Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • An yphrxe tetio comic tote tha milousame gia kati pou exei vash, apo thn stigmh pou den yparxei, oi ypotheseis einai atopes.

    Poios exei provlhma me ton xontro Pingouino?
    Exei xasei pote apo afton?
    Pou ksereis? An o Pingouinos eixe diko tou comic, tha nikouse kai aftos ton Predator.
    Katalavaineis apo pou erxomai?

    Ean o dimhourgos tou Predator eixe provlhma me ton hrwa tou na xanei, den tha edine pote ta dikaiwmata sthn DC na ton xrhsimopoihsei, opote mallon kai h dikh tou apopsh einai h idia.

    Ta Aliens einai poly apla akomh poio cannon fodder apo tous Predators, afto den shmainei kati
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Εγώ πάντως να επισημάνω πως ο Batman έπαιξε με το Spawn και έφερε Χ (άθλιο σενάριο πραγματικά, εκτός των άλλων άντε να πιστέψεις πως ο νυχτερίδας τα έβαλε με έναν πεθαμένο με τις δυνάμεις της Κόλασης που μπορούσε να τον κάνει σκόνη με τη σκέψη του και κέρδισε), ενώ έπαιξε με το Grendel, κερδισε στα σημεία και του έσπασε το χέρι. Τρομερή ιστορία πάντως, βρείτε τη και διαβάστε τη.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Σημαίνει ότι η DC στην προκειμένη περίπτωση (και κάθε άλλη), που δεν είναι δική της δημιουργία ο Predator, θα τον υποβαθμίσει προκειμένου να αναδείξει το καμάρι της. Νομίζω ότι το ξαναείπα.

        Χαίρω πολύ, μου αντιστρέφεις αυτό που σου λέω. Ο καθένας κάνει ότι γουστάρει στα δικά το σύμπαντα κι αυτό είναι λάθος τρόπος να βγάλεις συμπεράσματα.

        Το επιχείρημα σου ως τώρα η μεγαλειότητα ενός ήρωα ΜΕΣΑ απ'το σύμπαν της εταιρείας που τον προωθεί ενώ την ίδια στιγμή ο άλλος δεν υφίσταται σε αυτόν τον κόσμο (και γενικά στα κόμικ δεν έχει δική του υπόσταση/κόμικ), παρά μόνο σα γενικός κομπάρσος που εξαρχής είναι καταδικασμένος να χάσει.

        Ξαναλέω, Predator = κινηματογράφος. Εκεί γεννήθηκε, εκεί έχει πρωταγωνιστικό ρόλο. Ούτε Guest star, Ούτε κομπάρσος.

        Τέσπα, νομίζω έγινα σαφής κι επιπλέον, βαρέθηκα.
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Ground o Batman είναι πολύ πιο επικίνδυνος απ'ότι πολλοί νομίζουν αλλά η αλήθεια είναι ότι στην DC το έχουν ψιλοχέσει.
          Έχω διαβάσει battle μεταξύ Batman-Superman που έληξε ισόπαλο. Ποιος ο superman που σπάει πλανήτες και κινείται με ταχύτητα φωτός.

          Τώρα μεταξύ comic Batman και Predator μάλλον θα έδινα την νίκη στον Batman γιατί έχει τόσα πολλά μαραφέτια που μπορεί να κάνει ότι θέλει. Αλλά για τον κόμικ Batman.
          Για τον κινηματογραφικό (Burton, Schumacher, Nolan) χάνουν εύκολα όλοι από έναν καλό Predator. (Ως καλό εννοώ αυτόν των 1, 2 και όχι τους αναλώσιμους των AVP).

          Comment


          • Exete dei oloi to Predator 2 h eimai o monos?

            Scatman sorry alla den eimai egw aftos pou yposthrizei kobarsous pou xanoun
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Originally posted by Ground_zero View Post
              Exete dei oloi to Predator 2 h eimai o monos?

