Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PC

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Napster όχι φίλε μου δεν κάνεις κανένα λάθος.Η έκδοση για Η/Υ έχει επιπλέον περιεχόμενο μέσα που εμείς θα πρέπει να πληρώσουμε.Αλλά οι φίλοι μας παραπάνω,γκρινιάζουνε γιατί δεν θα είναι καλύτερη τεχνικά έκδοση,αλλά ισάξια.Αντί να πούνε κι ευχαριστώ που αθ παίξουν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της χρονιάς που πέρασε,δηλαδή έλεος.
    Carpe diem

    Comment


    • τέτοια άθλια πορτς δεν έχουν κανένα μέλλον στο Pc, εύχομαι κανεις να μην το αγοράσει, να πατώσει, να το πουλάνε μαύροι σε πειρατικά cd, να το κατεβάσουν όλοι απο torrent ώστε να καταλάβουν κάποιοι οτι oι pc users δεν είναι κορόιδα και ας λέτε κάποιοι οτι θέλετε.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Ε είναι σαν να μεταφέρεις το Epic Micky στα XBox 360/PS3 και να κρατήσεις τα ίδια γραφικά. Όσο να ναι ξενερώνεις.

        Απο το ολότελα όμως. :ο

        Comment


        • Originally posted by ChrisTop
          Ε είναι σαν να μεταφέρεις το Epic Micky στα XBox 360/PS3 και να κρατήσεις τα ίδια γραφικά. Όσο να ναι ξενερώνεις.

          Απο το ολότελα όμως. :ο

          Σκέψου πόσοι τίτλοι έχουν μεταφερθεί από το Wii στο PS3 με το που βγήκε το Move.Ναι,ξενερώνουνε με τα γραφικά πολλοί αλλά αυτό δε σημαίνει πως άμα δε γουστάρουν τον τίτλο δε θα τον πάρουνε γι'αυτό το λόγο.
          Αλλά οκ ο ΒΒ το έχει χάσει το θέμα.Κλαίγανε οι πισάδες για να δούνε τον τίτλο,κάνανε petitions κλπ και τώρα δε θα το πάρουνε;Μπράβο βλάκες.Την επόμενη φορά όμως μην βάλετε πάλι τα κλάματα αν η ΝΒ και η κάθε ΝΒ σας γράψει εκεί που δεν πιάνει μελάνι.
          Carpe diem

          Comment


          • Το πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι μάλλον ο Μιγιαζάκης ο οποίος είναι πιο ειλικρινής από όσο πρέπει.
            Θα έπρεπε να κάνουν ότι κάνουν και όλοι οι υπόλοιποι που βγάζουν multiplatform στο PC. Βγάζουν άθλια ports αλλά δε βγαίνουν να το διαλαλήσουν κιόλας.
            Δεν πειράζει BB, παίξε μικρό μου πόνυ στα 5000p με polygon count και υφές πενταετίας. Και κάνε καμιά προσευχή να μη σου χακάρουν το λογαριασμό.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Originally posted by straier View Post
              Δεν πειράζει BB, παίξε μικρό μου πόνυ στα 5000p με polygon count και υφές πενταετίας. Και κάνε καμιά προσευχή να μη σου χακάρουν το λογαριασμό.
              Να το βάλω sig;Το ψήνω.
              Carpe diem

              Comment


              • Τα γραφικά είναι το τελευταίο που με απασχολεί. Αυτό που με προβληματίζει στα κακά ports είναι τα crashes, το κακό frame rate, τα προβλήματα συμβατότητας και άλλα ευχάριστα. Μου τα εξασφαλίζει κανείς αυτά ? Όχι, πόσο μάλλον μια ομάδα που δυσκολεύεται και είναι άπειρη. Επίσης δεν κατάλαβα, η Remedy με το Αlan Wake γιατί έκανε μια χαρά δουλειά?

