Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Συμφωνώ απολύτως ότι ο Παναθηναϊκός πάει από το κακό στο χειρότερο κι ενώ στο παρελθόν τον συμπαθούσα σαν ομάδα, πλέον κάτι τέτοιο δεν ισχύει, για να μην πω ότι ισχύει το αντίθετο. Η αλλαγή νοοτροπίας είναι μονόδρομος.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • #92
      Συγκρίνεις ανόμοια σε μέγεθος πράγματα...
      Εγώ μίλησα για δύο επιλογές του προπονητή, οι όποιες φάνηκαν άμεσα και μέσα στο γήπεδο πως ήταν λανθασμένες...
      Κάποιοι μίλησαν για εκ νέου για διαγραφές ολόκληρων ποδοσφαιρικών τμημάτων...
      Νομίζω πως η διαφορά είναι αβυσσαλέα...
      Και επίσης είναι ανούσια η σύγκριση Nουνιεσς, Σαριέγκι..
      Ο Νιούνες έβαλε το πρώτο του γκόλ, μετά από δεν ξέρω και εγώ πόσες προσπάθειες σε τόσα μάτς, ενώ ο Σαριέγκι αν μη τι άλλο είναι φιλότιμος και προσπαθεί, παρά τα λάθη του..και στον πρώτο αγώνα με τον γάβρο ήταν από τους καλύτερους...
      [/b]
      Επειδή φαίνεται ότι αναφέρεσε σε εμένα που είπα ο Βαρδινογιάννης να αλλάξει όλη την ομάδα ναι το πιστεύω.Όπως άλλαξε την ομαδάρα(διότι πέρι ομαδάρας πρόκειτε σε σχέση με αυτήν εδώ)του 2002 να αλλάξει και αυτήν.Εκείνη η ομάδα πήγαινε περίφημα(θυμηθείτε τους 8! που είχαμε πάει στο Champions League και παραλίγο να περάσουμε...ακόμα θυμάμαι τον Vlaovitch να κάνει το σουτ λίγο έξω από την εστία της Μπαρτσελόνα στο 89)και όμως επειδή χαρακτηριστήκανε κότες από τον κύριο Κόκκαλη ο Τζίγγερ προτίμησε να τους πετάξει ΟΛΟΥΣ,ΕΛΕΟΣ!!!!

      Επίσης αναφέρεις ότι πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά...Δεν κοιτάμε μπροστά με μεταγραφές των 2000 ευρώ,δεν κοιτάμε μπροστά με 2 απανωτά στραβά αποτελέσματα(Ξάνθη) και με την εικόνα που δείχνουμε στο γήπεδο...Δεν κοιτάμε μπροστά με τον Τζίγγερ στην διοίκηση...έτσι είναι δυστυχώς τα πράγματα και πραγματικά χαίρομαι που ο Τζίγγερ δεν έχει κάνει ακόμα παιδί


      Comment


      • #93
        Παντως αγαπητοι μου βαζελοι, ειναι δυσκολο εως απιθανο να φυγει ο Βαρδινογιαννης απτην ηγεσια/
        Κατι μαζικο πρεπει να συμβει ;)
        [/b]
        Και γιατι να μη φυγουν απλα οι οπαδοι; Για το ονομα και μονο καθονται; Τοσο σημαντικο ειναι; Μηπως καπου εχει χαθει η μπαλα; Μπορει καποιοι οπως ο φιλος Link να βλεπουν μια μεγαλη ομαδα ανθρωπων να αγωνια καθημξερινα για κατι που τους ανηκει και που καποιοι ανεγκεφαλοι τους το στερουν, ενα καλυτερο παναθηναϊκο ανταξιο της ιστοριας του, εγω ομως σαν εξωτερικος παρατηρητης βλεπω μια ομαδα καμμενων να καιγονται για ξενες υποθεσεις και περιουσιες.

