Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eida to Lucky Luke tou 2009.
    Eixa poly wraia cameos apo hrwes tou comic kai genika eixe kapoies kales faseis alla san synollo den mou arese, to perimena poly kalytero (kai tha mporouse na htan kalytero).
    Allh mia apotyxhmenh tainia Lucky Luke, mallon to exei katara to onoma...

    To cartoon ta eixe spasei agriws omws.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Περί Thor.

       
      Μιλάμε ότι η έμφαση που δόθηκε στο πως άλλαξε η συμπεριφορά του Thor, πως αναθεώρησε κάποια πράγματα ήταν ανύπαρκτη. Μια απλή απορία, η Jane (Natalie Portman) γιατί τον ερωτεύτηκε; Από τις 10 κουβέντες που αντάλλαξαν; Θα μου πείτε τι ψάχνω να βρω τώρα, απλά θέλω να πω ότι έπρεπε η ταινία να δώσει λίγη προσοχή και να δικαιολογήσει με ωραίο τρόπο την αλλαγή μέσα στον Thor, ώστε να είναι άξιος του Mjolnir. Τώρα το ξεπέταξαν με το κλασικό κλισέ "ερωτεύθηκε και θυσιάστηκε για χάρη της".......

      This.

      Αν και έχω ενστάσεις για το ειδύλλιο Natalie - Βίκινγκ. Η πρώτη λογικό είναι να τον ερωτευτεί, τέτοια μούσκουλα δεν τα συναντάς και κάθε μέρα. Η στάση του Thor από την άλλη στο όλο θέμα είναι κάπως παράδοξη, είμαι σίγουρος ότι στην Asgard έχει και καλύτερα γκομενάκια.

      Επίσης, ok, μετά από αυτό απλώς αποφάσισα να μην ξαναδώ superhero movie. Όλοι λένε ότι είναι τέλειο και εμένα απλώς μου φάνηκε μία μετριότητα.
      Μάλλον έχω γεράσει πολύ για τέτοιες ταινίες.
      "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

      Comment


      • Μέτριο δεν το λες σε καμία περίπτωση.Είναι αρκετά καλό για αυτά που περιμένει ο καθένας να δει.Αλλά όπως έχω πει σε άνωθεν ποστ,είναι κλασσική "μαρβελιά" με όλα τα συν και τα πλν που αυτό συνεπάγεται.
        9 Ιουνίου X-Men First Class λέμε.
        Carpe diem

        Comment


        • Fast and the Furious 5
          Απλά η καλύτερη action ταινία που έχω δει τα τελευταία χρόνια. Το Thor ήταν μια τεράστια πατάτα μπροστά στο έπος...

          Comment


          • Προσωπικά δεν καίγομαι να πάω να δω άλλο ένα fast and furious.Φτάνει!Αυτό το μήνα προτίμησα να δω το Thor και την Κοκκινοσκουφίτσα και θα πάω να δω και τους πειρατές παρά να δω το συγκεκριμένο κλισέ πια!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Προτίμησες να δεις κοκκινοσκουφίτσα; Ε, είμαστε σε άλλο κόσμο τότε άστο.

              Comment


              • Πήγα και εγώ σήμερα να το δω αλλα είχε κόσμο και έφυγα.
                Θα περιμένει μια βδομάδα ακόμα.
                I'm back bitches... Version 2.0

                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                Comment


                • Elpizw na einai ontws kalo giati an krinw apo ta 4 prwhgoumena, tote kai emeis eimaste se allo kosmo
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Εγώ γουστάρω καγκουριά, αυτοκίνητα, γκόμενες, κόντρες action σκηνές που αψηφούν τους νόμους της βαρύτητας και etc. Άμα είστε κοντά στο Profile δείτε άφοβα. PP
                    Πάντως με εξαίρεση το 3 (που δεν το λέω και άσχημο) όλα τα προηγούμενα μου άρεσαν πολύ.

                    Comment


                    • Τον τελευταίο καιρό είδα 2 ταινίες που καταπιάνονται με comic ήρωες και πως άνθρωποι της καθημερινότητας προσπαθούν να προσφέρουν με τον δικό τους τρόπο δικαιοσύνη για να καλητερέχουν τις ζωές τους βάζοντας τα με τους νονούς της νύχτας
                      Η πρώτη είναι το Green Hornet και η δεύτερη το Kick Ass . Και οι δύο ταινίες προτείνονται ανεπυφύλακτα στους φίλους των comics αλλά και σε όσους θέλουν ταινίες με μπόλικη δράση και δόση χιούμορ.

                      Μιας και αναφέρθηκε παραπάνω το Fast 5 θα ήθελα να πω πως οι fan της σειράς θα προβληματιστούν καθώς οι σκηνές με αυτοκίνητα που είναι και το κύριο στοιχείο της σειράς είναι δυστιχώς ελάχιστες , παρόλα'υτά έχει άπειρη δράση και το στοιχείο της υπερβολής ξεχιλήζει.

                      Comment


                      • Ειδα το επικοκαφρικο ....

                        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                        Comment


                        • Αυτό τον καιρό είδα όλες τις Street Fighter ταινίες (τις Animated, όχι την πατάτα με τον Van Damme).

                          Street Fighter II The Animated Movie (1994)
                          Street Fighter Alpha: The Movie (1999)
                          Street Fighter: Generations (Alpha 2)(2005)
                          Street Fighter IV: The Ties That Bind (2009)

                          Δεν δίνουν σχεδόν καθόλου σημασία στους χαραχτήρες πέραν 7-8, έχτος από την πρώτη ταινία (και αυτό με το ζόρι). Στις υπόλοιπες είναι σαν να μην υπάρχουν.

                          Παρολαυτά έχουν τις επικές τους στιγμές, και έμαθα αρκετά περισσότερα για το Street Fighter γενικά. Η δεύτερη ταινία είναι μάλλον η χειρότερη.

                          Ryu rules!

                          Comment


                          • Eida to kainourio peirates ths karaivikhs.
                            Imo h kalyterh apoles.
                            Mono pou den exei Orlando bloom mesa htane pure win, mono to shmeio me thn gorgona me ksenerwse.

                            Barbossa FTW, o Blackbeard htan kai gamw epishs.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • LOL πολυ αναποδα απο σενα, δε μ' αρεσε οσο τα προηγουμενα και το σημειο με τη γοργονα ηταν απο τα καλυτερα για μενα. Γενικα προς το τελος ηταν καλο, στην αρχη το βρηκα πολυ αργο και αδιαφορο.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Για μένα η σειρά των πειρατών πηγαίνει 2 / 1 / 4 / ---- (πολύ μακριά) ------- (πάρα πολύ μακριά) ----> 3

                                Τις εντυπώσεις τις κερδίζει ο Μαυρογένης πάντως, ο πιο σκατόψυχος χαρακτ΄ρηας στη σειρά.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X