Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το DC IN είναι για να την φορτίσεις, σε ποια θύρα συνδέεται στο PS Vita?

    Σίγουρα είναι μία λύση για αυτούς που θέλουν σοβαρή αυτονομία (ταξίδια κτλ), αλλά και πάλι ρε γαμώτο είναι βλακεία που δείχνεις ότι ξέρεις το πρόβλημα εξαρχής και το μόνο που κάνεις για να το λύσεις είναι να βγάζεις ένα περιφερειακό που θα το πουλάς ξεχωριστά. Τώρα αυτό θα έχει κανα 50άρι τουλάχιστον...

    Comment


    • Egw pantws na sas pw thn alhtheia den exw provlhma me 3-5 wres bataria, eite einai DS eite PSP eite opoiodhpote allo mporei na epanafortistei kai den thelei agora kainourias batarias.

      Pragmatika den exw provlhma na kathomai se ena meros pou exei priza kai na paizw.
      Eksalou otan taksidevw 3-5 wres einai yperarketes gia na me krathsei apasxolhmeno mexri na ftasw kapou pou na yparxei priza

      Otan den ta exw syndemena me ton forthsth tous, vgazw ta forhta mou mono gia na paiksw diplo me filous kapou eksw, alla kai pali oute ekei tha katsoume na paiksoume panw apo 3 wres synexomena.

      Telos pantwn bottom line hthela na pw oti den me peirazei se kanena apo ta forhta h diarkeia ths batarias.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Originally posted by Spahar
        Το DC IN είναι για να την φορτίσεις, σε ποια θύρα συνδέεται στο PS Vita?

        Σίγουρα είναι μία λύση για αυτούς που θέλουν σοβαρή αυτονομία (ταξίδια κτλ), αλλά και πάλι ρε γαμώτο είναι βλακεία που δείχνεις ότι ξέρεις το πρόβλημα εξαρχής και το μόνο που κάνεις για να το λύσεις είναι να βγάζεις ένα περιφερειακό που θα το πουλάς ξεχωριστά. Τώρα αυτό θα έχει κανα 50άρι τουλάχιστον...
        Είναι θέμα κόστους, η Sony γενικά προσπάθησε να κρατήσει τη τιμή όσο πιο χαμηλά μπορούσε. Ειδικά στο θέμα της μπαταριάς, θεωρώ ότι η κίνηση που έκανε ήταν πολύ εύστοχη. Γενικά συμφωνώ με τον Ground, στη τελική, σε συσκευές που 9 στις 10 φορές οι περισσότεροι θα χρησιμοποιούν μέσα στο σπίτι, η μπαταριά δεν είναι πρόβλημα.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • Πέρα από θέμα κόστους είναι και θέμα βάρους. Μια χαρά μπορούσε να έχει αυτονομία 20 ωρών με μπαταρία ενός κιλού.
          Τι διάρκεια έχουν πει πως θα έχει σε νορμαλ συνθήκες; Αν είναι 5 τότε μια χαρά, τόσο ήταν και το παλιό PSP. Δε νομίζω πως περίμενε κανείς μπαταρία επιπέδου DSLite.
          Σε μεγάλο ταξίδι σε αεροπλάνο έχουν οθόνες με ταινίες πλέον και δε θα παίζεις και όλη την ώρα. Σε τρένο παίρνεις και κάνα βιβλίο στην τελική.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Egw sta traina thelw na koimame kai ligo sta megala taksidia panw apo 4 wres.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Σίγουρα είναι μία λύση για αυτούς που θέλουν σοβαρή αυτονομία (ταξίδια κτλ), αλλά και πάλι ρε γαμώτο είναι βλακεία που δείχνεις ότι ξέρεις το πρόβλημα εξαρχής και το μόνο που κάνεις για να το λύσεις είναι να βγάζεις ένα περιφερειακό που θα το πουλάς ξεχωριστά. Τώρα αυτό θα έχει κανα 50άρι τουλάχιστον...
              Aυτήν τη λύση την έχει προτείνει και η Apple εδώ και καιρό με μία τεράστια μπαταρία, στην οποία μπορείς να συνδέσεις οποιαδήποτε συσκευή της και να τη φορτίζεις. Προσωπικά το βρίσκω αρκετά έξυπνο και βολικό, σίγουρα πολύ πιο compact από το να κουβαλάς πολλές μπαταρίες. Σκέψου ότι η λογική δεν είναι να τη βγάζεις στο τραίνο και να τη συνδέεις με το Vita, αλλά να τα έχεις συνδεδεμένα στην τσάντα σου, όσο κοιμάσαι/ προχωράς/ ταξιδεύεις κτλ.

              3-5 ώρες ,όπως είπα κι εγώ κάπου, το βρίσκω μία χαρά. Όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο, αλλά non stop gaming δε νομίζω κάποιος να ξεπερνάει τις τόσες ώρες στο δρόμο ή σε ταξίδια.

