Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είμαι ο μόνος που δεν βρίσκει το Haze φοβερό και τρομερό;


    Comment


    • Oχι
      Ωστόσο η Free Radical δεν έχει απογοητεύσει μέχρι σήμερα. Βάσει αυτού πιστεύω θα είναι τουλάχιστον καλός ο τίτλος με προοπτικές για κάτι αξιόλογο αλλα οχι τπτ συγκλονιστικό.
      Θα ξέρουμε βέβαια σε λίγο καιρό με σιγουριά
      NDS themes

      Comment


      • Mafia 2
        preview

        http://www.britishgaming.co.uk/?p=357
        NDS themes

        Comment


        • Νέα καθυστέρηση για το Gran Turismo Portable

          <div class='quotetop'></div>
          Δυστυχώς, τα νέα για τους κατόχους PSP δεν είναι και τόσο ευχάριστα μιας και το Gran Turismo 4 Portable δεν πρόκειται να βρίσκεται κοντά μας για τουλάχιστον ένα ακόμα χρόνο.[/b]
          http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&c...PSP&art_id=4825
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Νέα καθυστέρηση για το Gran Turismo Portable
            http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&c...PSP&art_id=4825
            [/b]
            Μου φαίνεται πως το Duke Nukem Forever Portable θα βγει πριν το Gran Turismo Portable (GTP δηλαδή )


            Comment


            • Αυτό ίσως βουλώσει ακόμη περισσότερα στόματα--&#62;>

              To prove that the infamous E3 2005 footage of Killzone 2 (featuring the breatheless rocket launcher sequence as your squad barks orders in real-time) was real - or rather, possible on PS3 - Guerilla will be demoing a real-time version in April to a select audience...including, of course, PSM3.[/b]
              http://forums.gametrailers.com/showthread.php?t=363750
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Ο καθένας στην κοσμάρα του κι ο Big Boss με την ψω###α του.Το μαλακιστείν εστί φιλοσοφείν.Αχχχχχ καημένε κόσμε

                Comment


                • Μεταξύ των οποίων είσαι κι εσύ :angry2:
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Καταρχην δεν γινεται να φτασει εκεινο το video σε πολυγωνα και εφε BigBOSS.Το οτι to τελευταιο trailer πλησιαζει αρκετα εκεινο το video ειναι ειναι γεγονος αλλα ποτε δεν θα το φτασει.

                    Comment


                    • Γιατί σων και καλά εγώ πρέπει να πιστεύω πως κάτι τέτοιο είναι δυνατόν; Απλώς άφησα ένα ίσως, επειδή τίποτα δεν είναι απίθανο, ειδώμεν λοιπόν.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • <div class='quotetop'>(BigBOSS &#064; Apr 13 2008, 10&#58;13 AM) [snapback]18234[/snapback]</div>
                        Γιατί σων και καλά εγώ πρέπει να πιστεύω πως κάτι τέτοιο είναι δυνατόν; Απλώς άφησα ένα ίσως, επειδή τίποτα δεν είναι απίθανο, ειδώμεν λοιπόν.
                        [/b]
                        Ετσι οπως το ειπες,αυτο φανηκε.

                        Αν και αριθμος των πολυγωνων θα ειναι πολυ μεγαλος στο killzone 2,σε καμια περιπτωση δεν μπορει να φτασει εκεινο το CG trailer,το οποιο ετρεχε στα 60fps και δεν εβλεπες γωνια ουτε για πλακα.

                        <div class='quotetop'></div>
                        featuring the breatheless rocket launcher sequence as your squad barks orders in real-time[/b]
                        Πως θα το κανουν αυτο?
                        Μακαρι να κανουν κατι που να σε ξεγελα οτι πλησιαζει εκεινο το trailer.Γιατι για να το φτανει ειναι αδυνατον.


