Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • δες το πρώτα ρε συ και μετά κρίνε.το Inferno το έχω κατεβάσει με υπότιτλους μέσω τόρρεντ.άμα θες στο γράφω και στο δίνω.άμα είναι θα έχω κατεβάσει και το τρίτο μέρος.
    Carpe diem

    Comment


    • Αυτο που εκανε καλα το Hostel (ειδα το remake, στην ουσια μιας και προκειται για αρχαια παραγωγη - το δευτερο δε μπηκα καν στον κοπο να το κοιταξω) ηταν να προκαλεσει αισθηση με την ακραια, αισχρη βια του.Εχουμε δει πολλες φορες να το κανουν διαφοροι κουλτουριαριδες της ευρωπαικης σκηνης με απειρο πορνο πχ (παραδειγματα οσα θελετε) ομως εκει δεν ενοχλει, ακομα κι αν οι ερμηνειες ειναι απαισιες και η σκηνοθεσια απαραδεκτη.

      Παναγιωτη ηρεμησε dude, οτι δεν ειναι Nietzsche απο αποψης περιεχομενου δε παει να πει οτι πρεπει να το μαυρισουμε! (t3h sarcasm)
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • Παιδια,πιο σοκαριστικη σκηνη απο την τελευταια του Necromantik δεν υπαρχει.Ολη η ταινια ειναι καπως αλλα στο τελος μενεις μ&#036;%^&*&#036;.

        Comment


        • Θα ήθελα να λείπει αυτό, παρακαλώ.
          [/b]
          Παλιώνει το αστείο.

          Comment


          • Παλιώνει το αστείο.
            [/b]
            [Luffy_mode]

            Ποιο αστείο; Πλάκα έκανα; Δηλαδή δεν είμαι gay;

            [/Luffy_mode]
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Zeitgeist

              ή αλλιώς "Όσα υποψιάζεσαι αλλά σε κάνουν να προσπερνάς"...
              Insert Coin

              Comment


              • Ένα Falsh Gordon μάθαμε και αγαπάμε(μαζι με Phantom και λοιπούς)
                http://www.youtube.com/watch?v=-Nm_jJBkHtU
                [/b]

                NAI ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΜΠΟΥΡΑΪ&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;



                Για το Φλας Γκόρντον, ναι είναι βρωμερή και σιχαμερή εϊτίλα, κιτς, με ηθοποιία της πλάκας αν και το καστ είναι αρκετά καλό, οι κακοί έχουν βαριά ρώσικη προφορά ("Γουότ ντου γιου μιν, Φλας Γκουόρντον απρόουτσινγκ?"), για εφέ δεν το συζητάμε καν, η μουσική είναι αλλού, και γενικά είναι καλτ και κιτς.

                Για αυτό το αγαπάμε. Γιατί είναι μοναδικό. Είναι υπεράνω κριτικής. Πέρα από τη λογική του μέσου ανθρώπου. Λίγα μαζί του.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Μόλις γύρισα από το "Tropic Thunder" και μπορώ να πω ότι είναι απλά επική....απλά και εύκολα....ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ&#33;

                  Stiller...Black....Downey στην πιο τέλεια έκδοση τους

                  Γέλιο όλη την ώρα....μερικές σκηνές splatter και μετά.....πάλι άπειρο γέλιο

                  Δείτε το...μην το χάσετε...



                  Επόμενοι στόχοι Max Payne και Scar 3D όταν βγει
                  "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                  Comment


