Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ego sinehizo to chrono trigger ime stis 30 ores peripou ime level 47 ke ta hp mou ine 999/999 mono toso menoun den pai pio pano?eho mathi ke ola ta skills tous den mou dihni alla diladi an sinehiso na kano leveling tha megalonoun ta power defense magic mono?

    Comment


    • teliosa to chrono trigger ehontas kani to 90% apo side quest ke pira ke to kalitero ending mou pire sinolika 30 ores peripou eho mini efharistimenos polli kalo rpg idika tin epohi tou itan korifeo to sistino se osous sas aresoun ta rpg ke den to ehete pexi.

      Comment


      • Τερμάτισα το πρώτο Megaman επειδή δεν μπορώ να παίξω το 9...

        Comment


        • Κάποιοι δε παίζουν καν Megaman 9 αν και πολύ θα ήθελαν.
          Ίσως είναι ευκαιρία πάντως να αρχίσω τα Megaman 5 και 8 που μένουν να τελειώσω.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • xenogears elave telos gia trith fora fetos , arga alla sta8era to termatisa.Einai trela to paixnidi apla!!!!!Makari kai ta kainouria rpg na eixan eleeina grafika kai na eixan thn mageia twn palaioterwn...nostalgia mode off...Seira exei disgaea 3 kai pds ston ssf kai meta exei o 8eos...
            Deus Misereatur...
            Gloria filiorum patres i.e.m.e
            Viva los Vatos Locos

            ---------------------
            UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

            Comment


            • The Legent of Zelda - A link to THA PAST HOMMIE!!!!


              Ναι, λιωνω στον Emulator με το Netbook. Και ναι, εχω να πω οτι το παιχνιδι ειναι οντως τοσο καλο ωστε να ειναι μεσα στο τοπ 10 ολων των εποχων...
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • Teleiwsa me to Lunar kai ksekinhsa to Vandal Hearts gia PS1.
                Parallhla paizw kai to Jeanne D'arc pou eixa dikio gia thn ksenerwtikh ypothesh, mexri stigmhs to swzei to psiloendiaferon systhma me ta abilities
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Τελείωσα το Mega Man 2 στο VC.
                  Ειλικρινά δε περίμενα να κολλήσω τόσο με παιχνίδι του 89. Από χτες που το κατέβασα δεν το κούνησα ρούπι.

                  Τώρα πάω για 3 και 9!

                  Comment


                  • The secret of Monkey Island:resp:
                    Metal Gear Solid( PSone)

                    Το πρώτο παιχνιδάρα από τα πιο όμορφα adventures που έχω παίξει- όχι ό,τι είναι και πολλά βέβαια. Σειρά έχει το δεύτερο κ.ο.κ.( να ναι καλά το ScummVM)

                    Το δεύτερο επίσης άψογο. Το είχα τελειώσει προ αμνημονεύτων ετών( γκουχlaunchγκουχ) αλλά δε θυμόμουν γρι. Τέλειο με απορρόφησε για δύο μερούλες. Πάμε για το MGS 2 τώρα- αν και λογικά θα βάλω παράλληλα και το Twin Snakes(GC) που είναι αμαρτία να μην το έχω τλειώσει ακόμη.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Μην παίξεις το Twin Snakes. Πούλησέ το καλύτερα. Από τα χειρότερα remakes IMO, απαράδεκτη αλλαγή στη σκηνοθεσία και στην overall αισθητική του τίτλου. Μη μιλήσω για τη δυσκολία.

                      Comment


                      • Εγω το πουλησα και βρηκα την υγεια μου (πες μου πως ειμαι γαματος). Δεν το μισησα τοσο οσο αλλοι σαν remake, αλλα συν τοις αλλοις με ξενισε τραγικα πολυ με το gc pad.
                        Οποτε το ξαναπαιξω (ευσεβεις ποθοι για MGS Marathon), θα κανω την καλη στο PSP.

                        Για το Monkey Island τι να πω.. respect απλα, ελπιζω να το χαρηκες πολυ. Εγω παλευα να το παιξω αμεσως μετα απ οταν επαιξα το 3 (10 χρονια πριν στο νερο) και τα ειχα βρει σκουρα σε σχεση με το 3. Θα του δωσω μια 2η ευκαιρια οταν ερθει η ρετουσαρισμενη εκδοχη του.

                        Comment


                        • Originally posted by Evans View Post
                          Μην παίξεις το Twin Snakes. Πούλησέ το καλύτερα. Από τα χειρότερα remakes IMO, απαράδεκτη αλλαγή στη σκηνοθεσία και στην overall αισθητική του τίτλου. Μη μιλήσω για τη δυσκολία.

                          Τι είχε η δυσκολία;
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • Δεν υπήρχε, τουλάχιστον στο normal. Το κάθε σημείο και το κάθε boss είναι πολύ πιο εύκολα από το πρωτότυπο. Δεν ξέρω αν σε μεγαλύτερα επίπεδα δυσκολίας τα πράγματα ήταν διαφορετικά, κρίνοντας πάντως από το normal τα πράγματα ήταν πολύ απογοητευτικά.

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                              Δεν υπήρχε, τουλάχιστον στο normal. Το κάθε σημείο και το κάθε boss είναι πολύ πιο εύκολα από το πρωτότυπο. Δεν ξέρω αν σε μεγαλύτερα επίπεδα δυσκολίας τα πράγματα ήταν διαφορετικά, κρίνοντας πάντως από το normal τα πράγματα ήταν πολύ απογοητευτικά.

                              Α, σε αυτό συμφωνώ.
                              Έτσι όπως το έγραψες νόμιζα ότι εννοούσες ότι ήταν δύσκολο.
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment


                              • Τέλος και το Monkey Island 2. Εντάξει "φεύγα" χιούμορ, σουρεάλ καταστάσεις, αλλά το πρώτο μου άρεσε περισσότερο. Ειδικά προς το τέλος το χάνει από άποψης λογικής με τις wtf στιγμές να διαδέχονται η μία την άλλη. Παραδόξως το πρώτο δε με δυσκόλεψε ιδιαίτερα αλλά μερικοί γρίφοι στο 2 ήταν ο ορισμός του " 'ο,τι να ναι" Δεν παίζει να περνούσα κάποια σημεία ακόμη κι αν εξαρτιόταν η ζωή μου από αυτό... Ειδικά το θέμα monkey wrench με έκανε να θέλω να τραβήξω τα μαλλιά μου.
                                Πάντως κάποιες καταστάσεις κα ατάκες είναι απλά επικές. Πχ μουσική υπόκρουση Indiana Jones( ΤΕΛΕΙΑ σκηνή, τρελό γέλιο), Star wars related θέματα etc
                                Άντε να παίρνει σειρά το 3.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X