Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    καταταλλα θα διαπιστωσεις οτι τιποτα δε λειτουργει σωστα κι ολα γινονται για το "φαινεσθαι" προς τα εξω...
    [/b]

    Χαχαχα όπως είχε πει και ένας φίλος μου δόκιμος "Ελάτε ρε στην ορκομωσία μου,τι δηλαδή,ο Σεφερλής καλύτερος είναι;;;

    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #92
      ακομα με το στρατο παιδευεστε ρε μαγκες ?
      η αληθεια ειναι οτι δε μαθαινεις και τιποτα εκει μεσα. αντε να μαθεις πως να κωλοβαρας, ρουφιανιλικια και πουστριλικια στους δηθεν ανωτερους, κι αυτο μεταφραζεται σαν πειθαρχεια αφου ουσιαστικα κανεις τον μαλακα και υπακους κι ανεχεσαι καταστασεις σαν αδερφουλα. καταταλλα θα διαπιστωσεις οτι τιποτα δε λειτουργει σωστα κι ολα γινονται για το "φαινεσθαι" προς τα εξω...
      [/b]
      Πάνε ειδικές δυνάμεις τότε εάν θεωρείς πως στον απλό στρατό δεν εκπαιδεύεσαι και κωλοβαράς.

      Βασικά δεν μπορούμε να μιλάμε αν δεν έχουμε πάει. Ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #93
        αυτο το ειπα φιλε μου γιατι και καλα προσπαθουν να φαινονται προς τα εξω οτι ειναι σε ετοιμοτητα για τη καθε εχθρικη εισβολη, και δηθεν ειναι κατι σπουδαιο να φορας τα στρατιωτικα, ενω στη πραγματικοτιτα τιποτα δε λειτουργει μεσα και στον πιο σημαντικο κι ανωτερο, κι αυτο το καταλαβαινεις κι απο το οτι ακολουθουν απλα εντολες, ανικανοι να δρασουν μονοι τους. ενα παραδειγμα μοναχα, οταν ημουν αρχικα στο στρατοπεδο Λαμιας (που υποτιθεται ειναι απ'τα καλυτερα) κι ενα παιδι επαθε σκωληκοειδιτιδα και περιμενε το ασθενοφορο απο πισω μπας και συμβει κατι, τρεχαν ολοι να βρουν τον οδηγο. φαντασου να ηταν και τιποτα χειροτερο τι θα γινοταν...

        Comment


        • #94
          έχεις πάει φαντάρος ρε συ;τι ηλικία έχεις; :blink: :blink: :blink:
          Carpe diem

          Comment


          • #95
            ενα χρονο μεγαλυτερος σου ειμαι (24). και με το φανταριλικι ξεμπερδεψα τον Μαϊο, φυσικα δεν εκατσα κανονικα μεσα γιατι δεν ειμαι μαλακας!

            Comment


            • #96
              Dhladh afto aftomata kanei olous emas tou epilipous malakes ??!!?!?
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #97
                ενα χρονο μεγαλυτερος σου ειμαι (24). και με το φανταριλικι ξεμπερδεψα τον Μαϊο, φυσικα δεν εκατσα κανονικα μεσα γιατι δεν ειμαι μαλακας!
                [/b]
                μαλλον τελικα αυτο ειναι ο στρατος, οι εξυπνοι εκμεταλευονται τους μαλακες... χμμμ...

                Comment


                • #98
                  για μενα ναι ο στρατος ηταν μια μαλακια και μιση, εστω κι αυτο το λιγο που αναγκαστικα να κατσω με το ζορι. για σενα και οποιον αλλον στρατοκαβλο πατριωτη που γουσταρει οπλα, δηθεν ζοριλικια και να σκυβει το κεφαλι σε ανωτερους, μπορει να ειναι και παραδεισος, ξερω γω...

                  Comment


                  • #99
                    Εγώ θα πάω στα marine corps, αλλιώς τι BigBOSS θα είμαι; :blink:

                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • <div class='quotetop'>(Shadow &#064; Aug 22 2008, 09&#58;20 PM) [snapback]36091[/snapback]</div>
                      για μενα ναι ο στρατος ηταν μια μαλακια και μιση, εστω κι αυτο το λιγο που αναγκαστικα να κατσω με το ζορι. για σενα και οποιον αλλον στρατοκαβλο πατριωτη που γουσταρει οπλα, δηθεν ζοριλικια και να σκυβει το κεφαλι σε ανωτερους, μπορει να ειναι και παραδεισος, ξερω γω...
                      [/b]

