Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Δεν ειναι ακριβως νεκραναστασεις.
    Ο Μκαηλ ας πουμε,εφτασε κοντα στο θανατο 2 φορες αλλα λογω των healing ικανοτητων του νησιου γιατρευτηκε γρηγορα.
    Θυμησου,οταν επεσε η Ναομι και την βοηθησε ο Μικαηλ ειπε θα χρειαστει 1-2 μερες να γιατρευτει.Ο Τσαρλυ του ειπε "μονο τοσο λιγο"?
    Και ο Μικαηλ απαντησε πως "σε αυτο το νησι ειναι διαφορετικα"...

    Comment


    • #17
      Σε δηλώσεις τους οι παραγωγοί, πάντως, μας διαβεβαιώνουν πως ο Mikhail, ο Charlie, ο Christian κ.α. είναι νεκροί. Χωρίς όμως αυτό να σημαίνει πως δεν μπορούν να εμφανιστούν, προσθέτουν [και μας αποτελειώνουν]...

      Κυκλοφόρησε ένα 8λεπτο video-recap όσων έχουμε δει μέχρι τώρα. Πολύ περιεκτικό και αστείο [π.χ. "Kate freaks out. Jack consoles her. They kiss. Kate freaks out again. Jack is confused."]. Δείτε το http://youtube.com/watch?v=fM27s4vJGtg

      Btw, παίζει να έχει αναφερθεί ξανά αλλά αν έχετε όρεξη διαβάστε αυτήν την θεωρία http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=11106
      Είναι απ' τις καλύτερες που έχω διαβάσει και ταιριάζει απολύτως με όσα έχουμε δει.

      Comment


      • #18
        Ξεκινησε το Lost Alternative Reality Game...
        Κατι σαν την συνεχεια του Lost Experience Game για οσους το ξερουν.
        Θα ολοκληρωθει σε 5 parts,μεχρι την επισημη πρεμιερα της 4ης σαιζον στις 31 του μηνα.
        Εχει να κανει με εναν τυπο του οποιου η κοπελα ηταν αεροσυνοδος στη πτηση 815 και μετα απο ενα περιεργο email αρχιζει την αναζητηση της χαμενης πτησης(αφου μαθαινει στις ειδησεις πως οι επισημες ερευνες σταματησαν).
        Πηγαινετε εδω

        http://www.find815.com/site/index.php

        καντε register κ ξεκινηστε!!Ειναι φοβερο!

        Comment


        • #19
          Pfff lost kai vlakeies...

          Comment


          • #20
            That's called SPAM!!

            Ανοιξε νεο τοπικ για το prison break εφοσον αυτα που συζηταμε εδω ειναι βλακειες.

            Comment


            • #21
              Μολις ολοκλήρωσα τον τριτο κυκλο . Ειναι ενας κυκλος που οταν ξεκινησε σκεφτηκα πως θα ειναι λιγοτερο ενδιαφερον απο τους αλλους και μενω αφωνος παρακολουθωντας στη συνεχεια συνεχομενα επεισοδια γεματα αποκαλυψεις ανατροπες που με αφησαν με το στομα ανοιχτο κανοντας τον 3ο κυκλο τον αγαπημενο μου! Sheik συμφωνω απολυτα μαζι σου για αυτο που ειπες για τον Τσαρλι

              Το flashforward τωρα...Δεν ειχα ξανακουσει τη λεξη οποτε μολις καταλαβα στο τελευταιο επεισοδιο οτι δεν επροκειτο για flashback εμεινα για ακομα μια φορα , ελπιζω το flashforward να μην εχει καθοριστει ακομα και να ειναι δυνατον να ανατραπει ...δεν μου αρεσε η καταληξη καποιου που εσωσε τοσες ζωες και περασε τοσα στο νησι να ειναι αυτη που ειδαμε στο τελευταιο επεισοδιο του 3ου κυκλου. \

              Απο promos ειδα μονο ενα αλλα νομιζω πως δεν μου ειπε κατι παραπανω απο οτι ηδη ξεραμε με το τελος του 3ου κυκλου η τουλαχιστον οτι υποθεταμε.

              Θελω να πω κι αλλα , αλλα ακομα δεν εχω χωνεψει τι συνεβει στα τελευταια 7 επεισοδια που ειδα σημερα μαζεμενα οποτε θα επιστρεψω συντομα.(Dreamkiller ειχες δικο δεν αντεξα να τα δω σιγα σιγα ως τις 31)

              Πολλα ευχαριστω σε οσους μου προτειναν και με επεισαν να δω την πιο καταπληκτικη σειρα που εχω παρακολουθησει ως τωρα !!!!! (ξερουν αυτοι )

              Αντε 18 μερες και σημερα μας εμειναν για να αρχισει ο 4ος κυκλος!!! B)
              ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

