Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μέσα στο τελευταίο τριήμερο είδα τις εξής ταινίες.
    Crocodile Dundee,A Nightmare On Elm Street (1984), The Hangover 2.

    Λίγα σχόλια:
    Το πρώτο δεν το είχα δει ποτέ και μιας και έτυχε να το βρω σε freeleech torrent είπα να το δω,το δεύτερο το είχα πρωτοδεί σε βιντεοκασσέτα πολλά χρόνια πριν και μου γέννησε την απορία γιατί δεν βγαίνουν πια ταινίες τρόμου σαν και αυτή.
    Το Hangover 2 μου φάνηκε ολόιδιο με το 1,αλλά μου άρεσε πιο πολύ γιατί το είδα στο σινεμά με μεγάλη παρέα ενώ το πρώτο το είδα μόνος μου στο πισί.
    Carpe diem

    Comment


    • Ela pes thn alhthia to Crocodile Dandee den htan to kalitero?
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • A Nightmare On Elm Street άνετα στην κορυφή.
        Carpe diem

        Comment


        • Ah to palio eides? E ok an goustareis perissotero thriller nai einai koryfh.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Μόλις είδα και το δεύτερο.Άθλιο.Πραγματικά.Ακόμα και το remake του πρώτου,καλύτερο είναι.Μιλάμε για μια υπερμεγεθή πατάτα.Το είχα ξαναδεί,όπως και το 1,αλλά δεν θυμόμουν γιατί δεν μου άρεσε τότε.Οπότε είπα να το ξαναδώ με μεγαλύτερη επιείκια.Τζάμπα κόπος.Άθλιο.
            Το μόνο καλό,ήταν τα εφέ που για τότε,πρέπει να φαινόντουσαν απίστευτα.Βέβαια οσα κάνανε το πρωτότυπο,κλασσικό,απουσίαζαν.Γωνίες λήψηςμουσική,ατμόσφαιρα,ιστορία,εντυπωσιακοί φόνοι.Το Freddy's Revenge είναι μια πατάτα.1/10.
            Στο πρώτο,σε περίπτωση που αναρωτιέστε βάζω 10/10.
            Πάω για το τρίτο,το οποίο δεν έχω ξαναδεί και απ'όσο διαβάζω είναι το καλύτερο της σειράς μετά το πρώτο.
            Carpe diem

            Comment


            • Είδα χτες το Super 8. Είχα ακούσει θετικά σχόλια, στο IMDB παίρνει γύρω στα 8, και από το trailer μου φάνηκε ενδιαφέρον.

              Το πρώτο μισό ήταν αρκετά καλο, με την καταστροφή του τρένου να είναι από τις πιο εντυπωσιακές που έχω δει.

              Το δεύτερο μισό, είναι ΠΑΤΑΤΑ! Ειδικά το τέλος, αααααααααααααααααααααα! Κλισέ? ΚΛΙΣΕ! ΤΙΓΚΑ ΣΤΑ ΚΛΙΣΕ! Τα κλισέ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ! Τυπικότητες, συνηθισμένες φάσεις, αναμενόμενες, χιλιοειπωμένες ατάκες... Κατάντησε σαν ταινία για όλη την οικογένεια που έχει και ζωάκια μέσα.

              Το τέλος πραγματικά δεν υπάρχει. Μα πως μπόρεσαν να το κάνουν τόσο κλισέ...

               
              Alien: AHHHHHHHHHHH YOU DEAD!
              Child: Wait! Relax men... I know your problems.
              Alien: WOOT!
              Child: Yes... I know you've been in a bad situation, and that's why you are so mad. I understand but, that's life dude. Chillout.
              Alien: ...
              Child: I know how you feel. Life is sometimes unfair.
              Alien: True.
              Child: Shit happens.
              Alien: Totally.
              Child: Put me down, and leave in peace. Besides, you can't kill me too just like that, I'm the protagonist.
              Alien: Sure. Nice talking to you. It was a refreshing moment, and a nice chit-chat.
              Child: No problem.
              Alien: Don't miss the fireworks.
              Child: Fireworks? Hooray!
              Alien: ;) Bye.
              Child: Seeya.


