Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To video είναι σχετικά ανάλαφρο και το πόσταρα ως αντίθεση στο υπερβολικά σοβαρό post σου για κάτι που κατ'εμέ δεν είναι τόσο σοβαρό(το ποδόσφαιρο).
    Επίσης το θεωρώ έξυπνο και πετυχημένο, γιατί χωρίς κάποια ιδιαίτερη πράξη βίας, περνάει το μήνυμα του, που είναι η καζούρα και ταυτόχρονα φανερώνει μια γενικότερη υγιή, για μένα, προσέγγιση σε ό,τι αφορά το θέμα των "σκηνικών", δηλαδή πως είναι προτιμότερο να θίξεις τον άλλον με τέτοιον, ή παρόμοιο τρόπο, παρά πετώντας του ξυράφια και ρετσίνες ή με αλληλοσφαγή μέχρι να νικήσει η πλειοψηφία. Γιατί έχοντας βρεθεί σε παρόμοια σκηνικά έχω διαπιστώσει πως το μόνο που μετράει είναι η πλειοψηφία, κάτι το οποίο αφαιρεί οποιαδήποτε μαγκιά θα μπορούσε κάποιος να εντοπίσει στη νίκη του ενός ή του άλλου. Και μέχρι να προκύψει μια ιστορία όπου 300 Ηρακληδείς αντιστάθηκαν ηρωικά σε 80.000 βάζελους σε ένα στενάκι στη Σταδίου ή το αντίθετο(που εκ των πραγμάτων είναι δύσκολο λόγω αριθμών), δε βλέπω το νόημα να κομπάσει ο οποιοσδήποτε για την τροπή του άλλου σε φυγή αφού πάντα, κάποιος θα υπερισχύει αριθμητικά και οι άλλοι μοιραία θα λουφάζουν. Οπότε, το μόνο που μένει είναι να πειράζεις/θίγεις/προσβάλλεις τον άλλον, αναλόγως τις ευαισθησίες του καθενός, υπό τη μορφή καζούρας, όπως τώρα και όπως και στο γήπεδο με τα καρότα.

    Comment


    • Το ποστ μου είτε σοβαρό είτε ασόβαρο είναι καθαρά για αγωνιστικά θέματα.
      Ανάλαφρο κάτι που είναι αναφορά σε σκηνικά και τρεξίματα; Κάπου το χάνεις αν και ξέρω πως δεν είναι αυτός ο σκοπός σου. Καζούρα δηλαδή σας τρέχουμε στα λόγια και όχι στην πραγματικότητα άρα αυτό είναι καλό; Δεν έχει καμία λογική αλλά ακόμα και να είχε πολύ απλά δεν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση. Δεν είμαστε στην δεκαετία του 60 και οι δικοί σας στο συγκεκριμένο σημείο του γηπέδου δεν είναι τίποτα καλά παιδιά που απλά κάναν χιουμορ.
      Μπορείς να έχεις όποια ερμηνεία θες για το γεγονός για την οποία προσωπικα μπορεί να διαφωνώ αλλά είτε σου αρέσει είτε όχι το συγκεκριμένο ήταν απλά μία κίνηση από hooligans για να προκαλέσουν άλλους hooligans, συνεπώς εδώ μέσα δεν μας αφορά.

      Comment


      • ΤΟ δεύτερο γκολ ήταν καθαρό. Δεν υπήρχε χέρι. Το αποτέλεσμα οφείλεται στο σύστημα "11 παίχτες μπροστά και μέσα στη μεγάλη και μικρή περιοχή". Δεν τους κατηγορώ, στο τέλος το αποτέλεσμα μετράει, άλλωστε και η Ελλάδα κάπως έτσι πήρε το euro το 2004.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Originally posted by sub_zero View Post
          Όσο για αυτούς που λένε για ντροπή του ποδοσφαίρου και διαιτησίες ξεχνάνε μάλλον το 2002... τότε που η ντροπή του ποδοσφαίρου αφού κάψαν τον ώμο του κηπουρού με καπνογόνο και τραυμάτισαν τον γιατρό της ομάδας, αφού δεν δόθηκε καθαρό πέναλτι του Μπονάνο στον Μανολάκη, είχαν κλειστεί στην εστία τους και κάναν καθυστερήσεις μπας και γλιτώσουν. Τελικά τα κατάφεραν αλλά η Ρεαλ στον ημιτελικό τους έβαλε στη θέση τους. Αυτοί είναι οι μεγάλοι αδικημένοι που κλαίγονται για την Ρεαλ του Φράνκο. Δεν μας λένε όμως ότι επί Φράνκο η Ρεαλ έκανε 14 χρόνια για να δει πρωτάθλημα, την ώρα που στο ίδιο διάστημα είχαν πάρει 5 αυτοί. Επίσης δεν μας λένε ότι από την στιγμή που επανήλθε η δημοκρατία έκαναν 10 χρόνια να δουν πρωτάθλημα. Όπως και να χει, και οι 2 είναι πολύ μικροί μπροστά στα 9 και 7 τρόπαια της Ρεαλ και της Μιλαν αντίστοιχα.
          Εντάξει, χαλάρωσε λίγο. Το 01 - 02 νομίζω όλοι, πλην των κολλημένων, θέλαμε να δούμε τον Παναθηναϊκό στα ημιτελικά. Θυμάμαι καθαρά τον εαυτό μου να τον υποστηρίζει με πάθος. Την Barcelona την κοίταξες στα ίσια, αλλά είναι χαζό να συμψηφίζεις αυτό που έκανε "για να την γλιτώσει" με αυτό που έκανε χτες η Inter.