        Kαι τελικά το αποτέλεσμα ήταν: ένας νεκρός κι ένας βαριά τραυματίας... mad.gif mad.gif mad.gif
        Τι να πεις σε αυτές τις στιγμές?
        Μήπως τελικά να σταματήσουμε το ποδόσφαιρο σε αυτήν την χώρα?
        Αφού μας χαλάει...[/b]
        Ο ανθρωπος που εχει προβλημα θα βρει τον τροπο να βγαλει τα ματια του. Δε μας χαλαει το ποδοσφαιρο, δε μας χαλαει κανεις. Εχουμε βολευτει στην ιδεα οτι καποιος μας φταιει παντα. Δε πειραζει, δε μας χαλασε καθολου...

        Απ'οτι ειπαν το παληκαρι που φαγανε ειχε συλληφθει παλαιοτερα για επισοδεια και του ειχε απαγορευθει για ενα διαστημα η εισοδος στα γηπεδα. Εγω εχω βγαλει τα συμπερασματα μου....
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #94
          βασικά έχω το εξής δίλλημα:να ξεκινήσω μάι τάι ή κικ μπόξινγκ;
          Carpe diem

          Comment


          • #95
            Πολυμετοχικότητα κατά ?Τζίγκερ?

            Έπρεπε να "φάμε" 4 για να το αντιληφθούν κάποιοι αυτό??Τι να πω ρε γμτ.Χάνοται ζωές,γόνονται τραμπουκισμοί και όλοι σκέφονται την τεσσάρα...Ήθελα να ήξερα αν έληγε 2-0 ή έστω 1-0 πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα.Τελικά επιβεβαιώνομαι πάλι,αυτό που λείπει από φιλαθλους και Τύπο είναι το πιο σημαντικό...Ηρεμία,καθαρή σκέψη και εγκράτεια.
            Άντε μη θυμηθώ πάλι τα πρωτοσέλιδα και τα όσα ακούγονταν για την Εθνική μπάσκετ πριν τη λήξη με τον αγώνα με τους Σλοβένους,την κριτική προς το Λεμονή,τον Μαλεζάνι παλιότερα και και και και...
            Το πρόβλημα είναι πως οι φυλλάδες έχουν πλέον γεμίσει από ειδικούς φερέφωνα των διοικήσεων...Κάθε καλοκαίρι τα ίδια με τις μεταγραφές που τις "φουσκώνουν" όσο δεν πάει,μετά από ντέρμπι τα ίδια.Στην επόμενη στραβοτιμονιά του ΟΣΦΠ,πχ,θάψιμο και γκρίνια από Χριστόγλου και άλλους πεφωτισμένους,η ΑΕΚ να αναφέρεται από όλους με χαριτωμενιές αλλά χωρίς να την ονομάζουν αντίπαλο δέος αλλά "τρίτη"-κάτι απαράδεκτο-και ο ΠΑΟ μια ζωή στη γκρίνια,στη διαιτησία κτλ...Πώς να μην ασχολείται ο έλληνας με τη διατησία όταν ΟΛΕΣ οι εκπομπές την χρησιμοποιούν με πεφωτισμένους διαιτητές-σχολιαστές είναι πάνω από την αντίληψή μου.Όσο υπάρχουν σχολιαστές όπως ο Βερνίκος και άλλοι πόσοι αλλά και σωτήρες δημοσιογράφοι οι οποίοι δεν σχολιάζουν αλλά απλά γίνονται μετά Χριστόν προφήτες και φυσικά φίλαθλοι που τους λείπει η παιδεία τόσο πιο πίσω θα πηγαίνουμε παρά τις όποιες εκλάμψεις(euro,champions league etc)

            PS:
            Άποψή μου πως ο Βαρδινογιάννης έστειλε την ομάδα του Κυράστα γιατί δεν τον έπαιρνε και πολύ να κάνει ανανεώσεις συμβολαίων...Καβούρια από τότε...
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #96
              Δεν θα σχολιασω τον αγώνα.
              Δεν με ενδιαφέρει, μετα τον τραυματισμό και τον θάνατο του παλικαριού.
              Εντάξει. Ρίξαμε 4. Μπράβο μας. Το τελευταίο που με νοιάζει είναι όμως σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις.

