Announcement

Collapse
No announcement yet.

Άκυρα περιστατικά...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Evans View Post
    Τη μαλακία σου την πέταξες, δεν κρατήθηκες (no offense κούκλε).
    Σιγά μην παρεξηγηθώ βρε.;)

    Άκυρο περιστατικό που συμβαίνει καθημερινά μέσα στο στρατόπεδο.Έχουμε 2 σκυλιά (3 αλλά η ιστορία περιλαμβάνει τα 2) μέσα,1 θηλυκό ντόπερμαν κι ένα αρσενικό διασταύρωση.Το αρσενικό λοιπόν προσπαθεί να πηδήξει το θηλυκό αλλά δεν την φτάνει να την βάλει κάτω κι εκείνη όχι μόνο δεν του κάθεται αλλά τον καβαλάει κιόλας και ταυτόχρονα κουνιέται ρυθμικά μπρος πίσω σαν να τον πηδάει.
    Ανωμαλίες της φύσης.:xp:
    Carpe diem

    Comment


    • #47
      Dogminatrix
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Altair View Post
        Σιγά μην παρεξηγηθώ βρε.;)

        Άκυρο περιστατικό που συμβαίνει καθημερινά μέσα στο στρατόπεδο.Έχουμε 2 σκυλιά (3 αλλά η ιστορία περιλαμβάνει τα 2) μέσα,1 θηλυκό ντόπερμαν κι ένα αρσενικό διασταύρωση.Το αρσενικό λοιπόν προσπαθεί να πηδήξει το θηλυκό αλλά δεν την φτάνει να την βάλει κάτω κι εκείνη όχι μόνο δεν του κάθεται αλλά τον καβαλάει κιόλας και ταυτόχρονα κουνιέται ρυθμικά μπρος πίσω σαν να τον πηδάει.
        Ανωμαλίες της φύσης.:xp:


        Κάπως έτσι ?
        sigpic

        Comment


        • #49
          Eίχα ένα moot International Law την Πέμπτη. Background story, τα moots είναι mock trials όπου ένα group είναι κατήγοροι, ένα συνήγοροι και ένα δικαστές και γίνεται αναπάρασταση δίκης σχετικά με ένα θέμα που μας δίδεται λίγες μέρες πριν, την οποία παρακολουθούν καθηγητές. Πέρα από την ουσία των επιχειρημάτων, πρέπει να τηρείται και το roleplay, στους δικαστές απευθύνεσαι your honor, my Lords, αυτοί αναλόγως και άλλα παρόμοια.
          Καθώς δεν έχω μπλε σακάκι, φόρεσα μπλε πουκάμισο, αλλά αυτό δεν έλεγε πολλά από μόνο του. Το good part ήρθε μετά όπου όντας κατήγορος, κι αφού ένας από τους συνηγόρους τελείωσε την τοποθέτηση του, οι δικαστές ρώτησαν την πλευρά μας αν έχουμε να κάνουμε κάποιο σχόλιο σχετικά. Έχοντας indeed να κάνω κάποιο σχόλιο, δεν άφησα την ευκαιρία που περίμενα να πάει χαμένη. Πετάχτηκα υπερβολικά απότομα από τη θέση μου(η φίλα προσκείμενη Lara δίπλα μου aka Maya, ταρακουνήθηκε ελαφρά) και δείχνοντας το συνήγορο απέναντι μου δήλωσα στιβαρά, I(έμφαση στο I) will object to that. Δε μπορούσα να πω "Objection!" γιατί θα ήταν εντελώς out of context. Παρ'όλα αυτά ακολούθησα την υπόλοιπη χορογραφία κατά γράμμα. Αφού κατέβασα το χέρι, στηρίχτηκα στο γραφείο με τις γροθιές των χεριών μου κοιτάζοντας την αίθουσα με σιγουριά ξεκινώντας την επιχειρηματολογία μου. Κατόπιν πήρα τις σημειώσεις μου και τις κούνησα επιδεικτικά λέγοντας κατά λέξη "That clearly contradicts Article 1 of the Torture convention...blahblahblah". Όσο μιλούσα χτυπούσα ελαφρά το χέρι στις σημειώσεις για να συνειδητοποιήσουν όλοι πόσο δίκιο είχα. Τελειώνοντας, ξανάδειξα τον συνήγορο δίχως προφανή λόγο(μια απορημένη αγγλιδούλα που αναρωτιόταν γιατί στον πούτσο τη δείχνει συνέχεια ο μαλάκας). Έπειτα, αφού άφησα τις σημειώσεις, έβαλα τα χέρια στη μέση και στάθηκα έτσι για 2 δευτερόλεπτα χωρίς να λέω τίποτα και με τρελό υφάκι. Μετά κάθησα. Το ευχάριστο είναι πως σε κανέναν δε φάνηκε ιδιαίτερα παράλογο και το δυσάρεστο πως κανείς άλλος δε φάνηκε να πιάνει το reference με αποτέλεσμα να χαχανίζω ολομόναχος για το υπόλοιπο μισάωρο.

          Comment


          • #50
            Έπος! Έπρεπε όμως να πέταγες και τον καφέ σου στο συνήγορο, ή τουλάχιστον να τον μαστίγωνες. Επίσης έπρεπε να χτυπήσεις και τα χέρια στο γραφείο σου.

            Η Lara aka Maya είχε τις χάρες της Mia όταν μεταμορφωνόταν;

            Έντιτ: Βγάλε και βίντεο την επόμενη φορά, θα εκτιμηθεί δεόντως.
            Έντιτ2:
            Μάλλον θα έλεγε κανείς ότι είχε τις χάρες της Bayonetta, γιατί είναι σαδίστρια.
            Μάλλον θα έλεγε κανείς ότι δεν κατάλαβες την αναφορά.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • #51
              Μάλλον θα έλεγε κανείς ότι είχε τις χάρες της Bayonetta, γιατί είναι σαδίστρια.
              sigpic

              Comment


              • #52
                Μα πόσο έπος.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #53
                  Fake.
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #54
                    H Lara είναι σαν κατσιασμένη λεμονιά και δε σώζεται με καμία μεταμόρφωση, το ίδιο και η Sharon, 50 χρονών δασκάλα που αποφάσισε να σπουδάσει τώρα δεύτερο πτυχίο(ποτέ δεν είναι αργά, αλλά πονάν τα μάτια μας). Οι άλλες δύο του group μου ήταν έγχρωμες(politically incorrect: μαύρες, αραπίνες, ερωτιάρες) αλλά ήταν πιο χαζές κι απ'τον Gumshoe.

                    Comment


                    • #55
                      Χωρίς τον Gumshoe δεν θα ήσουν τίποτα. Στα αρχεία της αστυνομίας με ποιόν θα ψαχούλευες; Με ποιανού την κουβέντα θα έφτιαχνες ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετους συσχετισμούς για να προχωρήσει η πίστα; Gumshoe rules...
                      Insert Coin

                      Comment


                      • #56
                        Πάντως σας παρουσιάζω την ανθρώπινη ενσάρκωση της Maya.

                        Comment


                        • #57
                          ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!ΧΑΧΑΧΑΧ
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #58
                            i'd hit her
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #59
                              Πω πω πω είναι τέλειο.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • #60
                                Πω ρε Ραφαέλ μας **μησες την ψυχολογία τώρα...ΘΈΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ στην Ευγενία.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X