          Όσο για τα περί Φράνκο και λοιπά, τα κόμπλεξ των οπαδών και των παραγόντων δεν πρέπει να στιγματίζουν την ομάδα κατά τη γνώμη μου. Αν εσύ παρακολουθώντας την Barcelona δεν έχεις ευχαριστηθεί ποτέ την μπάλα που παίζει, τότε τι να πω, με γεια σου με χαρά σου. Αλλά νομίζω ότι οφείλεις να της αναγνωρίσεις κάποια πράγματα.

          Και οι τέσσερις ομάδες που έφτασαν στα ημιτελικά του Champion's League μου είναι προσωπικά παγερά αδιάφορες, ήθελα όμως να δω τελικό Inter - Bayern και τελικά αυτό θα δω.

          Α και για τα άλλα περί κουτσού Σισέ, Άρη που θα πάρει κυπελλάρα στην Αθήνα κ.λ.π., νομίζω ότι με το να κάθεσαι να απαντάς, σοβαρά ή όχι, ζημιά στον εαυτό σου κάνεις. Περιττό να πω ότι αντίστοιχα λέγονται από οπαδούς όλων των ομάδων, αλλά αυτά είναι στην καλύτερη για πειράγματα με γνωστούς. Μην αρχίσουμε τώρα με το τι λέει ο κάθε τελειωμένος...
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Τα πόστ σου sub-zero ξεχειλίζουν απο μια οργή που μόνο παράλογη μπορώ να χαρακτηρίσω. Εγώ είμαι Ολυμπιακός στην Ελλάδα, Ίντερ στην Ευρώπη, τόσα χρόνια που παίρνω τα πρωταθλήματα σε Ελλάδα και Ιταλία κάθομαι να την πώ στους Βάζελους επειδή, όπως κάθε οπαδός κάθε ομάδας, λέγανε μεγάλα λόγια πριν αρχίσει η σεζόν; Αλλά και που τόσα χρόνια και οι δύο ομάδες μου αποτυγχάνουν στην Ευρώπη δεν θα κάτσω να κλάψω κιόλας, ούτε θα δώσω βάση στα σχόλια κάθε Βαζελομιλανέζου που σκοπό έχουν την καζούρα, καθώς τα αποτελέσματα δύο επιχειρήσεων όπως η Ίντερ και ο Ολυμπιακός δεν τα θεωρώ τόσο σημαντικά για να επηρεάσουν την ψυχολογία μου. Στην πραγματικότητα, περισσότερο νευριάζω όταν χάνω αγώνα εναντίων φίλων μου σε 5χ5.

            Καλά ειδικά σε αυτό το φόρουμ τα σχόλια που έγραψες δεν απευθύνονται σε κανέναν. Σε εξώφυλλα οπαδικών εφημερίδων απαντάς.

            Καλά αυτό με την μισιτή νο1 vs. νο2, έλεος, δηλαδή το πρώτο παιχνίδι στην Ιταλία δεν σου άρεσε;

            Comment


            • ChrisTop ειπαμε κοιτάμε καθε παιχνίδι ξεχωριστά
              Είδαμε μπαλάρα στο 1ο και θέλαμε να δούμε μπαλάρα και στην επανάληψη!

              Cursed sorry φίλε δεν βλέπω πολύ μπάλα, έκανε τέτοια φάση η Live ; Κρίμα και την πάω. Είπαμε μιλάνε τα συμφέροντα, δεν πα να χτυπιούνται οι οπαδοί στις κερκύδες.

              Χώσε Sub_Zero εγώ γουστάρω!

