Announcement

Collapse
No announcement yet.

GAMING SOUNDSCAPES: ΕΝΑ EVENT GAMING ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Πραγματικα περασα πολυ καλα, πολυ γελιο με τα βιντεο, πολυ χαβαλες με τα παιδια και γενικα μια συναντηση - event το οποιο ελπιζω να αποτελεσει το πρωτο βημα για μια πιο οργανωμενη κοινωτητα του odyssey τουλαχιστον στην Θεσσαλονικη (και οποτε μπορουμε και σε αλλες πολεις).

    Εγω εφυγα λιγο πιο νωρις γιατι δεν την παλευα με 2 μπυρες και τοση κουραση σημερα, πραγματικα μια γεματη ημερα για μενα, και πολυ πολυ σημαντικη και ευχαριστη!

    Ενιωσα σαν να ηταν το παρτυ για το πτυχιο μου σημερα... Και σας ευχαριστω ολους που μου κανατε την τιμη να σας γνωρισω (οσους δεν ηξερα και απο κοντα).

    Αυριο θα φροντισω για το podcast με κουβεντα και για το event, αλλα και για αλλα πολλα πραγματα!

    Φωτογραφιες απο αυριο, δεν την παλευω με τιποτα σημερα. Εκτος κι αν ανεβασει ο Evans τις δικες του, πιο επαγγελματικες...

    ΠΤΥΧΙΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Ε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • #92
      Ηταν αδυνατο να ερθω(αυριο δινω το, τελευταιο οπως ολα δειχνουν, μαθημα της σχολης) αλλα αν μπορουσα θα το κανα.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #93
        Originally posted by Sephiroid View Post


        Για να δηλώσετε συμμετοχή στο τουρνουά Street Fighter IV, στείλτε ένα Mail με το ονοματεπώνυμό σας, και το κινητό σας στην παρακάτω διεύθυνση: ge.sakalis@gmail.com
        nai ok, gia na faei to cancelation na prolavei min xasei e?
        H MIPWS epeidh kai SHMERA den eixate tin lista kai grafate ta onomata pali apo tin arxh??

        ANORGANOSIA terma, to playstation teleutaia stigmi prospathousan na to stisoun kai telika anavalthike epeidh DEN epeze POSO TEXNI thes gia na stiseis ena playstation panw apo 1.5 vdomades? (dedomenou oti spammarate ton kosmo gia to event)

        o PROJECTORAS edine tromero pneuma de mias k h othoni stin opoia ekpembe DEN edine panw apo 30'' (dhladh aneta me tin othoni tou saloniou sas ksepernousate to "gaming
        experience")

        Mousiki ANIPARKTH epishs.. ti gaming tipota... just another COMMON music cafe-bar...
        TImes katalogou epishs aniparktes.. +50 cents me +1 euro apo auta pou egrafe ston katalogo.. kai otan rwtisa tin servitora giati?? mou leei "anevikan"

        AUta.. COFFIX FTW loipon.. panta tetia events euxomai..

        STAY AWAY thank you..
        another satisfied customer..

        Comment


        • #94
          ...κατα τα άλλα ωραία δεν ήταν;;

          Comment


          • #95
            Απεφυγε τα greeklish αμα μπορεις. Καλωσηρθες στο forum.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #96
              Ok entaksei pera apo tis dyskolies shmasia eixe pou vrehikame apo konta
              Apo prin me Evans legame pws tha fygoume sthn mish wra kai kathisame mexri to telos, afto leei arketa pragmata...

              Exw kai egw kapoia parapona vevaia, alla kai arketa pragmata pou mou aresan, (phra kai merikes kales idees gia video).

              Den tha ta grapsw twra omws giati den shkwnei h wra, pantws den htan toso xalia oso perigrafei o Troll, genika tha epishmanoume kapoia pragmata wste to epomeno na ginei kalytero!
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #97
                Εντάξει ο (ή το) theTROLL μπήκε προφανώς για να γκρινιάξει και μόνο για αυτό. Η εμπάθεια μυρίζει από χιλιόμετρα.

