Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Somari View Post
    Δε μπορώ να συγκρίνω τους ελευθεροτέκτονες με τους σιωνιστές.
    Ούτε κι εγώ. Αλλά ο ορισμός των δυο εννοιών τουλάχιστον εμπεριέχει οράματα με καλές προθέσεις.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Ναι το κατάλαβα τι εννοείς, απλά το ένα κίνημα είναι "μονοεθνικό" ενώ το άλλο πιο "διεθνές". Δε το γράφω καλά, δε ξέρω αν με πιάνεις.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Καταρχάς ακούγεται πολύ καιρό τώρα. Δε μπορεί να είναι τυχαίο.
        Οι πηγές είναι πολλές και διάφορες. Περισσότερο οι κινήσεις του δείχνουν πραγματα για τον ιδιο.

        Επίσης, τα ίδια ακούγοταν για τον πατέρα του.

        Υπήρχε φωτογραφία απ'το γραφείο του Α. Παπανδρέου με μασονιστικά σύμβολα. Δυστυχώς δεν την βρίσκω. Μπορείς να το εκλάβεις ως έλλειψη στοιχείων.
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Πωπω γαμώτο πόσο ξενόφοβα άρθρα...

          Και όπως είπα παραπάνω, μασονία = κακό --> όχι απαραίτητα.
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Originally posted by Somari View Post
            Ναι το κατάλαβα τι εννοείς, απλά το ένα κίνημα είναι "μονοεθνικό" ενώ το άλλο πιο "διεθνές". Δε το γράφω καλά, δε ξέρω αν με πιάνεις.
            Σε πιάνω, don't worry.

            Scatman καλά όλα αυτά, αλλά δυστυχώς σε αυτά τα θέματα είμαι λιγάααακι δύσπιστος. Όχι ότι περίμενα να το διατυμπανίζουν όλα τα μεγάλα Μ.Μ.Ε. αν ίσχυε, αλλά τέλος πάντων...
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Η μασωνία είναι "ύποπτη" όταν την υιοθετεί κάποιος σε επίπεδο διοίκησης χώρας.

              Ναι έχεις δίκιο. Όσο εύκολα μπορεί να τα πιστέψει κάποιος, τόσο εύκολο είναι να προκαλέσουν την δυσπιστία άλλων.
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Ακριβώς όπως και ο Σιωνισμός.
                Οι Παλαιστίνιοι δε νομίζω να συμμερίζονται αυτή την άποψη...
                Θεωρητικά τουλάχιστον είναι παντελώς άσχετες έννοιες.
                Ο Σιωνισμός είναι επιστροφή των Εβραίων στο Ισραήλ, ο Τεκτονισμός χρησιμοποιεί σύμβολα από την Παλαιά Διαθήκη (και υπάρχει και θεωρία πως δημιουργήθηκαν ως σωματείο χτιστών).
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Originally posted by Xeno View Post
                  Με απογοητευεις, περιμενα την τοποθετηση σου επι του θεματος.
                  Θα έλεγα κάτι, αλλά για το συγκεκριμένο video και για τα λοιπά θέματα που έβαλαν τα παιδιά, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by straier
                    Θεωρητικά τουλάχιστον είναι παντελώς άσχετες έννοιες.
                    Προφανώς.

                    Originally posted by straier
                    Οι Παλαιστίνιοι δε νομίζω να συμμερίζονται αυτή την άποψη..
                    Επίσης προφανώς. Αυτό όμως δεν αναιρεί τις καλές προθέσεις του Σιωνισμού. Εγώ δεν είπα ότι είναι κάτι σωστό, σε τελική ανάλυση.
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Originally posted by Tanno
                      Θα έλεγα κάτι, αλλά για το συγκεκριμένο video και για τα λοιπά θέματα που έβαλαν τα παιδιά, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
                      Η πιο σωστή άποψη. Αν δεν μπορείς να το αποδείξεις ή να το απορρίψεις μη λες τιποτα, απλώς περίμενε

                      Μην κάνουμε κλίμα απο το πουθενά.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Επίσης προφανώς. Αυτό όμως δεν αναιρεί τις καλές προθέσεις του Σιωνισμού. Εγώ δεν είπα ότι είναι κάτι σωστό, σε τελική ανάλυση.
                        Δεν ξέρω πως μπορείς να θεωρήσεις τις καλές προθέσεις σε ένα τέτοιο θέμα. Θα μπορούσε να ισχύει αν είχαν σκοπό να ιδρύσουν το Ισραήλ σε ένα ακατοίκητο μέρος. Μπορώ να δικαιολογήσω την ανάγκη ή την επιθυμία για τη δημιουργία κράτους αλλά δε μπορώ να το πω καλές προθέσεις. Με αυτή τη λογική αν ιδρύσουν οι μικρασιάτες πρόσφυγες το κίνημα του "Σμυρναϊσμού" με σκοπό τη δημιουργία κράτους στα παράλια της Μικράς Ασίας θα λέμε πως το κάνουν με καλές προθέσεις;
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Perimene kaneis pws h syzhthsh tha parei afthn thn troph?
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Perimene kaneis pws h syzhthsh tha parei afthn thn troph?
                            Ναι όντως είναι εντελώς άσχετο με το βίντεο που παρατέθηκε και μετά βίας αποτελεί επικαιρότητα πλέον, απλά παρασύρθηκα κάπως επειδή κάποιες φορές απλοποιούμε τα πράγματα περισσότερο από όσο πρέπει.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Originally posted by straier View Post
                              Ναι όντως είναι εντελώς άσχετο με το βίντεο που παρατέθηκε και μετά βίας αποτελεί επικαιρότητα πλέον, απλά παρασύρθηκα κάπως επειδή κάποιες φορές απλοποιούμε τα πράγματα περισσότερο από όσο πρέπει.
                              Γι' αυτό δεν ήθελα να εκφέρω γνώμη γι' αυτό. Το βίντεο από μόνο του δεν φέρει με την καμία επικαιρότητα. Αν υπήρχε έστω και κάποιο ειδησεογραφικό νέο, τότε ίσως.
                              sigpic

                              Comment


                              • " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X