Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lost

    Με τον νέο κύκλο να ξεκινάει σε περίπου 1 μήνα [Πέμπτη 31 Ιανουαρίου] και τα εβδομαδιαία mobisodes, παρά την μικρή τους διάρκεια, να κεντρίζουν το ενδιαφέρον μας, πιστεύω ένα topic για το Lost είναι απαραίτητο αφού έτσι κι αλλιώς το βλέπουν αρκετοί από εδώ.

    Σήμερα κυκλοφόρησε ένα promo του 4ου κύκλου και λογικά θα είναι το τελευταίο. Εντάξει, τι να πω, εγώ προσωπικά ανατρίχιασα:

    http://www.youtube.com/watch?v=0ou7cWOTXJs

    Μερικά σχόλια:

    -Για μια στιγμή εμφανίζεται η Naomi και ο Christian Shepard.
    -Ο Locke αποκλείεται να σκοτώσει τον Ben, μην ανησυχείτε.
    -Πιστεύω ότι η αντανάκλαση στο νερό των κτιρίων (στο τέλος του trailer, κάτω απ' το logo του Lost) συμβολίζει ότι μερικοί θα παραμείνουν στο νησί ενώ άλλοι θα φύγουν.
    -Η στάση των ανθρώπων απ' το freighter δε μου φαίνεται υπερβολικά εχθρική. Μάλλον αυτό που τους ενδιαφέρει δεν έχει άμεση σχέση με τους Losties.
    -Ο αριθμός 6, που εμφανίζεται εδώ κι εδώ, αναφέρεται, σύμφωνα με βάσιμα spoilers στους MAJOR SPOILER ALERT</span> <span style="color:#FFFFFF">Oceanic 6, τους Losties που θα φύγουν απ&#39; το νησί [Jack, Kate, Jin, Sun, Hurley και Sayid].

    Όσον αφορά τα mobisodes, μπείτε εδώ όπου μπορείτε να τα κατεβάσετε σε πολύ καλή ανάλυση μαζί με τους ελληνικούς υπότιτλους. Το τελευταίο, ονόματι Room 23, περιλαμβάνει έναν διάλογο του Ben και της Julliet σχετικά με τον Walt και τις δυνάμεις του. Ήταν πραγματικά πολύ ωραίο, και είδαμε για άλλη μια φορά την δύναμη του Walt.

  • #2


    Με προλαβες ατιμε&#33;
    Το trailer απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ,δεν εχω λογια.
    Αντε ενας μηνας και κατι εμεινε για την δοση μας&#33;&#33;&#33;
    Η 4η σαιζον εχω την εντυπωση οτι θα ειναι ακομα καλυτερη απο την 3η(προσωπικη αγαπημενη).Η σειρα ειδικα με τα flashforwards,θα αποκτησει τρελο ενδιαφερον και θα παρει μια γερη δοση φρεσκαδας(διοτι τα φλασμπακς αρχισαν να φθινουν επικινδυνα)

    Comment


    • #3
      Με τον νέο κύκλο να ξεκινάει σε περίπου 1 μήνα [Πέμπτη 31 Ιανουαρίου
      [/b]
      Αυτό είναι σίγουρο?Νομίζω στο Imdb λέει κάτι για 4 Φλεβάρη αν θυμάμαι καλά.Τέλος πάντων.Το βιντεάκι είναι φοβερό&#33;Άντε να έρθει,επιτέλους,η ώρα που δε θα αρκούμαστε πλέον μόνο στα videάκια,αλλά σε ολόκληρα επεισόδια...Stay tuned LOST IS COMING BACK&#33;&#33;&#33;. :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

      Comment


      • #4
        Καλο το trailer αλλα εμενα μονο κακο μου κανει δεν μπορω να βλεπω 2 λεπτακια και μετα τελος
        αντε να δουμε πια δεν παει αλλο
        και ελπιζω να συνεχιστει η παραδοση που καθε σαιζον ειναι και καλυτερη.