                Ανεξάρτητα από αυτό, προσωπικά πέρασα καλά. Υπάρχουν παράπονα, υπάρχουν και πολλά καλά που θα αναφέρω.

                Τα videos ήταν πολλά και κάλυψε αρκετά γούστα θα έλεγα. Κάπου χαθήκαμε βέβαια (κάτι Dead Fantasy I-V πχ που δε μου πολυάρεσαν), αλλά σε γενικές γραμμές ήταν ΟΚ. Η εμφάνιση κάποιων παιχνιδιών προκάλεσε έντονα ξεσπάσματα, ειδικά σε κάτι FF έγινε χαμός. Ειδικά όταν είδα σκηνή από FF Tactics τα πράγματα ήταν super. Δυστυχώς στο Braid μόνο εγώ φώναζα .

                Θα την πω την αμαρτία μου, τα remixes που παίχτηκαν και το σύνολο της μουσικής γενικά δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Ίσως overall να μπορούσε να υπάρξει μία καλύτερη επιλογή κομματιών. Βέβαια 2 σημεία ήταν τόσο respect που τα υπόλοιπα τα ξεχνάμε. Μιλάω για:

                ALL YOUR BASE (:xp
                I'm still alive

                Στο πρώτο όλοι μούγκα μπροστά στο δέος, στο δεύτερο εγώ και ο Laharl να τραγουδάμε. Ο DJ έφυγε λίγο πριν το παίξει, κρίμα.

                Τέλος πάντων, κατά τη γνώμη μου θα επρεπε να υπάρχει συνάφεια μεταξύ videos και μουσικής και γιατί όχι μία διαφορετική οργάνωση. Εγώ θα ήθελα να δω ένα ξεκίνημα σαν αυτό που έγινε, αλλά με πιο κλασικά themes και όχι remixes αυτών (ή διαφορετικά remixes), να περνούσαμε μετά σε πιο δυνατά κομμάτια, αλλά πάλι με καλύτερα remixes (ή και τα πρωτότυπα, μία εισαγωγή από SFIV πχ γιατί όχι και με το video της εισαγωγής μία χαρά θα ήταν) και να κλείναμε με μία αναδρομή σε κάποια ακόμα κλασικά κομμάτια.

                Απόψεις δικές μου βέβαια και μία χαλαρή κριτική για το όλο event, ώστε αν κανονιστεί και δεύτερο να είναι καλύτερο. Αν γίνει κάτι τέτοιο πάντως θα μπορούσες να πάρεις ιδέες από εδώ και από άλλα forum και να το διαφημίσουμε όλοι μαζί λίγο περισσότερο. Κρίμα που υπήρχε τόσο λίγος κόσμος. Ουσιαστικά εμείς του gamers-odyssey ήμασταν (και κάποιοι τρίτοι).

                Comment


                • #98
                  O Evans ekane mia kalh anafora.
                  Tha pw kai egw ta 3 parapona mou:

                  1: H eikona tha prepei na symvadizei me thn mousikh.
                  Gia paradeigma se ena shmeio vlepame Halo kai Metroid enw akougame Final Fantasy kai amesws meta mphke Final Fantasy sto video enw akougame God of War.

                  2: Prepei na dialekseis kai original kommatia anamesa sta remixes pou paixthkan.
                  Prwta prwta ta Remix pou mphkan dieferan toso apo to original pou den ta katalavename oute emeis pou eimaste kai hardcore

                  3: To Street Fighter tournament akyrwthike logw texnikwn dyskoliwn.


                  Genikotera perasa kala, to "ALL YOUR BASE" ta espase kanonika, opws kai to "Castlevania afierwma" (tha kanw egw ena kalytero, mark my words).

