Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ground_zero View Post
    To Taken htan akomh kalytero.


    Αλβανός μαφιόζος for the win! Μιλάει μισή ώρα και του λέει ότι θα τον βρει και θα τον σκοτώσει και η απάντηση του μαφιόζου: Good luck!
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • "GOOD LLLUCKKK..."
      το τελευταιο λαθος του αλβανου ;)
      οντως η ταινια τα σπαει.
      sigpic

      Comment


      • H chair scene ήταν ακόμα γαμιστερότερη
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • H chair scene ήταν ακόμα γαμιστερότερη
          Wake up, I need you to be focused!
          Are you focused yet?
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Είδα το Hugo 3D. Όμορφη ταινία αν και η αλήθεια είναι πως δεν ήξερα που το πήγαινε και δε με άγγιξε ιδιαίτερα η θεματική της ταινίας ειδικότερα αφού πριν από λίγους μήνες είδα το Artist. Ομολογώ πως αν η ταινία είχε μείνει στα γρανάζια θα με είχε κερδίσει περισσότερο.
            Το 3D ήταν μεν καλό αλλά και πάλι προβληματικό. Δυστυχώς οι 3D ταινίες δε δουλεύουν όπως το ανθρώπινο μάτι και συχνά μου φαινόταν πως οι χαρακτήρες ήταν επίπεδοι και το background ζωγραφιστό. Επίσης πρέπει να πάρουν χαμπάρι οι κινηματογραφιστές πως το 3D δεν είναι μόνο μία κάμερα παραπάνω, θέλει άλλη δουλειά στη φωτογραφία. Αντικείμενα στο foreground που είναι out of focus δεν ταιριάζουν στο 3D. Κάποιος (Σόμαρης;) νομίζω το έχει ήδη αναφέρει εδώ και στη συγκεκριμένη ταινία το φαινόμενο είναι αρκετά συχνό δυστυχώς.
            Ξόδεψα πιο πολύ χρόνο στο τεχνικό κομμάτι της ταινίας επειδή ένας από τους λόγους που πήγα να δω την ταινία ήταν για το 3D της για το οποίο είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • A V E N G E R S
              Επικο, Εντυπωσιακο, Φοβερο, Χιουμοριστικο

              Τα ειχε ολα αυτη η ταινια, η απολυτη Super Hero movie.

              Θα τη ξαναδω σιγουρα cinema και θα ναι απο τις ταινιες που θα δω πολλες φορες σε dvd.

              Δειτε τη.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Entaksei den nomizw na yphrxe periptwsh na mhn thn doume.
                To kako einai oti to kontinotero cinema paizei mono moufo 3D, ti skata ginane ta kanonika cinema re gamw ton cameron mesa?
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Θα το δω απο δευτερα το Avengers, να πω την αληθεια περιμενα μια αναλαφρη ταινια σε στυλ Thor και να μην πλησιαζει στα επιπεδα του Iron Man 1, Τωρα θα παω με expectations στα υψη..

                  Comment


                  • Και εγώ την άλλη εβδομάδα θα την δω, ξερω τι να περιμένω ( ένα super hero action rollercoaster με αρκετές δόσεις χιούμορ ) και είμαι σίγουρος οτι θα μου αρέσει

                    Comment


                    • To Enternity του έβαλε 9/10.
                      Περιμένω την Τρίτη που θα το έχει με έκπτωση,να πάω να το δω κι εγώ.
                      Άντε κι αν είναι τόσο γαμάτο όσο λέει ο Ramparter θα το ξαναδώ καπάκι την επομένη.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Μόλις γύρισα από το σινεμά!

                        Τρεχάτε να την δείτε!!!

                        Και μην σας πω ποιος είναι ο κακός που εμφανίζεται στη σκηνή μετά τους τίτλους τέλους.

                         
                        Hint: Είναι ο καλύτερος κακός ΟΛΩN ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ


                        Ω ΡΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        :lovedance::jumpy::petseta::worthy::yupi:

                        Comment


                        • Den einai dyskolo na mantepsoume poios einai o kakos kai den exw dei kan thn tainia.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            Den einai dyskolo na mantepsoume poios einai o kakos kai den exw dei kan thn tainia.
                            Μάντεψε μέσα σε σπόιλερς να σου πω αν έχεις δίκιο.

                            Comment


                            • ο Θανασης;
                              sigpic

                              Comment


                              • O Darth Vader?????

                                Είπες "ο καλύτερος κακός ώλων των εποχών"...
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X