Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re o Momoa einai theos gia Conan h ypoloiph tainia einai moufa...
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Ναι αλλα φοβαμαι οτι η συγκριση με Arnold+μουφα ταινια θα ειναι epic fail για αυτο και δεν την εχω δει μεχρι στιγμης..

      Comment


      • O Arnold den htan kalos Conan IMO.
        O eikonikos rolos tou Arnold einai o Terminator gia mena, aplws den eixe vrethei kalyteros Conan mexri twra.

        Vevaia einai sto gousto tou kathena, alla panw seto sygekrimeno thema afth einai h apopsh mou.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Εξαιρετικό το avengers.Τα είχε όλα.Δράση, χιουμορ,hulk.Τι άλλο να ζητήσεις από μια ταινία με υπερηρωες?Ίσως έναν πιο badass κακό.
           
          Ο κακός μετά τους τίτλους τέλους μόνο σε μένα θύμισε φατσικά τον fury?
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • Ο Μομοα μου άρεσε και εμένα πολύ σαν Κοναν.
            Η ταινία από την άλλη ήταν τρισάθλια, ψηφιακό αίμα, slow mo, 3d effects που δεν ταίριαζαν με την καμιά στον χαρακτήρα Κόναν
            σκριπτ της πλάκας, κακοί και διάλογοι για το πέος, ατμόσφαιρα μηδέν, σκηνοθεσία επιπέδου Owe Boll και κάτω, σπαθιά και πανοπλίες που μοιάζουν τελείως ψεύτικα-πλαστικά. Κρίμα για τον Momoa δηλαδή, ούτε τις σκηνές δράσης δεν έκαναν καλά. Τι να πω είμαι φαν του Κόναν και R.E. Howard γενικά και δεν είχα ούτε καν υψηλές προσδοκίες αλλά η ταινία ήταν μάπα. Οι παλιές με Αρναολντ ήταν απείρως καλύτερες είχαν επίκουρα που η νέα ταινία αγνοεί παντελώς.

            ΙΗΝΕ, το Conan είναι φόλα επιπέδου Green Lantern, άμα θες δες την

            Comment


            • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
              Ο Μομοα μου άρεσε και εμένα πολύ σαν Κοναν.
              Η ταινία από την άλλη ήταν τρισάθλια, ψηφιακό αίμα, slow mo, 3d effects που δεν ταίριαζαν με την καμιά στον χαρακτήρα Κόναν
              σκριπτ της πλάκας, κακοί και διάλογοι για το πέος, ατμόσφαιρα μηδέν, σκηνοθεσία επιπέδου Owe Boll και κάτω, σπαθιά και πανοπλίες που μοιάζουν τελείως ψεύτικα-πλαστικά. Κρίμα για τον Momoa δηλαδή, ούτε τις σκηνές δράσης δεν έκαναν καλά. Τι να πω είμαι φαν του Κόναν και R.E. Howard γενικά και δεν είχα ούτε καν υψηλές προσδοκίες αλλά η ταινία ήταν μάπα. Οι παλιές με Αρναολντ ήταν απείρως καλύτερες είχαν επίκουρα που η νέα ταινία αγνοεί παντελώς.

              ΙΗΝΕ, το Conan είναι φόλα επιπέδου Green Lantern, άμα θες δες την

              Συμφωνώ με όλα. Ο Μόμοα είναι ιδανικός Κόναν αλλά η ταινία ήταν σάπια.
              Καταρχάς δεν μπορείς να κάνεις Κόναν με MTV αισθητική.
              Μία ταινία Κόναν χρειάζεται art direction σε στυλ Frazetta κάτι που είχε η παλιά ταινία.

              Comment


              • Καλά μην τα ισοπεδώνουμε και όλα για τις παλιές. Η πρώτη με τον Arnold ok, έχει μείνει στην ιστορία πλέον- αν και ο Κόναν του Αρνι δεν έχει καμμία σχέση με τον Κιμμέριο που αγαπάμε.

