Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Kαι με τα 2 ερμηνευεται.Περισσοτερο ομως με το οτι εμειναν αλλοι πισω διοτι ολοι ξερουμε την "fixing things" αναγκη του Τζακ...
    Γιατι ενταξει,τι παει να πει δε μπορω να ζησω εδω?Αμα δεν εμεναν αλλοι πισω,δεν ειχε λογο να παει...τι παραπανω του προσεφερε το νησι απο ανεσεις,καλυτερη ζωη κλπ?

    Comment


    • #62
      Kαι με τα 2 ερμηνευεται.Περισσοτερο ομως με το οτι εμειναν αλλοι πισω διοτι ολοι ξερουμε την "fixing things" αναγκη του Τζακ...
      Γιατι ενταξει,τι παει να πει δε μπορω να ζησω εδω?Αμα δεν εμεναν αλλοι πισω,δεν ειχε λογο να παει...τι παραπανω του προσεφερε το νησι απο ανεσεις,καλυτερη ζωη κλπ?
      [/b]
      Nai, alla den deixnei idiaitera "enoxlimenos" otan sinantaei ton Hurley sto gimnastirio gia tous allous .. Sosto auto me to "fixing things", omos an pragmati oi alloi antimetopizan kapoio provlima sto nisi den tha isixaze mexri na ftiaksei ta pragmata ..
      Tora gia to 2o, den ksero .. Isos giati ekei sto nisi i zoh tou eixe kapoio nohma ( na sosei tous allous, na einai hgetis ? ) , alla auto tha mporouse na to pei kapoios kai gia tin kanoniki tou zoh opou voithouse anthropous meso tou nosokomeiou .. Den ksero, apla speculations kanoume Opos eipe kai o John mallon tha pesoume ekso sto telos



      Comment


      • #63
        Nai, alla den deixnei idiaitera "enoxlimenos" otan sinantaei ton Hurley sto gimnastirio gia tous allous .. Sosto auto me to "fixing things", omos an pragmati oi alloi antimetopizan kapoio provlima sto nisi den tha isixaze mexri na ftiaksei ta pragmata ..

        [/b]
        Δεν δειχνει ενοχλημενος ΑΚΟΜΑ.Μη ξεχνας οτι η σκηνη αυτη ειναι ΠΡΙΝ καταληξει σχεδον πρεζακιας και με μουσια.Μπορει να ειναι λιγοι μοναχα μηνες αφου σωθηκαν.Αργοτερα τον πιανουν οι τυψεις.

        Comment


        • #64
          Nai, alla den deixnei idiaitera "enoxlimenos" otan sinantaei ton Hurley sto gimnastirio gia tous allous .. Sosto auto me to "fixing things",
          [/b]
          κάτι συμβαίνει λόγικα και αλλάζει γνώμη και κάποιον λόγο παίζει αυτός στον οποίο αναφέρεται ο Hugo :
          Νομίζω οτι θέλεινα επιστρέψουμε.
          Και θα κάνει ό,τι μπορεί...
          τώρα ποιος είναι προφανώς locke γιατί πριν από τον διάλογο υπάρχει αυτό :

          Λυπάμαι που
          πήγα με τον Λοκ.
          Έπρεπε να
          μείνω μαζί σου.

          btw έχει δει κανείς(σίγουρα θα έχετε δει ) το mobisode 13 ?
          είναι ιδιέταιρα αποκαλυπτικό......
          Eimai grousouzis

          Comment


          • #65
            Δεν δειχνει ενοχλημενος ΑΚΟΜΑ.Μη ξεχνας οτι η σκηνη αυτη ειναι ΠΡΙΝ καταληξει σχεδον πρεζακιας και με μουσια.Μπορει να ειναι λιγοι μοναχα μηνες αφου σωθηκαν.Αργοτερα τον πιανουν οι τυψεις.
            [/b]
            κάτι συμβαίνει λόγικα και αλλάζει γνώμη και κάποιον λόγο παίζει αυτός στον οποίο αναφέρεται ο Hugo :[/b]
            Yup kai ego simfono me auto .. O Jack opos ton kseroume, tha prospathouse apo to proto lepto na sosei tous allous .. To logiko einai na mesolavise kati metaksi tis periodou tou protou flashback ( season 4 ) kai tou deuterou ( season 3 ), pou ton odigisan na arxisei na psaxnei tropous gia na epistrepsei sto nisi ...

            btw έχει δει κανείς(σίγουρα θα έχετε δει ) το mobisode 13 ?[/b]
            Poio einai auto ??



