Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Πρώτα ο Σουλτάνος μας, τώρα το Ιταλικό σκάνδαλο. Τι άλλο θα δω για να γελάσω?
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Vaynard View Post
      ελευθερος ο ψωμιαδης , επικα σκηνικα

      Για να μαθαίνεις πρώτος όσα συμβαίνουν στο χώρο του αθλητισμού, πλήρης κάλυψη για όλα τα σπορ. Ποδόσφαιρο, Μπάσκετ, Βόλεϊ, Πόλο, Χάντμπολ, Στίβος, Σπορ, Αυτοκίνητο, Συνεντεύξεις, Αφιερώματα, WEB TV, Eιδήσεις, Videos, Σχόλια, Αρθρογραφία. Με ένα κλικ στην οθόνη σου.



      αντε και εις ανωτερα μακαρε, να σε καλεσει και ο συλβιο στα παρτυ του λεμε!!
      Λογικά σε λίγες μέρες θα βγει το βούλευμα και θα τον ξαναμαζέψουν, δε γίνεται αλλιώς, ακόμη και στην Ελλάδα.

      Comment


      • Imrahil, θα τον ξαναμαζέψουν, γιατί τα Δικαστήρια τον θέλουν χωμένο στην φυλακή.
        sigpic

        Comment


        • ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΜΑΚΑΡΟ!!!

          Ζούμε μεγάλες στιγμές, ο πιο πολυτάλαντος κακοποιός της χώρας αφήνεται ελεύθερος για τεχνικούς λόγους και τώρα τον ξαναψάχνουνε. Τον βλέπω για Κοπακαμπάνα λίαν συντόμως, μην πω και Μπαρμπάντος.

          Σε φλώρικα αμιγώς ποδοσφαιρικά νέα, η Μπάγερν έριξε δύο δικαιότατα μπαλάκια στη Μάντσεστερ Σίτι με ένα Ριμπερί να κάνει ό,τι θέλει, έναν τερματοφύλακα της Σίτι να παλεύει μόνος του με διπλές και τριπλές αποκρούσεις και μια αγγλική άμυνα επιπέδου Ολυμπιακού. Από Γερμανούς όλοι διακριθέντες, ο αγαπητός μου Σβαϊνστάιγκερ, ο Μίλερ, ο Λαμ, ο σκόρερ ασφαλώς...Από Σίτι κρατάω τον Αγκουέρο. Πολύ καλό ματς!
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Originally posted by Titus View Post
            Σε φλώρικα αμιγώς ποδοσφαιρικά νέα, η Μπάγερν έριξε δύο δικαιότατα μπαλάκια στη Μάντσεστερ Σίτι με ένα Ριμπερί να κάνει ό,τι θέλει, έναν τερματοφύλακα της Σίτι να παλεύει μόνος του με διπλές και τριπλές αποκρούσεις και μια αγγλική άμυνα επιπέδου Ολυμπιακού. Από Γερμανούς όλοι διακριθέντες, ο αγαπητός μου Σβαϊνστάιγκερ, ο Μίλερ, ο Λαμ, ο σκόρερ ασφαλώς...Από Σίτι κρατάω τον Αγκουέρο. Πολύ καλό ματς!
            Για 4 - 0 ήταν το ματς... Τι άμυνα - παιδική χαρά ήταν αυτή;
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Τωρα που η Arsenal ειναι μαλλον η χειροτερη Arsenal απο τοτε που αρχισα να βλεπω μπαλα σοβαρα βλεπω κι εγω να το γυρναω στην αλλοτε αντιπαθητικη για εμενα Bayern.
              Πολυ μου αρεσει αυτη η ομαδα τα τελευταια χρονια και απο πλευρας ροστερ, αλλα και απο πλευρας παιχνιδιου.

              Κριμα που ναι γυαλινος ο Robben, αν αυτος ο παικτης δεν τραυματιζοταν με το παραμικρο τοτε θα μιλουσαμε για εναν απο τους καλυτερους παικτες των τελευταιων ετων.

              Comment


              • Απόψε πάει στο Λονδίνο για να ρίξει τριάρα ο Ολυμπιακός;
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Έχω 2 νέα.

                  1) Δόθηκε η ειδική άδεια μεταγγραφής των παικτών του Ολυμπιακού Βόλου και της Καβάλας, καθώς και άλλων ομάδων που έπεσαν στην Δ' Εθνική είτε δωρεάν είτε με πληρωμή. Η ομάδα μου(Άρης) θ' αποκτήσει 4 απ' αυτούς. Τώρα φαντάζομαι θα γίνει χαμός.

                  2) Αποφασίστηκε η προφυλάκιση του, αλλά έγινε άφαντος πάλι ο Ψωμιάδης.
                  sigpic

                  Comment




                  • Ο Άρης απέκτησε 4 από τους παίκτες του Ολυμπιακού Βόλου. Ανάμεσα τους είναι και ο Ελβετός τερματοφύλακας τους που έκραξε τον Μπέο και τον Βόλο για τα στημένα. Τώρα πια όλοι δικοί μας και αναμένεται να γυρίσει ο Άρης δυναμικός όσο ποτέ!
                    sigpic

                    Comment


                    • Χμ... Τελικά όντως για τριάρα πήγε στο Λονδίνο ο Ολυμπιακός. Καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, απέναντι σε μια απογοητευτική Arsenal (πολύ χειρότερη από αυτήν που είδαμε στο Ντόρτμουντ). Ρέστα από Mirallas και Oxlade-Chamberlain, μεγάλοι παίκτες.

                      Στην ουσία, βέβαια, μια ομάδα η οποία μονίμως έπαιρνε αποτελέσματα με μέτριες εμφανίσεις έχασε από μια ομάδα που μια ζωή παίζει μπαλάρα αλλά χάνει αγώνες. Γύρισε ο τροχός και δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να παραπονεθεί.

