Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παγκόσμιο Κύπελο Ποδοσφαίρου (Μουντιάλ) 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Ο Okubo της Ιαπωνίας μόνο εμένα μου θύμισε την κυρία Okubo στον Kabamaru?

    Comment


    • #77
      Πάλι καλά που αποβλήθηκε ο άχρηστος ο Κατσουράνης, βρήκαμε δικαιολογία να παίξουμε αμυνα και είχαμε ένα βλάκα λιγότερο να ανακατεύει το παιχνίδι μας.

      Καλό το Χ, μπορούσαμε να έχουμε κλέψει το ματς με λίγη τύχη, θα μπορούσαμε να το είχαμε χάσει αν οι Γιαπωνέζοι ήταν λιγότερο άμπαλοι, εν ολίγοις και με βάση αυτά που είδαμε καλά μας πήγε.

      Δε μας βλέπω να κερδίζουμε την Ακτή Ελεφαντοστού με βάση αυτά που είδα κόντρα στην Κολομβία (μαύροι που τρέχουν γρήγορα και ξέρουν να σουτάρουν, την κάτσαμε), αλλά και μόνο το ότι ο Κατσουράνης δε θα είναι στο γήπεδο θα είναι κέρδος.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #78
        To καλύτερο σχόλιο για το Ελλάδα - Ιαπωνία : "Η Ελλάδα παίζει καλά με δέκα, χωρίς τον Κατσουρανη."
        "Που να την δεις και με έντεκα χωρίς τον Κατσουρανη" :xp:

        Κατά τα άλλα, αν δεν μπορούμε να βάλουμε γκολ στην Ιαπωνία με αυτήν την αμυντική λειτουργιά που έχει, δεν ξέρω κατά πόσο έχουμε κάποια τύχη απέναντι στην ακτή, ακόμα και το μηδέν να κρατήσουμε στην άμυνα.

        Για τα υπόλοιπα ματς (Ιταλία-Κόστα Ρίκα :fsss, ενδιαφέρων αποτελέσματα μπορώ να πω

        Comment


        • #79
          Θέλει κανείς να βάλω Κόστα Ρίκα στο poll για το ποιός θα το σηκώσει?
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #80
            Originally posted by Titus View Post
            Θέλει κανείς να βάλω Κόστα Ρίκα στο poll για το ποιός θα το σηκώσει?
            τι η αντιστοιχη Ελλαδα του παγκοσμίου κυπέλου 2014;
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #81
              Τώρα είδα οτι αμα η κροατιαρα μαμησει τα σαμπα boys και το μεχικο το Καμερούν, το Πούλο Βραζιλία
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #82
                Βασικά η Κροατία έχει χάσει ήδη από τα samba boys.Η τελευταία αγωνιστική είναι Κροατία-Μεξικό και Καμερούν-Βραζιλία οπότε πρέπει η Κροατία να νικήσει και η Βραζιλία να χάσει για να υπάρχουν μαθηματικές ελπίδες γι'αυτό που λες...Πώς το κόβεις με αντίπαλο το Καμερούν???
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • #83
                  Οπα τα μπερδεψα, ισως επειδη στη συνειδηση μου η Κροατια κερδισε εκεινο το ματς...
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #84
                    Αδικη ήττα για τους Ιρανούς αξίζανε τουλάχιστον τον ένα βαθμό.

                    Η Αργεντινή σώθηκε χάρη σε μια ενεργεια του Μέσι. Αν θέλουνε να κατακτήσουνε το τρόπαιο με τέτοια απόδοση ας το ξεχάσουνε απο τώρα
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #85
                      Η Αργεντινή, πράγματι, είναι πολύ απογοητευτική μέχρι στιγμής. Δεν βοήθησε και το Ιράν που, a la Ελλάδα 2004, πάρκαρε το πούλμαν μπροστά απ' το τέρμα, αλλά αξιοπρεπές σύνολο η Αργεντινή, μέχρι στιγμής, δεν έχει δείξει. Δε ξέρω μέχρι που μπορεί να φτάσει με καθαρά ατομικές ενέργειες (και με το αιώνιο αγκάθι στη θέση του τερματοφύλακα να περιμένει να κάνει τη ζημιά από το πουθενά).


                      Μεγάλη ματσάρα το Γκάνα – Γερμανία πάντως.

