Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είδα το Centurion.Τίποτα ιδιαίτερο,αλλά αρκετά ευχάριστο.Όσοι αρέσκονται σε βίαια και αιματοβαμμένα θεάματα ας το δούνε.
    Carpe diem

    Comment


    • Είδα τις εξής ταινίες τις τελευταίες 3 μέρες.

      Chloe 7/10
      The Hurt Locker 8/10
      The Prestige 8.5/10
      The A-Team 6/10
      Percy Jackson & the Olympians The Lightning Thief 7.5/10
      Superbad 2/10
      Vantage Point 7/10
      Carpe diem

      Comment


      • Tόσο πολύ σ'αρεσε το Percy Jackson? Άκουσα ότι είναι μετριότατο.

        Έχει δει κανείς το Paranormal Activity ?

        Θέλω να δω ταινίες σε αυτό το ύφoς που βασίζονται σε πραγματικό υλικό. Προτάσεις?

        Tέσπα, χθες με έπιασε ο παλιμπαιδισμός και είδα ~εννοείται όχι μόνος ~ :

        Tom & Jerry 2010 Movie , είχε κάποια αστεία σκηνικά αλλά παραήταν παιδικό. Παλιά ήμουν φανατικός. Δυστυχώς δε μου έβγαλε το συναίσθημα που ενιωθα πριν χρόνια.

        chipmunks 2 ή οπως λέγονται τεσπά. Δε μ'άρεσε. Γιατί άραγε αρέσει στις κοπέλες?

        Και το Gruffalo!! Αυτό είναι συμπαθητικό. Το ανακάλυψα τυχαία και είναι ένα πολύ όμορφο 27λεπτο animation που μου θύμισε παλιά παραμυθάκια που διάβαζα φανατικά μικρός.
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • To Percy Jackson den einai metriotato, mapa einai, kai afto to lew kai egw pou synithws eimai poly elastikos se tainies drashs me effe.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Percy Jackson & the Olympians The Lightning Thief 7.5/10
            LOLWAT? 1/10 με υπερβολική επιείκια, ως ταινία δράσης πάντα.

            Ως κωμωδία από την άλλη, ένα εφταράκι το τσιμπάει άνετα.

            Υ.Γ: ΜΑ ΣΤΟ EMPIRE STATE BUILDING?
            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

            Comment


            • Εγώ προσωπικά το καταευχαριστήθηκα.Αρκετά ευχάριστο και με ωραία εφέ.
              Το θέμα βέβαια είναι τι περιμένει κάποιος από ταινίες σαν αυτή.Όταν ξέρεις ότι είναι άλλη μια ταινία βασισμένη σε παιδικό βιβλίο τύπου Χάρυ Καπότερ,δεν έχεις πολύ ψηλά τον πήχη.
              Άσε που είναι η μοναδική ταινία που έχω δει να συνδυάζει Highway to Hell & Pokerface με τους θεούς των αρχαίων Ελλήνων.

              edit:Lloyd τι ταινία δράσης ρε;Ταινία δράσης είναι το A-Team το οποίο με έκανε να σκυλοβαριέμαι σε σημεία.
              Carpe diem

              Comment


              • Kai poios eipe oti eixe sxesh me to vivlio?
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • E ως το στυλ που αυτοπροσδιοριζόταν τέλος πάντων. Ακόμη και οι ταινίες που είναι βασισμένες στα Harry Potter αν και μερικές είναι άθλιες είναι εκπληκτικά ανώτερες απο αυτήν.

                  Γενικότερα η ταινία ήταν γελοία χωρίς να προσπαθούσε να το επιτύχει και έχω την εντύπωση ότι είχα πάει και προετοιμασμένος. Βέβαια περί ορέξεως...σαβούρα .


                  Υ.Γ: Δε ντρέπομαι να ομολογήσω ότι σε πολλά σημεία λύθηκα από τα γέλια. "FYGE MAKRIA TOU!" και τα μυαλά στα μπλέντερ.
                  "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                  Comment


                  • Superbad 2/10???
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Οι βαθμολογιες του Altair προκαλουν περισσοτερες αντιδρασεις και απο αυτες των Gamespot reviews καποια χρονια πριν.

                      Comment


                      • E ως το στυλ που αυτοπροσδιοριζόταν τέλος πάντων. Ακόμη και οι ταινίες που είναι βασισμένες στα Harry Potter αν και μερικές είναι άθλιες είναι εκπληκτικά ανώτερες απο αυτήν.
                        Είναι χειρότερη και από το Clash of the Titans;
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Shelter 7.5/10

                          Ωραίο θριλεράκι.
                          Όσον αφορά τις βαθμολογίες,αυτές είναι καθαρά υποκειμενικές.Somari το Superbad το είχα δει πριν χρόνια και μου άρεσε πάρα πολύ.Πλέον όμως δεν βλέπεται.Θεωρώ πως τέτοιες ταινίες βλέπονται καλύτερα σε συγκεκριμένες ηλικίες.

                          Xeno προτιμώ να με συγκρίνετε με το Edge.Έχει καλύτερο status quo.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Δηλαδήόταν βγήκε και ήσουν 22 αντί για 24 είχες διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων ή εγκεφαλική ωριμότητα;
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Originally posted by straier View Post
                              Είναι χειρότερη και από το Clash of the Titans;
                              Να φανταστείς ότι το Clash Of The Titans μου άρεσε .

                              Y.Γ: Είδα Expendables. Στιγμές τρελιού γέλιου και επικές ατάκες και καταστάσεις. Οι διάλογοι δεν υπάρχουν (όχι, κυριολεκτικά ΔΕΝ υπάρχουν, δηλαδή δεν είναι καν διάλογοι).
                              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                              Comment


                              • Tha symfwnhsw, mprosta sto Percy Jackson to Class of Titans den htan katholou kakh tainia.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X