              Comment


              • #22


                Το flashforward τωρα...Δεν ειχα ξανακουσει τη λεξη οποτε μολις καταλαβα στο τελευταιο επεισοδιο οτι δεν επροκειτο για flashback εμεινα για ακομα μια φορα , ελπιζω το flashforward να μην εχει καθοριστει ακομα και να ειναι δυνατον να ανατραπει ...δεν μου αρεσε η καταληξη καποιου που εσωσε τοσες ζωες και περασε τοσα στο νησι να ειναι αυτη που ειδαμε στο τελευταιο επεισοδιο του 3ου κυκλου. \


                [/b]

                Εγω πιστευω πως το flashforward δεν εδειξε μια πιθανη εκδοχη του μελλοντος,αλλα το πραγματικο μελλον.
                Υπαρχει πολυ ψωμι ακομα και ειμαι εξαιρετικα ενθουσιασμενος με την νεα τροπη και τον καινουριο μηχανισμο των ff.Θα εχει τρελο ενδιαφερον να δουμε πως ενας ανθρωπος -ο Τζακ- που εδινε τα παντα για να φυγει,καταντησε σχεδον πρεζονι επειδη θελει να γυρισει πισω.Επισης ενδιαφερον θα εχει να δουμε αν οι υπολοιποι απο αυτους που τελικα εφυγαν επιθυμουν το ιδιο ή εχουν φτιαξει τη ζωη τους.

                Comment


                • #23
                  Προσοχη ισως περιεχει σποιλερς.









                  Μεχρι τωρα βασικα νομιζα απο το συλολο των flashbacks οτι σε ολους σχεδον εδινε ενα λογο να μην θελουν να φυγουν απο το νησι . Για παραδειγμα η Sun και ο Jin στην πραγματικη ζωη εξαιτιας του πατερα της Sun ηταν δυστυχισμενοι και τωρα περιμενουν το παιδακι τους και ειναι αγαπημενοι οσο ποτε στο νησι , ο locke δεν περπατουσε μετα το ατυχημα ενω στο νησι περπατησε, η Roze ειχε καρκινο ο οποιος θεραπευτηκε στο νησι οποτε αν φυγει... , η Ρουσσω το δηλωσε ξεκαθαρα πως δεν θελει να γυρισει, η Κειτ ειναι καταζητουμενη οπως ενδεχομενως και ο Σωγιερ αρα δεν τους συμφερει να γυρισουν αλλα με αυτο το flashforward στο τελευταιο επεισοδιο ολο μου το σεναριο βουλιαξε!!
                  ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                  Comment


                  • #24
                    Μα ναι,στο νησι ολοι ανεξαιρετως ψαχνουν την λυτρωση.Να απαλλαχτουν απο τα ψεμματα και τις πραξεις του παρελθοντος τους και να βγουν ανανεωμενοι και μετανοημενοι.
                    Οποιοι δεν μετανιωνουν.....τους τρωει ο καπνος.

                    Υ.Γ Δε κανω πλακα

                    Comment


                    • #25
                      Ξαναειδα τα 2 τελευταια επεισοδια του τριτου κυκλου
                      Προσοχη spoilers






                      Ειδα πολλες φορες το σημειο που ο Jack διαβαζει στην εφημεριδα και το ονομα του ατομου που εχει πεθανει αρχιζει απο J. Εχουμε John Locke , James(Sawyer), Jin, Jacob(?) πειτε μου αν ξεχναω κατι .Επισης αναφερεται στο αποκομμα η New York και ο αριθμος 4 δεν μπορεσα να καταλαβω περισσοτερα.
                      Στην αρχη επισης οταν ειχε πρωτοδει το επεισοδιο νομισα οτι οταν η Kate ειπε οτι πρεπει να φυγει γιατι καποιος θα την ψαχνει σκεφτηκα οτι εννουσε τον αντρα της πχ Sawyer αλλα τη δευτερη φορα σκεφτηκα οτι μπορει να εννοει κατι αλλο πχ το παιδι της .
                      Το γεγονος οτι ο Jack λεει οτι εχουν παρει εισιτηριο να ταξιδευουν δωρεαν οποτε θελουν σιγουρα σημαινει οτι το αεροπλανο τους ειχε πεσει καποια στιγμη οποτε ανατρεπει το σεναριο για επιστροφη στο παρελθον με time machine και αλλα κουλα που διαβασα..
                      Ο Jacob που σχεδον εμφανιζεται οταν εχουν παει να τον βρουν ο Ben και ο John καμια ιδεα απο το 1 δευτερολεπτο που τον δειχνει ποιος μπορει να ειναι αν μιλαμε για γνωστο προσωπο;;;( Eμενα μου περασε απο το μυαλο και λογω μαλλιου να προκειται για τον desmond σε μεγαλυτερη ηληκια που ισως εχει κανει time travel παλι; )
                      ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                      Comment