            Comment


            • #66

              Poio einai auto ??
              [/b]
              http://lostmobisodesgr.blogspot.com/
              μπορείς να δεις αυτό καθώς και τα υπολλοιπά 12 με ελληνικά subs
              Eimai grousouzis

              Comment


              • #67
                Σημερα στις 23:00 αρχιζει να προβαλλεται απο τον αντ1 ο πρωτος κυκλος της σειρας .Ειμαι περιεργος να δω τι τηλεθεαση θα εχει και ελπιζω να εχει την ανταποκριση που αξιζει στο Lost μιας και η Νετ φροντισε να κανει οτι περνουσε απο το χερι της για να καψει την σειρα..
                ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                Comment


                • #68
                  Σημερα στις 23:00 αρχιζει να προβαλλεται απο τον αντ1 ο πρωτος κυκλος της σειρας .Ειμαι περιεργος να δω τι τηλεθεαση θα εχει και ελπιζω να εχει την ανταποκριση που αξιζει στο Lost μιας και η Νετ φροντισε να κανει οτι περνουσε απο το χερι της για να καψει την σειρα..
                  [/b]
                  Ego nomizo tha petixei .. Itan kalo to oti prohgithike to Prison Break, giati ekane pollous na endiafertoun gia ksenes seires pou os tora den evlepan katholou ... Toso stin sxoli, oso kai stin idia tin parea mou akouo atoma na einai enthousiasmena me to Prison Break, eno arnountan katheta na asxolithoun mazi tou otan tous elega na pernoun ta DVDs tou ena xrono prin ... Logika tora me to Lost tha pathoun tin plaka tous



                  Comment


                  • #69
                    20,7% τηλεθεαση το Lost χτες παρολο που ειχε παιχτει ο πρωτος κυκλος δυο τρεις φορες απο την ΝΕΤ . Χεχε αυτο σημαινει οτι εσκισε αφου κρατησε την ιδια υψηλη τηλεθεαση με το prison break .
                    ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                    Comment


                    • #70
                      Αυτά είναι!Μου φαίνεται πρέπει να ξεκινήσω και εγώ να το βλέπω.Δεν βλέπω ούτε το priso break...
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • #71
                        Μόλις είδα το 2ο επεισόδιο!!! :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

                        Εννοείται πως μου άρεσε πολύ,αλλά να δω πότε θα αρχίσω να παίρνω κάποιες απαντήσεις,αντί να μου δημιουργούνται 100.000 νέα ερωτήματα σε κάθε νέο επεισόδιο
                        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                        Comment


                        • #72
                          Απίστευτο επεισόδιο. Πυκνό, πολλές εξελίξεις, 4 πολύ ενδιαφέροντες χαρακτήρες και κλασικά πολλά ερωτήματα.

                          Κάποιες σκέψεις:

                          -Το όνομα της Σαρλοτ (Charlotte Staples Lewis) πρόκειται για αναφορά στον συγγραφέα C.S. Lewis.
                          -Faraday ftw μόνο και μόνο επειδή είναι ιδιοφυής φυσικός.
                          -Σωστός ο cypher, μάλλον η charlotte είναι ο άνθρωπος του Ben.
                          -Λογικά, η πολική αρκούδα στην έρημο είναι αποτέλεσμα πειραμάτων της Dharma με τον χωροχρόνο.
                          -Η σκηνή όπου ο Locke ρωτάει τον Ben τι είναι το τέρας ήταν ο ορισμός σκηνής-πειράγματος απ' τους παραγωγούς.
                          -Αυτός ο Drew Goddard επεισοδιάρες γράφει.
                          -Γιατί άραγε έφεραν τις μάσκες οξυγόνου; Τι άλλο υπήρχε μέσα στο κιβώτιο;
                          -Η σκηνή με το φάντασμα με τον Miles ήταν λίγο...κάπως.
                          -Γιατί ο Locke είπε πως τον καθοδηγεί ο Walt και όχι ο Jacob;
                          -Κοιτάξτε την αντίδραση του Locke όταν ο Hurley αναφέρει την καλύβα του Jacob. Δε μου φαίνεται λογική εάν αυτός ήταν ο τύπος του οποίου το μάτι είδαμε στην πρεμιέρα και επομένως γνωρίζει για τη συνάντηση Hurley-Jacob.
                          -Τι μπορεί να σημαίνει ότι ''το φως διαχέεται περίεργα''; Μάλλον θα είναι σημαντικό hint...
                          -Δεν ξέρω για σας αλλά η μουσική που έβαλαν την ώρα που είδαν το ελικόπτερο μου άρεσε πάρα πολύ. Έχεις κανείς ιδέα πώς μπορώ να την βρω;
                          -Οι γνωστοί καμένοι του Lost, βασισμένοι στη δήλωση του Frank Lapidus ότι ο πιλότος της 815 πάντα φορούσε τη βέρα του, παρατήρησαν πως στο 1ο επεισόδιο, πριν τον φάει ο καπνός, ο πιλότος όντως φορούσε βέρα! Δείτε εδώ.