                  • Μόλις είδα μία ταινία που λέγεται "The Machine Girl", ένα ιαπωνικό αριστούργημα που πραγματεύεται υπέροχα σημαντικά και φλέγοντα θέματα της σύγχρονης ζωής και χωρίς να μένει βαρετό παρουσιάζει καλοζυγισμένη δράση και αριστοτεχνικά ειδικά εφφέ που θα έκαναν το Hollywood να ζηλέψει.
                    Η Άμι είναι μία μαθήτρια που ζει με τον μικρό αδελφό της, ενώ οι γονείς της κατηγορήθηκαν ψευδώς για φόνο και αυτοκτόνησαν απο τη ντροπή τους. Είναι εύλογο η Άμι να νιώθει περιθωριοποιημένη απο τη σφιχτή αστική ζωή της Ιαπωνίας, καθώς καθημερινά λαμβάνει τον ρατσισμό και τον χλευασμό απο τους συμπολίτες της ενώ κυριολεκτικά παλεύει με τη ζωή για να θρέψει εκείνη και τον Γιου.
                    Ο Γιου, ο μικρός αδελφός της, χωρίς να δίνει πολλά δικαιώματα, γίνεται στόχος μίας ανελέητης παιδικής συμμωρίας με αρχηγό τον γιο του αρχηγού της Γιάκουζα. Κάθε βράδυ βασανίζεται και μέσα στην παιδική αθωότητά του καταγράφει όλους τους "εχθρούς" του σε ένα τετράδιο.
                    Μια μέρα ο Γιου και ο Τάκεσι ο φίλος του, ένας έξοχα σκιαγραφημένος χαρακτήρας ενός παθητικού διοπτροφόρου ευτραφούς αγοριού, τολμούν να αντισταθούν στην συμμωρία και γι&#39;αυτό εισπράττουν τον τραγικό και άδικο θάνατό τους.
                    Απο τότε πολλές δυνάμεις συγκρούονται εσωτερικά της Άμι και καθώς έχει χάσει τα πάντα στον κόσμο, αποφασίζει να πάρει εκδίκηση απο τους φονιάδες του μικρού της αδελφού αφού βρίσκει το τετράδιο στο οποίο είναι όλοι γραμμένοι. Μετά απο κάποιες συγκυρίες, θα βρεθεί να έχει στο χέρι της ένα αυτόματο όπλο, το οποίο εν συνεχεία θα γίνει η φυσική προέκταση του χεριού της, μία μεταλλική αρρώστια, μεταφορικά, στην οποία είναι εθισμένη. Η εξέλιξη των χαρακτήρων καθηλώνει και η εσωτερική μάχη της πρωταγωνίστριας καθίσταται βίαια ακόμα και στην ψυχή του θεατή.
                    Η ψυχρότητα του κόσμου του οργανωμένου εγκλήματος και της διαφθοράς διαφαίνονται καλά εδώ, προκαλώντας την εμπάθεια ή την συμπάθεια προς τους χαρακτήρες, παραδίδοντας στον θεατή μία ρεαλιστική εικόνα της σημερινής απανθρωπιάς.
                    Οι υπερβολικές δόσεις αίματος υπηρετούν καλά το σκοπό τους και καταφέρνουν να μείνουν υπερβολικές μόνο κατ&#39;όνομα και όχι κατ&#39;ουσίαν. Η ταινία είναι ένα "splatter", δεν έχει ψευδαισθήσεις πως μπορεί να προσφέρει κάτι σε επίπεδο Oscar, και αυτό που κάνει το προσφέρει απλόχερα με έναν δικό της ξεχωριστό τρόπο.

                    Comment


                    • Μόλις γύρισα από το "Tropic Thunder" και μπορώ να πω ότι είναι απλά επική....απλά και εύκολα....ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ&#33;

                      Stiller...Black....Downey στην πιο τέλεια έκδοση τους

                      Γέλιο όλη την ώρα....μερικές σκηνές splatter και μετά.....πάλι άπειρο γέλιο

                      Δείτε το...μην το χάσετε...
                      Επόμενοι στόχοι Max Payne και Scar 3D όταν βγει
                      [/b]

                      Χεχε τώρα το βλέπω και εγώ (WTF πως βλέπει ταινία στο σινεμά και γράφει ταυτόχρονα) και ήρθε την καταληλότερη στιγμή,δλδ την περίοδο που έχω φάει κόλλημα με το Bad Company.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Για αυτό το αγαπάμε. Γιατί είναι μοναδικό. Είναι υπεράνω κριτικής. Πέρα από τη λογική του μέσου ανθρώπου. Λίγα μαζί του.[/b]
                        O Darkwolf σε χαιρετά. ;)
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Επίσης για το Tropic Thunder,πέρασε η μιση ταινία μέχρι να καταλάβω πως έπαιζε και o Tom Cruise μέσα.
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Εγώ δεν το κατάλαβα καθόλου
                            Στους τίτλους τέλους το κατάλαβα και έμεινα μαλάκας

                            Comment


                            • Εχθές παρακολούθησα το Wall-e στον κινηματογράφο...

                              Καταπληκτική ταινία,μου άρεσε πάρα πολύ.Μιλάει για πράγματα που οι άνθρωποι έχουν ξεχάσει,αγάπη,περιβάλλον,φιλία,επικοινωνία...Σ ε αγγίζει πάρα πολύ...Νομίζω όλοι πρέπει να δούνε αυτήν την ταινία... ;)


                              Comment


                              • μόλις είδα το swat και τώρα ίσως δω το Anaconda 2.βαριέμαι...


                                edit:άκυρο.δε θα το δω.μου φαίνεται απίστευτα βαρετό και ηλίθιο και τυποποιημένο όσο δεν πάει άλλο.

                                όσο για το swat καλή ταινιούλα δράσης που περνάς ευχάριστα ένα δίωρο(μαζί με τις διαφημίσεις) μαζί της.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X