              Οποιοσδήποτε κατακτητής του Πρωταθλήματος πέρα του γαύρου είναι επιθυμητός!!
              Φυσικά και άξιζε την πρωτιά. Μακάρι να τον δούμε και στην Ευρώπη που το χούμε άχτι (εκεί ας είναι και ο γαύρος!!!).
              Για να γίνει όμως αυτό θέλει πολυ περισσότερη μαγκιά, γιατί όπως είδαμε, μια νίκη επί της Roma δεν αρκεί. Τι να το κάνεις όταν πας μετά και σου λέει ο άλλος καλώς τα παιδιά, καλώς τα. Sorry που το αναφέρω, δεν το λέω για να στη σπάσω αλλά ξενέρωσα πολύ όταν έληξε τόσο άδοξα η πορεία του εκεί, ενώ είχε γίνει τόσος ντόρος πιο πριν.

              Imrahil δεν κατάλαβα έχεις πρόβλημα με την μπάλα; Τη θεωρείς αστεία; Δες τις δηλώσεις πριν και μετά τον αγώνα να ξεστραβωθείς!

              Κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά, θα δώσουμε το 100%, η τάδε ομάδα είναι πολύ δύσκολη, θα παίξουμε με πάθος, παίζουμε για τον κόσμο, το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα.

              Θες να συνεχίσω; (ελπίζω όχι γιατί δεν λένε και τίποτα άλλο).
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Ποσο χαζος μπορει να ειναι καποιος ο οποιος φανατιζεται στην ζωη του με Ποδοσφαιρικες Ανωνυμες Εταιριες...


                Θανατος στην Ιντερ.
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • LOL
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • Καλα τωρα οχι και να κατηγορουμε την Inter επειδη η Barca δεν ηξερε πως να βαλει γκολ. Οσο και να θελει μια ομαδα να κλεισει το τερμα της δε γινεται αν δε το κανεις σωστα και ο αντιπαλος σου παιζει καλη μπαλα. Συνηθως αυτος που μαζευεται στη περιοχη του το πληρωνει. Η Barcelona ειχε αυτο το δωρο να ελεγχει το παιχνιδι και να μπορει να παιζει τη περισσοτερη ωρα στη περιοχη της Inter. Δε το εκμεταλλευτηκε/διαχειρηστηκε σωστα κι εχασε.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Εντάξει, χαλάρωσε λίγο. Το 01 - 02 νομίζω όλοι, πλην των κολλημένων, θέλαμε να δούμε τον Παναθηναϊκό στα ημιτελικά.
                      Δεν είναι εκεί το θέμα, ακόμα και Παναθηναϊκούς βλέπω να μιλάνε για ντροπή του ποδοσφαίρου και διαιτησίες αναφερόμενοι στον χθεσινό αγώνα.

                      Όσο για τα περί Φράνκο και λοιπά, τα κόμπλεξ των οπαδών και των παραγόντων δεν πρέπει να στιγματίζουν την ομάδα κατά τη γνώμη μου. Αν εσύ παρακολουθώντας την Barcelona δεν έχεις ευχαριστηθεί ποτέ την μπάλα που παίζει, τότε τι να πω, με γεια σου με χαρά σου. Αλλά νομίζω ότι οφείλεις να της αναγνωρίσεις κάποια πράγματα.
                      Μία ομάδα είναι σε μεγάλο βαθμό και ο κόσμος της. Το ότι τα τελευταία χρόνια παίζει καλό ποδόσφαιρο δεν το αμφισβητεί κανείς. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

                      Α και για τα άλλα περί κουτσού Σισέ, Άρη που θα πάρει κυπελλάρα στην Αθήνα κ.λ.π., νομίζω ότι με το να κάθεσαι να απαντάς, σοβαρά ή όχι, ζημιά στον εαυτό σου κάνεις. Περιττό να πω ότι αντίστοιχα λέγονται από οπαδούς όλων των ομάδων, αλλά αυτά είναι στην καλύτερη για πειράγματα με γνωστούς. Μην αρχίσουμε τώρα με το τι λέει ο κάθε τελειωμένος...
                      Θα σου απαντήσω με ένα quote πως ξεκίνησα την κουβέντα για τις φωτογραφίες...
                      Και πάμε να γελάσουμε τώρα...
                      Πάντως πέρα και από την πλάκα υπάρχει υπερβολική δόση προπαγάνδας στον αθλητικό τύπο ΚΑΙ από τις δήθεν αντικειμενικές εφημερίδες. Παράδειγμα το τελευταίο λινκ που έδωσα. Θα μπορούσα να μαζεύω τόνους υλικού αλλά απλά βαριέμαι.
                      Αν κάποιος δεν το θεωρεί σοβαρό θέμα τότε απλά ας μην ασχολείται.