                        Comment


                        • Πάντως δεν αποκλείεται κάποια στιγμή στο PlayStation 3 να δούμε και ισάξιο οπτικό αποτέλεσμα με εκείνο του trailer απ’ το Killzone τρία χρόνια πριν. Ακόμα είναι σχετικά νωρίς και ήδη το PlayStation 3 έχει αρχίσει να δείχνει τις δυνατότητές του σα μηχάνημα, εάν στον πρώτο χρόνο βλέπεις Uncharted, στον δέκατο (PS3 life time μη ξεχνιόμαστε) θα δεις κάτι πολύ πολύ ανώτερο.

                          Αξίζει πάντως να θυμηθεί σήμερα κανείς μερικούς τίτλους πρώτης γενιάς από το PlayStation 2 και να τους συγκρίνει με τους τελευταίους τίτλους του συστήματος, όπως God of War πχ, είναι πραγματικά σαν να βλέπεις δυο εντελώς διαφορετικές κονσόλες, κάτι που γενικά ισχύει παντού, αλλά στον βαθμό που το είδα PS2 δε το έχω συναντήσει πουθενά.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • <div class='quotetop'>(Loggo &#064; Apr 14 2008, 01&#58;37 AM) [snapback]18336[/snapback]</div>
                            Πάντως δεν αποκλείεται κάποια στιγμή στο PlayStation 3 να δούμε και ισάξιο οπτικό αποτέλεσμα με εκείνο του trailer απ? το Killzone τρία χρόνια πριν. Ακόμα είναι σχετικά νωρίς και ήδη το PlayStation 3 έχει αρχίσει να δείχνει τις δυνατότητές του σα μηχάνημα, εάν στον πρώτο χρόνο βλέπεις Uncharted, στον δέκατο (PS3 life time μη ξεχνιόμαστε) θα δεις κάτι πολύ πολύ ανώτερο.

                            Αξίζει πάντως να θυμηθεί σήμερα κανείς μερικούς τίτλους πρώτης γενιάς από το PlayStation 2 και να τους συγκρίνει με τους τελευταίους τίτλους του συστήματος, όπως God of War πχ, είναι πραγματικά σαν να βλέπεις δυο εντελώς διαφορετικές κονσόλες, κάτι που γενικά ισχύει παντού, αλλά στον βαθμό που το είδα PS2 δε το έχω συναντήσει πουθενά.
                            [/b]

                            ακριβώς αυτό θα έγραφα κι εγώ.βλέπω τώρα κάτι street fighter ex 3 και τα συγκρίνω με god of war και άλλους πρόσφατους τίτλους.πραγματικά νομίζεις πως είναι άλλη κονσόλα.εγώ πιστεύω πως σε μερικά χρόνια μπορεί να βλέπουμε και καλύτερα γραφικά από αυτά σε εκείνο το βίντεο.αλλά που ξέρεις μπορεί εγώ απλά να είμαι πιο άσχετος
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Κρίνοντας από το γεγονός ότι το ps3 μόλις σε 1,5 χρόνο έδωσε ή θα δώσει, τίτλους σαν το Motorstorm, Uncharted: DF, ΜGS4 και λίγο αργότερα Little Big Planet, Killzone 2, Resistance 2 κτλ (βέβαια έδωσε και άλλους με εξαιρετικό οπτικό τομέα, όπως Ηeavenly Sword για παράδειγμα, αλλά αυτοί είναι από τους κορυφαίους και μίλω μόνο για games που βγήκαν για ps3) τότε κατά τη γνώμη μου έχουμε δει ελάχιστα από αυτά που μπορεί να κάνει η κονσόλα, πόσο μάλλον αν αληθεύει το γεγονός ότι το Motorstorm χρησιμοποιούσε μόλις το 20% και το Uncharted το 25% της δύναμης του. Το ps3 χαρακτηρίζεται από μια ιδιαίτερη hardware αρχιτεκτονική που όμοια της δεν υπάρχει αλλού (σε pc ή κονσόλα και φυσικά τα games τρέχουν σε μια έκδοση του OpenGL 2.1 <<ανταγωνιστή του Directx10 της microsoft&#33;>> ειδικά για το ps3 και όχι σε DirectX &#33;&#33; άρα το Directx10 δεν σημαίνει κάτι για το ps3 ) και στα σωστά χέρια μπορεί να κάνει τρομερά πράματα.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment

                              Working...
                              X