Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν το λες και spoiler αλλά whatever!

    Comment


    • Εμενα ειναι η Cersei και δε νομιζω να πεθανει ποτε.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Κακό σκυλί ψόφο δεν έχει. ;)

        Comment


        • Πάει και για φέτος.... Περίμενα πως και πως επανασύνδεση Tζέιμι με τη φαμίλια, τις αντιδράσεις και όλα αυτά. Κρίμας για τη μια και μόνο σκηνή. Του χρόνου πάλι.
          sigpic

          Comment


          • Μη φοβάσαι, στο επόμενο βιβλίο επιστρέφει στο Kings Landing μέχρι να ξαναφύγει και τα λέει ΜΕ ΟΛΟΥΣ και ΜΕ ΟΛΑ (κεφαλαία με πολύ νόημα ναούμ).
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Τον δείχνει να επιστρέφει αλλά με μια και μόνο σύντομη σκηνή, χωρίς διαλόγους. Αναμενόμενα, και ύστερα από όσα πέρασε, μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι θα παίξει καταλυτικό ρόλο στο μπάχαλο που ονομάζεται οικογένεια Λάννιστερς.
              sigpic

              Comment


              • Κοίτα, η επόμενη σαιζόν είναι μεγάλο ερωτηματικό. Μετά το γεγονός του Επεισοδίου 9 αρχίζει μια μεγάλη κατρακύλα της ποιότητας, και επειδή μέχρι τότε ο Μάρτιν είχε αρχίζει το άρμεγμα σε εργοστασιακή κλίμακα το τέταρτο και το πέμπτο βιβλίο είναι...ένα, χωρισμένο στη μέση. Το τέταρτο έχει τους μισούς χαρακτήρες και το πέμπτο τους άλλους μισούς. Δεν ξέρω πώς θα το διαχειριστούν στη μεταφορά, γιατί το πράγμα ήδη έχει αρχίσει και ασφυκτιά απ'ό,τι είδα στο Επεισόδιο 9.

                Για το τι ρόλο θα παίξει δε θα ήθελα να αναφερθώ, αλλά θα πω πως όλοι οι χαρακτήρες με την εξαίρεση του Jon Snow πέφτουν θύμα της αταλαντοσύνης του Martin. Ο Τζέιμι και η Μπρίεν έχουν ίσως τους πιο άχαρους ρόλους από εδώ και πέρα.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Ναι, πέρα του οξύμορου μιας συζήτησης που προσπαθείς να μοιραστείς εντυπώσεις και προσδοκίες για κάτι γνωστό σε κάποιους και άγνωστο σε κάποιους άλλους, καλό θα ήταν να μην γίνονται αναφορές στην εξέλιξη.

                  Από 'κει και ύστερα, καθαρά σε θέμα δομής, είχε ακουστεί ότι η τρίτη σεζόν που τέλειωσε θα είναι το μισό τρίτο βιβλίο, συνεχίζει να ισχύει κάτι τέτοιο ή όχι;

                  Ανεξάρτητα αυτού, και συμφώνα με αυτό που γράφεις για το 4ο και 5ο βιβλίο, προσωπικά θα ήθελα να συνεχιστεί η ίδια πολυπρόσωπη αφήγηση, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει τη μη τήρηση της σειράς που ακολουθούν τα βιβλία. Ο καιρός θα δείξει για αυτό.

