Announcement

Collapse
No announcement yet.

GAMING SOUNDSCAPES: ΕΝΑ EVENT GAMING ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 4) Μετά το event όντως πήγαμε για SF IV, που στην αρχή πήγε καλά, μέχρι που έσκασε μύτη ο Blanka... Κάτι η κούραση, κάτι οι μπύρες και κάτι τα καταστρεπτικά cross-up του... Τελικά τις άρπαξα. Επιφυλάσσομαι όμως για την επόμενη φορά ;)
    To nickname tou Blanka player einai Maxim, apla to anaferw

    Ελπιζω να ξαναγινει συντομα κατι παρομοιο και να μαζετουν ακομοι περισσοτεροι! Δεν ξερω αν ο Sephiroid εμεινε ευχαριστημενος απο την ανταποκριση, παντως απο αυτο το φορουμ, δεν πιστευω να εχει παραπανω ;)
    Ontws me eksairesh 2 atoma, osoi htan konta kai mporousan na erthoun hrthan pros megalh mou ekplhksh
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Την συναντηση την ευχαριστηθηκα. Γνωρισα αρκετα απο τα μελη του forum, ειπαμε και καμια χαζομαρα να περασει η ωρα και το βιντεο με τα παιχνιδια με εκανε να παω να παιξω καθε rpg, castlevania και retro τιτλο που υπαρχει.
      Τελικα την εβγαλα με ff12 την επομενη μερα

      Παρατηρησεις:

      - Το βιντεο ηταν καλο, αλλα μετα απο περιπου τρεις ωρες που ημουν εκει εγινε κουραστικο για δυο λογους. Πρωτον, το πανι ηταν ψηλα και πονουσε ο αυχενας και δευτερον εγινε μονοτονο πιστευω απο καποιο σημειο και μετα. Ειναι σαν τις μεγαλες ταινιες. Αν δεν ειναι lotr καλυτερα να εχουν normal διαρκεια.

      - Ναι, ισως ηταν καλυτερα τα μουσικα κομματια να συμβαδιζαν με τα βιντεο, αν και προσωπικα δε με πειραξε.
      My blog:Doppel's Den

      Comment


      • Originally posted by Doppelganger View Post
        Παρατηρησεις:

        - Το βιντεο ηταν καλο, αλλα μετα απο περιπου τρεις ωρες που ημουν εκει εγινε κουραστικο για δυο λογους. Πρωτον, το πανι ηταν ψηλα και πονουσε ο αυχενας και δευτερον εγινε μονοτονο πιστευω απο καποιο σημειο και μετα. Ειναι σαν τις μεγαλες ταινιες. Αν δεν ειναι lotr καλυτερα να εχουν normal διαρκεια.
        Τώρα που το αναφέρεις, ήταν και αρκετά σκοτεινό το contrast του για κάποιο λόγο και δεν φαινόντουσαν κάποια παιχνίδια και εξαιτίας των φώτων έξω το έκανε λες και ήταν αρκετά θολό προς φωτεινό, ώστε να μην φαίνεται και τόσο καλά...

        Επίσης φιλαράκι Γιώργο, μην του δίνεις σημασία του Thetroll. Ο καθένας μαθαίνει από τα λάθη του... Ευελπιστώ στην επόμενη σωστή οργάνωση του event.

        Αν θέλεις την συμβουλή μου... Το καλύτερο είναι να δουλέψεις τα videos με τα μουσικά κομμάτια με το Sony Vegas ή με το Adobe Premiere Pro για να έχεις πιο σωστό gig μαζί με το Live performance, έτσι ώστε να ταιριάζουν τα κομμάτια με τα videos και πάντα σύμφωνα με τις σωστές αλλαγές... Στο λέω σαν συνάδελφος Dj, που γνωρίζω πολλά τόσο για το VJ, όσο και για το real djiing. ;)
        sigpic

        Comment


        • Εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι θεωρω την βραδια αυτη σαν την αρχη μιας οργανωσης της κοινοτητας μας (τουλαχιστον στη Θεσσαλονικη) και το πρωτο βημα για κατι το οποιο πιστευω οτι θα θελαμε ολοι μας να εχουμε. Δηλαδη οργανωση, επικοινωνια και προοδος.

          Οχι τιποτα αλλο, μπας και μπορεσουμε ποτε να κανουμε τιποτα παραπανω απο το απλα να μιλαμε και να παιζουμε...
          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

          Comment


          • Originally posted by DjSolid View Post
            Εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι θεωρω την βραδια αυτη σαν την αρχη μιας οργανωσης της κοινοτητας μας (τουλαχιστον στη Θεσσαλονικη) και το πρωτο βημα για κατι το οποιο πιστευω οτι θα θελαμε ολοι μας να εχουμε. Δηλαδη οργανωση, επικοινωνια και προοδος.