                  Goustara kai thn fash opou prospathousame oloi na epideiksoume tis gaming gnwseis mas me to poios tha vrei prwtos to paixnidi pou epaize sthn othonh, h to mousiko kommati pou to synodeve.

                  Eksairetiko gelio eixe kathe fora pou empaine o Mario, me ta giouxaismata ktl ktl (otan eida pws xanei o Sonic me ypoulia shmera stenaxwrethika, alla exw kryfo oplo, o maxim den exei pshfisei akomh xexexe )

                  Sto telos meiname oi tou Gamers Odyssey mono kai kaka ta psemmata to event htan ftiagmeno gia thn synantish mas (kai gia to ptyxeio tou DJSolid)!!

                  Amesws meta phrame ton Sephiroid kai phgame na paiksoume Street Fighter 4 se allo magazi (siga na mhn ton afiname na glitwsei etsi) opote eixame thn efkairia na poume kai merika parapanw pragmata, den tha milhsw egw giafton omws, elpizw na mpei kai na milhsei monos tou.

                  Ta kala nea einai pws to event phge kalytera apo ta anamenomena opote tha exoume kialla. Tetoies efkairies den prepei na xanontai akoma kai ws meeting events opws eipe kai o DJSolid.

                  P.S: DJ kai Evans psitheite gia to newscasting video....
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #99
                    Εαν εχει καποιος ψηφιακη βιντεοκαμερα, τοτε εγω ειμαι μεσα για το newscast...
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • Eksairetiko gelio eixe kathe fora pou empaine o Mario, me ta giouxaismata ktl ktl (otan eida pws xanei o Sonic me ypoulia shmera stenaxwrethika, alla exw kryfo oplo, o maxim den exei pshfisei akomh xexexe )
                      18-17 λέμεεεε!

                      Ψήνομαι για το newscasting video, θα είναι πολύ μπροστά το σκηνικό :xp: .

                      Comment


                      • Zούμε μεγάλες στιγμές!!!Από τις καλύτερες συναντήσεις ever!Aν είχε και τα παραπάνω που είπαν τα παιδιά τότε θα ήταν άψογα όλα!
                        Evans τελικά τι παίχτηκε με το δάχτυλο και την τρύπα Χαχαχαχαχα
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Nα πω και εγώ με την σειρά πως πέρασα πολύ καλά,υπήρχε πολύ καλό κλίμα και χαβαλές και το όλο event ήταν πολύ καλό.

                          Το event ήταν πολύ καλό καλό και αρκετά ψαγμένο:Υπήρξαν αναφορές σε πολλά παλιά κλασσικά παιχνίδια καθώς επίσης και αρκετά remixes(αν και δεν ήταν όλα πετυχημένα και κάποια σημεία ήταν κορυφαία όπως το σκηνικό με το all your base και το αφιέρωμα στα castlevania.

                          Μόνα παράπονα το ότι ανβλήθηκε το τουρνουα και το ότι δεν υπήρχε συνδυασμός εικόνας και ήχου.Δεν είναι δυνατόν να παίζεις το one winged angel και να δείχνεις halo!

                          Επίσης γιατί δεν έγινε έστω και μια ονομαστική αναφορά στο shenmue;Ε;Ε;

                          Όπως και να χει respect για το όλο event και ελπίζω να ξαναδούμε κάτι ανάλογο.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Evans τελικά τι παίχτηκε με το δάχτυλο και την τρύπα Χαχαχαχαχα
                            Φοβερή στιγμή, τι να πω . Δε θυμάμαι καν τι λέγαμε, αυτές οι λεπτομέρειες πάντα πάνε αλλού το θέμα .

                            Comment


                            • Καλησπερίζω κι εγώ με την σεριά μου όλους. Ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ όσους ήρθατε και δίνω και απο εδω τα συγχαρητήρια μου στον φίλτατο DJ Solid για την απόκτηση του πτυχίου του!