              Scatman sorry alla den eimai egw aftos pou yposthrizei kobarsous pou xanoun
              O Predator του 2 μπαίνει σε δωμάτιο γεμάτο τρελοτζαμαϊκανούς, οπλισμένους σαν αστακούς και τους γαμεί στο δευτερόλεπτο. Τ'οτι χάνει στο τέλος είναι γιατί είναι ο κακός της υπόθεσης.

              Comment


              • Enas aoratos me lazer mpainei se ena dwmatio me tzamaikanous apo ekei pou den ton perimenei kaneis kai tous therizei me rouketes kai enas anapyros tha mporouse na to kanei afto.

                Ah kai etsi gia to reference o Batman kanei to idio xwris na einai aoratos xwris kanonia kai xwris na skotwsei tous adipalous tou.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Kαλά, Scatman και Ground, στη συζήτησή σας μου θυμίσατε παιδιά δημοτικού (με την καλή έννοια ). Ποιος ασχολείται τώρα με το αν είναι πιο δυνατοί οι Predators ή ο Batman, σημασία έχει να βγαίνουν γαμάτοι χαρακτήρες και να συμμετέχουν σε ιστορίες που θα μας κάνουν να γουστάρουμε. Αυτά περί ισχύος είναι κουραφέξαλα, γιατί και στο Watchmen, επί παραδείγματι, ο Rorschach είναι ο κατά κοινή ομολογία γαματότερος χαρακτήρας, την στιγμή που είναι από τους σχετικά αδύναμους της υπόθεσης.

                  Θέλω να καταλήξω στο ότι σε έναν χαρακτήρα έχει πρωταρχική σημασία το background του και το attitude του και όχι το πόσο ξύλο μπορεί να ρίξει. Οι Predators είναι ίσως τα αγαπημένα μου fictional όντα και το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι αν μπορούν να τα βάλουν με τον Batman, που σαν προφίλ ήρωα τον βρίσκω στην καλύτερη αδιάφορο. Άλλωστε, ο (γαματότατος) Thanos τους σφάζει όλους όποτε θέλει, οπότε...
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Asta afta ta papatzilikia, milas etsi epidh kai esy losers yposthrizeis.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • 1)O Predator κερδίζει στο AvP 1 με ανθρώπινη βοήθεια (Ο Batman είναι άνθρωπος).
                      2)Τα κόμικς Batman vs Predator δεν είναι μόνο της DC αλλά και της Dark Horse αν θυμάμαι καλά η οποία μάλιστα έχει βγάλει και κανονική σειρά predator.
                      3)Στο Predators πεθαίνουν 3 από δαύτους.Ο ένας μάλιστα από έναν απλό εκτελεστή της Yakuza.Και μάλιστα από σπαθί.
                      4)Σε κάποια τεύχη JLA ολόκληρη η ομάδα είχε εξουδετερωθεί από εξωγηίνους πολύ πιο δυνατούς από ότι ένας Predator,και μόνο ο Batman κατάφερε να τους σώσει.

                      Με invisibility,thermal detectors κλπ κι εγώ προκαλώ ολόκληρη γενοκτονία.

                      Άρα με απλά λόγια.
                      Batman>>>>>>>>>>>>Predator

                      Και για να μην παρεξηγηθώ.Τον Predator τον λατρεύω.Απλά ο Batman είναι πιο γαμιάς και γι'αυτό τον λατρεύω περισσότερο.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • 4)Σε κάποια τεύχη JLA ολόκληρη η ομάδα είχε εξουδετερωθεί από εξωγηίνους πολύ πιο δυνατούς από ότι ένας Predator,και μόνο ο Batman κατάφερε να τους σώσει.
                        Ω ναι, αυτό είχα κι εγώ στο μυαλό μου όσο διάβαζα τα παραπάνω. Είναι στο storyline New World Order του θεού τρελάρα Morrison. Απίστευτη ιστορία και εντελώς on character. Επίσης ο Batman έχει φάει ξύλο από πολύ κόσμο και έχει χάσει... Τα δυο πρόχειρα που μου έρχονται στο μυαλό είναι το Knightfall και το Hush. Τέλος πάντων χαλάρά ο Batman έχει τους Predators anytime.

