Announcement

Collapse
No announcement yet.

24 Hours Open

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Scatman View Post
    Τι άλλο θα ακούσω ποιά?

    Αποχωρώ απ΄το forum λόγω των μέτρων λιτότητας της κυβέρνησης
    Έλα ρε. Δικαίωμά του είναι. Πήρε μια απόφαση που είναι στο απυρόβλητο. Θίχτηκε από μια κατάσταση, έφυγε. Και το έκανε πολύ πιο διακριτικά από άλλους, αν θες τη γνώμη μου.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Ξέρω ότι σε 2-3 χρόνια, θα γελάει με αυτά.

      Forum είναι στο κάτω-κάτω, δε μπορείς να ταιριάξεις με όλους και στο θέμα του γιατί να πάρει κάποιος θέση για κάτι που δεν τον ενδιαφέρει.

      Προσωπικά, δεν κατάλαβα πότε πρόλαβαν κι έφυγαν ο Jedah και Raphael.
      Πότε τσακώθηκαν, πότε νευρίασαν...

      Μεγαλοποίηση αδιάφορων εώς ασήμαντων γεγονότων γίνεται IMO (γενικά).
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • Δε καταλαβαίνω βεβαία γιατί θα πρέπει να δικαιολογηθώ για πράγμα που αφορούν αυστηρά εμένα, αλλά υποθέτω πως θα το κάνω.
        Στο forum το περσινό χειμώνα τα έδωσα όλα. Δε θα κάτσω να φτιάξω λίστα, όσοι θυμούνται και όσοι ήταν εδώ, ξέρουν.
        Ξαφνικά μπαίνει μετά απο μισό χρόνο ένας τυπάς που είχε εγκαταλείψει βρίζοντας, και αρχίζει να μου επιτίθεται.

        Μάντεψε, δε με ενδιαφέρει ούτε αν το χιούμορ του είναι έτσι που είναι, ούτε αν είναι στο forum από τον μεσοπόλεμο.
        Αυτός όμως είναι όπως είναι (ή όπως έγινε, γιατί παλιά δεν ήταν έτσι), όμως κανείς δε βρέθηκε να του πει "ξέρεις κάτι, δεν είναι και το καλύτερο πράγμα να έρχεσαι μετά από τόσο καιρό και το πρώτο, κυριολεκτικά, πράγμα που λες να προσπαθεί να θίξει αυτό το μέλος".

        Παρά μόνο smilies και "ε, τον ξέρεις τώρα, έτσι είναι".

        Αστείο.

        Γιατί όλοι ξέρουμε να κράζουμε εν απουσία του άλλου, όταν όμως βρισκόμαστε σε θέση να εκφράσουμε τις απόψεις μας ενώπιοι αυτόν που αφορούν, τότε όλοι κάνουμε τις κότες.

        Και πες πως δε συμφωνείς με όλα αυτά, πες οτι δε βρίσκεις δίκιο σε αυτά που λέω. Θα το καταλάβω πλήρως, δεν απαιτώ από κανέναν να έρθει στη θέση μου, φυσικά.
        Όμως, προς θεού, μην ειρωνεύεσαι και από πάνω. Φρόντισα να μη δώσω μέγεθος στο ζήτημα και να μη κάνω δακρύβρεχτα posts-σεντόνια αποχαιρετισμού μόνο και μόνο για να ξαναγυρίσω μετά από εβδομάδα.

        Ξέρω ότι σε 2-3 χρόνια, θα γελάει με αυτά.
        Ήδη γελάω, τι νομίζεις, πως στεναχωρήθηκα; Έχω μακράν σημαντικότερους λόγους για να στεναχωρεθώ, πίστεψέ με. Απλώς είδα πως μια κατάσταση δεν άξιζε το κόπο και την αφοσίωσή μου, και απλά αποστασιοποιήθηκα ήσυχα και ωραία.
        Εδώ μέσα στο forum υπάρχουν πολλά γαμάτα άτομα με τα οποία φυσικά ακόμα μιλάω (ή, δυστυχώς, δε μιλάω) και θα ήθελα και να συναντήσω, αν το διαβάζουν αυτό σίγουρα ξέρουν πως μιλάω γι' αυτούς, και εγώ ξέρω τι να ξεχωρίζω και δεν τα βάζω όλα στο ίδιο σακί.

        γιατί να πάρει κάποιος θέση για κάτι που δεν τον ενδιαφέρει.


        Είναι όμως και κάποιες άλλες καταστάσεις όπου γουστάρουμε λίγο action, ε, θεούσες μου;

        Comment


        • όμως κανείς δε βρέθηκε να του πει "ξέρεις κάτι, δεν είναι και το καλύτερο πράγμα να έρχεσαι μετά από τόσο καιρό και το πρώτο, κυριολεκτικά, πράγμα που λες να προσπαθεί να θίξει αυτό το μέλος".




          wpa kaneis lathos, polloi tou to eipan ekeinh thn wra sto chatbox.
          Ground_Zero:

          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

          Comment


          • Ε, να ανοίξουμε τότε ειδικό section με την ονομασία "Χαμογελάτε είναι μεταδοτικό" που συντονιστής θα είναι ο Μικρούτσικος και ψυχολόγος η Τενια Μακρη. Θα τα λύνουμε όλα.

