Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σε ποια βαζεις 10 σε ρωτησε αλλα οκ δεν πειραζει .

    Comment


    • Originally posted by Xeno View Post
      Σε ποια βαζεις 10 σε ρωτησε αλλα οκ δεν πειραζει .
      Α, LOL. Ε, καλά, δεν περίμενα να ενδιαφέρει κανέναν αυτή η πληροφορία.

      2001: A Space Odyssey. Απλά ο λόγος που παίρνει μόνο αυτή αυτόν τον βαθμό είναι επειδή τις ταινίες τις βαθμολογώ έχοντας κάνει μια "μεταφορά" των κριτηρίων που έχω στη μουσική. Δυστυχώς ή ευτυχώς, όμως, ο κινηματογράφος είναι πιο δύσκολος σαν μορφή τέχνης και αυτό οδηγεί σε τέτοια αποτελέσματα, που σας δίνουν πατήματα να με αποκαλέσετε ελιτιστή, σνομπ και κουλτουριάρη.
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • Egw se polles tainies vazw 10
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Originally posted by Ground_zero View Post
          Egw se polles tainies vazw 10
          Ναι, αυτό είναι πιο λογικό. Αλλά που θα πάει, θα δω κι εγώ κι άλλες που θα το τσιμπήσουν το δεκαράκι.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • 2001: A Space Odyssey. Απλά ο λόγος που παίρνει μόνο αυτή αυτόν τον βαθμό είναι επειδή τις ταινίες τις βαθμολογώ έχοντας κάνει μια "μεταφορά" των κριτηρίων που έχω στη μουσική. Δυστυχώς ή ευτυχώς, όμως, ο κινηματογράφος είναι πιο δύσκολος σαν μορφή τέχνης και αυτό οδηγεί σε τέτοια αποτελέσματα, που σας δίνουν πατήματα να με αποκαλέσετε ελιτιστή, σνομπ και κουλτουριάρη.
            Με εντυπωσιάζεις. Η μόνη ταινία του Κιούμπρικ που έχω δει και μου άρεσε είναι το Shining. Έχω δει και τη Λολίτα αποσπασματικά σε διάστημα ενός μήνα καθώς και το Κουρδιστό Προκτοκάλι μέχρι τη μέση πριν κάτι χρόνια αλλά είχα βαρεθεί αφόρητα και δεν την τελείωσα ποτέ (και δεν ψήνομαι ιδιαίτερα να το κάνω τώρα για να είμαι ειλικρινής). Με έβαλες σε σκέψεις για το 2001.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Originally posted by straier View Post
              Κουρδιστό Προκτοκάλι
              Συγκεντρώσουουου

              Το Κουρδιστό Πορτοκάλι είναι εξαιρετική ταινία, αν και ο ρυθμός της είναι λίγο περίεργος και η αισθητική της είναι love it or leave it. Προσωπικά τη λατρεύω, είναι αρρωστημένα φουτουριστικά 70's, διασταύρωση ψυχεδέλειας και The Wall, μου θυμίζουν λίγο και τον "Κυνόδοντα" του Λάνθιμου από άποψη αφασίας.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Originally posted by straier View Post
                Με εντυπωσιάζεις. Η μόνη ταινία του Κιούμπρικ που έχω δει και μου άρεσε είναι το Shining. Έχω δει και τη Λολίτα αποσπασματικά σε διάστημα ενός μήνα καθώς και το Κουρδιστό Προκτοκάλι μέχρι τη μέση πριν κάτι χρόνια αλλά είχα βαρεθεί αφόρητα και δεν την τελείωσα ποτέ (και δεν ψήνομαι ιδιαίτερα να το κάνω τώρα για να είμαι ειλικρινής). Με έβαλες σε σκέψεις για το 2001.
                Κοίτα, εγώ δεν εγγυώμαι κάτι. Είναι βαριά ταινία και χρειάζεται να έχεις πολλή όρεξη για να κάτσεις να την δεις. Αλλά, νομίζω, αν δεν βαρεθείς και την εκτιμήσεις, θα σε αποζημιώσει.

                Να προσθέσω ότι εμένα η ταινία δε με συγκίνησε τρελά σε σχέση με άλλους νοηματικά, παρ' όλ' αυτά όμως έχει και άλλες αρετές που με κάνουν να την θεωρώ αυτό που την θεωρώ.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • 2001 A Space odyssey, Full metal jacket, Clockwork Orange ταινιάρες και τα τρία.Και τολμώ να πω και το Α.Ι. παρόλο που δεν το τελείωσε ο ίδιος ο Κιούμπρικ.Τη Λάμψη την ρποτιμώ από Στήβεν Κινγκ.Δύο βιντεοκασέτες κράταγε κι ένιωθες να περνάει ο χρόνος όπως και στην ταινία.Στου Κιούμπρικ τελείωσε τσακ μπαμ και κάπου μου κακοφάνηκε.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Δεν ήξερα πως ο Κιούμπρικ σχετιζόταν και με το Α.Ι. Επίσης απίστευτα κουραστική ταινία που παρακάλαγα να τελειώσει αλλά συνέχιζε.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Originally posted by Altair View Post
                      Τη Λάμψη την ρποτιμώ από Στήβεν Κινγκ.

                      Μπορείς να μου εξηγήσεις πλίζ τι εννοείς;
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Originally posted by Somari
                        Μπορείς να μου εξηγήσεις πλίζ τι εννοείς;
                        Υπάρχουν τέσσερις Λάμψεις:

                        1) Του Φώσκολου (γαμάτη)

                        2) Του Kubrick (καλή)

                        3) Remake αυτής του Kubrick (κάκιστη)

                        4) Του Stephen King (δεν την έχω δει)

                        Ναι, ο Stephen King σκηνοθέτησε την δική του κινηματογραφική εκδοχή του βιβλίου του. Κι έχει τεράστια διάρκεια.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • 4) den exo akousei tipota...kai sto imdb de vrisko tipota...imerominia? 1-3 i know
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Originally posted by Somari View Post
                            4) den exo akousei tipota...kai sto imdb de vrisko tipota...imerominia?
                            Το μόνο περισσότερο που ξέρω είναι ότι ο Stephen King την γύρισε μετά τον Kubrick.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Είστε σίγουροι; Πουθενά δεν υπάρχει πληροφορία για κάτι τέτοιο...
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Είδα πριν λίγο το Death at a Funeral.

                                Κωμωδία είναι που συμμετέχουν αρκετά γνωστοί ηθοποιοί.

                                Δε ξετρελάθηκα, ωστόσο είχε σκηνές που έβγαζαν γέλιο. Καφρίλα, χαζές καταστάσεις, ενδιαφέρον ανά διαστήματα αλλά αρκετά προβέψιμο.

                                Περίμενα κάτι καλύτερο, ειδικότερα με τον παράδοξο τρόπο που αρχίζει. Να πω και μία μαλακία, με τόσους μαύρους ηθοποιούς το χιούμορ παραήταν black.

                                Προσπάθησα να δω και το Au revoir taipei, Κινέζικη παραγωγή αλλά ήταν απογοητευτικό γενικά. Παρουσιάζεται σαν ερωτική κωμωδία και καταλήγει ταινία δράσης (low level) με ξενέρωτους ήρωες.

                                Πλάκα-πλάκα, από ταινίες του 2010 δεν έχω ευχαριστηθεί αρκετές.
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X