                        Bέβαια το ότι η DC το έχει μπιπ με το cannon της πλέον είναι γεγονός. Εδώ και τρία χρόνια έχω κόψει μαχαίρι ό,τι ongoing τίτλους αγόραζα. Ειδικά τα 52 και infinite crisis τρελή μούφα. Για να μην αναφέρω την απόφαση να "εξαφανίσουν" τον Batman, να τον επαναφέρουν και τώρα να έχουμε δύο Batman( Wayne και Grayson) Ο Grayson είναι ο μόνος Robin που έχει το δικαίωμα να φοράει τη στολή αλλά οκ το πέθαναν εκεί στη DC. Πλέον προτιμώ one shot graphic novels του Batman που είναι ποιοτικότατα. Το Batman VS Spawn είναι από τα χειρότερα comic που έχω διαβάσει πάντως.

                        Χθες είδα το Goodbye Lenin. Πολύ όμορφη ταινία, απλή και ανθρώπινη. Έδινε την ιστορία του Τείχους με πολύ χιουμοριστικό αλλά ρεαλιστικό τρόπο. Thumbs up!
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • kala Batman VS spawn poly gelio, ta vrisidia tou Batman sto Spawn einai apistefta kai akomh poio poly gelio exei pou tou milaei les kai einai junior o allos...

                          Ekeino me ton Batman pou swzei olh thn JLA enw parallhla to aeroplano tou Bruce Wayne eixe anatinaxtei kai oloi ton nomizan nekro einai theiko comic.

                          - Twra kserw to adynato sas shmeio -
                          "Batman"
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Altair View Post
                            1)O Predator κερδίζει στο AvP 1 με ανθρώπινη βοήθεια (Ο Batman είναι άνθρωπος).
                            2)Τα κόμικς Batman vs Predator δεν είναι μόνο της DC αλλά και της Dark Horse αν θυμάμαι καλά η οποία μάλιστα έχει βγάλει και κανονική σειρά predator.
                            3)Στο Predators πεθαίνουν 3 από δαύτους.Ο ένας μάλιστα από έναν απλό εκτελεστή της Yakuza.Και μάλιστα από σπαθί.
                            4)Σε κάποια τεύχη JLA ολόκληρη η ομάδα είχε εξουδετερωθεί από εξωγηίνους πολύ πιο δυνατούς από ότι ένας Predator,και μόνο ο Batman κατάφερε να τους σώσει.

                            Με invisibility,thermal detectors κλπ κι εγώ προκαλώ ολόκληρη γενοκτονία.

                            Άρα με απλά λόγια.
                            Batman>>>>>>>>>>>>Predator

                            Και για να μην παρεξηγηθώ.Τον Predator τον λατρεύω.Απλά ο Batman είναι πιο γαμιάς και γι'αυτό τον λατρεύω περισσότερο.
                            1.) Η κοπέλα απλά τον καθυστέρησε και πέθανε απ'το Alien τέρας. Χωρίς τον Predator δε θα είχε επιβιώσει αφού αυτός προσέφερε το 90% της επιβίωσης

                            2.) Τα κόμικ είναι κόμικ και οι ταινίες, ταινίες. Τα είπαμε πιο πάνω.

                            3.) Ωραίο κι επιλεκτικό αυτό που λες. Η σκηνή όμως ήταν ως εξής, ο Predator βγάζει το stealth του (που μπορούσε να το χρησιμοποιήσει για να τον διαλύσει) και στο τέλος πεθαίνει κι ο Yakuza. Aλληλοεξόντωση ήταν κι όχι νίκη του Yakuza.

                            4.) Ε, σιγά που ο Μπατμαν δε θα έσωζε τους άπαντες. Αλλά τι να πεις. Κόμικ.

                            Είναι μέσα στις ικανότητες τους. Όπως ο Μπάτμαν χρησιμοποιεί τόσα μαραφέτια έτσι κι αυτοί έχουν τα δικά τους.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Mono pou opws exei apodeixtei tou batman ta marafetia nikane Predator.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Στα κόμικ. Μα καλά πόσες φορές θα πω το ίδιο?
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X