            Τέτοια υποστήριξη εννοείς?

            Το πρόβλημα σου είναι η υπερβολική ευθυξία, είναι φανερό άλλωστε σε αρκετά σημεία.
            Θα μπορούσες απλά να μη δίνεις σημασία ή να πάρεις στο χαβαλέ την όλη υπόθεση.

            Κάποια άτομα έχετε την συνήθεια, να παίρνετε το κάθε τι τοις μετρητοίς.

            Οι παλιοί έμαθαν απ'το παρελθόν, οι νέοι προσαρμόζονται και κάποιοι άλλοι (καλή ώρα) δε μπορούν να συμβιβαστούν.

            Η αλληλεπίδραση με άλλα άτομα δε γίνεται στα μέτρα και σταθμά που επιθυμεί ο καθένας μας ατομικά.

            Ήδη γελάω, τι νομίζεις, πως στεναχωρήθηκα;
            Sure thing

            Μου φαίνεται πως τελικά το Gamers-Odyssey δεν είναι για όλους.
            Όποιος δεν έχει, τα κατάλληλα "εφόδια" καλό για τον ίδιο θα ήταν να μη συμμετέχει.
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Originally posted by Scatman View Post
              Όποιος δεν έχει, τα κατάλληλα "εφόδια" καλό για τον ίδιο θα ήταν να μη συμμετέχει.
              Και αυτό ακριβώς συνέβη κι εδώ. Με αυτήν την φράση ακριβώς του δίνεις δίκαιο σε αυτό που έκανε.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • προσπαθώ να πω ότι πρέπει να ηρεμήσει λίγο.

                Βλέπω ότι ο Raphael αν και παλιός, δεν προσαρμόστηκε ποτέ

                Οπότε ναι, του δίνω ένα δίκιο που δε συμμετέχει.

                Αυτός όμως δεν αναιρεί ότι θεωρώ υπερβολική την αντίδραση του
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • Ριχτε λιγο τους τονους, ειναι κριμα να ανοιγουν διαφωνιες εκ νεου. Ο καθενας εχει τα δικια του, αλλα και τη δικη του οπτικη γωνια, οποτε οκ περι ορεξεως..

                  Comment


                  • Πότε παίχτηκε αυτή η φάση; Κάπου το καλοκαίρι λογικά γιατί δεν πήρα χαμπάρι τι έγινε. 0_0

                    Πάντως τα Forums έτσι όπως είναι πια, δεν είναι για να τα παίρνεις και πολύ στα σοβαρά...

                    Comment


                    • .. ε προφανως, με τοσα ατομα λογικο ειναι να διαφωνεις με καποιους, δεν αξιζει να σκας γι αυτους και να σηκωνεσαι να φευγεις imo, οπως και δεν αξιζει και να σχολιαζεις βεβαια το τι καθονται και κανουν οι αλλοι.

                      Comment


                      • Εδω μεχρι κι εμενα βριζουν πισω απο την πλατη μου και με κοροϊδευουν, αλλα σιγα μη κατσω να ασχοληθω. Στην τελικη ο καθενας ειναι κυριος του εαυτου του και η αυτογνωσια του ειναι το μεγαλυτερο οπλο που εχει.

                        Κι εγω θα μπορουσα να αρχισω να βαραω καμπανακια και να αρχισω να πιανω εναν - εναν και να τους τοποθετω στην θεση που τους αρμοζει, αλλα προτιμω να τους αφηνω να νομιζουν οτι ειναι εξυπνοι και ξυπνιοι και οτι μπορουν να χαρακτηριζουν και να μιλουν οπως θελουν χωρις αυτο να επηρεαζει τιποτα... Μακρια νυχτωμενος κοσμος δηλαδη.

                        Who cares ομως. Στην τελικη ειναι πολυ δυσκολο να κρυφτεις απο τον χαρακτηρα σου σαν ανθρωπος, οπως κι αν λεγεσαι, οποιος κι αν εισαι.

                        Εγω θα πω μονο το εξης: ειναι πολυ χαζος καποιος ο οποιος νομιζει οτι μεσα σε ενα τετοιο κοινονικο συνολο σαν το δικο μας, με msn - facebook - skype - forum - τηλεφωνα νομιζει οτι αυτο το οποιο θα πει για καποιον αλλο δεν θα φτασει στα αυτια του.

                        Αυτα προς γνωση και συμμορφωση.