        Να ρωτησω τωρα αυτο το θρεντ εναι μονο για Lost ή γενικα για αμερικανικες σειρες ;

        εγω θα ελεγα αν συμφωνειτε να μετονομαστει σε Lost και αλλες ξενες σειρες ή κατι τετοιο
        το λεω γιατι δεν λεει να ανοιγουμε και αλλο με γενικα σειρες ;)

        Comment


        • #5
          Ειχα δει παλιοτερα τα 4 πρωτα επεισοδια του Lost μετα απο παροτρυνση του Μαριου αλλα δεν μπορουσα να κατεβασω και ειχα βαρεθει και το παρατησα..

          Χεχε μολις πριν λιγες μερες κατεβασα τον πρωτο τον δευτερο και τον τριτο κυκλο και ειδα ολη την πρωτη season σε 2 μερες μετανιωνοντας που την ειχα σταματησει τη σειρα παλιοτερα... Το αποτελεσμα ειναι να εχω πορωθει και σε λιγες ωρες τελειωνω και τον δευτερο κυκλο...Και αισιως παμε στον τριτο

          Δεν ειδα τα promos γιατι για μενα θα αποτελουν ενδεχομενως spoilers ...αφου ειμαι λιγο πισω ακομα.



          ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

          Comment


          • #6
            Αυτό είναι σίγουρο?Νομίζω στο Imdb λέει κάτι για 4 Φλεβάρη αν θυμάμαι καλά[/b]
            Ναι, επιβεβαιωμένο απ&#39; το ABC 1000%. Εννοείται πως εκείνη την ημέρα δεν πάω σχολείο.


            Να ρωτησω τωρα αυτο το θρεντ εναι μονο για Lost ή γενικα για αμερικανικες σειρες ;[/b]
            Κοίτα, για το Lost οι συζητήσεις δεν τελειώνουν ποτέ, έχουμε άπειρα πράγματα να λέμε. Στο GamePro είχε ανοίξει ο Masterchief ένα topic για αμερικανικές σειρές γενικά που όμως πήγε γρήγορα στις πίσω σελίδες. Πάντως, δεν θα ήταν κακό να ανοίξουμε ένα αλλά αυτό ας παραμείνει ως έχει.

            Comment


            • #7
              Κοίτα, για το Lost οι συζητήσεις δεν τελειώνουν ποτέ, έχουμε άπειρα πράγματα να λέμε. Στο GamePro είχε ανοίξει ο Masterchief ένα topic για αμερικανικές σειρές γενικά που όμως πήγε γρήγορα στις πίσω σελίδες. Πάντως, δεν θα ήταν κακό να ανοίξουμε ένα αλλά αυτό ας παραμείνει ως έχει.
              [/b]

              Το λέω επειδή και εδώ άμα ανοίξουμε ένα για σειρές γενικά θα πάει ακλαφτο
              και υπάρχουν και άλλες σειρές που αξίζουν και στο κάτω κάτω δεν χρειάζεται να καθόμαστε να αναλύουμε τις
              άλλες σειρές απλά να λεμέ ποιες βλέπουμε και να προτείνουμε κάποια αν πιστεύουμε ότι αξίζει και δεν λέει να ανοίξουμε και άλλο θρεντ μονό για αυτούς τους λογούς

              το όνομα του θρεντ δεν είναι αναγκαίο να αλλάξει απλά το λέω για να μην θεωρείται οφτοπικ αν αναφέρουμε άλλη σειρά

              τεσπα πάντως δεν υπάρχει θέμα γιατί νομίζω ότι δεν θα έχει νόημα αφού δεν βλέπουν πολλά άτομα και άλλες σειρές
              οπότε άκυρο

              Comment


              • #8
                Ειχα δει παλιοτερα τα 4 πρωτα επεισοδια του Lost μετα απο παροτρυνση του Μαριου αλλα δεν μπορουσα να κατεβασω και ειχα βαρεθει και το παρατησα..