              Δυστυχώς, μιλάω έτσι γιατι το παιδί που πλέον δεν είναι μαζί μας ήταν φίλος. Τον ήξερα. Έμενε λίγο πιο πάνω απο το σπίτι μου πριν μετακομίσει για την Λούτσα οπου έγινε το φονικό.Παλαιότερα δούλευε με τον πατέρα μου, με αποτέλεσμα να τον εχω δεί αρκετές φορές.Μάλιστα, εχει έρθει σπίτι μου, μιλούσαμε κανονικά δηλαδή. Ξέρω και τις αδερφές του..
              Έτσι δεν είμαι και πολύ στο κλίμα των πανυγυρισμών.Απλα δεν μπορω να πιστέψω οτι έγινε όλο αυτό. Το παιδι για το οποιό μιλάμε ήταν ήρεμος, δεν θα έδινε ποτέ έναυσμα για κάτι τέτοιο.Και βγαίνουν και λένε στην TV οτι ήταν μπλεγμένος με ναρκωτικα και ιστορίες. ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Συγνώμη κιόλας, αλλα επειδή δεν μπορούν να καλυψουν οτι η χώρα εχει γίνει ανω κάτω για τους hooliganισμούς κάποιων ανώριμων ζώων, δεν θα βγαίνουν να λένε τέτοια πράγματα. Λίγος σεβασμος, έλεος.

              Anyway..

              Comment


              • #97
                Δεν θα σχολιασω τον αγώνα.
                Δεν με ενδιαφέρει, μετα τον τραυματισμό και τον θάνατο του παλικαριού.
                Εντάξει. Ρίξαμε 4. Μπράβο μας. Το τελευταίο που με νοιάζει είναι όμως σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις.

                Δυστυχώς, μιλάω έτσι γιατι το παιδί που πλέον δεν είναι μαζί μας ήταν φίλος. Τον ήξερα. Έμενε λίγο πιο πάνω απο το σπίτι μου πριν μετακομίσει για την Λούτσα οπου έγινε το φονικό.Παλαιότερα δούλευε με τον πατέρα μου, με αποτέλεσμα να τον εχω δεί αρκετές φορές.Μάλιστα, εχει έρθει σπίτι μου, μιλούσαμε κανονικά δηλαδή. Ξέρω και τις αδερφές του..
                Έτσι δεν είμαι και πολύ στο κλίμα των πανυγυρισμών.Απλα δεν μπορω να πιστέψω οτι έγινε όλο αυτό. Το παιδι για το οποιό μιλάμε ήταν ήρεμος, δεν θα έδινε ποτέ έναυσμα για κάτι τέτοιο.Και βγαίνουν και λένε στην TV οτι ήταν μπλεγμένος με ναρκωτικα και ιστορίες. ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Συγνώμη κιόλας, αλλα επειδή δεν μπορούν να καλυψουν οτι η χώρα εχει γίνει ανω κάτω για τους hooliganισμούς κάποιων ανώριμων ζώων, δεν θα βγαίνουν να λένε τέτοια πράγματα. Λίγος σεβασμος, έλεος.

                Anyway..
                [/b]

                Comment


                • #98
                  βασικά έχω το εξής δίλλημα:να ξεκινήσω μάι τάι ή κικ μπόξινγκ;
                  [/b]
                  Ανοίγεις μεγάλο θέμα... Προτείνω Muai Thai για τους εξής δυο λόγους:

                  1) Περιέχει μεγαλύτερη ποικιλία χτυπημάτων.
                  2) Είναι πιο "σκληρό", άρα σε σκληραγωγεί και περισσότερο.

