Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    40 anime?LOL!!!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #77
      40 anime?LOL!!!
      [/b]
      και βάλε.. είχα αρχίσει να φτιάχνω λίστα πριν 2-3 χρόνια αλλά σταμάτησα στα 36 γιατί δεν θυμόμουν καν πια το πόσα και ποια είχα δει. Όταν ακούω τα ονόματα τα θυμάμαι αλλά αποκλείεται να κάτσω να καταγράψω τα πάντα τώρα πια


      Comment


      • #78
        Ε και'γω κάπου εκεί έχω.
        Για να μην πολυλογώ, όπως και πολλοί άλλοι άρχισα με Naruto και συνέχισα με άλλα πιο ψαγμένα ενώ ακόμα διαβάζω Naruto manga.
        Αγαπημένο anime είναι το Fullmetal Alchemist, πραγματικό έπος και αριστούργημα, κουκλί ζωγραφιστό. Άλλα αγαπημένα τα Samurai Champloo (θαυμάσιο και ξεχωριστό), Elfen Lied (αριστούργημα και αυτό), Suzumiya Haruhi (ιδιοφυές) Fantastic Children (φοβερή ατμόσφαιρα και σενάριο), Golden Boy (κωμωδία, δεν το έχω δει όλο), Midori no Hibi (τρελή κωμωδία).
        Τα περισσότερα άνιμε θεωρώ πως δεν καταφέρνουν να με διασκεδάσουν ή να προσφέρουν ένα ωραίο σύνολο και τα συστήνω μόνο σε otakus. Έχω ξενερώσει άσχημα με τα Neon Genesis Evangelion, με τη μαλακία το Saikano, με κάτι χαζά τύπου School Rumble, κάτι άλλα ακατάληπτα σαν το FLCL και τα λοιπά.

        Comment


        • #79
          Ε και'γω κάπου εκεί έχω.
          Για να μην πολυλογώ, όπως και πολλοί άλλοι άρχισα με Naruto και συνέχισα με άλλα πιο ψαγμένα ενώ ακόμα διαβάζω Naruto manga.
          Αγαπημένο anime είναι το Fullmetal Alchemist, πραγματικό έπος και αριστούργημα, κουκλί ζωγραφιστό. Άλλα αγαπημένα τα Samurai Champloo (θαυμάσιο και ξεχωριστό), Elfen Lied (αριστούργημα και αυτό), Suzumiya Haruhi (ιδιοφυές) Fantastic Children (φοβερή ατμόσφαιρα και σενάριο), Golden Boy (κωμωδία, δεν το έχω δει όλο), Midori no Hibi (τρελή κωμωδία).
          Τα περισσότερα άνιμε θεωρώ πως δεν καταφέρνουν να με διασκεδάσουν ή να προσφέρουν ένα ωραίο σύνολο και τα συστήνω μόνο σε otakus. Έχω ξενερώσει άσχημα με τα Neon Genesis Evangelion, με τη μαλακία το Saikano, με κάτι χαζά τύπου School Rumble, κάτι άλλα ακατάληπτα σαν το FLCL και τα λοιπά.
          [/b]
          Αυτά που ανέφερες (με εξαίρεση το NGE που πρέπει να το δεις όλο για να το εκτιμήσεις) είναι όλα σχετικά νέα άνιμε. Θα σου πρότεινα να πας λίγο πιο πίσω και να δεις μερικά κλασσικά όπως το Cowboy Bebop, Ghost in the Shell, Noir, Trigun. Επίσης καλά είναι τα Chrno Crusade, Kimi ga nozomu no eien (δράμα) και Last Exile.


          Comment


          • #80
            Το NGE το έχω δει ολόκληρο.
            Τώρα το Trigun μου άφησε καλή εντύπωση στα πρώτα 4-5 επεισόδια, μα το Kimi Ga Nozomu Eien το σιχάθηκα απο το ηλίθιο πρώτο επεισόδιο.
            Τα άλλα τα έχω στα υπ'όψην!

            Comment


            • #81
              Το kimi ga nozomu eien να το δεις. Είναι αριστούργημα και πραγματικά δραματικό. Σχεδόν έκλαψα στο τελευταίο επισόδειο.


              Comment


              • #82
                Το πρώτο επεισόδιο δεν με ενθάρρυνε ιδιαίτερα.
                Ιστορία του δημοτικού τελείως, με το πως θα της τα ζητήσει κτλ κτλ...

                Εκεί που βρίσκονται στο ηλιοβασίλεμα σταματάει ο χρόνος και ρωτάει:
                "do you want to be my girlfriend?"