                        Rapha καλα εκανες, εμεις τα ειπαμε και λιγο msn, προσωπικα δεν ειδα το συμβαν που περιγραφεις και δεν εχω αποψη. Και φυσικα κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να αιτιολογει το οτιδηποτε.
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Originally posted by Dj Solid View Post
                          Εδω μεχρι κι εμενα βριζουν πισω απο την πλατη μου
                          Δεν το σχολιάζω με σκοπό να σε εκθέσω ρε Κώστα και ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό, αλλά ποιος είσαι εσύ δηλαδή; Προφανώς και δεν το γράφεις για να ξεχωρίσεις τον εαυτό σου από τα άλλα μέλη, αλλά δεν ήταν λίγο αχρείαστη η φράση;
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • είναι ο celebrity μας.

                            Solid η δημοσιότητα έχει το τίμημά της.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Originally posted by TheCursed View Post
                              Δεν το σχολιάζω με σκοπό να σε εκθέσω ρε Κώστα και ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό, αλλά ποιος είσαι εσύ δηλαδή; Προφανώς και δεν το γράφεις για να ξεχωρίσεις τον εαυτό σου από τα άλλα μέλη, αλλά δεν ήταν λίγο αχρείαστη η φράση;
                              Δεν το λεω με εμπαθια ή εγωισμο (I don't give a damn βασικα οπως και να εχει), αλλα το λεω με την λογικη του οτι δεν ειμαι ουτε μικρος ουτε αγνωστος ουτε καινουργιος. Κοινως δεν ειναι θεμα υπερτιμησης του "εγω" μου, αλλα εμφασης στο οτι δεν εχει σημασια οποιοσδηποτε κι αν εισαι, οτιδηποτε κι αν κανεις ειτε για το φορουμ ειτε για τους αλλους. Δε πα να εισαι και ο μεντορας ή ο πατερας τους ή whatever. Λογια και ενεργειες θα υπαρξουν.

                              Και φυσικα δεν ξεχωριζω τον εαυτο μου, αλλα οπως και να το κανουμε αλλο ειμαστε εγω, εσυ, ο Xeno, ο Rampo, ο Loggo, ο Somari, ο Τιτος κλπ και αλλο ειναι καποιος ο οποιος εγινε μελος τον τελευταιο μηνα ας πουμε. Νομιζω οτι καταλαβαινομαστε.

                              Τωρα εαν δεν καταλαβαινει καποιος την λογικη μου, δεν νομιζω οτι μπορω να γινω πιο σαφης.

                              Κλασσικα βεβαια θα υπαρξουν καποιοι που θα πουν "καλα πλακα μας κανει; Ποιος ειναι αυτος τελος παντων ή ποιος νομιζει οτι ειναι, κοιτα εδω, γελοια πραγματα, βλακας, ζωο, μπετον, φαντασμενος" κλπ. Ειναι οι ιδιοι οι οποιοι νομιζουν οτι μπορουν να λενε ή να κανουν οτι θελουν και να μην τους παιρνει χαμπαρι κανεις.

                              Τελος, ποτε δεν υπηρξε και ποτε δεν προκειται να υπαρξει απολυτη δημοκρατια μεσα σε οποιοδηποτε κοινονικο συνολο. Ο καθενας μπορει να πει την μπαρουφα του, αλλα οπως και να εχει η γνωμη και οι κινησεις - αποφασεις καποιων εχουν μεγαλυτερη σημασια απο καποιων αλλων. Απο εκει και περα ομως ο καθενας κανει οτι θελει.

                              Και πριν μπει καποιος στην λογικη χαρακτηρισμου ή οτιδηποτε, ας κανει λιγο την αυτοκριτικη του μπροστα στον καθρεπτη.

                              EDIT: Διευκρινησης: το γεγονος οτι εξεπλαγην οταν εμαθα καποια πραγματα δεν παει να πει οτι δεν τα ηξερα. Απλως δεν περιμενα απο καποιους "φιλους" κατι αναλογο. Και το παραδειγμα της περιπτωσης του Rapha ενισχυει την πεποιθηση μου πως πλεον οτι κανει κανεις το κανει για τον εαυτο του. Εαν ασχολειται με τους αλλους τοτε απλα ο εαυτος του δεν ειναι αρκετος.

                              Και βασικα βαρεθηκα και την ολη κουβεντα, chill out λιγο.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Με κάλυψε η απάντηση. Να σταθώ εδώ μόνο:

                                Originally posted by Dj Solid View Post
                                Δεν το λεω με εμπαθια ή εγωισμο (I don't give a damn βασικα οπως και να εχει)
                                Originally posted by Dj Solid View Post
                                Και φυσικα δεν ξεχωριζω τον εαυτο μου
                                Δεν το έγραψα με σκοπό να υπονοήσω αυτά, το ξαναλέω. Μην σου πω ότι περισσότερο για να σε προστατέψω το έγραψα, γιατί ακριβώς η αρχική διατύπωση άφηνε πολλά περιθώρια για τέτοιες παρερμηνείες και η απάντηση μου ήταν πάτημα για να ξεκαθαρίσεις κάποια πράγματα.
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X