                  Βέβαια, το 2) ίσως και να είναι μειονέκτημα για 'σένα (αν και δεν το νομίζω ). Να αναφέρω, επίσης, ότι σε γενικές γραμμές στο kick boxing θα έχεις καλύτερες προοπτικές εξέλιξης σε περίπτωση που είσαι ταλέντο.


                  Δεν θα σχολιασω τον αγώνα.
                  Δεν με ενδιαφέρει, μετα τον τραυματισμό και τον θάνατο του παλικαριού.
                  Εντάξει. Ρίξαμε 4. Μπράβο μας. Το τελευταίο που με νοιάζει είναι όμως σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις.

                  Δυστυχώς, μιλάω έτσι γιατι το παιδί που πλέον δεν είναι μαζί μας ήταν φίλος. Τον ήξερα. Έμενε λίγο πιο πάνω απο το σπίτι μου πριν μετακομίσει για την Λούτσα οπου έγινε το φονικό.Παλαιότερα δούλευε με τον πατέρα μου, με αποτέλεσμα να τον εχω δεί αρκετές φορές.Μάλιστα, εχει έρθει σπίτι μου, μιλούσαμε κανονικά δηλαδή. Ξέρω και τις αδερφές του..
                  Έτσι δεν είμαι και πολύ στο κλίμα των πανυγυρισμών.Απλα δεν μπορω να πιστέψω οτι έγινε όλο αυτό. Το παιδι για το οποιό μιλάμε ήταν ήρεμος, δεν θα έδινε ποτέ έναυσμα για κάτι τέτοιο.Και βγαίνουν και λένε στην TV οτι ήταν μπλεγμένος με ναρκωτικα και ιστορίες. ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Συγνώμη κιόλας, αλλα επειδή δεν μπορούν να καλυψουν οτι η χώρα εχει γίνει ανω κάτω για τους hooliganισμούς κάποιων ανώριμων ζώων, δεν θα βγαίνουν να λένε τέτοια πράγματα. Λίγος σεβασμος, έλεος.

                  Anyway..
                  [/b]
                  Συλλυπητήρια. Δυστυχώς μεταξύ αυτών των δυο ομάδων έχει ξεκινήσει ένας κύκλος αίματος, ο οποίος πάλι καλά να λέμε που έχει τόσα θύματα... Θα μπορούσε να έχει πολλά περισσότερα.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • #99
                    To μονο που εχω να πω σε ευθυμο κλιμα ειναι το εξης:

                    Ο Τιτος ειπε την φραση της χιλιετιας: "ΣΕΝΤΡΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!!"

                    Εαν λεγαμε κατι τετοιο δυο εβδομαδες πριν θα κλειναμε σαν φορουμ.......
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • Kαταρχήν τα συλλυπητήριά και από τη δική μου μεριά για την απώλεια..

                      Απλώς αν μου επιτρέπεται να πω, πως απόσο άκουσα στις ειδήσεις και μάλιστα σε 3 σταθμούς, το φονικό έγινε γι α ξεκαθάρισμα λογαριασμών και ΔΕΝ είχε σχέση με τα οπαδικά αισθήματα των όσων συμμετείχαν...
                      Αυτό καλό είναι να λέγεται και να γίνει συνείδηση όλων για να μην συνεχιστεί αυτή η βεντέτα...
                      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                      Let's just all say the magic words and go back to reality.

                      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                      Comment


                      • Ευχαριστώ παίδες. Όλα θα μεταφερθουν στην οικογένεια του παιδιου με την πρώτη ευκαιρία.
                        SchattenJager, ο Θεόφιλος..? Δεν παίζει... Όσο τον ήξερα τουλάχιστον.. =/

