Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fanboy.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by straier View Post
      Οι 55 ώρες του κινητού είναι πολύ διαφορετικές από τις 3-5 του PSvita. To ένα το έχεις απλά ανοιχτό τις πιο πολλές ώρες χωρίς να κάνεις τίποτα. Το άλλο το έχεις να δουλεύει στο full συνεχώς.
      Πάντως οι 3 ώρες έχουν μεγάλη διαφορά από τις 5. Περιμένω να το πάρω στα χέρια μου για να έχω τελική εικόνα του αν και πόσο με ενοχλεί.
      Έχει ανακοινωθεί ημερομηνία κυκλοφορίας; Στο amazon δεν έχει βγει ακόμα για προπαραγγελία.
      Δεν αντιλέγω απλά, πρώτον, το κινητό μου άφηνε την αίσθηση πως βελτιώθηκαν στη διαχείριση/κατασκευή/τεχνολογία μπαταρίας και θα το περνούσαν στο Vita, δεύτερον, και σε full λειτουργία το κινητό βγάζει διπλάσια+ διάρκεια ζωής και τρίτον, επειδή γενικώς έχω πολύ υψηλές προσδοκίες για το Vita πίστευα θα έκανε και στη μπαταρία μια κάποια υπέρβαση και δε θα έμενε στα προηγούμενα (επιπέδου PSP). Το ότι θα το πάρω πρώτος πρώτος δεν αλλάζει πάντως από αυτό, αν κάτι με ενοχλεί πραγματικά είναι η έλλειψη θύρας προς monitor που ευτυχώς(δυστυχώς) θα μπει αργότερα

      Comment


      • Δεν νομίζω να μπει θύρα για τηλεόραση στο vita. Θα είναι σαν η ίδια η Σόνυ να βγάζει αντίπαλο για το PS3...
        https://www.emulator-zone.com
        I am an iteration closer to my desired solution!
        The World Ends With You

        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
        Castlevania Lords of Shadow

        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
        Hyperdimension Neptunia

        Comment


        • Originally posted by belmont View Post
          Δεν νομίζω να μπει θύρα για τηλεόραση στο vita. Θα είναι σαν η ίδια η Σόνυ να βγάζει αντίπαλο για το PS3...
          Μην αντιμιλάς μέχρις να δεις το τελικό PSV. Λογικά μπορεί να γίνει αυτό, καθώς έχει ξαναγίνει το θέμα και με το PSP να συνδέεται με την τηλεόραση, όπως μας είπε και ο wesker που το έκανε μία φορά.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Imrahil View Post
            Δεν αντιλέγω απλά, πρώτον, το κινητό μου άφηνε την αίσθηση πως βελτιώθηκαν στη διαχείριση/κατασκευή/τεχνολογία μπαταρίας και θα το περνούσαν στο Vita, δεύτερον, και σε full λειτουργία το κινητό βγάζει διπλάσια+ διάρκεια ζωής και τρίτον, επειδή γενικώς έχω πολύ υψηλές προσδοκίες για το Vita πίστευα θα έκανε και στη μπαταρία μια κάποια υπέρβαση και δε θα έμενε στα προηγούμενα (επιπέδου PSP). Το ότι θα το πάρω πρώτος πρώτος δεν αλλάζει πάντως από αυτό, αν κάτι με ενοχλεί πραγματικά είναι η έλλειψη θύρας προς monitor που ευτυχώς(δυστυχώς) θα μπει αργότερα

            Ναι αλλά σε full λειτουργία το κινητό έχει να ταΐσει μονό ένα πυρήνα και μια μονοπύρηνη κάρτα γραφικών.
            Επίσης η οθόνη είναι μικρότερη και με μικρότερη ανάλυση.
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • Δεν νομίζω να μπει θύρα για τηλεόραση στο vita. Θα είναι σαν η ίδια η Σόνυ να βγάζει αντίπαλο για το PS3...
              Γνωστό επιχείρημα, αλλά προσωπικά δεν το βλέπω να στέκει. Πρώτα και πιο προφανές γιατί τα λεφτά πάνε στο ίδιο ταμείο. Το μέσω ποιας οδού θα μου τα πάρουν λίγη σημασία έχει.
              Απο'κει και πέρα αυτή τη στιγμή, με όσα έχουν ανακοινωθεί για το Vita, υπάρχουν πέντε ειδών άνθρωποι στον πλανήτη.
              1) Αυτοί που έχουν PS3 και που θέλουν και Vita. Από αυτούς έχει ήδη κερδίσει η Sony και θα κερδίσει κι άλλο.
              2) Αυτοί που έχουν PS3 και δε γουστάρουν Vita. Πρόβλημα για τη Sony γιατί δε θα κερδίσει άλλο από αυτούς.
              3) Αυτοί που δεν έχουν PS3, δε θέλουν να πάρουν, αλλά θέλουν Vita. Kι από αυτούς θα κερδίσει η Sony, για πρώτη φορά.
              4) Αυτοί που δεν έχουν PS3, θέλουν ή σκέφτονται να πάρουν, αλλά θέλουν και Vita. Από αυτούς θα κερδίσει η Sony με το Vita, και πιθανόν να κερδίσει διπλά αν πάρουν και PS3.
              5) Αυτοί που δεν έχουν PS3 και δε θέλουν Vita. Ξέρετε ποιοι είστε.