                Χεχε μολις πριν λιγες μερες κατεβασα τον πρωτο τον δευτερο και τον τριτο κυκλο και ειδα ολη την πρωτη season σε 2 μερες μετανιωνοντας που την ειχα σταματησει τη σειρα παλιοτερα... Το αποτελεσμα ειναι να εχω πορωθει και σε λιγες ωρες τελειωνω και τον δευτερο κυκλο...Και αισιως παμε στον τριτο

                Δεν ειδα τα promos γιατι για μενα θα αποτελουν ενδεχομενως spoilers ...αφου ειμαι λιγο πισω ακομα.
                [/b]

                Στον τριτο θα παθεις την πλακα σου.
                Και εννοειται, ΜΗΝ βλεπεις οσα βιντεακια ποσταρουμε(ακομα) και προσπαθησε να ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ σε αυτο το τοπικ διοτι δεν λεει να μαθεις την μεγαλυτερη ανατροπη που εχω δει σε σειρα,απο τωρα(μιλαω για τον 3ο κυκλο).
                Οταν με το καλο τελειωσεις,ελευθερα ;)

                Comment


                • #9
                  Χεχε καταλαβα δεν ξαναμπαινω σε αυτο το τοπικ μεχρι να τελειωσω οτι εχει δειξει ως τωρα

                  Ελπιζω η ανατροπη που λες να μην αφορα αμεσα τους 3 που συμπαθω Kate Jack Locke.
                  ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                  Comment


                  • #10
                    Ρε Mods οι σειρές δεν πάνε καλυτέρα στην ενότητα της τέχνης???

                    Comment


                    • #11
                      Μιας και άνοιξε συζήτηση για το Lost και αφού είμαστε στην αναμονή για τον 4ο κύκλο προτείνω να γράψουμε εδώ ποιοι είναι οι αγαπημένοι μας χαρακτήρες και ποιος ο αγαπημένος μας κύκλος έως τώρα.Να δούμε και κατά πόσο συμφωνούμε βρε αδελφέ. Λοιπόν κάνω την αρχή:

                      Αγαπημένος κύκλος: 3ος με πολύ μικρή διαφορά από τον 1ο.Επιλέγω τον 3ο γιατί εκτός του ότι γίνονται αρκετές αποκαλύψεις σχετικά με τους ήρωες,το νησί και τους...κατοίκους του έχει και το καλύτερο ίσως ending που έχω δει ποτέ σε σειρά,στο τελευταίο επεισόδιο.

                      Αγαπημένοι χαρακτήρες: Γενικά μου αρέσουν αρκετοί χαρακτήρες από το Lost όπως ο Hurley(και οι φοβερές ατάκες του,αλλά και γενικά ο τρόπος που μιλάει και εκφράζεται),ο Mr.Eko,ο Desmond,ο Saiyd και η Juliet,όμως οι 2 αγαπημένοι μου είναι ο Sawyer και ο φοβερός John Locke Προσωπικά τον Locke θα τον χαρακτήριζα και ως δρυϊδη αφού η επαφή και η "επικοινωνία" που έχει με το νησί είναι κατά πολύ πιο εξελιγμένη και αρμονική σε αντίθεση με τους υπόλοιπους ήρωες.
                      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                      Comment


                      • #12
                        Εγω οπως ειπα και πιο πανω,ο 3ος κυκλος ειναι ο αγαπημενος μου.Απλα τελειος&#33;

                        Τωρα απο χαρακτηρες ξεχωριζω Μπεν & Λοκ γιατι ειναι τρομεροι ηθοποιοι και ειδικα η χημεια στις μεταξυ τους σκηνες ειναι απαραμιλλη.
                        Απο κει και περα βαζω Τζουλιετ,Σωγιερ,(τρομερες ατακες),Κεητ,Τζακ,Σαγιντ,Χερλυ και παει λεγοντας.

                        ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ SPOILERSSSSSSSSSSSSSS&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33 ;&#33;&#33;&#33;







                        Ο Τσαρλυ μου ηταν αδιαφορος αλλα στο φιναλε της 3ης σαιζον τον συμπαθησα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.Η σκηνη του θανατου του ηταν απο τις καλυτερες σκηνες που εχω δει ειτε σε τηλεοραση ειτε σε κινηματογραφο.