                      Καλά αυτό με την μισιτή νο1 vs. νο2, έλεος, δηλαδή το πρώτο παιχνίδι στην Ιταλία δεν σου άρεσε;
                      Το απάντησα ήδη.

                      Για να γίνει όμως αυτό θέλει πολυ περισσότερη μαγκιά, γιατί όπως είδαμε, μια νίκη επί της Roma δεν αρκεί. Τι να το κάνεις όταν πας μετά και σου λέει ο άλλος καλώς τα παιδιά, καλώς τα. Sorry που το αναφέρω, δεν το λέω για να στη σπάσω αλλά ξενέρωσα πολύ όταν έληξε τόσο άδοξα η πορεία του εκεί, ενώ είχε γίνει τόσος ντόρος πιο πριν.
                      Δεν μου την σπας γιατί ξέρω ότι η ομάδα εξ αρχής δεν είχε ως στόχο το uefa. Αν είχαμε δεύτερο τερματοφύλακα και όχι τον κλοουν Γκαλίνοβιτς πιθανώς και να είχαμε περάσει αλλά δεν μου λέει και κάτι αυτό. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να να φτιαχτεί μία ομάδα η οποία να πάει με αξιώσεις για να κατακτήσει ευρωπαϊκό (όπως το 2003 που μας πέταξε έξω η Πόρτο στην παράταση, η οποία Πόρτο του Μουρίνιο πήρε το ουεφα εκείνη τη χρονιά και το τσου λου την επόμενη). Σίγουρα με πείραξε ότι μας πέταξε έξω κάποια Στανταρ αλλά έχω εξηγήσει στο παρελθόν τους λόγους για τους οποίους ο επιτακτικός στόχος φέτος ήταν το νταμπλ.

                      Comment


                      • Σπαστικό ματς. Πόρωση προς το τέλος, λάθος της διαιτησίας το χέρι.

                        Comment


                        • Originally posted by sub_zero View Post
                          Να αρχίσουμε να μιλάμε για εξωαγωνιστικά ειδικά εδώ μέσα δεν νομίζω ότι έχει νόημα για πολλούς λόγους. Αν είσαι τόσο μάγκας και έχεις κυνηγήσει/δείρει Παναθηναϊκούς τότε οκ βγάζω το σκασμό αλλα δεν νομίζω να έχει γίνει κάτι τέτοιο. Το να πετάξεις 20 καρότα για να πεις τον άλλο λαγό δεν λέει κάτι, τα σκηνικά είναι στον δρόμο. Μετά θα φταίγανε οι κακοί χούλιγκανς της Αθήνας αν τους περιμέναν στο οακα (ασχετα αν δεν ήρθαν λόγω της απαγόρευσης). Τα ίδια και με τους Αρειανούς που 1 μήνα διατυμπανίζαν ότι έρχονται στην Αθήνα να την καταλάβουν, γράφανε στο troktiko ψέματα ότι βάψανε την Λεωφόρο κτλ κτλ και τελικά τις αρπάξανε στο γήπεδο. Τα ίδια και με τους Γιαννιώτες που στο οακα θεώρησαν μεγάλη μαγκιά να κινηθούν 10 άτομα απειλητικά εναντίον μας... απότελεσμα να τρέχουν να μαζέψουν τα πανιά τους να κρυφτούν στην γωνία και μετά να κλαίγονται που τους την πέσανε και ότι και καλά είχαν παιδιά στην κερκίδα. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις.
                          T'αθλητικά δεν είναι θέμα στις ειδήσεις, στον δρόμο, στον δρόμο γεννιούνται συνειδήσεις!
                          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                          Comment


                          • Βρέθηκε η ποδοσφαιρική αδυναμία της Barcelona... :




                            Περιττώ να πω, πως έχει γίνει χαμός με τη συγκεκριμένη pic
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • ΤΙ ΕΓΙΝΕ ?

                              Πες μου πως είναι Fake, XAXAXAAXXAXA

                              Comment


                              • Ε σιγά μωρέ ένα στιγμιότυπο είναι. Η κάμερα μπορεί να σε συλλάβει σε τελείως περίεργες στάσεις (χαζές, retard, gay κτλ) όταν δεν ποζάρεις μπροστά της ωστέ να πάρεις ένα normal ύφος.

                                Ειδικά αν αυτός πλάτη είναι ο Pique, σιγά την έκπληξη, συμπαίχτης του είναι.
                                -Έλα θα τα πούμε man!
                                -Thanks man, bye!
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X