Announcement

Collapse
No announcement yet.

Επειδή το γέλιο κάνει καλό...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μολις εζησα μια μοναδικη εμπειρια σε ενα μεγαλο bar/club της περιοχης που θα θυμαμαι για καιρο σιγουρα. Οχι τιποτα αλλο αλλα μιλαμε και για αρκετα κυριλε μερος που δε σε προιδεαζει για κατι τετοιο (στην Ελλαδα βεβαια ουτε στο πιο σαπιο μερος δε θα το φανταζομουν).

    Κουβεντα με τη barwoman λοιπον:

    - I 'll have a Margarita.
    - Whaaaaaat?
    - MARGARITA.
    - There's not such a drink, are you sure about the name?
    - Ma-rga-ri-ta.
    - But this is a pizza (!).

    Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.

    Comment


    • Εδώ πάντως την Μαργαρίτα την ξέρουν όλοι και κάνουν και παραλλαγές.
      Carpe diem

      Comment


      • Xeno την άλλη φορά να ζητήσεις τουλίπα . Πρέπει να έπεσες σε περίπτωση.





        Ακόμα γελάω με την ατάκα στο 1:50 και τον τύπο στο 2:20. WTF στο 4:39.

        Comment


        • sigpic

          Comment


          • Originally posted by Xeno View Post
            Μολις εζησα μια μοναδικη εμπειρια σε ενα μεγαλο bar/club της περιοχης που θα θυμαμαι για καιρο σιγουρα. Οχι τιποτα αλλο αλλα μιλαμε και για αρκετα κυριλε μερος που δε σε προιδεαζει για κατι τετοιο (στην Ελλαδα βεβαια ουτε στο πιο σαπιο μερος δε θα το φανταζομουν).

            Κουβεντα με τη barwoman λοιπον:

            - I 'll have a Margarita.
            - Whaaaaaat?
            - MARGARITA.
            - There's not such a drink, are you sure about the name?
            - Ma-rga-ri-ta.
            - But this is a pizza (!).

            Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.
            Στη συνέχεια τι έγινε όμως; Πώς αντέδρασε όταν κατάλαβε τι ήθελες; Και, κυρίως, πώς της εξήγησες τι ήθελες, ψύχραιμα και χωρίς να γελάς;

            Comment


            • Αρχικα απλα την κοιτουσα για να καταλαβω αν κανει πλακα, αλλα που τετοια. Δεν εξηγησα τιποτα, σηκωθηκα κι εφυγα και οταν το ξεπερασα συνεχισα με μπυρες στα σιγουρα.

              Comment


              • Νομίζω φταίει ο συλλαβισμός. Αν της είχες πει Mar-ga-ri-ta ίσως να καταλάβαινε.
                Εν τω μεταξύ προσπαθούσα να καταλάβω γιατί της μίλησες αγγλικά...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Originally posted by Xeno View Post
                  Κουβεντα με τη barwoman λοιπον:

                  - I 'll have a Margarita.
                  - Whaaaaaat?
                  - MARGARITA.
                  - There's not such a drink, are you sure about the name?
                  - Ma-rga-ri-ta.
                  - But this is a pizza (!).

                  Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.
                  Χαχαχαχα τεράστιος, αλλά έχω δύο καλύτερα και μάλιστα από Ελλάδα.

                  1) Παραλιακή καλοκαίρι σε πάρτυ φίλου. Πάω στο μπαρ και λέω...

                  -...ένα Cuba Libre.
                  - Ένα τι?
                  - Cuba Libre
                  - Δεν το ξέρω τι είναι αυτό?
                  - Καλά πιάσε μια βότκα τώρα...

                  Στο επόμενο γύρο πάω σε άλλο μπάρμαν για να μην τσαντιστώ πάλι.

                  - Ένα Cuba Libre
                  - Δεν έχουμε μας τελείωσε.
                  - τι σου τέλειωσε, το ρούμι???
                  - Όχι, το Cuba Libre.

                  2) Φίλος μου.

                  - Μια Tequila Sunrise
                  - Μια tequila σαν τι???
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Μεγαλα σκηνικα οντως. Το 2ο το χω ξανακουσει νομιζω μπορει και σαν ανεκδοτο, αλλα οκ δε γινεται να συμβαινουν αυτα. Στο 1ο παντως ελιωσα, τετοιο χιουμορ ουτε ο Σεφερλης.
                    Straier δεν ξερω τι σε παραξενευει, την επομενη φορα θα πω Ik wil graag een Margarita μπας και τα παω καλυτερα (ναι δεν ειμαι Ελλαδα οπως μαλλον φανταζεσαι).

                    Comment


                    • Καλά προφανώς το συνειδητοποίησα μετά απλά δε μου ήρθε απευθείας και προσπαθούσα να καταλάβω γιατί μίλησες αγγλικά.
                      Άσχετο αλλά παίζει να μην είναι δημοφιλές το ποτό στις Κάτω Χώρες;
                      Προσωπικά μου έχει συμβεί και να μην ξέρουν ούτε το ποτό, όχι το κοκτέηλ. Και δε μιλάμε για τίποτα εξεζητημένο. Βέβαια ο συνδυασμός με την πίτσα το ανεβάζει πολλά λέβελ.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Τέτοια εκλεκτικά κοκτέλη τα ξέρουν μόνο όσοι δουλεύουν σε κρουαζιερόπλοια... Δυστυχώς.
                        sigpic

                        Comment


                        • Αμάν.Δουλεύω σε κρουαζιερόπλοιο;Γιατί τα ξέρω αυτά.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Off topic αλλα μιας και ανεφερε ο Titus το Cuba Libre, τουλαχιστον μου κανει εντυπωση που εδω το χρεωνουν σαν ποτο οπου και αν εχω παει, ενω στην Ελλαδα αν παρει καποιος ρουμι-κολα θα δωσει πχ 7-8 και αν ζητησει Cuba Libre θα δωσει 10+, με τη μονη διαφορα μεταξυ των 2 να ειναι το lime. Εχει και κατι καλο λοιπον η ζωη εδω, κριμα που μεχρι το Cuba Libre και το Mojito φτανουν τα περισσοτερα στεκια, αλλα οκ οταν η μπυρα κανει 2+ ευρω το πολυ οσο χαλια και να ναι κανεις σχεδον δε θα παρει κατι αλλο..

                            Comment


                            • Εδώ πάντως όλα τα κοτέηλ έχουν από 4-6 ευρώ και οι μύρες 2μισι.Τις πρώτες μέρες που δούλευα πρωί και ήμουν συνέχεια έξω,όλο κοτέηλ έπαιρνα.Όχι τίποτ'άλλο αλλά στην Αθήνα τα έβρισκα στις διπλάσιες τιμές.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Αν και δεν είμαι τόσο κατά του στρατού το συγκεκριμένο είναι η επιτομή της καλτίλας και της προπαγάνδας
                                http://www.youtube.com/watch?v=iSGCb_R8XAA#!

                                Εχω δει μεχρι τωρα να παιζουν Σεφερλης, Κανακης και μαζωνακης... Ενταξει μιλαμε για υπερπαραγωγη

                                Comment

                                Working...
                                X