              Καλά πρώτη μέρα που θα βγει θα κάνω τρελή κατάθεση, ακριβό μοντέλο+3 παιχνίδια+καμιά θήκη+η παραπάνω μπαταρία=...

              Comment


              • Έχει δει κανείς αν οι 3 ώρες είναι με ανοιχτό το 3G ή όχι;
                https://www.emulator-zone.com
                I am an iteration closer to my desired solution!
                The World Ends With You

                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                Castlevania Lords of Shadow

                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                Hyperdimension Neptunia

                Comment


                • Να ρωτήσω εγώ κάτι.Το 3G τι παραπάνω έχει να προσφέρει;Αξίζει δηλαδή τα παραπάνω χρήματα καθώς και τη συνδρομή;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Ean exei 3G tha mporeis na syndetheis sto Internet xwris na eisai konta se kapoio Wifi wste na kleveis apo ekei.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Λίγο με χαλάει το 3ωρο(και ειδικά το άλλο ένα 3ωρο φόρτισης), ειδικά όταν έχω μια παρόμοια συσκευή που την έχω 55ώρες ανοιχτή κι έχει άλλο 45% μπαταρία να φάει, αλλά κακά τα ψέματα, αυτές οι συσκευές είναι demi-φορητές, για μένα τουλάχιστον, με φορητότητα εντός ελεγχόμενων χώρων ή αφού φτάσεις όπου πας. Δεν έκοβα ποτέ βόλτες στην πόλη με το PSP ούτε με το DS.
                      Το 3G πίστευα/ήλπιζα πως θα λειτουργούσε όπως και στα κινητά, δηλαδή θα μπορούσα να βάζω οποιαδήποτε sim και να ελέγχω εγώ πλήρως τα data που έβαζα/έβγαζα/χρεωνόμουν αλλά καθώς βλέπω θα έχει νταβαντζιλίκια με στανταρ τιμές που δε μου αρέσει καθόλου, οπότε δε βλέπω 3g μοντέλο στον ορίζοντα

                      Comment


                      • Λίγο με χαλάει το 3ωρο(και ειδικά το άλλο ένα 3ωρο φόρτισης), ειδικά όταν έχω μια παρόμοια συσκευή που την έχω 55ώρες ανοιχτή κι έχει άλλο 45% μπαταρία να φάει, αλλά κακά τα ψέματα, αυτές οι συσκευές είναι demi-φορητές, για μένα τουλάχιστον, με φορητότητα εντός ελεγχόμενων χώρων ή αφού φτάσεις όπου πας.
                        Οι 55 ώρες του κινητού είναι πολύ διαφορετικές από τις 3-5 του PSvita. To ένα το έχεις απλά ανοιχτό τις πιο πολλές ώρες χωρίς να κάνεις τίποτα. Το άλλο το έχεις να δουλεύει στο full συνεχώς.
                        Πάντως οι 3 ώρες έχουν μεγάλη διαφορά από τις 5. Περιμένω να το πάρω στα χέρια μου για να έχω τελική εικόνα του αν και πόσο με ενοχλεί.
                        Έχει ανακοινωθεί ημερομηνία κυκλοφορίας; Στο amazon δεν έχει βγει ακόμα για προπαραγγελία.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • 17/12/2011 για Ιαπωνία (στα γεννέθλιά μου)
                          31/03/2012 λέγεται για τη δύση

                          Πλάκα πλάκα έχω κολλητό στο Tokyo, gotta do something .

                          Comment


                          • Den mporeis na perimeneis ligo?
                            Mporei na thn pathseis me kanena redesign tpt, polla mporoun na ginoun.
                            Egw tha perimenw sigoura mexri kalokairi 2012 prin to parw, na doume mhpws spasei kiolas.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Originally posted by Ground_zero View Post
                              Den mporeis na perimeneis ligo?
                              Mporei na thn pathseis me kanena redesign tpt, polla mporoun na ginoun.
                              Egw tha perimenw sigoura mexri kalokairi 2012 prin to parw, na doume mhpws spasei kiolas.
                              Καλά ότι θα έχει redesign θα έχει. Το PSP, μαζί με το GO και αυτό light που θα βγάλουν τώρα, έχει συνολικά 5 εκδόσεις.

                              Comment


                              • Originally posted by Ground_zero View Post
                                Den mporeis na perimeneis ligo?
                                Mporei na thn pathseis me kanena redesign tpt, polla mporoun na ginoun.
                                Egw tha perimenw sigoura mexri kalokairi 2012 prin to parw, na doume mhpws spasei kiolas.
                                Day one θα το πάρω σίγουρα, είτε αυτό είναι στο ιαπωνικό release, είτε στο παγκόσμιο.

                                Comment

                                Working...
                                X