς κάνει τη ζωή των δημιουργών δυσκολότερη κατά πολύ.

                    Αναβάθμιση αυτή τη στιγμή ούτε εγώ θα κάνω, νέες αγορές θα παίξουν μόνο με νέα (65άρα ) τηλεόραση. Μέχρι τότε δεν πολυσκάω, εδώ έπαιξα μία χαρά το FF XV που είχε κι αισθητές αλλαγές, δε θα σκάσω για τα υπόλοιπα.

                    Comment


                    • Ανεβαίνουν σιγά σιγά και τα reviews για το Horizon Zero Dawn
                      Horizon Zero Dawn is a PS4-exclusive action role playing game developed by Guerrilla Games, creators of the Killzone franchise. As Horizon Zero Dawn’s main protagonist Aloy, a skilled hunter, explore a vibrant and lush world inhabited by mysterious mechanized creatures. Embark on an emotional journey to unravel mysteries of tribal societies, ancient artifacts and advanced technologies that will determine the fate of this planet, and of life itself.

                      Το game τα πάει άψογα μέχρι στιγμής( metacritic 88), μπράβο στην Guerilla.

                      Ευελπιστώ σε ένα καλό price drop σε βάθος χρόνου γιατί με το Switch στον ορίζοντα και τον χρόνο να πιέζει, δύο open world games είναι too much.( αν και με τρώει να ακυρώσω το Switch και να πάρω το BotW σε Wii U και το Horizon )



                      ΕDIT:
                      Στο boost mode του PS4 PRo ήδη τρέχει καλύτερα με το πλήρες patch να έρχεται( για καλύτερο frame rate etc etc) Αν κάνουν ένα καλό bundle με το Pro, τότε... must resist etc etc xD
                      Last edited by Sinclair; 20-02-2017, 11:15 AM.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Κι εγώ τα ίδια περνάω, αλλά σκέφτομαι ότι PS4 Pro warrants 4K HDR screen που θα με πάει πίσω 1500 λίρες σίγουρα, οπότε...

                        Από την άλλη βέβαια, το Switch θα μαζεύει σκόνη, ενώ το PS4 Pro θα ανοίγει πολύ συχνά... Έχουν και την ίδια τιμή... Δε βοηθάω ε;

                        Comment


                        • να πάρω κι εγώ κανά τέτοιο:p?

                          Comment


                          • Όντως δε βοηθάς xD
                            4K TV δεν αγοράζω με τπτ μέχρι να τα φτύσει η Panasonic.( η οποία είναι top notch δεν έχω μετανοιώσει ούτε σεντ) Το Pro θα το αγόραζα μόνο για τις βελτιώσεις στον τεχνικό τομέα, αλλά ο σχεδιασμός του δε μου αρέσει( με τι ασχολούμαι κι εγώ ούτε αυτοκίνητο να αγόραζα )και υπάρχει και το ζήτημα με το απλό PS4( το οποίο μου αρέσει πάρα πολύ και θα πρέπει να το πασάρω κάπου, λογικά στον αδερφό δώρο) Τέλος πάντων δεν βοηθάνε τα gameplay vids ούτε από το Horizon, ούτε από το BotW... Πιθανώς να κρατήσω μόνο το preorder του BotW για το switch και να πάρω και το Horizon.
                            Πάντως για να είμαι ειλικρινής, όντως το Switch θα μαζεύει σκόνη, τουλάχιστον μέχρι τα Xmas του 17( αν και ειλικρινά το βλέπω δύσκολο να σπάει το σερί της SONY σε exclusives και σταθερό flow games)
                            Last edited by Sinclair; 20-02-2017, 01:25 PM.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Καλα αν εχεις ηδη απλο ps4 και 1080p tv δεν νομιζω να τιθεται θεμα, θα παρεις την ιδια κονσολα με βελτιωσεις αντι για εντελως νεα κονσολα?? Γιατι για να εχεις 60fps σε καποια παιχνιδια και 1080p σε καποια αλλα?? Στο switch τουλάχιστον θα εχεις νεα ip και δεν χανεις και τα αλλα στο απλο ps4, εγω παντως λεω να το παρω το switch και ps4pro οταν και εαν παρω 4k tv με hdr για να το εκμεταλλευτεί.

                              Σκονη παιζει να μαζεψει μετα το zelda/mk οντως αλλα τουλαχιστον εχεις εντελως νεα κονσολα να παιζεις.

                              Comment


                              • Nαι συμφωνώ. Ούτως ή άλλως για το Pro- δεν το ξεκαθάρισα- μιλάω για αγορά σε βάθος χρόνου και σίγουρα σε price drop.

                                Ξέρω πως παίζει να είμαι η μειοψηφία που θα το κάνει, αλλά στο Switch με ιντριγκάρει περισσότερο το portability γιατί θα μπορώ το βράδυ να αράζω στο κρεβάτι και να παίζω το Zelda. Όταν γυρνάς από δουλειά, υποχρεώσεις κτλ το τελευταίο που θέλω είναι να κάθομαι στο σαλόνι να παίζω μεταμεσονύχτια( για να έχω ησυχία και ηρεμία- τα ξέρετε όλοι δλδ τι τα γράφω ). Γι'αυτό έχουν ιδιαίτερο νόημα τα handhelds για μένα, γιατί με βολεύουν απίστευτα πολύ στην καθημερινότητά μου- πχ με βολεύει να παίζω ένα game πριν κοιμηθώ πάρα πολύ( αυτή την περίοδο παίζω μια ωρίτσα κάθε βράδυ το original Parasite Eve στο PSP ας πούμε). Αν υπήρχε και ένας ιδανικός τρόπος να παίζω με το remote play PS4 στο υπνοδωμάτιο, χωρίς να μπλέκω με καλώδια κτλ θα ήμουν τέρμα ικανοποιημένος.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X