Announcement

Collapse
No announcement yet.

Όταν ήμουν 8...(για "παιδιά" από 8 εώς 108 χρονών ;P)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oχι

    Αυτοι ειναι Uber Γνωστοι
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • cadillac and dinosaurs το θυμάται κανείς το παιδικό;το παιχνίδι σίγουρα το έχουμε παίξει όλοι μας στα ουφάδικα(το μόνο παιχνίδι που με είχε πωρώσει τότε και έκατσα και το τερμάτισα-άσχετο.)
      Carpe diem

      Comment


      • Φιλε Scatman το 1) ειναι το Count Duckula


        και το 4) η γενναια τοστιερα (the brave little toaster)
        http://www.imdb.com/title/tt0092695/
        και υπαρχει σε τορρεντ στο isohunt ;)
        https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

        H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

        Comment


        • Τhanks ρε Missing Score.
          Αγγιξες την τελειοτητα!

          Απομενουν αυτα :
          2.) Το αλλο αφορουσε τις ιστοριες δυο μικρων παιδιων (?) που φορουσαν extra μακρυες μπλουζες και τραγουδουσαν συχνα πυκνα.
          Οσον αφορα το σεναριο ,το εσκασαν(?) απτο σπιτι τους -δε θυμαμαι το λογο-. Τελικα βρεθηκαν να πετανε απο εδω κι εκει με αεροστατο κτλ κτλ
          Αποσο θυμαμαι ο ενας φορουσε μια κοκκινη μπλουζα...

          3.) Αμ το αλλο το θυμαστε? ο Αμποτ κι ο Κωστελο!? LoooooL
          Με τον τυπα που εμοιαζε με τον Frankestein κι εβγαζε καπνο απτο κεφαλι...
          πως το λεν?
          [/b]
          Οποτε οποιος εχει την ευγενη καλοσυνη...θα του ειμαι ευγνωμων
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Το 3ο που αναφέρεις είναι το "Milton the Monster" αν κατάλαβα καλά και βλακεία μου που το ξέχασα τελείως και δεν το ανέφερα καθόλου γιατί είχε πολύ γέλιο!

            Milton the Monster

            Το 4ο που λες με τις τοστιέρες και τις άλλες ηλεκτρικές μηχανές το είχα δει κι εγώ,αλλά δε θυμάμαι name!Είναι αυτό που προς το τέλος, τελικά βρίσκουν τον παλιό τους ιδιοκτήτη ο οποίος έχει μεγαλώσει και πρόκειται να γίνει φοιτητής και μετά από ένα σωρό περιπέτειες τις παίρνει μαζί του στο πανεπιστήμιο που έχει περάσει.
            Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

            Comment


            • να σαι καλα ρε neltharion. Ανατριχιασα τωρα που το ξαναειδα (Μilton the Monster).

              To cartoon με την τοστιερα το βρηκε ο Missing Score και το αναφερει πιο πανω :
              the brave little toaster
              http://www.imdb.com/title/tt0092695/
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Οοps sorry!Δεν το είχα προσέξει.Είδα μόνο το Count Duckula
                Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                Comment


                • ναι σωστά.ωραίος ρε Neltharion.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • BRAVE LITTLE TOASTER?

                    Ρε το συζήταγα με τον αδερφό μου τις προάλλες.Αθάνατο junior's!!!!
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Γαμάτο απλά

                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment




                      • Κορυφαίο

                        Comment


                        • πωπω κι εγώ την έβλεπα την τοστίερα.. το χα ξεχάσει τελείως αλλά με το που είδα το κλιπάκι μου ρθε φλασιά ο κακός κόκκινος τύπος!


                          Comment


                          • Παιδιά, ψάχνω με μανία ένα cartoon και δεν μου έρχεται το διαολεμένο όνομα! Το έδειχνε νομίζω στην κρατική τηλεόραση, ίσως και σε κάποια τοπικά κανάλια. Ήταν αρκετά αθώο και ευαίσθητο θα έλεγα, χωρίς βία ή χιούμορ. Πρωταγωνιστές ήταν κάτι περίεργα πλασματάκια που ζούσαν σ' ένα σπίτι που έμοιαζε με πύργο και τα οποία αν δεν κάνω λάθος ήταν μια οικογένεια. Το όνομά του cartoon πρέπει να ήταν του τύπου "The (κάτι)" κι όσο προσπαθώ να το θυμηθώ, μου έρχεται στο νου το όνομα "Teletubbies" (όχι, δεν έβλεπα ποτέ αυτό το έκτρωμα ).

                            Παρακαλώ, όποιος έχει κάτι κατά νου, ας βοηθήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά. ;)
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • θυμάμαι πολύ αμυδρά ένα cartoon αρκετά παλιό με ένα τύπο που είχε στη μέση του ένα παντ του NES και όποτε πάταγε παύση τα πάντα παγώνανε και κάτι άλλα τέτοια.το ξέρει/θυμάται κανείς;πριν από 10-15 χρόνια νομίζω.

                              θυμάμαι πολύ αμυδρά ένα cartoon αρκετά παλιό με ένα τύπο που είχε στη μέση του ένα παντ του NES και όποτε πάταγε παύση τα πάντα παγώνανε και κάτι άλλα τέτοια.το ξέρει/θυμάται κανείς;πριν από 15-17 χρόνια νομίζω.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Cursed, μήπως εννοείς τους Μούμινς??? Για ρίξε μια ματιά σ'αυτό...

                                Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                                Comment

                                Working...
                                X