Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Official Batman Thread

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Φοβερο animation και ταιριαζει πολυ με την αισθητικη του Batman. Γενικα ολες οι δουλειες του συγκεκριμενου ειναι imo τελειες (αρτιστικα-σχεδιαστικα), props δεν περιμενα να εχει ασχοληθει και με batman.

    Comment


    • Ωραία επεισόδια από την παλιά σειρά είναι το Mad Love και το Over the Edge. Η περιγραφή λέει ότι είναι άλλα επεισόδια αλλά έχουν κάνει λάθος στην ταξινόμηση. Αν δεν ξεκινήσει κάντε refresh ή δοκιμάστε αργότερα.

      Δεν τη θυμάμαι τη σειρά, αυτά τα είδα έπειτα από προτάσεις άλλων χρηστών, αν έχετε δει κάποιο άλλο που γουστάρετε από τη σειρά Batman: the animated series και The new Batman adventures πείτε το!

      Πόσο κλασσικούρα η εισαγωγή όμως!!

      Όλες οι cartoon σειρές που έχει το site: http://www.animeflavor.com/index.php?q=cartoons
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Ryu des afto to show:

        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Ξεκίνησε η viral campaign του Rises
            The Dark Knight Rises starring Christian Bale, Tom Hardy & Anne Hathaway. Can Batman stop Bane's reign of terror? Learn more movie info at Warnerbros.co.uk


            Eχουμε και νέο trailer
            [YOUTUBEHD]g8evyE9TuYk[/YOUTUBEHD]

            Comment


            • Kai gamw sto telos.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Επιτελους ενα καλο trailer για TDKR..

                Comment


                • Οντως επιτέλους ένα trailer της προκοπής. Ωστόσο, εξακολουθώ να είμαι επιφυλακτικός αν και σίγουρα μόλις δω την ταινία θα ενθουσιαστώ. Πάντως η στολή της Catwoman δε μου αρέσει( όπως δε μου αρέσει και η Hathaway αλλά αυτό είναι άλλου παπά...)
                  Πάντως ψήνομαι τρελά να δω αρκετό Bruce Wayne να παλεύει να γίνει πάλι ο Batman- τις πάω τρελά τις ιστορίες με fall και μετά ηρωϊκό comeback against the odds.
                  Επίσης ελπίζω να υπάρχουν αρκετές επιρροές από τον τρόπο που ο Bane στο Knightfall εξοντώνει τον Batman σιγά σιγά( γενικά το πρώτο μέρος της τριλογίας είναι κορυφαίο imo, απλώς σπάστηκα που δεν υπήρξε ουσιαστικά μάχη Batman- Bane αλλά τον αντιμετώπισε ο Jean Paul Valley στο δεύτερο tpb) Τέλος πάντων, τα θυμήθηκα τώρα και συγκινήθηκα.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Εμενα παλι δε μ' αρεσαν τα trailers μεχρι τωρα (αλλα ξερω οτι η ταινια θα τα σπαει). νομιζω οτι προσπαθει υπερβολικα να κανει κατι "καλλιτεχνικο"/μυστηριωδες/δε-ξερω-τι με αυτα τα trailers και χανει το νοημα. Ισως απλα θελει να μας μπερδευσει πιο πολυ για να θελουμε να παμε να το δουμε και να καταλαβουμε τι γινεται
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Αρκετά καλό trailer (imo) που προσπαθεί (όπως και οι ταινίες βεβαία) να δώσει περισσότερη έμφαση στο σενάριο παρά στην δράση, αλλά και χωρίς να δώσει τα πάντα φάτσα κάρτα . Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχει πολύ ζουμί σεναριακα.

                      Comment


                      • Originally posted by Sinclair View Post
                        Πάντως ψήνομαι τρελά να δω αρκετό Bruce Wayne να παλεύει να γίνει πάλι ο Batman- τις πάω τρελά τις ιστορίες με fall και μετά ηρωϊκό comeback against the odds.
                        Έτσι! Πείτε την αλήθεια νιώσατε κάπως όταν ο bane πετάει με άνετο στυλάκι τη μάσκα του Batman! Θέλουμε εκδίκηση και αποκατάσταση!!!
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Emena h Hathaway marese, h stolh ontws den einai kalh alla ok oute tou Barton htan kata thn gnwmh mou.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Εμένα του Burton η στολή μου άρεσε και πολύ μάλιστα. Αν και imo πολύ ωραία στολή ήταν αυτή της action figure από τη σειρά Legends όπως και από την animated series. Βέβαια και οι τωρινές- σύγχρονες στολές της Catwoman μου αρέσουν αλλά είμαι κλασικά fan των πιο παλιών στολών. Αν και από το λίγο που έπαιξα το Arkham City η εμφάνιση της catwoman μου άρεσε πολύ.

                            Η Hathaway δε μου αρέσει και πολύ σαν ηθοποιός( έχω δει ταινίες της με τα χίλια ζόρια όμως ειδικά αυτή με την Lopez δεν παλευόταν xD), ωστόσο σαν Selina Kyle θεωρώ πως ταιριάζει με τα κλασικά πρότυπά των bat comics, σαν physique και εμφάνιση, σίγουρα περισσότερο από την Pfeiffer.

                            Bέβαια για χάρη του comeback του Batman άντεξα την Κρουζίτσα, εδώ θα κολλήσω
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Αρκετά καλό trailer (imo) που προσπαθεί (όπως και οι ταινίες βεβαία) να δώσει περισσότερη έμφαση στο σενάριο παρά στην δράση, αλλά και χωρίς να δώσει τα πάντα φάτσα κάρτα . Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχει πολύ ζουμί σεναριακα.
                              Μπόλικη δράση είδα στο τρέηλερ πάντως. Απλά έλειπαν τα ηχητικά εφέ.

                              oute tou Barton htan kata thn gnwmh mou.
                              Βλασφημία! Δεν ήταν του Μπάρτον βέβαια...
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Εμένα σαν ηθοποιός μου αρέσει η Hathaway αλλά δεν μου πάει για μοιραία badass ακροβάτησα.

                                Στην στολή της αυτό που με χαλάει πιο πολύ είναι από το λαιμό και πάνω. Μαλλιά μακρυά φτιαγμένα με περιποιημένο χτένισμα λες και πάει σε καμιά έκθεση () και μάσκα χάλια μαύρα που δεν κρύβει ούτε το πρόσωπο της. Πολύ φλωρικη catwoman δηλαδή.

                                κάπως ετσι θα ηταν πολυ καλύτερη


                                και με αυτή την μάσκα

                                Comment

                                Working...
                                X