                      πως κι έκατσες μόνο λίγο;βύσμα,βύσμα;
                      Carpe diem

                      Comment


                      • για μενα ναι ο στρατος ηταν μια μαλακια και μιση, εστω κι αυτο το λιγο που αναγκαστικα να κατσω με το ζορι. για σενα και οποιον αλλον στρατοκαβλο πατριωτη που γουσταρει οπλα, δηθεν ζοριλικια και να σκυβει το κεφαλι σε ανωτερους, μπορει να ειναι και παραδεισος, ξερω γω...[/b]
                        Proton den eimai stratokavlos patrioths, defteron den eskypsa pote to kefali se anotero kai giafto phga kai dokimos, oxi lantza oxi skopeta, ematha kai kati pou lete oti den matheneis tpt, mia ekpedefsh thn perasa kai me plhrosanei gia ena oloklhro xrono kai lefta evala sthn akrh kai den efaga ta lefta ou mpampa.
                        Triton o stratos einai mia empeiria pou oii fovitsiarides kai fygoponoi ton apofevgoun.
                        Nai einai trelos einai hlithia paranoikos o stratos alla einai mia empeiria pou prepei na peraseis, an antleis to zoriliki kai thn antria sou me to na kafxiese pou den eisoun arketa malakas wste na pas kanonika opws oi ypolipoi sto strato tote megia sou me xara sou, sthn telikh egw tha exw na pw mia istoria parapano sta pedia mou.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • <div class='quotetop'>(Ground_zero &#064; Aug 22 2008, 09&#58;39 PM) [snapback]36097[/snapback]</div>
                          Proton den eimai stratokavlos patrioths, defteron den eskypsa pote to kefali se anotero kai giafto phga kai dokimos, oxi lantza oxi skopeta, ematha kai kati pou lete oti den matheneis tpt, mia ekpedefsh thn perasa kai me plhrosanei gia ena oloklhro xrono kai lefta evala sthn akrh kai den efaga ta lefta ou mpampa.
                          Triton o stratos einai mia empeiria pou oii fovitsiarides kai fygoponoi ton apofevgoun.
                          Nai einai trelos einai hlithia paranoikos o stratos alla einai mia empeiria pou prepei na peraseis, an antleis to zoriliki kai thn antria sou me to na kafxiese pou den eisoun arketa malakas wste na pas kanonika opws oi ypolipoi sto strato tote megia sou me xara sou, sthn telikh egw tha exw na pw mia istoria parapano sta pedia mou.
                          [/b]

                          κάτσε τώρα γιατί αρχίζω και τα παίρνω.δεν το κατάλαβα αυτό ρε φίλε.γιατί δηλαδή εγώ να χάνω ένα χρόνο από τη ζωή μου για να υπηρετώ και καλά την πατρίδα,ενώ μπορώ να αφοσιωθώ στην καριέρα μου;ο στρατός είναι μια μαλακία όπως είναι.όταν εγώ συζητούσα με φίλους και τους έλεγα όλα όσα περίμενα να μάθω μου απαντούσανε πως άμα θέλω να μάθω να πάω ειδικές δυνάμεις.με λίγο ψάξιμο που έκανα είδα ότι τελικά ούτε καν το πρώτο τρίμηνο δεν κάνεις ουσιαστικά κάτι μόνο παπαρίζεσαι.και ειδικές δυνάμεις θα ψηνόμουνα να πάω αν είχα άλλη φυσική κατάσταση μόνο και μόνο για να πληρώνομαι και να μην τρώω τα λεφτά των δικών μου.
                          και σίγουρα η άποψη όσων πιστεύουν πως όσοι δεν πάνε φαντάροι είναι χέστες ανήκει στη δεκαετία του 60&#39;.
                          και κάποιος που δε θα πάει φαντάρος ένα χρόνο σίγουρα θα έχει να πει ένα σωρό ιστορίες στα παιδιά του,γιατί το θέμα είναι τι θα κάνεις,όχι που θα το κάνεις.
                          άντε περαστικά σας οι στρατόκαυλοι.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Εγώ προσωπικά προτιμώ να λέω ιστορίες στα παιδιά μου από τα φοιτητικά μου χρόνια παρά από τον στρατό.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Triton o stratos einai mia empeiria pou oii fovitsiarides kai fygoponoi ton apofevgoun.
                              Nai einai trelos einai hlithia paranoikos o stratos alla einai mia empeiria pou prepei na peraseis, an antleis to zoriliki kai thn antria sou me to na kafxiese pou den eisoun arketa malakas wste na pas kanonika opws oi ypolipoi sto strato tote megia sou me xara sou, sthn telikh egw tha exw na pw mia istoria parapano sta pedia mou.
                              [/b]
                              Δεν συμφωνώ καθόλου. Έπαιξα 10 χρόνια πόλο στην Βουλιαγμένη και μπορώ να σου πω ότι πέρασα πολύ πιο σκληρές προπονήσεις και έφαγα και πολύ ξύλο και πολύ βρισίδι σε αυτά τα χρόνια απ&#39;ότι οποιοσδήποτε φαντάρος σε έναν χρόνο στον Ελληνικό στρατό. Ούτε φοβιτσιάρης είμαι, ούτε φυγόπονος κι όποιος με ξέρει θα σου πει το ίδιο. Παρ&#39;όλ&#39;αυτά, ούτε εγώ βλέπω τον λόγο της ύπαρξης της υποχρεωτικής στράτευσης.