                Προσωπικά, γιατί έτσι κι αλλιώς αδιαφορώ για τα γραφικά, θέλω απλά να τρέχει ομαλά και να μην έχει παλαβές απαιτήσεις επειδή δεν ξέρουν να γράψουν κώδικα της προκοπής. Θα δούμε. Αν κυκλοφορήσει και crashάρει, έχει tearing, pop up, frame drops και άλλα ευχάριστα, θα το αξίζει το κράξιμό του.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Originally posted by straier View Post
                  Δεν πειράζει BB, παίξε μικρό μου πόνυ στα 5000p με polygon count και υφές πενταετίας. Και κάνε καμιά προσευχή να μη σου χακάρουν το λογαριασμό.
                  οχι θα παιξω το Black Mesa (Half Life με source φτιαγμένο με μεράκι απο modders) που θα είναι και εντελώς δωρεάν, αυτη ειναι η διαφορά μεταξύ κάποιων πραγμάτων.

                  Ryu_Gr και το Witcher 2 σε DirectX 9c τρέχει οπότε άκυρο το troll face.

                  Originally posted by Titus View Post
                  Θα δούμε. Αν κυκλοφορήσει και crashάρει, έχει tearing, pop up, frame drops και άλλα ευχάριστα, θα το αξίζει το κράξιμό του.
                  για αυτους τους λογους και γω του ριχνω κράξιμο αλλά είμαι παρανοικος. Μα το λένε και οι ιδιοι θα έχεις για να γουστάρεις frames drops δίχως λόγο έτσι για να μάθεις, επειδή έχουν και οι κονσολέ εκδοσεις frame drops, επίσης αφού στις κονσόλες το game τρέιχει στα 720p πρέπει και η pc έκδοση να τρέχει στα 720p έτσι για να μάθεις, επίσης έτσι για να μάθεις εσύ παρανοικε pc gamer πάρε και το κλειδωμένο 30 fps. Ποτε δεν περίμενα απο το DS να έχει σουπερ οπτικο τομέα αλλά αυτες οι χαζομάρες είναι απαράδεκτες. Επίσης όπως είπε και ο Titus το Alan Wake είχε τουλάχιστον (χωρίς να είναι το σουπερ ουάου οπτικά) αξιοπρέπή μεταφορά.

                  Originally posted by Altair View Post
                  Κλαίγανε οι πισάδες για να δούνε τον τίτλο,κάνανε petitions κλπ και τώρα δε θα το πάρουνε;
                  ποσες υπογραφές μάζεψε ξέρεις; αναφέρεσε λες και ψάζεψε 1+ εκατομμύριο υπογραφές, oύτε έκατο χιλιάδες ψάζεψε. Επίσης υπαγραφές είναι οχι δημοσκόπηση.

                  αμά είναι τέτοια άθλια μεταφορά και καλά θα κάνουν που δεν θα το αγοράσουν, αυτο έλειπε.

                  Επίσης οσοι δεν παιζεται και σε pc ουτε έχω καταλάβει γιατι κάθεστε και μου απαντάτε σε πράματα που δεν σας ενδιαφέρουν. Το να έχει κάποιος διαφορετικές ή επιπλέον απαιτησεις από εσάς δεν είναι κάτι μεμπτο. Κανένα θέμα δεν έχω χάσει Αλταήρ.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Θα παίξεις δηλαδή το remake ενός παιχνιδιού 14 ετών.
                    Πρέπει να υπάρχει μεγάλη έλλειψη τίτλων στα PC.
                    I'm back bitches... Version 2.0

                    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                    Comment


                    • Originally posted by Titus View Post
                      Επίσης δεν κατάλαβα, η Remedy με το Αlan Wake γιατί έκανε μια χαρά δουλειά?
                      Η RMD έκανε μια χαρά δουλειά, γιατί από την αρχή είχε δουλέψει το συγκεκριμένο παιχνίδι στο PC και διορθώνει τα όποια προβλήματα έχει τώρα μέχρι να φτάσουν στην εξάλειψη των προβλημάτων, οπότε κάτι παραπάνω ξέρει από τους άλλους μαλάκες δημιουργούς που βαριούνται να το αναπροσαρμόσουν για το PC.

