Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • steven seagal rules

    Comment


    • Ειδα το "The Guard" πολυ φαση και οτινανισμος . Somari , κατι μου λεει οτι θα σου αρεσει...

      Comment


      • Εγώ τον τελευταίο καιρό είδα στο σινεμά το MI4 που ήταν καλό και μου άρεσε, το Real Steal που το βρήκα αρκετά μέτριο και νερόβραστο αλλά βλεπόταν ευχάριστα.
        Στο pc () είδα το νέο Conan (γτπ επιπέδου green lantern και παραπάνω) και το remake του Fright Night που μου άρεσε.

        Το Fright Night για όσους δεν θυμούνται το original, έχει να κάνει με έναν πιτσιρικά που μαθαίνει ότι ο γείτονας του είναι βρυκόλακας (Κολιν Φαρελ) και συνδυάζει στοιχειά ανάλογων ταινιών με βρικόλακες και δόσεις χιούμορ. Δεν είναι κωμωδία απλά έχει ένα ημισοβαρό ύφος τόσο όσο πρέπει για να μην παίρνει τελείως σοβαρά το εαυτό της και καταφέρνει να είναι πολύ διασκεδαστική όσο κι το ορίτζιναλ που είναι cult classic τώρα πια.

        Comment


        • Originally posted by Bartman View Post
          Μιας και πιασαμε Cage , το Adaptation και το Matchstick Men τα εχει δει κανεις ; Imo 2 ταινιες που ο Cage κανει πολυ καλη ηθοποιια . Καποιες απο αυτες που αναφερατε δες τις εχω δει οποτε και μπαινουν στην must see list.
          Συμφωνώ, μαζί με το Wild at heart και το God of War είναι οι μόνες ταινίες που ο Cage είναι ηθοποιός και όχι περιφερόμενος πιθηκομούρης. Πολύ καλές και σαν ταινίες γενικότερα.

          Εγώ τον τελευταίο καιρό είδα στο σινεμά το MI4 που ήταν καλό και μου άρεσε, το Real Steal που το βρήκα αρκετά μέτριο και νερόβραστο αλλά βλεπόταν ευχάριστα.
          sOLiD SNAKE έχω την ανάποδη άποψη. Το Red Steel το διασκέδασα πολύ αλλά στο MI4 σκυλοβαρέθηκα, ήταν τελείως κονσέρβα. Μάλλον θα αρχίσω να ξαναβλέπω τη σειρά των '90s με το θεούλη που φόραγε τις μάσκες.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Originally posted by Titus View Post
            sOLiD SNAKE έχω την ανάποδη άποψη. Το Red Steel το διασκέδασα πολύ αλλά στο MI4 σκυλοβαρέθηκα, ήταν τελείως κονσέρβα. Μάλλον θα αρχίσω να ξαναβλέπω τη σειρά των '90s με το θεούλη που φόραγε τις μάσκες.

            80's. Και δυστυχώς ο θεούλης ( Jim Phelps) είναι αυτός που 40 χρόνια στις σειρές, στην πρώτη ταινία τον κάνανε προδότη και τον σκοτώσανε. Άλλος ένας λόγος που μου την δίνει το movie canon.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Το Real Steel μου άρεσε κι εμένα πολύ.Επίσης οκ το Κόναν δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο αλλά αξιοπρεπέστατο.Το Green Lantern από την άλλη είναι έπος failοκράτορα sOLiD SNAKE.
              Carpe diem

              Comment


              • To Conan einai moufa, alla o Conan htan epikos!!!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Ρε σεις, σας ξαναεπιστώ την προσοχή Κοναν χαβανέζος;
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Giati ti ethnikothta einai o Conan? Afstriakos?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Ground_zero View Post
                        Giati ti ethnikothta einai o Conan? Afstriakos?

                        όχι, αλλά ο άρνολντ ωσαν αυστριακός, έμοιαζε σε βόρειο... και ναι αλταίρ, ξέρω πως είναι αυτός, αλλά άλλος ρόλος ο ένας άλλος ο άλλος.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Ti na sou pw egw ton vrhka apistefta teriasto ston rolo pantws, sxedon lypamai pou h tainia den htan sto standard tou hthopoiou (IMO panta).

                          Exw dei pollous Conan kai kaneis den mou eixe tairiaksei toso poly ston rolo, oxi mono sthn opsh alla kai sthn kinhsh - symperifora.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Το ξέρω Σομάρι ότι το ξέρεις,απλά ήθελα να σου υπενθυμίσω γιατί η καταγωγή δεν έχει σχέση.;)
                            Carpe diem

                            Comment


                            • sOLiD SNAKE έχω την ανάποδη άποψη. Το Red Steel το διασκέδασα πολύ αλλά στο MI4 σκυλοβαρέθηκα, ήταν τελείως κονσέρβα. Μάλλον θα αρχίσω να ξαναβλέπω τη σειρά των '90s με το θεούλη που φόραγε τις μάσκες.
                              Εμένα το MI4 μου άρεσε και γενικά από ότι βλέπω στο ιντερνετ πολύ καλά σχόλια διαβάζω . Για το κονσέρβα που λες Titus δεν διαφωνώ, όλα έχουν την ίδια δομή. Αυτό το κονσέρβα που λες όμως είναι το μόνο στοιχειό που έχει κρατήσει από την σειρά (και η σειρά είχε την ίδια λογική/δομή σε κάθε επεισόδιο). Κατά τα άλλα, άλλο οι ταινίες και άλλο η σειρά.

                              Το Real Steel το βρήκα μέτριο αλλά το είδα ευχάριστα.

                              Για το Conan και Green Lantern τι να πω ρε Altair για εμένα είναι τα φαβορί για τα χρυσά βατόμουρα

                              Ο Momoa ως Conan μου άρεσε. Ήταν το μόνο που δεν με χάλασε στην ταινία.
                              Με το σωστό κούρεμα είναι πολύ κοντά στον Κόναν του Howard, δείτε την photo:
                               

                              Comment


                              • Gamato!
                                Tou exwsan to mentagion, to skoulariki kai ta galazia matia lol
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X