Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    SPOILER-ΣΚΕΨΕΙΣ
    Μην διαβαζετε παρακατω αν δεν εχετε δει ολα τα επεισοδια!











    Οκ μια δικη μου παραλογη σκεψη πανω σε πολλα γεγονοτα που ειδαμε.
    Η Penny οντως δεν εστειλε εκει την Ναομι .Τουλαχιστον οχι τωρα αλλα την στελνει στο μελλον αφου εχει προηγηθει η συνομιλια με τον Charlie.Στο νησι να επικρατει ενα ειδος χρονικης ανωμαλιας και να υπαρχει διαφορα πραγματικου χρονου μεταξυ νησιου και υπολοιπου κοσμου.Οποτε η Ναομι ειναι οντως αυτη που λεει οτι ειναι και η Penny απλουστατα δεν την ξερει γιατι δεν την εχει στειλει στο νησι ακομα .Οι Freighters να εχουν οντως καλες προθεσεις αλλα εξαιτιας της ομαδας του John Locke να δημιουργειται η εχθρικη ατμοσφαιρα.Το τελευταιο θα δικαιολογουσε και γιατι ο Χερλει ζηταει συγνωμη στο flashforward απο τον Jack που δεν πηγε τοτε μαζι του και ακολουθησε τον John. :blink:
    ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

    Comment


    • #47
      wow! φοβερος! αν και διαβασα καπου οτι το νησι με τον δικο μας πραγματικο κοσμο εχουν μια διαφορα 17 δευτερολεπτων -δεν ειμαι σιγουρος κιολας αλλα τοσα θυμαμαι- με το νησι νομιζω να ειναι μπροστα αυτα τα δευτερολεπτα.
      μαλιστα ειχα διαβασει πως ολα αυτα τα ειχε πει καποιος απο τους παραγωγους του lost.

      Comment


      • #48
        Dreamkiller εχεις ενα λαθακι.Τα γεγονοτα του ff ειναι ΠΡΙΝ το ff του φιναλε της 3ης σαιζον με Τζακ & Κεητ.

        Τζακ: Σκεφτομαι να αφησω γεννειαδα... ;)

        Μετα απο λιγο:

        Χερλυ:Πρεπει να γυρισουμε πισω,μας χρειαζονται.
        Τζακ:Ποτε δε θα γυρισουμε πισω.
        Χερλυ:Ποτε μη λες ποτε,dude.... <---τραγικη ειρωνια για αλλη μια φορα(βλεπε mobisode Τζακ-Μπεν),εφοσον ξερουμε οτι πιο μετα στο μελλον,ο Τζακ φτανει στα ορια αυτοκτονιας για να γυρισει,


        Στην ουσια,ο 1ος των oceanic 6 που θελησε να γυρισει πισω,ειναι ο Χερλυ...

        Comment


        • #49
          Dreamkiller εχεις ενα λαθακι.Τα γεγονοτα του ff ειναι ΠΡΙΝ το ff του φιναλε της 3ης σαιζον με Τζακ & Κεητ.[/b]
          &#39;&#39;Ο Jack πάντως δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση, καμία σχέση με τα χάλια του finale. Αναρωτιέμαι, λοιπόν, τι τον έκανε έτσι.&#39;&#39;

          Αυτό εννοώ κι εγώ, αλλά δεν το εξέφρασα καλά [σαν χρησμός της Πυθίας ήταν βασικά, μπορείς να το διαβάσεις με 2 τρόπους, lol]

          Πάντως, είναι σίγουρο πως ο χρόνος στο Νησί κυλάει πιο αργά απ&#39; ό,τι στην πραγματικότητα και γι&#39; αυτό έχουμε πάρα πολλά hints. Πάντως, η διαφορά δεν πρέπει να είναι ιδιαίτερα μεγάλη [του στιλ 1 μήνας στο νησί, 5 χρόνια στην πραγματικότητα] γιατί στο flashforward του finale, όταν ο Jack συναντά την γυναίκα του εκείνη δε δείχνει διαφορετική.

          Comment


          • #50
            Στην ουσια,ο 1ος των oceanic 6 που θελησε να γυρισει πισω,ειναι ο Χερλυ...
            [/b]
            Ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος , Lost ειναι αυτο, ολα ισχυουν μονο μεχρι το επομενο επεισοδιο
            Παντως σιγουρα το θελησε πριν τον Jack.
            Ο Jack ειπε οτι σκεφτεται να αφησει μουσια επομενως η σκηνη με την kate και τον μουσατο Jack ειναι τουλαχιστον 2-3 μηνες μετα ( τοσο δε θελει να μεγαλωσει τοσο πολυ το μουσι ή περισσοτερο;)μετα τη συναντηση με τον Χερλει.

            Eτσι να ξαναπορωθουμε ολοι&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;
            ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

            Comment


            • #51
              spoilers warning



              Είδα και εγώ το επεισόδιο και αν και το βρήκο πολύ καλό μπορώ να πω ότι απογοητεύτικα λιγάκι γιατί πέριμενα πως και πως την πρεμιέρα και δεν μου έκανε το <<κλικ>> που περίμενα(είναι αρχή βέβαια και σίγουρα με αυτά που έδειξε στο ff θα γίνουν τρομερά πράματα )
              Ο Μηχανισμός του flash forward λειτουργεί πολύ κάλα γιατί σου δημιουργεί τρέλα ερωτημάτικα(π.χ ποιος είναι στην πραγματικότητα ο abaddon,τι παίζει με τον charlie,ποιος περιμένει να γυρίσουν οι ex-losties στο νήσι).Τώρα στα του νησιού μπορώ να πω ότι περιμένα κάτι καλύτερο(ορισμένες σκήνες ήταν πολύ καλές:οι σκήνες με τον ben(θέος ο χαρακτήρας αλλά και ο ηθοποιός που τον ενσαρκώνει btw),το σπίτι του Jacob και φυσικά η σκήνη που χωρίζονται σε δύο ομάδες).Ένα 8/10 το τσίμπαει και περιμένουμε την συνεχεία με αγωνία.Τέλος είναι ιδέα μου ή αυτός που προσγειώθηκε έχει πολλές ομοιότητες με τον charlie ?
              Eimai grousouzis