                <_<

                Αλλά αφού το λες οτι είναι καλό θα του δώσω μία ευκαιρία το πάσχα..&#33;

                Comment


                • #83
                  Το πρώτο επεισόδιο δεν με ενθάρρυνε ιδιαίτερα.
                  Ιστορία του δημοτικού τελείως, με το πως θα της τα ζητήσει κτλ κτλ...

                  Εκεί που βρίσκονται στο ηλιοβασίλεμα σταματάει ο χρόνος και ρωτάει:
                  "do you want to be my girlfriend?"

                  <_<

                  Αλλά αφού το λες οτι είναι καλό θα του δώσω μία ευκαιρία το πάσχα..&#33;
                  [/b]
                  Δώστου γιατί πραγματικά αξίζει. Όσο γι αυτό, *spoiler* σε λίγο θα μεγαλώσουν σε ηλικία */spoiler*. Πες μου εντυπώσεις αφού δεις και το τελευταίο επισόδειο.


                  Comment


                  • #84
                    Το kimi ga nozomu eien να το δεις. Είναι αριστούργημα και πραγματικά δραματικό. Σχεδόν έκλαψα στο τελευταίο επισόδειο.
                    [/b]
                    MIN TO DEITE

                    Sorry alla i ipothesi einai toulahiston tragiki, san na vlepeis manousaki se anime. Gia drama des kana NieA Under 7 [an kai kapos psagmeno] i allios trava sta klassika px Grave of the fireflies.

                    Asheto alla osoi eiste tou shonen deite Noein, para poli kalo.

                    Comment


                    • #85
                      MIN TO DEITE

                      Sorry alla i ipothesi einai toulahiston tragiki, san na vlepeis manousaki se anime. Gia drama des kana NieA Under 7 [an kai kapos psagmeno] i allios trava sta klassika px Grave of the fireflies.

                      Asheto alla osoi eiste tou shonen deite Noein, para poli kalo.
                      [/b]
                      Ου ρε Βρήκα ένα τρομερό site σήμερα στο οποίο φτιάχνεις λίστα με τα anime που χεις δει, βάζεις βαθμολογίες κλπ. http://myanimelist.net/ Το username μου είναι Alexandros, κάντε με add.


                      Comment


                      • #86
                        Shonen εδω, με φωναξατε; Εχει το Noein ξυλο και απειρες δοσεις flashy pozerness;
                        https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                        H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                        Comment


                        • #87
                          Εχει το Noein ξυλο και απειρες δοσεις flashy pozerness;[/b]
                          An eixe tha to eixa dei

                          Maxes exei dhladh alla oxi opws tis thelw egw...
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #88
                            Re ground, kopse ligo sto telos to mono pou tha afiseis orthio tha einai kana KOF i SF alpha kai tha travame ta malia mas

                            Idou :icon_twisted:

                            Noein Battles

                            http://www.youtube.com/watch?v=jsmCVF_AsCg

                            Comment


                            • #89
                              Etsi gia to reference den mou aresoun oi maxes sta street fighter alpha kai KOF anime.

                              An thelete na deite kati sto style tou Noein pou mou aresei deite afto ws paradigma :
                              http://www.youtube.com/watch?v=xUPoD...eature=related

                              To lew afto giati genika den mou aresoun oi magikes maxes me aktines kai tetoia.
                              Afta einai merika para poly kala paradigmata:
                              http://www.youtube.com/watch?v=WebDMtitufk
                              http://www.youtube.com/watch?v=1OfOQttudhA
                              http://www.youtube.com/watch?v=vfjKWppHWP0

                              Vazw kai afto alla dystixos einai oti kalitero exei na epidiksei to sigekrimeno anime:
                              http://www.youtube.com/watch?v=55EsG...eature=related


                              Koinos mou aresoun maxes pou den kaliptoun mesa se skotadia aktines kai efe apo slasies afta pou einai na diksoun elpizw na katalavate ti enow..
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #90
                                Ground Zero Monk Powah&#33;

                                M&#39;αρεσε το amv απο το Νoein, φαινεται το anime να εχει πολυ καλη σκηνοθεσια, ωραια πλανα, ποζεραδες που πετανε και τετοια. Αξιζει μια ευκαιρια.

                                Και D Gray Man θα θελα να δω αλλα ειναι οngoing και απ&#39;οτι εχω ακουσει θα φαω δεκαδες μετρια επεισοδια στη μαπα και τωρα που γινεται ο χαμος θα τα περιμενω βδομαδα βδομαδα :S Ειμαι ηδη σ&#39;αυτο το λουκι με το Berserk, δε θελω αλλο.
                                https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                                H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                                Comment

                                Working...
                                X