                      • #26
                        Πάντως,αν και οι θεωρίες για το ποιος είναι στο φέρετρο μέσα είναι πολλές,έχετε σκεφτεί το ενδεχόμενο μέσα στο φέρετρο να είναι ένα άτομο το οποίο να μην έχουμε γνωρίσει ακόμα μέσα από τη σειρά?Μπορεί οι τύποι να θέλουν να μας κάνουν να σκεφτόμαστε ένα σωρό διαφορετικά πιθανά σενάρια και στο τέλος να μας πούνε "ΧΑ!!!Σας την σκάσαμε.Στο φέρετρο μέσα δεν είναι ούτε ο Ben,ούτε ο Sawyer,ούτε ο Michael,...ούτε...ούτε...ούτε...Στο φέρετρο μέσα είναι ο Κίτσος!".Χλωμό μεν,αλλά όχι απίθανο δε ;)
                        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                        Comment


                        • #27
                          Οχι,στο φερετρο ειναι καποιος γνωστος,επιβεβαιωμενο.
                          Τωρα ποιος,δεν ξερω.Πονταρω σε Locke,Ben,Michael,Sawyer.

                          Στην αρχη επισης οταν ειχε πρωτοδει το επεισοδιο νομισα οτι οταν η Kate ειπε οτι πρεπει να φυγει γιατι καποιος θα την ψαχνει σκεφτηκα οτι εννουσε τον αντρα της πχ Sawyer αλλα τη δευτερη φορα σκεφτηκα οτι μπορει να εννοει κατι αλλο πχ το παιδι της .[/b]
                          You've got a point here ;)

                          Ο Jacob που σχεδον εμφανιζεται οταν εχουν παει να τον βρουν ο Ben και ο John καμια ιδεα απο το 1 δευτερολεπτο που τον δειχνει ποιος μπορει να ειναι αν μιλαμε για γνωστο προσωπο;;;( Eμενα μου περασε απο το μυαλο και λογω μαλλιου να προκειται για τον desmond σε μεγαλυτερη ηληκια που ισως εχει κανει time travel παλι; )[/b]
                          Μπα.Ο Jacob λογικα ειναι καινουριο προσωπο κι οχι καποιος ηδη γνωστος.Αλλωστε,για αυτο το 1" που φανηκε στη καμερα,δεν ειχε γινει καστινγκ για ηθοποιο.Επαιξε ας πουμε ενας κομπαρσος,διοτι δεν ηταν δυνατο,να προσλαβουν ηθοποιο και να του πουν θα παιξεις τωρα για μισο δευτερολεπτο και μετα του χρονου.
                          Το θεμα με τον Jacob ειναι πολυ περιεργο.Ειναι πνευμα?Ειναι το ιδιο το "νησι"?
                          Παντως,απο την κυκλικη γραμμη με θειαφι αν καταλαβα καλα που ειχε βαλει εξω απο την καλυβα του ο Μπεν,κατι σε πνευμα μου κανει.


                          Τελος,εχει διαρευσει ΠΛΗΡΗΣ και ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΗ αναλυτικοτατη περιγραφη του 4.04 επεισοδιου.
                          Οποιος θελει να σποιλεριαστει ΤΟΣΟ πολυ,ας μου πει να την ποσταρω..

                          Υ.Γ Εγω την διαβασα...αρκετα καλο, και με ενα τελος αρκετα WTF!


                          Comment


                          • #28

                            Τελος,εχει διαρευσει ΠΛΗΡΗΣ και ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΗ αναλυτικοτατη περιγραφη του 4.04 επεισοδιου.
                            Οποιος θελει να σποιλεριαστει ΤΟΣΟ πολυ,ας μου πει να την ποσταρω..

                            Υ.Γ Εγω την διαβασα...αρκετα καλο, και με ενα τελος αρκετα WTF!
                            [/b]

                            Στειλτη με ενα π.μ. δεν αντεχω να περιμενω ως το Μαρτιο
                            ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                            Comment


                            • #29
                              Στειλτη με ενα π.μ. δεν αντεχω να περιμενω ως το Μαρτιο
                              [/b]
                              +1 .Κάνε τον κόπο και στείλτο και σε 'μένα αν μπορείς. Τώρα με την παρέα θα κάνουμε και επίσημες προβολές σε σπίτια με pop corn,μπίρες,άφθονο και αχαλίνωτο sex(ωπ αυτό πάει αλλού :icon_twisted: )και πρέπει να το παίζω έξυπνος ότι και καλά προβλέπω τι θα γίνει στο κάθε επεισόδιο.
                              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                              Comment


                              • #30
                                Kαι για τους ανυπομονους, 5 sneak peaks απο την επερχομενη πρεμιερα...

                                http://spoilerslost.blogspot.com/2008/01/e...nd-5-sneak.html


                                H πρεμιερα,ΘΑ ΤΑ ΣΠΑΣΕΙ!

                                Comment

                                Working...
                                X