Announcement

Collapse
No announcement yet.

Επειδή το γέλιο κάνει καλό...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Βασικά συμφωνώ με τον Somari στο συγκεκριμένο ζήτημα. Έβαλα το Μορφέα για trolling αλλά φαίνεται πως άνοιξε συζήτηση.
    Δεν έχω κάτσει να ψάξω γιατί και πώς δημιουργούνται τα ίχνη (για χάρη της συζήτησης αν κάποιος μπορεί, να πει ή να δώσει link σε μια συνοπτική εξήγηση και όχι απ' το wikipedia, δεν είναι αξιόπιστη πηγή)
    Το τι πιστεύει κάποιος και το τι συμπεραίνει ή υποθέτει είναι σεβαστό αλλά μέχρι ένα όριο σε μια συζήτηση. Εάν μπορέσει να δώσει μία απόδειξη θα ήταν πολύ καλύτερα.
    Αναπό την άλλη μπορεί να μου πει πώς γίνεται να μπάζουν ουσίες στα καύσιμα αρκετών αεροπλάνων ώστε οι ψεκασμοί να είναι αποτελεσματικοί σε μια καλή μερίδα του πληθυσμού χωρίς να υπάρχει μία αδιαμφισβήτητη απόδειξη μπροστά μας, τότε θα αρχίσω να το σκέφτομαι.

    Πειράματα με ψεκασμούς έχουν αδιαμφισβήτητα υπάρξει στο παρελθόν αλλά μάλλον ως μεμονωμένες περιπτώσεις. Όπως και να'χει, πρόκειται για μια απ' τις πιο εικονικές θεωρίες συνομωσίας και δυσκολεύομαι ειλικρινά να τη πάρω στα σοβαρά.

    Comment


    • Δες το λινκ απο το οχι-αλλο-καρβουνο που εβαλα πριν. Αλλα δεν ειναι συνοπτικο, σε μπαζει πολυ στο φυσικο μερος του debunking. Αλλα ειναι αξιοπιστο, ο συγγραφεας ειναι φιλος μου και post-doc θεωρητικης φυσικης (αστροφυσικης) που τωρα δουλευει στη Γερμανια.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • sigpic

          Comment


          • Κακασι τα έσπασες.Την έψαχνα καιρό αυτή τη φωτογραφία.
            Carpe diem

            Comment


            • Somari καταρχάς κάνεις το λάθος και κρίνεις κάτι από το γεγονός ότι το "προμοτάρει" πολύ ο λιακόπουλος για χ ψ λόγους. Κατά δεύτερον, πιστεύεις ότι αν όντως ψεκάζουν, αυτά που ψεκάζουν θα μπορείς να τα εντοπίσεις εσύ με όργανα από το πανεπιστήμιο;
              Δεν παίρνω θέση υπερ της άποψης ότι μας ψεκάζουν αλλά από τη στιγμή που υιοθετούμε τόσες άλλες θεωρίες συνωμοσίας, τότε γιατί να αποκλείουμε και τους ψεκασμούς. Όλοι ξέρουμε ότι οι μεγαλοδημοσιογράφοι τα παίρνουνε και ας μην έχει αποδειχτεί ποτέ αλλά μας πειράζουν οι ψεκασμοί.

              Comment


              • 1)Νομίζω εξήγησα τη θέση μου παραπάνω: Όποιος μας "ψεκάζει", "ψεκάζει" και τον εαυτό του. Και αν είναι εξωτερικοί που μας ψεκάζουν (πχ αμερικάνοι τους έλληνες) τότε σίγουρα οι έλληνες κυβερνητικοί το ξέρουν (σαϊτα να περάσει πάνω από τα ραντάρ αναζητείται η ταυτότητά της) που σημαίνει ότι ξέρουν ότι τους ψεκάζουν και γουστάρουν. Που οποιαδήποτε από τις 2 παραπάνω περιπτώσεις μου φαίνεται τουλάχιστον παράλογη.

                2)Τα πάντα εντοπίζονται με όργανα, τίποτα δεν είναι untraceable. Aπό μυόνια μέχρι μπριζόλες. Που σημαίνει κάποιος φορέας θα είχε εντοπίσει κάτι, έστω και καταλάθος.
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  Κακασι τα έσπασες.Την έψαχνα καιρό αυτή τη φωτογραφία.
                  altair ξερεις αν ειναι απο ταινια ή τσοντα?
                  και αν ναι απο ποια.
                  εγω απλα βρηκα την φωτο να περιφερεται στο νετ.
                  παιζει ναναι τιγκα στην καλτιλα.
                  sigpic

                  Comment


                  • Δεν έχω ιδέα.Απλά την είχα κι εγώ αυτήν τη φωτογραφία και με το φορμάτ την έχασα.Ψάξε το όνομα του πούστη μήπως βρεις κάτι.


                    εντιτ:
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Παιδια, αν εδω δε σας βοηθουσε το ονομα, υπαρχει κολπο στο google που κανεις upload την εικονα και σου βρισκει ιδιες (ε και απο τα results καιπου θα βρεις να καταλαβαινεις)

                      Περι ψεκασμων:

                      Για να καταλαβετε, σε εναν που γνωριζει περι αεροπορικης / ατμοσφαιρικης κυκλοφοριας ποσο χαζο φαινεται το επιχειρηματολογικο οπλοστασιο περι ψεκασμων, ειναι σαν να σας πεταξω αυτο: http://www.youtube.com/watch?v=7JTIAmo0bLQ να μου πει το ΠΡΟΦΑΝΕΣ ο Ραμπιδης περι "ρε μαλακα ελεος ενα fake redirect ειναι" και εγω να απαντησω ειρωνικα "ναι μωρε οι πληροφορικαριοι τα γνωριζετε ολα".
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Comment


                          • Alani mpravo!!!
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • sigpic

                              Comment


                              • sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X