Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  •  
    Κορυφή το 9, πολλά kudos στον Tyrion - καλά by far ο καλύτερος χαρακτήρας, από την πρώτη στιγμή το έλεγα, αλλά με κάθε επεισόδιο ανεβαίνει πολλά σκαλιά. Επίσης μου άρεσαι η στροφή στο χαρακτήρα του Hound. Ο Joffrey είναι κλασικά ο σπαστικός της υπόθεσης, αλλά έχει πλάκα να βλέπεις πόσο πιο γελοίος γίνεται με κάθε επεισόδιο. Τουλάχιστον τώρα θα τον κράζει όλο το King's Landing . Επίσης μου άρεσε που ο Stannis την πάτησε, το σενάριό του δε με ενθουσίασε, αν και λογικά θα έχει αρκετό ζουμί ακόμα η υπόθεση.

    Με τούτα και με εκείνα πάντως μπαίνω στο σκεπτικό να διαβάσω τα βιβλία. Όχι τίποτε άλλο, αλλά να περιμένω 3 ακόμα χρόνια για να δω που θα καταλήξει η σειρά δε με ενθουσιάζει σαν ιδέα. Ευτυχώς τα βρίσκεις εύκολα σε PDF. Πέρασμα στο iPad και είμαστε κυριλέ .

    Comment


    • Πωπω τι επεισοδιαρα, επιτελους μας αποζημιωσε αυτη η season.
      Παμε γερα, αλλη 1 εβδομαδα εμεινε.

      Comment


      • LOL όλα τα βιβλία στα ελληνικά αγγίζουν τα 100+ €, ενώ στα αγγλικά τα βρίσκεις με 25 .

        Comment


        • Εγω λεω να κανω υπομονη παντως, η σειρα συνεχιζει πολυ καλα για να αλλαξω γνωμη τωρα.

          Comment


          • Καλά τα βιβλία σίγουρα δε θα τα αγοράσω και η πιθανότητα να τα διαβάσω είναι απειροελάχιστη, έχω μία στοίβα δίπλα μου αυτή τη στιγμή που με περιμένει (η οποία δεν είναι μόνο λογοτεχνικά δυστυχώς ). Απλά το κενό μεταξύ επόμενης Κυριακής και Μαρτιού 2013 δύσκολα καλύπτεται :xp: .

            Comment


            • Πολύ καλό επεισόδιο αν και παίζει να είμαι ο μόνος που περίμενε να τελειώσει η μάχη να δούμε ποιος κέρδισε, τα σφαξίδια τα βαριόμουν.
              Παίζει να είναι και το μόνο επεισόδιο που ασχολείται με μόνο ένα πράγμα.
               
              Και γω πιστεύω πως ο Στάνης έχει ζουμί ακόμα, τουλάχιστον, αν όχι αυτός, η κοπελιά με τα κόκκινα.
              Κατάλαβε κανείς τι έγινε με τον τύπο που έγδαρε τον Τύριον; Αυτός δεν ήταν ο σωματοφύλακας του βασιλιά;
              Ο Σκύλος πιστεύω πως θα καταλήξει με τη Σάνσα σε κάποια φάση. Πεντάμορφη και Τέρας φάση.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              •  
                Έψαξα να βεβαιωθώ αν όντως αυτός που πήγε να σκοτώσει τον Tyrion ήταν ο Tower και κάπου στην πορεία είδα ότι ο Tyrion θα υποψιαστεί ποιος τον διέταξε να το κάνει. Προφανώς μία ακόμα δολοπλοκία.

                Comment


                •  
                  .. κι ελεγα τι ξεχασα. Κι εγω παντως γυρισα πισω σε αυτη τη σκηνη να δω αν οντως αυτος ο τυπος πηγε να φαει τον Tyrion και απορουσα για το τι παιχτηκε. Να δουμε τι θα γινει στο επομενο επεισοδιο και τι θα κανουν με το Stannis ... στο τελος θα κανει κανα ντου η Melissandre και θα σωσει την παρτιδα ξερω γω. Ο Tywin παντως στο τελος μπουκαρε like a boss, ωραια θα ναι να τον δουμε επιτελους στο King's Landing. Τωρα μενει να δουμε και τι θα απογινει ο Joffrey στο φιναλε μετα απο την ουσιαστικη του παρουσια στο χθεσινο επεισοδιο. Ο Loras γιατι ηταν με τον Tywin στο τελος, αυτος δεν ηταν με Renly και σια;
                  Τελοσπαντων αντε παμε γερα με King's Landing ως το τελος, χεστηκαμε για bastards, mothers of dragons και ανικανες μανες.

                  Comment


                  •  
                    Mε αυτά τα ονόματα - Loras και Renly - με χάνεις, είδα όλα τα επεισόδια σε μιάμιση βδομάδα, οπότε κάποιους χαρακτήρες δεν τους έδωσα ιδιαίτερη σημασία . Πάντως όντως ο Tywin μπήκε like a boss. Από τους Lanisters, συμπαθώ μόνο αυτόν και τον Tyrion, αν και είμαι σίγουρος ότι στο τέλος μόνο ο Tyrion θα μείνει στην κορυφή.

                    Comment


                    •  
                      Renly-> ο αδερφος του Stannis που πεθανε.
                      Loras-> ο συντροφος του Renly .

                      Comment


                      •  
                        O Loras ήταν αυτός; Και έλεγα τι μου θυμίζει. Πολύ αντρίλα και δε μου πέρασε από το μυαλό.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        •  
                          Ναι απ' ο,τι φανηκε ο Tywin επαιξε σωστα, τους πηρε με το μερος τους. Οριστε και episode 10 preview αν θελετε να το δειτε. Μαλλον η Sansa δεν ακολουθει τον Sandor - πανω που ηλπιζα πως θα επανενωθουν οι 2 μεγαλες οικογενειες.

                          Οριστε κι ενα mini-quiz, ποιος ειναι ο τυπος που ηταν καποτε pop star;


                          Παντως ναι, οπως φαινεται πηγαν να φανε τον Tyrion οι δικοι του, αναρωτιεμαι αν η εντολη ηρθε απο τη Cersei ή απο αλλου.

                          Comment


                          •  
                            κριμα, θα ειχε ενδιαφερον να πηγαινε η Sansa στο βορρά, δε θα ειχαν ετσι ολα τα χαρτια οι lanisters. Ελπιζω παντως να γινει τιποτα ενδιαφερον με snow και khaleesi, γιατι η ιστορία τους εχει μεινει στάσιμη αρκετο καιρο.

                            Comment


                            • πολύ πηδικουλας ο νάνος αλλα το πουστράκι είναι άτιμο

                              επίσης τον γιο γκέι του βασιλια ροβέρτου μου ρχεται να τον σαπισω στο ξύλο
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Edit, σε ποιο επεισοδιο εισαι;

                                Comment

                                Working...
                                X