                        Comment


                        • #13
                          Αγαπημένος και μένα είναι ο τρίτος κύκλος. Τα πρώτα έξι επεισόδια ήταν σχετικά χλιαρά [αν θυμάστε, τότε όλοι λέγαμε &#39;&#39;το Lost πλέον δε μαζεύεται&#39;&#39;, &#39;&#39;απ&#39; τη μύγα ξύγκι βγάζουν&#39;&#39;, &#39;&#39;πάει το lost&#39;&#39; κ.λ.π] αλλά στη συνέχεια πραγματικά απογειώνεται με αποκορύφωμα το εξαιρετικό finale.

                          Αγαπημένοι χαρακτήρες ο Ben και ο Locke, μάλλον εξαιτίας της σχέσης τους με το νησί και όπως είπε ο sheik επειδή είναι τρομεροί ηθοποιοί (ακόμα θυμάμαι τη σκηνή απ&#39; το 1χ21 &#39;&#39;Deus Ex Machina&#39;&#39; όπου ο Locke καταρρέει όταν ο πατέρας του δεν τον δέχεται σπίτι του και όταν συνειδητοποιεί πως ο κόπος του για την καταπακτή ήταν μάταιος - μέχρι να ανοίξει το φως). Στη συνέχεια θα έλεγα Hurley, Jack, Sawyer, Sayid, Julliet. Σιχαίνομαι τον Michael

                          Btw, στο bonus DVD του τρίτου κύκλου, είχε μέσα easter egg ολόκληρο το brainwash video που έβλεπε ο Karl στο Δωμάτιο 23. Ρίξτε του μια ματιά http://www.youtube.com/watch?v=Gar6JyV6800

                          Comment


                          • #14
                            Eγω παντως ακομα και με τα πρωτα 6 του 3ου εμεινα ευχαριστημενος.Ειδικα απο το 1ο και το 4ο.
                            Νταξει δεν ηταν και οτι καλυτερο,αλλα αδυνατουν να επισκιασουν μια κατα τα αλλα εξαιρετικη σαιζον.

                            Α,ξεχασα τον Ντεσμοντ.Μεγαλη μορφη κι αυτος&#33;

                            Comment


                            • #15
                              Ναι ρε, πώς τον ξεχάσαμε; Φοβερά ενδιαφέρων...


                              SPOILERS ALEERT


                              Πιστεύω πως τα flashes του είναι &#39;&#39;δώρο&#39;&#39; του Νησιού [όπως ο Locke μπορεί και περπατάει] ώστε να το βοηθήσει να εκπληρώσει τους σκοπούς του [π.χ. ο Locke είναι αναμφίβολα χρήσιμος για το Νησί]. Αν και μέχρι τώρα αξιοποίησε την ικανότητά του μόνο για να σώσει τον Charlie, με αποτέλεσμα την έλευση των Freighter guys το οποίο μάλλον δεν είναι τόσο καλό για το Νησί.

                              Αναρωτιέμαι, επίσης, πώς στο καλό εμφανίστηκε ο Charlie και η Naomi στο trailer. Τι, ζωντάνεψαν, όπως ο κορακοζώητος Mikhail τόσες φορές; Δηλαδή, στο Νησί υπάρχει και ανάσταση νεκρών; [Δεν εννοώ αθανασία - ο Richard- αφού είναι σχεδόν σίγουρο ότι ο χρόνος κυλάει πολύ πιο αργά]. Μπορεί να παίζεται κάτι με το φαινόμενο Casimir που είχε αναφερθεί στην Comic Con στο Orientation video του σταθμού Orchid. Όπως εμφανίστηκε ένα κουνέλι-κλώνος [το οποίο μπορεί να ήρθε από κάποιο παράλληλο σύμπαν] έτσι να εμφανιστεί και ένας Charlie-κλώνος.

                              Πώς στο διάλο θα καταφέρουν να τα εξηγήσουν όλα αυτά λογικά; Αν και έχω εμπιστοσύνη στους συγγραφείς, φοβάμαι μήπως απογοητευτούμε στο τέλος...

                              Comment

                              Working...
                              X