                      EDIT: Κι ένα τεράστιο μπράβο σε Trabzonspor, Βασιλεία και κυρίως στον ΑΠΟΕΛ, που φέραν τα πάνω κάτω και κάναν κόσμο και κοσμάκη να σκίζει δελτία στοιχήματος.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Ωραία μπαλίτσα παίχτηκε σήμερα. Είδαμε και όλες τις μεγάλες αδυναμίες του Ολυμπιακού στο CL.
                        Ο Τζεμπουρ είναι απίστευτα αργός παίχτης για να παίζει σ'αυτήν την θέση στην Ευρώπη. Στην ουσία το μόνο που έκανε ήταν να χάνει κόντρες και να προσπαθεί να πάρει κεφαλιές.
                        Τα ίδια ισχύουν για Μαρακανό. Γιατί δεν έπαιξε ο Παπαδόπουλος?!?!
                        Η ομάδα δεν έχει διάρκεια ακόμα...
                        Άμα δεν παίζει ο Ιμπαγάσα δεν υπάρχει link μεταξύ άμυνας και επίθεσης..

                        Comment


                        • Originally posted by ChrisTop View Post
                          Ωραία μπαλίτσα παίχτηκε σήμερα. Είδαμε και όλες τις μεγάλες αδυναμίες του Ολυμπιακού στο CL.
                          Ο Τζεμπουρ είναι απίστευτα αργός παίχτης για να παίζει σ'αυτήν την θέση στην Ευρώπη. Στην ουσία το μόνο που έκανε ήταν να χάνει κόντρες και να προσπαθεί να πάρει κεφαλιές.
                          Τα ίδια ισχύουν για Μαρακανό. Γιατί δεν έπαιξε ο Παπαδόπουλος?!?!
                          Η ομάδα δεν έχει διάρκεια ακόμα...
                          Άμα δεν παίζει ο Ιμπαγάσα δεν υπάρχει link μεταξύ άμυνας και επίθεσης..
                          Εντάξει, ΟΚ, δε μπορώ να πω ότι έχεις άδικο, απλώς οι περισσότεροι παίκτες υπερέβαλαν εαυτόν και πιστεύω ότι ακόμα και αυτοί που τους προσάπτεις πράγματα ήταν σε καλή μέρα - τηρουμένων των αναλογιών πάντα. Νομίζω ότι και ο Valverde το έπαιξε μια χαρά το ματς, δε μπορώ να σκεφτώ τι θα μπορούσε να είχε πάει καλύτερα σε πρακτικό επίπεδο για τον Ολυμπιακό (εκτός από τα περισσότερα γκολ φυσικά).
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Πολύ βελτιωμένος ο γαύρος, έπαιξε στα ίσα την Άρσεναλ και μας έδωσε ελπίδες για τη συνέχεια. Πιστεύω πως αξίζαμε το Χ και θα μπορούσαμε να το έχουμε ειδικά στο πρώτο ημίχρονο με τις ευκαιρίες που χάσαμε. Μεγάλες αδυναμίες στο τέρμα και στον αντικαταστάτη του Ιμπαγάσα. Ο Κοστάντσο τρώει γκολ από την κλειστή γωνία χωρίς να πέσει και ο Μπαγάσας είναι μεν παιχτούρα αλλά και 35 χρονών, και σοβαρό παίχτη για τη θέση του δεν έχουμε. Με Μιραλάς, Πάντελιτς, Φουστέρ, Τζιμπούρ και τον Αμπκούν πιστεύω είμαστε καλυμμένοι μπροστά, αλλά η ποιότητά μας στο κέντρο είναι χαμηλή.

                            Αυτά. Η Άρσεναλ ήταν όντως χώμα, εμείς ήμασταν άτυχοι και κυρίως δε φοβηθήκαμε την έδρα και τη φανέλα, και μετά το '70 το ματς έκατσε πιστεύω. Κρίμα, και εις άλλα με υγεία.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Εγω πάντως δεν θεωρώ με την καμιά θετικό σημάδι το χθεσινό ματς . Αν δεν κάνεις το διπλό σε αυτήν την Αρσεναλ πότε θα το κάνεις ;

                              Σορι αλλά σε έναν όμιλο σαν αυτόν, με αντιπάλους τους νεκρούς και τους πεθαμένους , η χειρότερη Arsenal από την δημιουργία της premiere league, μια Ντόρτμουντ που πάει για φούντο φέτος και μια Μαρσεϊγ με μια νίκη σε 8 αγωνιστικές στην Γαλλία, θα έπρεπε ένας σοβαρός ολυμπιακός να είναι "άνετος" και όχι να έχει 0 βαθμούς.

                              Το μόνο θετικό για εμένα είναι ότι αν σοβαρευτεί ο γαύρος, μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω με τους συγκεκριμένους αντιπάλους στα επόμενα ματς .


                              Καλή επιτυχία στον ΠΑΟΚ σήμερα, για την ΑΕΚ δεν λέω γιατί τζάμπα θα πάει η ευχή :xp:

                              Comment


                              • Ντάξει, "με αντίπαλο αυτή την Άρσεναλ". Δεν τη θεωρώ δικαιολογία αυτή. Αυτή η Άρσεναλ με τον Ολυμπιακό έπαιζε. Από που κι ως που θεωρείτε καλύτερος ο Ολυμπιακός από αυτή την Άρσεναλ; Αν το αποτέλεσμα ήταν προδιεγραμμένο να μην κατέβαινε να παίξει.

                                Στο κάτω κάτω της γράφης το ματς στα ίσια παίχτηκε, 15 τελικές έκανε εκεί μέσα, μια χαρά. Πάμε παρακάτω.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X