                      GOTY 2014 μέχρι στιγμής.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #86
                        Άλλο ένα ματς έκπληξη με τις ΗΠΑ με ανατροπή να είναι μια ανάσα πριν την πρόκριση και οι Πορτογάλοι να ισοφαρίζουν στο 94! Στο τέλος δεν πανηγύρισε κανείς.
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #87
                          Καλη η Πορτογαλια δε το σωζει με τιποτα. Αλλη μια ομαδα για γελια, με καμια προοπτικη και κακους παικτες, ενας θεος ξερει γιατι θεωρειται καλη απο "ειδικους".
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #88
                            Μέχρι στιγμής πάρα πολλά γκολ και έχω μετανιώσει που δεν είδα παιχνίδια με ομάδες "τρίτης κατηγορίας". Νομίζω πως είναι το καλύτερο Μουντιάλ, ή έστω η καλύτερη φάση ομίλων, που θυμάμαι, κυρίως επειδή είναι τόσο απρόβλεπτο και τόσο μικρή η ψαλίδα ανάμεσα στην απόδοση των μικρών και των μεγάλων ομάδων.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #89
                              Το Πορτογαλία - ΗΠΑ ήταν ωραίο ματσάκι και αυτό, κυρίως λόγο των αμερικανων που έχουν καλή ομαδουλα, οι πορταγαλοι από την άλλη, είναι ένα συνονθύλευμα από πρώην ταλαντούχων και πολλά υποσχόμενων ποδοσφαιριστων που πλέον είναι σε παρατεταμένο ντεφορμαρρισμα ή έχουν περάσει το peak τους. Και δίνουν ένα αποτέλεσμα μιας ομάδας χωρίς συνοχή και χωρίς κάποιο συγκεκριμένο πλάνο μέσα στο γήπεδο. Ο ανέτοιμος Ροναλντο όπως λένε οι δημοσιογραφοι, εμένα μου φανηκε σε καλή κατάσταση, ακόμα και αν δεν πήρε τις φάσεις που μας έχει συνηθίσει, όχι απλά να παίρνει αλλά και να εκβιάζει πολλές φορές.
                              Αυτό δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι κράταγε τον εαυτό του, άλλα στο ότι δεν του άφηναν πολλούς χώρους και έπεφταν πάνω του 2-3 άτομα. Το πιο χαρακτηριστικο για το παιχνίδι των Πορτογάλων ήταν ότι ακόμα και όταν πήγαινε η μπάλα στον Ροναλντο και έσπαγε ωραία την μπάλα στους αμαρκαριστους συμπαίκτες του, αυτοι καθυστερουσαν ή δεν μπορούσαν να ξεδιπλώσουν μια υποτυπώδη αντεπίθεση. Δυο αντεπιθέσεις κατάφερε να ολοκληρώσει η Πορτογαλία και στην πρώτη βγήκε ο Κριστιανο σε καλή θέση για γκολ αλλά δεν έκανε καλό τελείωμα και στην άλλη την οποία ξεδίπλωσε μόνος του, έδωσε πάρε βάλε γκολ στον Varela και ισοφάρισαν. Με λίγα λόγια, ούτε η ΗΠΑ μου γέμισε το μάτι και θα ήθελα εκτός της Γερμανίας να περάσει και η Γκάνα που έχει ωραία ομάδα, αν ειχε και καλά τελειώματα τότε θα μιλάγαμε για πολύ δυνατή ομάδα.




                              Κατα τα άλλα όταν βλέπεις Νοτιά Κορέα - Αλγερία και αντί να βαρεθείς, ευχαριστιέσαι μπάλα τότε κάτι γίνεται, δεν παίζει αυτό το πράγμα ξανά σε τέτοια διοργάνωση.
                              Βαράει μάλιστα και 30αρια-35αρια ζέστη (και μιλάμε για απογεύματα-βράδια, δηλαδή τι γίνεται την μέρα όταν κάνουν προπονήσεις ?) και 70-80 % υγρασία.
                              Εδώ ξάπλα να είσαι και δεν την παλεύεις με τέτοιες συνθήκες, που να παίζεις και μπάλα, σε τέτοιο επίπεδο .

                              Κάτι έχουν κάνει στην μπάλα εκεί οι βραζιλιάνοι. Μόνο στους Ελληνες δεν πιάνει η επίδραση της Brazuca.

                              Comment


                              • #90
                                Καλά τα λέει ο Solid Snake, έχω σκυλομετανιώσει που έχασα τόσα καλά ματς επειδή νόμιζα πως δε θα παιχτεί τίποτα. Αλγερία - Κορέα σου λέει, μόνο για πεντόβολα κάνουν κλπ. Με τούτα και με κείνα η Εθνική θα γίνει η ντροπή της διοργάνωσης, όταν βλέπεις εθνικές με λιγότερες περγαμηνές όχι μόνο να παίρνουν αποτελέσματα αλλά να είναι και αρκετά ευχάριστες, κάπου θλίβεσαι.

                                Τέλος πάντων, ελπίζω να στρώσει η Αργεντινάρα. το Ολλανδία - Χιλή προβλέπεται ματσάρα, τα υπόλοιπα αν και αδιάφορα βαθμολογικά θα μου κάνουν καλή παρέα.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X