                      Το ίδιο κάνει και για το AWAN(Alan Wake: American Nightmare).
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by BigBOSS View Post
                        οχι θα παιξω το Black Mesa (Half Life με source φτιαγμένο με μεράκι απο modders) που θα είναι και εντελώς δωρεάν, αυτη ειναι η διαφορά μεταξύ κάποιων πραγμάτων.

                        Ryu_Gr και το Witcher 2 σε DirectX 9c τρέχει οπότε άκυρο το troll face.



                        για αυτους τους λογους και γω του ριχνω κράξιμο αλλά είμαι παρανοικος. Μα το λένε και οι ιδιοι θα έχεις για να γουστάρεις frames drops δίχως λόγο έτσι για να μάθεις, επειδή έχουν και οι κονσολέ εκδοσεις frame drops, επίσης αφού στις κονσόλες το game τρέιχει στα 720p πρέπει και η pc έκδοση να τρέχει στα 720p έτσι για να μάθεις, επίσης έτσι για να μάθεις εσύ παρανοικε pc gamer πάρε και το κλειδωμένο 30 fps. Ποτε δεν περίμενα απο το DS να έχει σουπερ οπτικο τομέα αλλά αυτες οι χαζομάρες είναι απαράδεκτες. Επίσης όπως είπε και ο Titus το Alan Wake είχε τουλάχιστον (χωρίς να είναι το σουπερ ουάου οπτικά) αξιοπρέπή μεταφορά.



                        ποσες υπογραφές μάζεψε ξέρεις; αναφέρεσε λες και ψάζεψε 1+ εκατομμύριο υπογραφές, oύτε έκατο χιλιάδες ψάζεψε. Επίσης υπαγραφές είναι οχι δημοσκόπηση.

                        αμά είναι τέτοια άθλια μεταφορά και καλά θα κάνουν που δεν θα το αγοράσουν, αυτο έλειπε.

                        Επίσης οσοι δεν παιζεται και σε pc ουτε έχω καταλάβει γιατι κάθεστε και μου απαντάτε σε πράματα που δεν σας ενδιαφέρουν. Το να έχει κάποιος διαφορετικές ή επιπλέον απαιτησεις από εσάς δεν είναι κάτι μεμπτο. Κανένα θέμα δεν έχω χάσει Αλταήρ.
                        Big boss κατάλαβε επιτέλους ένα πράγμα.

                        Στην λέει όλος ο κόσμος λόγω του ύφους σου και ποστ τύπου "είστε κορόιδα όλοι όσοι το πάρετε " ΟΧΙ λόγω των απόψεών σου.Ο τίτος τις ίδιες θέσεις με εσένα έχει,γιατί δεν του την είπε κανένας;Για μια φορά δώσε προσοχή και γράφε με τρόπο κόσμιο και δεν πρόκειται να σου την ξαναπει κανένας.Αν τα προηγούμενά σου ποστ ήταν σαν αυτό του τιτου ή σαν το τελευταίο σου δεν θα στην έμπαινε κανένας.

                        Τέλος,100000 περίπου υπογραφές μάζεψε και είναι νούμερο αξιοπρεπέστατο για pc game.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • Ο Τίτος δεν είπε καθόλου το ίδιο πράγμα με τον BB. Ο Τίτος είπε πως αν το παιχνίδι έχει σοβαρά προβλήματα αφού βγει τότε θα το κράξει (και καλά θα κάνει). Αν το παιχνίδι παίζει όπως και στις κονσόλες δε νομίζω πως θα έχει παράπονο. Τα frame drops είναι κυρίως σε μια συγκεκριμένη περιοχή (η οποία παίζει να είναι η πιο μισητή περιοχή όλων και όχι λόγω framedrop) η οποία έχει ιδιαίτερα περίπλοκο σχεδιασμό, πολλές πηγές φωτισμού κλπ. Επίσης, για να μην ξεχνιόμαστε, το παιχνίδι αποτελείται από έναν τεράστιο συνεχόμενο κόσμο χωρίς loading times ο οποίος είναι απείρως πολυπλοκότερος από τους αντίστοιχους κόσμους σε sandbox παιχνίδια.

