Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μόλις τελείωσα τα Beck και FLCL. Το πρώτο μου άρεσε πάρα πολύ και το προτείνω σε όσους ακούν rock/metal. Όσο για το FLCL, καλό ήταν και είχε ωραίο humour αλλά δεν θα το χαρακτήριζα κορυφαίο.


    Comment


    • <div class='quotetop'>(Link_Thanos &#064; Aug 11 2008, 03&#58;34 PM) [snapback]35070[/snapback]</div>
      [/b]

      Thx ;)
      Θα κοιτάξω και λίγο youtube και σια κι αν είναι θα ξεκινήσω να το βλέπω. Ωραίο φαίνεται πάντως
      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

      Comment


      • Το monster ειναι απο τα πιο γνωστα και αναγνωρησιμα anime και στην ελληνικη κοινωτητα των anime viewers. Δεν το εχω δει αλλα το εχω στο προγραμμα.

        Comment


        • Ποια είναι η Ελληνική κοινότητα των anime viewers;


          Comment


          • εννοω τους ελληνες που βλεπουν anime με αυτη τη φραση.
            Υπαρχουν 3 μεγαλα ελληνικα anime forums τα anime.gr, animeclipse.gr(με αρκετα projects) και animeplanet.gr

            Comment


            • Το monster ειναι απο τα πιο γνωστα και αναγνωρησιμα anime και στην ελληνικη κοινωτητα των anime viewers. Δεν το εχω δει αλλα το εχω στο προγραμμα.
              [/b]
              Mpaaa, akoune gia dn kai fma kai ginetai tis mourlis, molis les gia monster, hmmm kalo einai, kalitero apo dn klp sholeia -_- Ntaxei o ground den tha simfonei ppp alla gia mena toulahiston monster >> everything. Tora teleutaia ehei arhisei kai akougete arketa, epeidei mazeutikame arketa ta vlammena kai na fantasteis einai seira tou 2004

              Comment


              • Να ζητήσω μία χάρη?
                Βρήκα το Monster σε torrent με Ισπανικούς υποτίτλους μόνο στο mininova + piratebay με ένα πρόχειρο ψάξιμο που έκανα.
                Ξέρει κανείς κάποιο Link άλλο? Σαν torrent ενιαλιο, κάθε επεισόδιο ξεχωριστά οτιδήποτε, ε? ε? ε?
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • Ωραίο το Monster αλλά με κούρασε από κάποιο σημείο και μετά. Αυτό είναι το πρόβλημα που έχουν πάντα τα μεγάλα anime.


                  Comment


                  • Ναι είναι 76 νομίζω επεισόδια αν κατάλαβα καλά. Είναι μεγαλούτσικο όντως :/
                    Θα προτιμούσα κάποιο πιο μικρό αν έχετ κάποιο υπόψην πείτε

                    και τι υπόθεση πολύ χοντρικά είναι :Ρ


                    Μου έχουν πει για το "Ελφεν Λίεντ" ---το έγραψα ελληνικά γτ θα το σκότωνα αλλιώς μιας και δν ξέρω πως γράφεται λολ--- αλλά δν μπορώ να πω ότι με ενθοσίασε, πολύ αίμα για το τπ πρέπει να είναι....ή μήπως όχι?

                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • Sith,εχεις πμ.

                      Comment


                      • Yay&#33;


                        Μην ξεχνιόμαστε....να προτείνουμε και κανένα στους άσχετους σαν εμένα
                        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                        Comment


                        • Δείτε μερικές σελίδες πιο πίσω, είχα γράψει μια αρκετά μεγάλη λίστα.


                          Comment


                          • Tha vgei epitelous to Full Metal Alchemist se Anime.

                            Stay tuned...
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Το Death Note μια χαρά μου φαίνεται μέχρι στιγμής.

                              Τώρα όσον αφορά το Getter Robo και μόνο που αναφέρεται στην ίδια πρόταση με το Yu-Gi-Oh&#33; είναι βλασφημεία imo.Τώρα το τι αρέσει στον καθένα είναι υποκειμενικό,προφανώς.Το Yu-Gi-Oh&#33; είναι σαν τα Pokemon;προώθηση του κερατά.Επίσης το anime δημιουργήθηκε για προώθηση,άσχετο αν προυπήρχε σαν manga.Δεν είναι κάτι κατακριτέο μιας και συμβαίνει από εποχές ΜotU και Τransformers και αυτό που κάνει το κάνει καλά.Το είχα πετύχει στο Star και το παρακολουθούσα αλλά Tekkaman δεν ήταν(ναι το star το είχε εποχές 97-98 i think)

                              Eίδα το New Getter Robo και μου άρεσε πάρα πολύ.Πολύ καλή εναλλακτική εκδοχή του universe,πολύ ποζεράδικες μάχες και πολύ μα πολύ παράνοια...Μου άρεσε και το σχέδιο αρκετά που το θεωρώ δυναμικό.To Εlfen Lied το έχω κι εγώ αλλά δεν έχω μπει σε διαδικασία να το παρακολουθήσω αν και μικρό.Είδα και το DarkStalkers anime(4 episodes)το οποίο αν και πολύ μέτριο στην καλύτερη είναι τουλάχιστον πιστό στο franchise.

                              Το Rurouni είναι πάρα πολύ καλό.Το έβλεπα με ελεεινή μεταγλώττιση στο makedonia tv ως Samurai X.Θα το τσεκάρω να το βρω.Νομίζω έχει κυκλοφορήσει και ο πρώτος τόμος του manga στα ελληνικά από την anubis.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Είμαι στο 3ο :blink: επεισόδιο του Monster και μου έδωσε ο Cloud το Full Metal Alchemist.
                                Μάλλον θα πρεπει να βλέπω ταυτόχρονα για να τελειώσουν και τα 2 κάποια στιγμή.
                                Αλλά είναι μιά κουβέντα είναι μιας και βλέπω κι άλλα <_<

                                Τέσπα, ωραία υπόθεση έχει απλά έχει αρκετά "χοντροκομμένο" σχέδιο που πιστεύω λογικό είναι μιας και είναι πιο παλιό σε σχέση με το Death Note που ήταν πολύ λεπτομέρες μπορώ να πω.

                                Please....kill.....
                                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                                Comment

                                Working...
                                X