                              Μιας κι ανέφερες τα χρήματα θα σου εξηγήσω την κατάσταση μου. Αυτήν την στιγμή βρήκα την πρώτη μου δουλειά που με πληρώνει χρήματα που ανάθεμα κι αν θα βγάζω μετά από 10 χρόνια εργασίας στην Ελλάδα. Ο νόμος λοιπόν λέει ότι εγώ πρέπει να παρατήσω την δουλειά μου, τους φίλους μου και την κοπέλα μου στο εξωτερικό και να πάω να &#39;υπηρετήσω&#39; την πατρίδα μου για έναν ολόκληρο χρόνο. Στο τέλος αυτού του χρόνου θα έχω πάρει 5-10 κιλά και θα έχω πληρωθεί όσο ένας 15χρονος που μοιράζει κάρτες για να βγάλει το χαρτζιλίκι του. Αυτό εγώ το βλέπω σαν χάσιμο χρόνου.

                              Για πες μου λοιπόν για ποιον λόγο θα έπρεπε να θέλω να το κάνω αυτό.


                              Comment


                              • δεν το κατάλαβα αυτό ρε φίλε.γιατί δηλαδή εγώ να χάνω ένα χρόνο από τη ζωή μου για να υπηρετώ και καλά την πατρίδα,ενώ μπορώ να αφοσιωθώ στην καριέρα μου[/b]
                                Otan kati den einai ypoxreotiko den to kaneis apo thn stigmh pou einai omws den exeis to dikeoma na les malaka kapoion pou den eixe to idio visma me esena.
                                Thn kariera sou den tha thn swsei enas xronos ligoteros.

                                ο στρατός είναι μια μαλακία όπως είναι.όταν εγώ συζητούσα με φίλους και τους έλεγα όλα όσα περίμενα να μάθω μου απαντούσανε πως άμα θέλω να μάθω να πάω ειδικές δυνάμεις.με λίγο ψάξιμο που έκανα είδα ότι τελικά ούτε καν το πρώτο τρίμηνο δεν κάνεις ουσιαστικά κάτι μόνο παπαρίζεσαι.και ειδικές δυνάμεις θα ψηνόμουνα να πάω αν είχα άλλη φυσική κατάσταση μόνο και μόνο για να πληρώνομαι και να μην τρώω τα λεφτά των δικών μου.[/b]
                                Den exw katalavei telika phges strato h oxi???
                                Telos panton oi eidikes dynameis einai yperektimhmenes kata thn gnomh mou, alla eksakoloutheis na mhn mou les tpt parapanw, den diafono oti o stratos einai malakia, to thema einai exeis ta kotsia na peraseis thn malakia? ena swro malakies exei h zwh apo kapou tha prepei na ksekiniseis na matheneis giaftes kai gia mena o stratos einai afto to pragma, h megaliterh malakia pou mpwrei na tyxei toso noris sth zwh tou mesou ellhna polith.
                                Ti tha kanei o kathenas sthn ypoliph zwh kai "kariera" tou tha vazei to vysma tou na ton pernei apo malakies???

                                η άποψη όσων πιστεύουν πως όσοι δεν πάνε φαντάροι είναι χέστες ανήκει στη δεκαετία του 60&#39;.[/b]
                                Vevea twra sthn moda einai oti osoi pane sto strato einai malakes.

                                και κάποιος που δε θα πάει φαντάρος ένα χρόνο σίγουρα θα έχει να πει ένα σωρό ιστορίες στα παιδιά του,γιατί το θέμα είναι τι θα κάνεις,όχι που θα το κάνεις.[/b]
                                Ena swro istories nai alla egw pali tha exw mia parapanw.
                                Kai to thema den einai to ti tha kaneis alla to ti tha kaneis OPOU kai an to kaneis.

                                άντε περαστικά σας οι στρατόκαυλοι.[/b]
                                Den eime stratokavlos giati den goustarw ton strato, alla epishs den eimai kai fygoponos wste na ton apofygw.


                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X