              Comment


              • #52
                spoilers warning

                Τέλος είναι ιδέα μου ή αυτός που προσγειώθηκε έχει πολλές ομοιότητες με τον charlie ?
                [/b]
                Kαι εγω το σκεφτηκα αυτο μολις τον ειδα.
                ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                Comment


                • #53
                  Το είδα κι εγώ το επεισόδιο,αλλά δε θα μπω,ακόμα,στη διαδικασία να κάνω θεωρίες γιατί είναι ακόμα νωρίς.Σχετικά με το επεισόδιο μου άρεσε πολύ (ειδικά για 1ο επεισόδιο νέου κύκλου).Κυρίως στα flashforwards ήταν το κάτι άλλο και σου δημιουργεί πολλά καινόυρια ερωτηματικά...Σχετικά με αυτά που λέτε τα βρίσκω όλα πολύ ενδιαφέροντα και περιμένω πως και πως να έρθουν οι επόμενες Πέμπτες-Παρασκευές

                  P.S. Sheik το μετάνοιωσα που διάβασα το description του 4ου επεισοδίου Τώρα σε αυτό το επεισόδιο θα τα ξέρω όλα
                  Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                  Comment


                  • #54
                    Αμ εγω δεν το μετανιωσα νομιζεις???

                    Comment


                    • #55
                      Βαλτε με και μενα μαζι με οσους μετανιωσαν που διαβασαν τι γινεται
                      ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                      Comment


                      • #56
                        πάλι κάλα που δεν έστηλα το p.m που ετοιμάζα
                        την έχω πατήσει άπλετες φορές με spoilers....
                        Eimai grousouzis

                        Comment


                        • #57
                          To eida kai ego to episodio ( an kai ligo argoporimena ) .. Mia xara itan, alla nomizo itan to pio "iremo" opening tou Lost mexri tora .. Sto proto season einai i sintrivi, sto deutero i eisagogi tou Desmond kai sto trito tis Juliette .. Sto 4o, apla meiname ligo-poli ekei pou meiname me to telos tis 3is season .. Kai skeftomenos oti exoume molis 8 epeisodia, thelo apantiseisssssss Kata ta alla, oraia ta flash-forwards, afou dimiourgoun akoma perissotera erotimata .."Oceanic 6" ??? Dld molis 6 epiviosan ?? Auto kai an tha einai oraio na to doume .. Pera apo tous Jack, Kate, Hurley pou eidh kseroume oti epiviosan, ta lefta mou einai ston Sawyer ( giati i Kate leei sto teleutaio episodio tou season 3 "i have to get back, he will be getting worried" kai pisteuo anaferete ston Sawyer ), Claire ( paei poli na pethanei kai auti ) kai Sun ( ??? ) ...

                          P.s. Kali i theoria tou Cloud Strife ..



                          Comment


                          • #58
                            "Oceanic 6" ??? Dld molis 6 epiviosan ??
                            [/b]
                            Πρέπει αναφέρεται στο ότι μόνο 6 από τους losties κατάφεραν/ήθελαν να φύγουν γιάτι ο abaddon ρώταει αμά είναι ακόμα ζώντανοι(οι άλλοι losties λογικά) και ο τζακ που ρώταει τον χάρλευ αν θα μαρτυρίσει το μυστικό(δήλαδη ότι υπάρχουν και αλλοί ζωντανόι στο νήσι),όλα αυτά βεβαια με μία μεγάλη δόση αμφιβολίας(Δεν είναι η Εσμεράλδα το lost είναι )
                            Eimai grousouzis

                            Comment


                            • #59
                              LOOL&#33;

                              Εχεις δικιο ομως,αυτο ειναι οι Oceanic 6.
                              6 απο τους επιζωντες οι οποιοι με καποιο τροπο εφυγαν απο το νησι και αφησαν τους αλλους πισω.
                              Στα πρωτα λεπτα του επεισοδιου,ο μπατσος ρωταει τον Χερλυ για την Αννα-Λουσια και η σκηνη αυτη ειναι "επιτηδες" για να μας δειξουν εμμεσως οτι ο περισσοτερος εξω κοσμος δεν γνωριζει για την περιπετεια τους στο νησι.Τον ρωταει "Την ηξερες?Μηπως την γνωρισες πριν το αεροπλανο απογειωθει"?
                              Δεν τον ρωτησε αν την γνωρισε στο νησι.
                              Ετσι οι 6 που σωθηκαν,λενε ψεμματα στον κοσμο.Προφανως και χρησιμοποιηθηκε μια ιστορια καλυψης για το που επεσε το αεροπλανο και πως σωθηκαν αυτοι.Ετσι ο Χερλυ ηδη εχει τυψεις που λεει ψεμματα,ενω ο Τζακ ακομα ειναι ανενδοτος.Βεβαια γνωριζουμε,πως εν καιρο και αυτος θα φτασει στο σημειο του "sick of lying" οπως ειπε στην Κεητ στο δικο του flash-forward.

                              Comment


                              • #60
                                To "we have to go back" omos pou fonazei o Jack sto telos tis 3is season pos ermineuete ??? "We have to go back to get the others" ?????? i "We have to get back, because i can&#39;t stand living here" ????? Damn, Lost is great



                                Comment

                                Working...
                                X