                              Λοιπόν ας τα πάρουμε ένα-ένα:

                              1) Αν και ο Τρολ, έχει κάποια δίκια, ο τρόπος που φέρεται δεν είναι και ότι καλύτερο... Το Post Που έχει γράψει εδώ, είναι copy/paste από δύο άλλα site, όπου προφανώς με "κηνηγάει" και μάλιστα επειδή ήταν και προκλητικός , στο ένα έφαγε και 10ήμερο suspension... Εδώ και Εδώ.

                              2) Τώρα, όσον αφορά τα "κακώς κείμενα"... Αναλαμβάνω προσωπικά την ευθύνη για την αναβολή του τουρνουά (για να ξέρετε σε ποιόν να ρίξετε τα hadouken σας!). Ναί υπήρξε κάποια κακή οργάνωση γενικώς και το φταίξιμο ήταν δικό μου... Υπόσχομαι πως, εκτός ότι το τουρνουά θα το κάνουμε σύντομα μέσα σε κάποιο Σ/Κ μετά τις εκλογές που θα βολέψει όλους (και αυτή τη φορά ούτε Mail, ούτε λίστες. Όσοι έρθουν και θέλουν να συμμετάσχουν, θα συμμετάσχουν!), στο επόμενο event δεν θα έχουμε τέτοια προβλήματα!

                              3) Όσον αφορά την μουσική και τα videos... ΟΛΑ τα παράπονα σας,και τις υποδείξεις σας, τις λαμβάνω υπόψιν, ώστε στο μέλλον να γίνονται ακόμα καλύτερα πράγματα. Απλά να τονίσω πως πέρα από soundtracks από παιχνίδια, θα έχουμε και chiptunes αλλά και μουσικές, εμπνευσμένες από games, και φυσικά remixes. Σε αυτά που έχετε ήδη αναφέρει πάντως συμφωνώ ως επί το πλείστον και θα διορθωθεί το θέμα!

                              4) Μετά το event όντως πήγαμε για SF IV, που στην αρχή πήγε καλά, μέχρι που έσκασε μύτη ο Blanka... Κάτι η κούραση, κάτι οι μπύρες και κάτι τα καταστρεπτικά cross-up του... Τελικά τις άρπαξα. Επιφυλάσσομαι όμως για την επόμενη φορά ;)

                              5) Βρείτε μία ημερομηνία που σας βολεύει για Meeting και τουρνουά (Σ/Κ για να είναι όλοι) και το τουρνουά θα πραγματοποιηθεί!

                              6) Όσοι έχετε photos και videos, στείλτε και από εδώ!!!

                              Τέλος, ΝΑΙ θα υπάρξουν συνέχειες του event καθώς και άλλα παρόμοια σκηνικά. Δεν μπορώ να πω κάτι ακόμα, αλλά θα αξίζουν!
                              www.extrahype.com
                              Escapism: The Art of Arts!

                              Comment


                              • H Συναντηση ηταν πολυ καλη και ας υπηρξαν καποια αρνητικα, πρωτη φορα γινοταν αλλωστε κατι τετοιο, και αξιζουν πολλα μπραβο. Το Gaming στην Ελλαδα ειναι ΠΟΛΥ πισω και με καποιο τροπο, πρεπει να βγει στην επιφανεια..

                                Επιτελους γνωριστηκαμε με τα παιδια απο το φορουμ, τα ειπαμε λιγο ή πολυ, Dj επρεπε να κατσεις και αλλο ρεεεεε, ειχε μπυροσυνεχεια μετα Σηκωτο θα σε πηγαιναμε μαλλον

                                Ελπιζω να ξαναγινει συντομα κατι παρομοιο και να μαζετουν ακομοι περισσοτεροι! Δεν ξερω αν ο Sephiroid εμεινε ευχαριστημενος απο την ανταποκριση, παντως απο αυτο το φορουμ, δεν πιστευω να εχει παραπανω ;)





                                Comment

                                Working...
                                X