                          Comment


                          • #73
                            οκ είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε αυτό το επεισοδίο
                            Το βρήκα μέτριο παρ'ολο που είχε κάποιες δυνατές σκήνες(ναι οι σκήνες με τον ben είναι αυτες),το τέλος σε αφήνει κάπως αν και νομιζώ οτι κάνει αυτό που ξέρει καλύτερα ο ben(δλδ να εξαπατάει),επίσης οι καινουργιοί χαρακτήρες δεν είχαν καλή εισαγώγη(μόνο της charlotte και του frank lupidus άξιζαν γιατί μας εδειξάν ότι η dharma έχει δουλείες κια έξω από το νήσι και του frank γιατί μάθαμε ότι το αεροπλάνο ήταν ψευτίκο(μήπως η oceanic έχει καποιά σχέση με wilmore/dharma ?),τέλος αρκέτα ώραια ήταν η φράση της Juliet που ουσιαστικά περιγραφεί τον ben.
                            βαθμός 6/10
                            ίσως να είναι η μέρα τετοιά γιατί και το supernatural που το θεωρώ ως την δευτερή καλύτερη σειρά της σαιζόν(πρωηγείται το Dexter ) δεν μου άρεσε ιδιέταιρα παρ'όλο που το επεισοδίο θεωρείται ως ένα απο τα καλύτερα του 3ου κυκλάρα
                            Eimai grousouzis

                            Comment


                            • #74
                              To επεισοδιο μου αρεσε παρα πολυ παιρνει ανετα ενα 8/10 απο εμενα.

                              SPOILER-ΣΚΕΨΕΙΣ


                              Τωρα τα συμπερασματα μου για τη συζητηση Ναομι - Abaddon που μου κεντρισε περισσοτερο το ενδιαφερον.
                              Η Ναομι τον ρωταει 2-3 φορες και τι θα γινει αν υπαρχουν επιζωντες της πτησης 815 στο νησι; Ο Αbaddon επιμενει πως ειναι νεκροι.Στην αρχη δεν καταλαβα και το πηρα απλα σαν εικασια του οτι ειναι ολοι νεκροι .Σημερα το πρωι ομως μου ηρθε η εξης ιδεα. Εννουσε πως οι επιβατες της πτησης 815 ειναι νεκροι για τον υπολοιπο κοσμο οποτε ακομα και αν χρειαστει να τους σκοτωσουν δεν υπαρχει προβλημα ακριβως γιατι ολος ο κοσμος τους θεωρει νεκρους.

                              Αν το συνδυασουμε και τις μασκες που κουβαλουσαν μαζι τους ισως να σκοπευουν να ελευθερωσουν καποιο δηλητηριωδες αεριο στο νησι ή κατι παρομοιο .Οποτε η Ναομι ανησυχει γιατι μπορει αυτο να σκοτωσει και τους τυχον επιζωντες ομως ο Αbaddon επαναλαμβανει πως ειναι νεκροι και εννοει πως δεν υπαρχει προβλημα αφου για ολο τον κοσμο το αεροπλανο βρεθηκε στο βυθο του ωκεανου και ολοι θεωρητικα ειναι νεκροι .

                              -ποιος θα ειχε συμφερον να σκηνοθετησει ολο αυτο και ταυτοχρονα την οικονομικη δυναμη να στειλει ενα αλλο αεροπλανο στο βυθο του ωκεανου ωστε να νομισουν ολοι οτι ειναι η πτηση 815 και το κυριοτερο γιατι;;;
                              ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                              Comment


                              • #75
                                Akoma ena mageutiko epeisodio sto season 4 pou ekselissete fantastika .. To finale tou epeisodiou dimiourga gia akoma mia fora erotimata ...

                                SPOILER

                                Einai nekri i Claire ??



                                Comment

                                Working...
                                X