Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Imrahil View Post
    Αληθεύει πως το πρόστιμο εξαγοράς όλης της θητείας πηγε στα 6 χιλιάρικα;
    Την τελευταία φορά που το έψαξα(πριν από 1 χρόνο δηλαδή)δεν μπορείς να εξαγοράσεις την θητεία παρά μόνο αν έχεις φτάει τα 40.Έπειτα υποχρεούσαι να περάσεις την εκπαίδευση του κέντρου και ύστερα αν θέλεις εξαγοράζεις την θητεία.

    Αυτά ίσχυαν όσο υπηρετούσα εγώ.Αν άλλαξε κάτι από τότε δεν το γνωρίζω.

    Btw καλώς ήρθες πίσω λογκο,καλός πολίτης και καλή σταδιοδρομία από εδώ και μπρος και καλή συνέχεις στα παιδιά που είναι ακόμη μέσα.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Σήμερα υπογράφηκε ο νόμος και μου έκανε εντύπωση.


      "Καθορίζεται σε 6.000 ευρώ το ποσό του χρηματικού προστίμου που επιβάλλεται στους ανυπότακτους (1.000 ευρώ για τους έφεδρους) και σε ό,τι αφορά τους λιποτάκτες το πρόστιμο καθορίζεται σε 1.000 ευρώ για κάθε μήνα λιποταξίας και μέχρι του ποσού των 6.000 ευρώ."

      Συμπεραίνω πως αφορά όμως μόνο τους 35 ετών και άνω.

      Comment


      • Ελα, αλλα 10 χρονια σου μειναν μονο εκει στα ξενα. Αν ποτε εχεις ορεξη για διακοπες παντως σκεψου το, δεν ειναι ασχημο break απο τη μιζερη καθημερινοτητα του Λονδινου και των περιχωρων.

        Comment


        • Μια χαρά είναι ο στρατός.Πήγαινε να γίνεις άντρας.:xp:
          Carpe diem

          Comment


          • Θα πάω ρε, δεν υπάρχει θέμα, χρειάζομαι επειγόντως διακοπές, του χρόνου τον Αύγουστο θα καεί το πελεκούδι

            Comment




            • "Καμπάνες" σε ανυπότακτους και λιποτάκτες


              Βαριά πρόστιμα περιμένουν ανυπότακτους και λιποτάκτες η κοινή υπουργική απόφαση των υπουργών Άμυνας, Ευάγγελου Βενιζέλου, και Οικονομικών, Γιώργου Παπακωνσταντίνου, που επιφέρει και αλλαγές για τους αντιρρησίες συνείδησης.
              Οι ανυπότακτοι, σύμφωνα με την απόφαση, καλούνται να καταβάλλουν πρόστιμο 6.000 ευρώ, οι έφεδροι ανυπότακτοι, όσοι δηλαδή κληθούν σε άσκηση και δεν μεταβούν, 1.000 ευρώ, ενώ οι λιποτάκτες 1.000 ευρώ για κάθε μήνα λιποταξίας έως το ποσό των 6.000 ευρώ.
              Έτσι ρε ΠΑΣΟΚάρα
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Οπότε αν μου ρθει πρόσκληση ως έφεδρο να πάω σε ασκηση θα πάω, μην πληρώνω 1000 ευρώ:xp:

                Βάσει άλλης απόφασης ορίζεται πρόστιμο της τάξεως των 90 ευρώ για εφέδρους που δεν τηρούν ελάσσονες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
                δηλαδή;
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Καλά εννοείται ότι θα πάω κι εγώ,έχει αρχίσει και μου λείπει ο στρατός.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Nai alla afto pou den lene einai oti ta vismata exoun ametatheto nomima pleon
                    Extes hrthe h diatagh.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Originally posted by Ground_zero View Post
                      Nai alla afto pou den lene einai oti ta vismata exoun ametatheto nomima pleon
                      Extes hrthe h diatagh.
                      Με τον βενιζελο τπτ δεν με εκπλησει πλεον μετα απο αυτο ->http://zoornalistas.blogspot.com/201...post_6240.html <-
                      Ποτε ξαναγινεται 12μηνο να γελασω ? ερχεται ενας καθηγητης στο μαγαζι μου και μου γκρινιαζει τοσο καιρο οτι ο γιος του εχει τελειωσει με τις σπουδες του και δεν θελει να παει φανταρος, εχουμε γεμισει επαναστατες χωρις αιτια

                      Comment


                      • Originally posted by crpl_shepherd View Post
                        Με τον βενιζελο τπτ δεν με εκπλησει πλεον μετα απο αυτο ->http://zoornalistas.blogspot.com/201...post_6240.html <-
                        Ποτε ξαναγινεται 12μηνο να γελασω ? ερχεται ενας καθηγητης στο μαγαζι μου και μου γκρινιαζει τοσο καιρο οτι ο γιος του εχει τελειωσει με τις σπουδες του και δεν θελει να παει φανταρος, εχουμε γεμισει επαναστατες χωρις αιτια
                        Σαν εμένα δηλαδή. Δεν ήθελα, ούτε θέλω, και ούτε θα θελήσω να πάω στρατό. Πεστον καθηγητή αυτόν, ότι είναι βλάκας, άμα πάει να τον πιέσει να πάει στρατό. Εξαιρείται η περίπτωση αν ο γιός του είναι κάποιος ηλίθιος που έχει κάνει βλακείες στην σχολή και δεν άφηνε τους γύρω του να συγκεντρωθούν στις σπουδές τους, οπότε και ας τον στείλει στον στρατό και με τις κλωτσίες.
                        sigpic

                        Comment


                        • Εξαιρείται η περίπτωση αν ο γιός του είναι κάποιος ηλίθιος που έχει κάνει βλακείες στην σχολή και δεν άφηνε τους γύρω του να συγκεντρωθούν στις σπουδές τους, οπότε και ας τον στείλει στον στρατό και με τις κλωτσίες.
                          ^ Αυτό.
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Συμφωνώ και εγώ,να μην πάει το παιδί στρατό,μόνο έτσι θα καταφέρει να βγει λιποτάκτης.

                            Ρε πάτε καλά;Τι είναι 9 μήνες στην τελική;Οκ,το καταλαβαίνω ότι κάποιοι μπορεί να έχουν κάποιο πρόβλημα,υγείας για παράδειγμα,αλλά οι υπόλοιποι δεν έχουν δικαιολογία.

                            Δεν είμαι υπέρ της υποχρεωτικής στράτευσης,ίσα ίσα θέλω να καταργηθεί,αλλά εφόσον αυτό δεν μπορεί να γίνει άμεσα βρίσκω υπερβολικότατες τις αντιδράσεις ορισμένων.Ξυπνάτε ρεεεεε,ΜΕΤΑ τον στρατό αρχίζουν τα δύσκολα...


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Όχι εγώ δεν έχω πρόβλημα, αντιθέτως, πιστεύω μετα το φυσικό ο στρατός θα είναι ένα ευχάριστο διάλειμμα.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Εξαρτάται που θα πας.

                                Ο βασικός λόγος που η όλη διαδικασία παραμένει αυτή τη στιγμή, είναι για να υπάρχει τσάμπα προσωπικό έτσι ώστε να συντηρεί τις δεκάδες των άχρηστων μονάδων που έχουμε ακόμα. Κατά τ' άλλα, δεν υπάρχει κανένας λόγος, πλέον, για υποχρεωτική στράτευση και ειδικά για 9 μήνες θητεία.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X