                        Comment


                        • Φίλε μου συγχώρεσε με..ίσως το "ξεκαθάρισμα λογαριασμών" να ήταν ατυχής έκφραση..
                          Αυτο που άκουσα ήταν το εξής, πέρα από το ότι το παλικάρι είχε συλληφθεί για επεισόδια:
                          Η παρέα των δολοφόνων έψαχνε την παρέα που έιχε έρθει από το γήπεδο σε όλες τις καφετέριες της Λούτσας, καθώς πίστευαν πως τα θύματα είχαν δώσει πληροφορίες για αυτούς στην αστυνομία για περιστατικά που δεν αναλύθηκαν στις ειδήσεις...ο βασικός τους στόχος ήταν ο 27χρόνος και όχι ο 24χρονος φίλος σου..
                          Αυτά είπαν στις ειδήσεις...Δεν φαίνεται, κατά τις Αρχές, ο λόγος να ήταν το οπαδικό μένος..
                          Ίσως το διοχέτευσαν επίτηδες έτσι και καλά κάναν κατά τη γνώμη μου για να μη συνεχιστεί ο κύκλος του αίματος..

                          Οτι και να έχει γίνει, ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει...
                          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                          Let's just all say the magic words and go back to reality.

                          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                          Comment


                          • Cool, δεν υπάρχει πρόβλημα
                            Δεν ξέρω, ειλικρινα. Δεν ξέρω καν ποιος ήταν μαζί του. Αυτο που ξέρω ειναι πως το παιδί αυτο αποκλείεται να ειχε κάνει κάτι για να ήταν αυτος στόχος.
                            Μάλλον αυτο που λες θα είναι. Για να κρυφτει η όλη ιστορία..

                            Είδωμεν. Περιμένουμε τώρα, για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω και εγώ..

                            Comment


                            • Το κίνημα της πολυμετοχηκότητας ήταν κάτι που είχαμε συζητήσει αρκετές φορές στα πλαίσια συνδεσμιακών συσκέψεων (όπως και της λαϊκής βάσης) αλλά κατά τη γνώμη μου δύσκολα μπορεί να αποδώσει αν και θα ήταν μια καλή λύση λαμβάνοντας υπ όψιν τον τρόπο που εποικείται να προταθεί για τον σύλλογο.

                              Εάν γίνει τελικά η κίνηση και ξεκαθαριστούν με σαφήνεια μερικά καίρια ζητήματα, ΟΛΟΙ οι Παναθηναϊκοί ΠΡΕΠΕΙ να ταχθούν με το μέρος της, τέλεια και παύλα.

                              Και παιδιά μην λέτε με τόση ευκολία σκέψεις όπως ?να διαλύσει ολόκληρη την ομάδα? αυτό ΠΟΤΕ στα χρονικά του ποδοσφαίρου δεν ήταν λύση και σίγουρα δε πρόκειται να αποτελέσει σήμερα.

                              Υπάρχουν παίχτες που σαφέστατα δεν κάνουν για τον Παναθηναϊκό, υπάρχουν όμως και αρκετοί καλοί παίχτες στο δυναμικό της ομάδας, δεν είναι το πρόβλημα οι παίχτες ή τα καβούρια, το πρόβλημα είναι πολύ μεγαλύτερο και βρίσκεται αλλού.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Ο ανθρωπος που εχει προβλημα θα βρει τον τροπο να βγαλει τα ματια του. Δε μας χαλαει το ποδοσφαιρο, δε μας χαλαει κανεις. Εχουμε βολευτει στην ιδεα οτι καποιος μας φταιει παντα. Δε πειραζει, δε μας χαλασε καθολου...

                                Απ'οτι ειπαν το παληκαρι που φαγανε ειχε συλληφθει παλαιοτερα για επισοδεια και του ειχε απαγορευθει για ενα διαστημα η εισοδος στα γηπεδα. Εγω εχω βγαλει τα συμπερασματα μου.... [/b]

                                :blink: :blink: :blink:
                                Και ποια είναι αυτά αν επιτρέπεται?

                                Και κάτι άλλο για τον Βγενόπουλο: Μετά τον ΟΤΕ θα αγοράσει και τον Παναθηναικό? Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι. :icon_twisted:

                                Comment

                                Working...
                                X