Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Βασικά με φοβίζει το ενδεχόμενο ότι ίσως κάνω κι άλλη υπήρεσία.Στο στρατό ΠΟΤΕ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για ΤΙΠΟΤΑ!Χτες γλίτωσα την βραδυνή βολή,σήμερα την πορεία,τον καθαρισμό όπλου και τις καθαριότητες,αύριο ελπίζω να γλιτώσω το κάψιμο των κρεβατιών.ΕΛΕΟΣ δλδ.
    Πάντως συμφωνώ 100% μαζί σου ΒΒ.
    ΑΠΟΛΥΟΜΑΙ!!!
    Carpe diem

    Comment


    • Kι εγώ στο τέλος είχα πάρει 16 ημέρες άδεια απολύσεως (10 κανονική + 6 εορταστικη Χριστουγέννων), είχα φύγει 22 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι και επέστρεψα 6 Ιανουαρίου (για να είμαι Χριστούγεννα+Πρωτοχονιά έξω) πρωί και απολυόμουν στις 10 του μηνός. Έκανα μια υπηρεσία του **τσου (θαλαμοφύλακας, τελευταία σκοπιά στις 22 Δεκεμβρίου, ενώ καθαρισμό όπλου είχα να κάνω απο αύγουστο, στην τελευταία μετάθεση δεν κάναν επιθεωρήσεις όπλων ούτε κάναμε βολές) και μάζευα υπογραφές, 8 του μηνός έφυγα με διανηκτέρευση σπίτι και στις 10 του μηνός κατά τις 10:30 το πρωί είχα το απολυόχαρτο στο χέρι.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Originally posted by Altair View Post
        Γαμώ το κέρατό μου το τράγιο.Παρασκευή φεύγω για άδεια απολύσεως.Ήταν να γυρίσω Κυριακή 16/5 αλλά μου κόψανε 2 τιμητικές για να γυρίσω μέσα στις 14/5 (Παρασκευή) γιατί λέει δεν πρέπει να γυρίζουμε Σ/Κ,γιατί γίνεται μπέρδεμα με τα όπλα και την ΑΟΤ.Αφού ΑΠΟΛΥΟΜΑΙ βρε γαμώ την τρέλα σας μέσα,στις 17/5.

        Xαχα,γαματη δικαιολογια.Οτι να ναι πραγματικα.Εμεις ειχαμε ξεχρεωσει τελευταια μερα πριν φυγουμε για αδεια απολυσεως...

        Comment


        • Εχετε ακουσει για δεκατετραμηνη θητεια;Ακουγεται πολυ τον τελευταιο καιρο.Στην αρχη το ειχα για μεγαλη μουφα αλλα απ'οτι φαινεται τελικα,στεκει.Ειχα σκοπο να παω τον επομενο Αυγουστο αλλα με βλεπω να κοβω την αναβολη και να πηγαινω τον Αυγουστο που μας ερχεται μηπως και προλαβω το εννιαμηνο.Το ζορι ειναι οτι η διορια για Αυγουστο ειναι μεχρι αυριο οποτε την αποφαση πρεπει να την παρω σημερα.

          Comment


          • Ξεχρέωσα.Αύριο το πρωί φεύγω.ΑΠΟΛΥΟΜΑΙ!!!
            Σχεδόν...
            Carpe diem

            Comment


            • Λοιπόν δώστε βάση.Σήμερα ήρθα πάλι Χίο.Είμαι εξοδούχος.Όλους τους πάει εμπλοκή,ναι και τη σειρά μου που απολύονται μαζί μου.Όλοι θα κάνουν τουλάχιστον μία με δύο υπηρεσίες μέχρι να πάρουμε το χαρτί.Εγώ προσωπικά είμαι τυχερός γιατί θα βγω 3 μέρες σερί εξοδούχος.Είμαι σε καλό Λόχο βλέπετε.Το κακό είναι ότι δεν μου δίνουν 24/48ωρη οπότε κάθε βράδυ πρέπει να μπαίνω μέσα.Το άλλο κακό είναι ότι την Δευτέρα 17 Μαϊου έχει μόνο ένα πλοίο.ΑΛΛΑ το στέλνουν για συντήρηση.Που σημαίνει ότι δε θα φύγω τη μέρα που απολύομαι αλλά μια μέρα μετά.Γαμώ την τύχη μου δηλαδή.
              Carpe diem

              Comment


              • Giati re? Mia mera diakopes sthn xio, asxhma?
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Ε ειναι η κλασικη τρελα που σε πιανει τελευταιες μερες.Δεν θες να σου φανε ουτε λεπτο και φυσικα με το να μεινεις εκει νιωθεις οτι δεν εχεις τελειωσει.

                  Comment


                  • Έχω inside info πως ο Xeno μετατίθεται στον Χορτιάτη έπειτα από direct order του Αρχηγού ΓΕΕΘΑ Ναύαρχου Βαβουροπατάτα. Κάποιοι έχουν βάλει στο μάτι το Σκάκι. Δεν μπορώ να πω περισσότερα, αλλά η πρόσφατη επίσκεψη Ερντογάν πιστεύω τα λέει όλα, δηλαδή και όσα δε μπορώ να πω εγώ. Όποιος έχει λίγο μυαλό, δεν τρώει κουτόχορτο, σκέφεται έξω από το κουτί, δεν τα καταπίνει αμάσητα, δεν είναι πρόβατο, βάζει την κούτρα του να δουλέψει, είναι ψαγμένος, δεν είναι κανάς χθεσινός, του κόβει και είναι ατσίδι τρελό καταλαβαίνει που το πάω..................(<---αποσιωπητικά)

                    Comment


                    • Aύριο ΑΠΟΛΥΟΜΑΙ!!!
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Aύριο ΑΠΟΛΥΟΜΑΙ!!!
                        Ελπίζω να πάρεις καλή αποζημίωση.

                        Καλός πολίτης!
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          Aύριο ΑΠΟΛΥΟΜΑΙ!!!
                          Kαι καλός πολίτης

                          Γρήγορα δεν πέρασε ο καιρός;
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Eυχαριστώ!

                            Όντως πέρασε γρήγορα.Ακόμα δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω.Τελικά μόνο οι στιγμές δεν περνάνε με τίποτα εκεί μέσα.
                            Καλή συνέχεια σε όσους υπηρετούν ακόμα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • kalh lefteria
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Μετα απο 1 μηνα στο ΚΕΤΧ και 2 μηνες στην σκυδρα (εδεσσα) πηρα αποσπαση για την νατοϊκη ασκηση "γορδιος δεσμος" και ετσι αυριο παω θεσσαλονικη στο ΤΥΠ NDC GR για 2 μηνες περιπου, οπου θα κανω εκπαιδευση. Και μετα παω ασσηρο για την ασκηση.

                                Υ.Γ. καλος πολιτης altair, αντε να παιρνουμε και εμεις σειρα σιγα σιγα :xp:

                                Comment

                                Working...
                                X