            Οχι τιποτα αλλο, μπας και μπορεσουμε ποτε να κανουμε τιποτα παραπανω απο το απλα να μιλαμε και να παιζουμε...
            Ακριβώς! Ηρθε η ώρα να οργανωθούμε λίγο οι gamers και να αναδείξουμε το Lifestyle μας. Εγώ αυτό που σας υπόσχομαι είναι πως κάθε event θα είναι και καλύτερο!

            Και ευελπιστώ όχι μόνο από το forum, αλλά και όσοι ενδιαφέρονται για gaming γενικότερα!
            www.extrahype.com
            Escapism: The Art of Arts!

            Comment


            • Ακριβώς! Ηρθε η ώρα να οργανωθούμε λίγο οι gamers και να αναδείξουμε το Lifestyle μας.
              Ποιο είναι το lifestyle μας που θα το αναδείξουμε κιόλας;
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Μαλλον θα αναδειχθει η παντελης ελλειψη lifestyle, ειναι κι αυτο τροπος ζωης για καποιους .

                Comment


                • Βρίσκω τον όρο απίστευτα ασαφή και κενό νοήματος. Τι σημαίνει ύπαρξη ή έλλειψη lifestyle;
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Δεν ξερω, για ενα αστειο ξεκινησαμε και καπως προεκυψε φιλοσοφικη κουβεντα.

                    Comment


                    • Είναι η κατάρα του φόρουμ μάλλον. Κάθε θέμα μπορεί είτε να ξεχαστεί, είτε να εξελιχθεί σε φιλοσοφική συζήτηση. Είναι νόμος. Όπως και να έχει, αν είναι να τους δείξουμε το λαιφστάιλ μας καλό θα είναι να ξέρουμε τι είναι.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Ksekolate, anadiatypwnw thn frash:

                        Kairos einai na kanoume kati wste na fanei oti to gaming den einai mono gia mwra.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Originally posted by Ground_zero View Post
                          Ksekolate, anadiatypwnw thn frash:

                          Kairos einai na kanoume kati wste na fanei oti to gaming den einai mono gia mwra.
                          So fucking true..

                          Και επιπροσθετως οτι gaming δεν ειναι μονο Pro, GTA & Counter Strike.

                          Και αναφερω το GTA διοτι αμφιβαλω απο το 80% των χρηστων που λιωνουν αν εχουν ασχοληθει πραγματικα με αποστολες εκτος απο το να σκοτωνουν αβερτα.





                          Comment


                          • Λοιπόν, ας ορίσω λίγο καλύτερα τον όρο Lifestyle. Ενοοώ πως το gaming πέρα από ένα από τα πιο διαδεδομένα μέσα ψυχαγωγίας, είναι και μορφή τέχνης. Παιχνίδια όπως το Shadow Of the Colossus, το Ico, η 8-bit αισθητική που κάνει μία μεγάλη επιστροφή στις μέρες μας, όλα αυτά ΕΙΝΑΙ τέχνη! Επίσης όλες οι υποκουλτούρες που έχουν επηρεαστεί από το gaming (όπως η Chiptune μουσική, art εμπνευσμένη από games κ.α). Με άλλα λόγια θέλω να πω πως το gaming έχει προχωρήσει πολύ παραπέρα από απλά "παιχνίδια". Στο εξωτερικό έχει αναγνωριστεί πλέον η αξία του, και αν μπορέσουμε, ελπίζω να το καταφέρουμε και εδώ στην χώρα μας...

                            To gaming έχει χρόνια που έπαψε να είναι αποκλειστικά "παιδική" ενασχόληση. Άλλωστε σύμφωνα με έρευνες ο μέσος όρος ηλικίας ενός gamer είναι 30 χρονών. Οπότε αυτό που θέλω να βοηθήσω να συμβεί στην χώρα μας, είναι η "ενηλικίωση" του χώρου αυτού!
                            www.extrahype.com
                            Escapism: The Art of Arts!

                            Comment


                            • Απλα να ενημερωσω οτι ΔΕΝ θα ξανααρχισει η συγκεκριμενη συζητηση περι τεχνης, Γιωργη μου εχεις χασει απειρα επισοδεια πανω στον τομεα, καποια στιγμη θα σε ενημερωσω. Παντως κλεινει εδω ΠΡΙΝ αρχισει παλι το ζητημα.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Sephiroid δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πρόσφατα ανοίξαμε πάλι τη συζήτηση περί τέχνης . Ορίστε το link που θα σε κατατοπίσει, αν έχεις κουράγιο και όρεξη διάβασε τι γράφτηκε. Θα είναι και μία καλή ευκαιρία να μας γνωρίσεις καλύτερα, αλλά και να τοποθετηθείς:



                                Από εκεί και πέρα, για να έχεις και μία εικόνα, είμαι ο fan του portal που ήρθε και σου μίλησε .

                                Comment

                                Working...
                                X