                Η δεύτερη( Conan The Destroyer) από την άλλη είναι εντελώς σάπια, μόνο για λόγους νοσταλγίας τη βλεπεις πλέον- α και για τον Mako Τα τέρατα ήταν επιεικώς κακοσχεδιασμένα, οι συμπρωταγωνιστές ανύπαρκτοι, το σενάριο απλώς για να υπάρχει- εντάξει τυπική sword and sworcery ταινία 80s. Οκ δεν είναι και Tor ή Iron Warrior αλλά γενικά πολύ μέτρια ταινία και κάκιστη για Conan.

                Για το νέο Conan συμφωνώ στα περισσότερα. Απλώς εγώ την είδα με μηδενικές προσδοκίες, σε χαλαρή φάση και πέρασα καλά- αν και έχω τις ίδιες ενστάσεις με εσάς. Kρίμα για τον Momoa...

                EDIT:
                Somari, δεν σου λέω για να δεις την ταινία.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Το Conan του Μίλιους δεν ήταν ταινιάρα. Απλά είχε 80's αισθητική και προσεγμένο art direction που πραγματικά έφερνε σε sword and sorcery. Το νέο Κόναν αισθητικά δεν διαφέρει από όλες τις υπόλοιπες ταινίες του σωρού.
                  Επίσης μην ξεχνάμε την μουσικάρα του Πολυδούρη.

                  Ο Μόμοα τα σπάει αλλά δεν θα τον ξαναδούμε σαν Κόναν μιας και πάτωσε εισπρακτικά. $48 m παγκοσμίως! :xp:

                  Πάρτε επικό poster που είχε η παλιά



                  και φυσικά

                  Comment


                  • Πάντως εγώ δεν κριτίκαρα την ταινία του Milius. Για την ιστορία την έχω δει άπειρες φορές, πάντα όποτε την πετυχαίνω σε κανάλι τη βλέπω μέχρι τέλους, ξέρω τους όποιους διαλόγους, έχω original DVD, OST etc οπότε...

                    Για το Destroyer μιλούσα προηγουμένως.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Nai to deftero Conan htan epikh mapa alla kai epikh cultila at the same time!
                      So bad that its good? Kati tetoio.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • To Green Lantern σκίζει.Το ίδιο και το Κόναν,ανάλογα τις προσδοκίες φυσικά.Αν περιμένατε να σαρώσουν τα Όσκαρ,λυπάμαι,χάσατε.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Ναι το destroyer (όπως και το Red Sonja) ήταν μάπα, βεβαία το προτιμώ λόγω 80τιλας και nostalgia από το νέο Conan .

                          Από τις τελευταίες ταινίες με ήρωες του Howard, το Solomon Kane που ήταν μικρότερη παραγωγή, imo είναι πολύ ανωτέρω από το νέο Κοναν.

                          Μιας και αναφέρθηκε το Black Death. Είδα πριν λίγο καιρό το Ironaclad και αυτό σε μεσαιωνικό φόντο, ήταν αρκετά καλό, έξω από τις αμερικανικές μεγάλες παραγωγές . Βεβαία το Black Death μου άρεσε περισσότερο.


                          edit:
                          To Green Lantern σκίζει.Το ίδιο και το Κόναν,ανάλογα τις προσδοκίες φυσικά.
                          Είπαμε χαμηλές προσδοκίες, αλλά δεν πάμε να δούμε και ταινία του Ed Wood (που μπορεί να είναι και πιο διασκεδαστικές στην τελική).

                          Comment


                          • Για το Solomon Kane συμφωνώ απόλυτα. Είχα δει ένα ποστ του deus_dope για την ταινία και όταν την είδα ενθουσιάστηκα. Πραγματικά πολύ καλή δουλειά κι ας υστερεί στο budget.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Ontws to Solomon Kane htan anelpista kalytero apo oti nomiza pws einai.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Αφήστε τα αυτά και πάντε δείτε το τέλειο που ακούει στο όνομα Avengers!
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X