                          Παρεμπιπτόντως η σύγκριση με τη Remedy δε νομίζω πως είναι δίκαιη δεδομένου ότι έχει πολύ μεγαλύτερη εμπειρία με πισι.


                          Επίσης οσοι δεν παιζεται και σε pc ουτε έχω καταλάβει γιατι κάθεστε και μου απαντάτε σε πράματα που δεν σας ενδιαφέρουν. Το να έχει κάποιος διαφορετικές ή επιπλέον απαιτησεις από εσάς δεν είναι κάτι μεμπτο. Κανένα θέμα δεν έχω χάσει Αλταήρ.
                          Και μεις δεν καταλαβαίνουμε αφού δεν έχεις σκοπό να παίξεις ποτέ το παιχνίδι γιατί κάθεσαι και καταφέρεσαι με τόσο μένος εναντίον του πριν καν βγει. Ειδικά όταν μιλάμε για ένα από τα κορυφαία παιχνίδια των τελευταίων χρόνων από μια μικρή εταιρεία που παίρνει μεγάλο ρίσκο εκδίδοντάς το σε πισί χωρίς την προοπτική ιδιαίτερα υψηλών πωλήσεων.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Originally posted by NickTG View Post
                            Θα παίξεις δηλαδή το remake ενός παιχνιδιού 14 ετών.
                            Πρέπει να υπάρχει μεγάλη έλλειψη τίτλων στα PC.
                            My thoughts exactly.
                            Από κει και πέρα με κάλυψαν οι Deus,Straier.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Deus συγκριτικά είμαι απο τους πιο κόσμιους εδώ μέσα. Δεν αναφέρθηκα σε κάποιον προσωπικά ούτε του είπα εισαι κορόιδο εάν δώσεις 45 ευρώ για την pc έκδοση του DS, ούτε πιστεύω πως ο Αλταήρ λέγοντας βλάκες του pc αναφερόταν σε εμένα, αλλά εάν είπες σε μένα να έχω κοσμιοτερη συμπεριφορα για τον χαρακτηρισμο κορόιδα γιατι δεν αναφέρθηκες και στον Αλταήρ για το βλάκες ή στον straier για το χακαρισμένους λογαριασμους;

                              Αναφέρθηκα γενικά λέγοντας πως κάποιος είναι κορόιδο εάν επιβραβεύει μια πολύ κακή μεταφορά αγοράζοντας την, έτσι είναι ουσιαστικά σαν να δειχνεις πως δεν σε πειράζουν αυτές οι χτυπητές προχειρότητες άρα δεν στέλνεις στην ομάδα ανάπτυξης ένα σαφές μήνυμα άρα θα επαναλάβει τις προχειροτητες οπότε και εσύ μετά να μη γρκινιάζεις.

                              #staier
                              Τι πάει να πει αφου βγει; εγώ μιλώ με βάση αυτά που βγαίνουν στην δημοσιοτητα, τα ομολογουν οι ίδιοι οι δημιουργοί και είναι εξαιρετικά αρνητικά. Μακάρι να μην ειναι τοσο κακή μεταφορά αλλά με αυτά που βγαίνουν στην φόρα, ακομη και απο τους ίδιους της NB, τι θες να πω και μπράβο;

                              Και συ που ξέρεις πως δεν προκειται να το παιξω, ξέρεις και τι θέλω να παιξω ή όχι, ή απλά το μαντεύεις; είπα πως εάν έτσι έχουν τα πράματα κατά την άποψη μου δεν αξίζει κάποιος να δώσει λεφτά για να το παιξει στο pc όχι γενικώς να μην το παιξει (στο pc).