              Από τις παραπάνω κατηγορίες, η μόνη που αφορά το επιχείρημα περί εσωτερικού ανταγωνισμού PS3 και Vita είναι η 4, μόνο αν αυτοί τελικά δεν αγοράσουν PS3, πέραν του Vita. Όμως, έχοντας αγοράσει το Vita, αυτή η απώλεια για τη Sony έχει ισοφαριστεί, οπότε συμπεραίνεις πως πολύ απλά η Sony δε γίνεται να έχει χασούρα, μόνο κέρδος, αν όχι από τη κατηγορία 4, σίγουρα από την 1 και 3. Τώρα, αν προσέθεταν και θύρα προς monitor, πιθανόν να έπιαναν και ανθρώπους από τις κατηγορίες 2 και 5, μεγιστοποιώντας τα κέρδη τους. Άρα δεν υφίσταται επιχείρημα εσωτερικού ανταγωνισμού. Αντιθέτως, κι αυτό είναι το δυσάρεστο, θυμίζει κίνηση Nintendo. Η Sony μπορεί να έβγαλε πολλά upgrades συσκευών, αλλά κατ'ουσίαν όλα σου έλεγαν "Κοίτα, αυτή ήταν η τεχνολογία, τώρα προχώρησε και μπορώ να τη χωρέσω σε λιγότερο χώρο, άντε συν και κανά μικροfeature" (βλ. PSOne, PS2 Slim, τα PSP3000, Slim κόκ.) Η Νintendo από την άλλη κατακρατούσε συνειδητά σημαντικά features(δε χρειάζεται να αναφέρω παραδείγματα) ή εκ βάθρων redesign αισθητικής-πρακτικής φύσεως(DS to DS lite) για την επόμενη έκδοση προκειμένου να αρμέξει τους μαλάκες. Κι αυτό μου φαίνεται πάει να κάνει η Sony τώρα (χαζή είναι να μην το κάνει, εδώ οι άλλοι βγάζουν επιληπτική κονσόλα+add on αναλογικό σε γαβάθα) και διαδίδει άκυρα επιχειρήματα τύπου "δε θέλω να θίξω το PS3", 5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του, λες και πλήθη φανατικών περίμεναν πρώτα να βεβαιωθούν πως δε θα κυκλοφορήσει φορητό με HDMI πριν κάνουν τη μεγάλη κίνηση.

              ed: NickTG, ναι, γι'αυτό έγραψα στην αρχή πως στην ουσία δεν αντιλέγω και μιλώ περισσότερο για τις προσδοκίες που είχα. Άλλωστε αν δεν ήταν έτσι (δυνατότερο hardware) η μικρότερη διάρκεια της μπαταρίας θα ήταν εντελώς παράλογη. Επίσης, ως αντεπιχείρημα, θα μπορούσε να πει κάποιος πως ναι μεν η μπαταρία του Vita στηρίζει δυνατότερο hardware, αλλά και του κινητού στηρίζει ταυτόχρονα πολλές άλλες λειτουργίες στο background (ετοιμότητα κυψέλης, Android κ.α.) ενώ ταυτόχρονα προσφέρει και άλλες υπηρεσίες, υπό την έννοια πως είναι λογικό κάποιος να αναμένει από dedicated συσκευές οποιουδήποτε είδους, καλύτερες αποδόσεις (πχ. στα απλά κινητά η μπαταρία κρατάει εβδομάδες επειδή κάνουν μόνο αυτή τη δουλειά, ομοίως στα e-readers, φακούς, γραφομηχανές, χρονόμετρα, πιεσόμετρα, υγρά πιάτων κ.α.)

              Comment


              • Τουρνουά FIFA 12 στα καταστήματα Saturn

                Το Public είναι ο #1 προορισμός για προϊόντα τεχνολογίας και ψυχαγωγίας με χιλιάδες προϊόντα για κάθε μέλος της οικογένειας


                Edit: Ωχ, σήμερα είναι, καλό μήνα κιόλας!
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • WIN διαφήμιση από τη Sony. Τα λόγια είναι περιττά.

                  [YOUTUBEHD]mdWkKKSckNk[/YOUTUBEHD]

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • Το είδα και εγώ.Όλα τα λεφτά πραγματικά,δεν θυμάμαι ποτέ διαφήμιση για videogames να μου έχει αρέσει τόσο πολύ.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Μιλώντας για διαφημίσεις. Στην Ελληνική τηλεόραση είχαν κάνει διαφήμιση την μαλακία το Battlefield 3.
                      sigpic

                      Comment


                      • Πολύ καλό το βίντεο της Sony.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by Tanno View Post
                          \\ Στην Ελληνική τηλεόραση είχαν κάνει διαφήμιση την μαλακία το Battlefield 3.
                          Λογική Τάννο "ότι δεν μου αρέσει είναι για τα μπάζα":xp:
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Γενικά η Σόνυ είχε ΠΟΛΥ καλές διαφημίσεις κατά καιρούς για τα πλεηστέσια.
                            Το τέλος με ανατρίχιασε λίγο, νόμιζα ότι ήταν μακαρίτης ο τύπος...
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Ακομη πιο γαματη λογικη οτι η ελληνικη τηλεοραση το εκανε...
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Originally posted by BigBOSS View Post
                                Λογική Τάννο "ότι δεν μου αρέσει είναι για τα μπάζα":xp:
                                Η λογική μου είναι αντι-στρατογκαβλική, γι' αυτό... :xp:
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X