Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Panw apo 10, akoma kai tragoudia pou den pisteves pote oti einai apo thn Eurovision.
    Epishs pasignwstoi tragoudistes ekanan kariera apo ton idio diagwnismo.
    To oti kata thn diarkeia twn psifwn o diagwnismos einai heavily vasismenos sthn politikh, den empodizei to na vgainoun kapoia kala tragoudia.

    Egw proswpika katevazw kai krataw toulaxiston 1-2 tragoudia apo kathe diagwnismo.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Της Γερμανιας μ' αρεσει παρα πολυ, της Δανιας ηταν πολυ καλο αλλα μου εδινε την αισθηση οτι το χα ξανακουσει, αντιγραψανε κανενα γνωστο κομματι; Η Ρουμανια επισης μ' αρεσε ειχε και καλη παρουσια και βεβαια της Αρμενιας ηταν πολυ καλο και περιμενα να παει πιο ψηλα.

      Σε καθε Eurovision υπαρχουν 2-3 κομματια που μ' αρεσουν. Περισσοτερο μου εχει μεινει αυτο που ειχε στειλει η Ελβετια το 2005, τη χρονια που κερδισε η Παπαριζου:
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Για να θυμηθούμε λίγο κάποια πράγματα...

        http://www.youtube.com/watch?v=_M6px6Ynm90&feature=related
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Αυτο ποτε δε καταλαβα πως κερδισε.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Είναι απλό, από αντίδραση και μόνο.

            Comment


            • Είστε ανίδεοι.

              Κέρδισε γιατί είναι ΓΑΜΑΤΟ.

              Είναι χαρούμενο. Ποζεράδικο μέχρι εκεί που δεν πάει. Ξεσηκωτικό. Ευχάριστο. Κιτς. Διαφορετικό. "Προκλητικό".

              Και γιατί ψηφίσανε όσοι είχαν βαρεθεί τις αηδίες της Γιουροβίζιον και για πλάκα ψηφίσανε τη ροκιά από το πουθενά.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Οταν τραγουδια σαν αυτο χαρακτηριζονται "ροκ" κατι εχει παει πολυ στραβα...
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Άσχετο, παιδιά φέτος είμαι ο μόνος ο οποίος είχε ακούσει το κομμάτι της Γερμανίας πριν μάθει ότι την αντιπροσωπεύει στον διαγωνισμό (δηλαδή σε ραδιόφωνα, καφετέριες κ.λ.π.); Το λέω σε όλους και κανείς δε μου έχει πει πως του συνέβη το ίδιο. Μάλιστα το είχα ακούσει τόσες φορές πριν τον διαγωνισμό που μου είχε ήδη μείνει σαν μελωδία και όταν το άκουσα στον πρώτο ημιτελικό εξεπλάγην ολίγον τι.

                  Originally posted by Ramparter View Post
                  Οταν τραγουδια σαν αυτο χαρακτηριζονται "ροκ" κατι εχει παει πολυ στραβα...
                  Πως θα έπρεπε να χαρακτηριστεί; Νομίζω ότι στραβά παίρνουμε εμείς τον χαρακτηρισμό Rock εν τέλει...
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Ήταν να πάνε οι Μπητλς σαν εκπρόσωποι της νέας ροκ σκηνής μα δα μπορούσε ο Λένον

                    Ωραία, δε θες "ροκιά από το πουθενά"? Βάλε "γρατζουνιστή κιθάρα με παραμόρφωση". Σημασία έχει πως ο κόσμος γούσταρε και δικαίως. Δε θυμάμαι άλλη χρονιά τέτοιο χαβαλέ με τη Γιουροβίζιον, οπότε αυτομάτως άξιζε.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Μα ειναι φρικια ρε σεις, πηγανε για να προκαλεσουνε
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Originally posted by Ramparter View Post
                        Μα ειναι φρικια ρε σεις, πηγανε για να προκαλεσουνε
                        Και αυτό τους κάνει μη-Rock;
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Ε ναι τι λεω τοση ωρα lol
                          Ωραιο το κλιπ, δε το χα ξαναδει.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Με την ευρύτερη έννοια του ροκ, είναι.

                            Με την ουσιαστική έννοια του ροκ, και νομίζω γνωρίζετε για τι μιλάω, απέχουν.

                            Comment


                            • Originally posted by Ramparter View Post
                              Ε ναι τι λεω τοση ωρα lol
                              Ε... ΟΚ. Γιατί φυσικά η Rock πρέπει να συνοδεύεται από σεμνή και ταπεινή παρουσία απαραίτητα, να υποθέσω.

                              Originally posted by Raphael
                              Με την ουσιαστική έννοια του ροκ, και νομίζω γνωρίζετε για τι μιλάω
                              Η αλήθεια είναι πως όχι.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Ροκ = πραγματικη ποιοτητα
                                κι ΟΧΙ προκληση για τη προκληση, ψευτοκουλτουρα και jrpg, αυτα να πεις του Evans που σε εχει χαλασει με τις ιδεες του περι τεχνης

                                ΥΓ: Δινω μαθημα αυριο, μη με παρεξηγειτε...

                                ΥΓ2: Ο Raphael προφανως αναφερεται στο ουσιαστικο ροκ οπως μας το διδαξε ο μοναδικος Σωκρατης Μαλαμας.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X