                  // Επίσης, όσον αφορά την κατρακύλα της συγγραφικής ποιότητας, αυτό είναι κάτι που γενικά ακούω και, θέλοντας και μη, με έχει επηρεάσει αρνητικά. Πιστεύεις πως το τηλεοπτικό προϊόν είναι ικανό να κρατηθεί στο ύψος των περιστάσεων, δεδομένου ή υποθέτοντας ότι βρίσκεται ήδη σε καλό επίπεδο, άσχετα με το τι έχει γραφτεί στο βιβλίο; Είναι δύο εντελώς διαφορετικά μέσα εξιστόρισης εκτός κι αν τελικά είναι όντως τόσο χάλια τα επόμενα βιβλία.
                  sigpic

                  Comment


                  • Δεν παρακολουθώ τη σειρά οπότε δεν ξέρω αν και τι άφησαν απ'έξω. Άφησαν σίγουρα μια WTF στιγμή - καλύτερα κατά την άποψή μου γιατί ήταν εντελώς γελοία - ενώ για την αφήγηση μην ανυσηχείς, θα συνεχίσει να είναι πολυπρόσωπη. Η σειρά είναι εύκολο να διατηρηθεί, αλλά το υλικό έχει αρχίσει και ξεχειλώνει.

                    Τώρα, για το επίπεδο της σειράς...Σαν παραγωγή θα παραμείνει κορυφαία, δε χωρά αμφιβολία. Υπάρχουν επίσης δυνατές στιγμές, έστω και στη λογική του fan service, χωρίς να φτάνουν το επίπεδο του S03Ep09. Κοινώς, το κοινό θα βρει αρκετούς λόγους να συνεχίσει να το βλέπει και να είναι ευχαριστημένο. Εξακολουθώ να πιστεύω πως η τηλεοπτική μεταφορά είναι ΥΠΕΡ του υλικού, που είναι έτσι κι αλλιώς γραμμένο σαν τηλεοπτικό σενάριο. Το πολύ περιττό λίπος και φιοριτούρα του τέταρτου και πέμπτου βιβλίου θα πετσοκοφτεί, πράγμα που θα λειτουργήσει θετικά. Από την άλλη ο Μάρτιν, μετά το τρίτο βιβλίο, εμφανώς ξέμεινε από λαγούς και έχασε την κατεύθυνσή του. Τραβάει τους χαρακτήρες από τα μαλλιά και αυτό θα φανεί έντονα. Πιστεύω πως, αν και μοιραία χαμηλότερου επιπέδου από ό,τι είδαμε μέχρι τώρα στη σειρά, οι επόμενες σαιζόν θα είναι ΠΟΛΥ καλύτερες από τα βιβλία σε σύγκριση με μέχρι τώρα. Από εκεί και πέρα, υπομονή. Αν θες να δεις γενικές απόψεις μου, διάβασε κάποια προηγούμενα ποστ μου. Απλά μην πατήσεις κάποιο spoiler tag, ποτέ δεν ξέρεις
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Απογοητευτικό το τελευταίο επεισόδιο, γεμάτο ανούσιους διαλόγους που λείπαν απ' το βιβλίο και χωρίς να εξυπηρετούν κάποιο ουσιαστικό character-development.

                      Comment


                      • περιμενα
                         
                        3 θανατους
                        στο τελευταιο επεισοδιο , δεν τελειωσε η season και με τον εντυπωσιακοτερο τροπο , το πανε για 8 season αν σπανε ετσι τα βιβλια στη μεση απο το τριτο και μετα

                        Comment


                        • Vaynard:
                           
                          ο πρώτος θάνατος του Joffrey και ο δεύτερος της Ygritte. Ο τρίτος;

                          Comment


                          •  
                            tywin

                            Comment


                            •  
                              Oberyn vs Mountain η καλυτερη στιγμη για μενα στα βιβλια.hype!χαχα δεν παιζουν με τη καμια οι 4 θανατοι(4 με Lysa) στη 4η σεζον,θα το τραβηξουν οσο παει,περιμενω και 5η σεζον να εχει απο βιβλιο 3,τα αλλα βιβλια δεν εχουν αρκετο content για 2 σεζον μονο για αυτα.καλα οι Denerys δεν κανει ουσιαστικα τπτ στα 2ο μισο του 3ου,κανονικα επρεπε να την εχουν μονο για 1-2 επεισοιδια τη σεζον μονο δικα της,χαλαει το pacing

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X