                              Στον NikcTG δεν απάντησα πριν γιατι είναι καθαρή ειρωνεία. Καθόλου έλλειψη τίτλων δεν έχει το pc και όχι μονο δεν έχει έλλειψη τίτλων άλλα έχει και μια πληθώρα αξιολογότατων mods (δωρεάν) που φτιάχνονται με μεράκι τόσο μεγάλο που κάνει ακόμη πιο μεγάλη την αρνητική εντύπωση που δημιουργείται απο το πως συμπεριφέρονται σε κάποιες εκδοσεις των τίτλων τους οι ομάδες ανάπτυξης. Εγώ δεν επιβραβεύω τις προχειρότητες όπως και πολλοί άλλοι.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Deus συγκριτικά είμαι απο τους πιο κόσμιους εδώ μέσα. Δεν αναφέρθηκα σε κάποιον προσωπικά ούτε του είπα εισαι κορόιδο εάν δώσεις 45 ευρώ για την pc έκδοση του DS, ούτε πιστεύω πως ο Αλταήρ λέγοντας βλάκες του pc αναφερόταν σε εμένα, αλλά εάν είπες σε μένα να έχω κοσμιοτερη συμπεριφορα για τον χαρακτηρισμο κορόιδα γιατι δεν αναφέρθηκες και στον Αλταήρ για το βλάκες ή στον straier για το χακαρισμένους λογαριασμους;
                                Ναι ενώ το να αγνοείς κατ' επανάληψη τα γραφόμενα των άλλων είναι μαγιά για μια κόσμια συζήτηση...

                                Αναφέρθηκα γενικά λέγοντας πως κάποιος είναι κορόιδο εάν επιβραβεύει μια πολύ κακή μεταφορά αγοράζοντας την, έτσι είναι ουσιαστικά σαν να δειχνεις πως δεν σε πειράζουν αυτές οι χτυπητές προχειρότητες άρα δεν στέλνεις στην ομάδα ανάπτυξης ένα σαφές μήνυμα άρα θα επαναλάβει τις προχειροτητες οπότε και εσύ μετά να μη γρκινιάζεις.
                                Καλά αν εσύ πιστεύεις πως αν δεν πουλήσει καλά ή το πάρουν όλοι πειρατικό θα βγει καλύτερο το επόμενο μάλλον ζεις σε άλλο κόσμο. Αν δεν πουλήσει καλά απλά δε θα ξαναβγεί παιχνίδι της εταιρείας στο πισι. Έτσι απλά...


                                Τι πάει να πει αφου βγει; εγώ μιλώ με βάση αυτά που βγαίνουν στην δημοσιοτητα, τα ομολογουν οι ίδιοι οι δημιουργοί και είναι εξαιρετικά αρνητικά. Μακάρι να μην ειναι τοσο κακή μεταφορά αλλά με αυτά που βγαίνουν στην φόρα, ακομη και απο τους ίδιους της NB, τι θες να πω και μπράβο;
                                Παρεμπιπτόντως, δεν είναι η Namco που κάνει τη μεταφορά αλλά η From Software. Αυτό που έχουν πει είναι πως αντιμετωπίζουν δυσκολίες, η έκδοση δε θα είναι καλύτερη από τις κονσόλες και λόγω budget δε μπορούν να υπερβούν το χρονοδιάγραμμα που έχουν θέσει. Και ναι θα ήταν πολύ ωραία να έχουν 5 χρόνια μπροστά τους να το κάνουν αλλά για ένα παιχνίδι με προοπτική όχι και τόσο υψηλών πωλήσεων είναι αυτοκτονικό κάτι τέτοιο. Επίσης σχεδόν όλα τα multiplatform που βγαίνουν και σε πισι έχουν παρόμοια προβλήματα (skyrim κανείς; και μιλάμε για εταιρεία με πολύ μεγαλύτερη εμπειρία σε πισι να μη μιλήσω για budget).

                                Και συ που ξέρεις πως δεν προκειται να το παιξω, ξέρεις και τι θέλω να παιξω ή όχι, ή απλά το μαντεύεις; είπα πως εάν έτσι έχουν τα πράματα κατά την άποψη μου δεν αξίζει κάποιος να δώσει λεφτά για να το παιξει στο pc όχι γενικώς να μην το παιξει (στο pc).
                                Αν ήθελες να το παίξεις θα το είχες πάρει για PS3 εδώ και καιρό. Στην τελική ακόμα και αν η έκδοση για πισι είναι μάπα μπορείς απλά να πάρεις την PS3 έκδοση που είναι όπως πρέπει για τις πενιχρές δυνατότητες της κονσόλας.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X