Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πως την τρώτε...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by NickTG View Post
    Πείτε και κανένα μαγαζί να έχουμε στο μυαλό αν τύχει και είμαστε κοντά.

    Προσωπική προτίμηση είναι το Hippo Style στο Χαϊδάρι.
    Σχεδόν πάντα από κει παίρνω κρέπα,μιας και είναι κοντά στο σπίτι μου(κάνα δεκάλεπτο).


    Originally posted by ChrisTop View Post
    Επικάλυψη μερέντα και μπισκότο, σοκολάτα, μπανάνα (οι ροδελίτσες μπανάνας είναι must). Είναι κλασικό, συνηθισμένο, αλλά γαμάτο. Όσον αφορά τις μερέντες δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση μιας και δεν το έχω ψάξει εις βάθος το θέμα, αλλά θα προτιμούσα τον λιγότερο γλυκό συνδιασμό γιατί η κρέπα με τα άνωθεν υλικά είναι ήδη πολύ γλυκιά. Οι αλμυρές κρέπες δεν με ενδιαφέρουν μια, για μένα οι κρέπες έχουν φτιαχτεί για να είναι γλυκές!

    Και επειδή νιώθω πως αυτό το θέμα αδικεί άλλα γλυκά που βρίσκονται στο ίδιο, ή ακόμα και μεγαλύτερο επίπεδο απο την κρέπα θα σας πώ πως τρώω και το personal favorite γλυκό μου και αυτό που παίρνει συνήθως την θέση της κρέπας στο τραπέζι και την καρδιά μου, την Βάφλα. Η βάφλα πρέπει να είναι μερεντιασμένη και μετά ανάλογα με την όρεξη να συνοδεύεται με 2 ή 3 μπάλες παγωτού, εγώ συνήθως παίρνω 2 μπαλίτσες, μία μπισκότο και μία σοκολάτα αλλά γενικά η βαφλίτσα σηκώνει πολλούς πειραματισμούς και έτσι πειραματισμοί του τύπου φερέρο ροσέ, μπανάνα, φιστικί μπορεί να προκαλέσουν αναπάντεχη γευστική απόλαυση!

    Η βάφλα σε σας!
    Δεν μπορώ να προσθέσω τίποτα στο παραπάνω ποστ μόνο να πω πως εγώ στην κρέπα προτιμώ ανάμεικτη σοκολάτα και μπισκότο.

    Originally posted by Pilgrim View Post
    Βρωμικο απο καντίνα >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>κρεπα !
    Βασικά βρωμικο απο καντίνα>>>all αλλά αυτό ειναι αλλη κουβέντα.
    Προσωπικά απεχθάνομαι τις κρεπες και τις αποφευγω οπως ο Goty τα Final Fantasy. Aν θέλω αλμυρο θα φάω ενα σαντουιτσακι και αν θέλω γλυκό ενα προφιτερόλ! απλά πραματα.
    Καλό το βρώμικο όσονα φορά τα αλμυρά,αλλά στα γλυκά προτιμώ χίλιες φορές κρέπα ή βάφλα.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      Hippo Style κι εδω στην Κομοτηνη που ειμαι τωρα, ναι ειναι αλυσιδα και ναι μετραει πολυ.
      Loggo/Cursed νομιζω πως εχουν και στα Γιαννενα καταστημα, αυτα ειναι .

      Comment


      • #33
        Καλό το βρώμικο όσονα φορά τα αλμυρά,αλλά στα γλυκά προτιμώ χίλιες φορές κρέπα ή βάφλα.
        Δεν έχεις φάει σουβλάκι με παγωτό γι'αυτό το λες.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • #34
          Originally posted by Xeno View Post
          Hippo Style κι εδω στην Κομοτηνη που ειμαι τωρα, ναι ειναι αλυσιδα και ναι μετραει πολυ.
          Loggo/Cursed νομιζω πως εχουν και στα Γιαννενα καταστημα, αυτα ειναι .
          Το Hippo στα Γιάννενα είναι Α Θ Λ Ι Ο, συγκριτικά με άλλα φαγάδικα στην πόλη, τουλάχιστον.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • #35
            Το Original είναι αυτό εδώ στο Χαϊδάρι απ'όσο ξέρω και γαμεί.
            Carpe diem

            Comment


            • #36
              Originally posted by Altair View Post
              Το Original είναι αυτό εδώ στο Χαϊδάρι απ'όσο ξέρω και γαμεί.

              Ναι αυτό είναι.

              Έφυγε και ο Γιάννης και πήγε Λάρισα. :xp:
              I'm back bitches... Version 2.0

              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

              Comment


              • #37
                Κρέπα - Κρέπα, Πλατεία Ηρώων Ψυρρή

                Έχει γαμάτους συνδυασμούς στον κατάλογο

                Προσωπικά έχω να φάω κρέπα πολύ καιρό. Αυθεντικόν/Κοτοπουλάδες και Vrwmiko ftw

                Comment


                • #38
                  Originally posted by NickTG View Post
                  Ναι αυτό είναι.

                  Έφυγε και ο Γιάννης και πήγε Λάρισα. :xp:
                  Nαι ρε γμτ.Η κρέπα του πάντως παραμένει άψογη.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #39
                    /ressurection

                    Τελικα κατεληξα : κουβερτουρα - μπανανα - καρυδα - amaretto ή baileys

                    Αξιζει τα κλανιδια, ΚΑΘΕ φορα

                    btw επιμενετε γλυκια αντι για αλμυρη, μολις ειδα στο αλτερ να λεει οτι η γλυκια εχει 13% ΦαΠΑ ενω η αλμυρη 23%, μονο οι δικοι μας οι κοιλαραδες θα μποροσουν να ψηφισουν τετοιο μετρο, που ειναι ενα spartan laser να βαρεσω το αμαξι του βενιζελου γαμωτο ?

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by crpl_shepherd View Post
                      btw επιμενετε γλυκια αντι για αλμυρη, μολις ειδα στο αλτερ να λεει οτι η γλυκια εχει 13% ΦαΠΑ ενω η αλμυρη 23%, μονο οι δικοι μας οι κοιλαραδες θα μποροσουν να ψηφισουν τετοιο μετρο, που ειναι ενα spartan laser να βαρεσω το αμαξι του βενιζελου γαμωτο ?
                      Το είχα πει το ίδιο και στο chatbox που σας έδωσα το θέμα είδησης για την φορολόγηση τους. Εγώ πάντα γλυκιά την τρώω την μπουγάτσα.

                      Απλά είναι έλεος το θέμα. Σε λίγο οι μπουγατσάδες δεν θα φέρουν μπουγάτσα με τυρί, αλλά μόνο την γλυκιά.

                      Τώρα έγινε ανάλογη είδηση και στους σαντούιτσες. 13% αν το φας έξω, ενώ 23% αν το φας στο μαγαζί.
                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X