              ΟΛΑ όσα γίνονται στο τέλος, μα μέχρι και η πραγματική κίνηση κάποιου χαραχτήρα, είναι ΤΙΠΙΚΙΑ/ΚΛΙΣΕ φάση. Έχει καιρό να δω τόσο άσχημο τέλος σε ταινία, πραγματικά. Κρίμα. Σίγουρα δεν αξίζει την βαθμολογία που έχει, ειδικά για ταινία mystery/thriller.

              Altair Το 2 είναι αυτό με το λεωφορείο στην αρχή έτσι?

              Τα είδα όλα όταν ήμουν 6-7 χρόνον, άντε 8. Το 3 ναι είναι ένα από τα top, ίσος το ανώτερο.

              Comment


              • Apo elm street egw proswpika pistevw oti to 6 einai epishs apo ta poly kala kai isws to proswpika agaphmeno mou.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Του 6 πάντα μου άρεσε η αρχή του περισσότερο. Η φάση με το VideoGame επίσης πολύ καλή. Θέλω και εγώ να τα ξαναδώ κάποια στιγμή.

                  Comment


                  • Power glove lol!
                    Now I am playing with power!
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Originally posted by Aion
                      Είδα χτες το Super 8. Είχα ακούσει θετικά σχόλια, στο IMDB παίρνει γύρω στα 8, και από το trailer μου φάνηκε ενδιαφέρον.

                      Το πρώτο μισό ήταν αρκετά καλο, με την καταστροφή του τρένου να είναι από τις πιο εντυπωσιακές που έχω δει.

                      Το δεύτερο μισό, είναι ΠΑΤΑΤΑ! Ειδικά το τέλος, αααααααααααααααααααααα! Κλισέ? ΚΛΙΣΕ! ΤΙΓΚΑ ΣΤΑ ΚΛΙΣΕ! Τα κλισέ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ! Τυπικότητες, συνηθισμένες φάσεις, αναμενόμενες, χιλιοειπωμένες ατάκες... Κατάντησε σαν ταινία για όλη την οικογένεια που έχει και ζωάκια μέσα.

                      Το τέλος πραγματικά δεν υπάρχει. Μα πως μπόρεσαν να το κάνουν τόσο κλισέ...

                       
                      Alien: AHHHHHHHHHHH YOU DEAD!
                      Child: Wait! Relax men... I know your problems.
                      Alien: WOOT!
                      Child: Yes... I know you've been in a bad situation, and that's why you are so mad. I understand but, that's life dude. Chillout.
                      Alien: ...
                      Child: I know how you feel. Life is sometimes unfair.
                      Alien: True.
                      Child: Shit happens.
                      Alien: Totally.
                      Child: Put me down, and leave in peace. Besides, you can't kill me too just like that, I'm the protagonist.
                      Alien: Sure. Nice talking to you. It was a refreshing moment, and a nice chit-chat.
                      Child: No problem.
                      Alien: Don't miss the fireworks.
                      Child: Fireworks? Hooray!
                      Alien: ;) Bye.
                      Child: Seeya.


                      ΟΛΑ όσα γίνονται στο τέλος, μα μέχρι και η πραγματική κίνηση κάποιου χαραχτήρα, είναι ΤΙΠΙΚΙΑ/ΚΛΙΣΕ φάση. Έχει καιρό να δω τόσο άσχημο τέλος σε ταινία, πραγματικά. Κρίμα. Σίγουρα δεν αξίζει την βαθμολογία που έχει, ειδικά για ταινία mystery/thriller.

                      Altair Το 2 είναι αυτό με το λεωφορείο στην αρχή έτσι?

                      Τα είδα όλα όταν ήμουν 6-7 χρόνον, άντε 8. Το 3 ναι είναι ένα από τα top, ίσος το ανώτερο.
                      To Super 8 το είδα και εγώ πριν μερικές μέρες και συμφωνώ ότι είναι υπερεκτιμημένη η ταινία. Ήταν πολύ καλά στημένη, είχε ωραία ατμόσφαιρα, ωραία φωτογραφία και γενικά το στυλάκι των 80s ταινιών ήταν πολύ πετυχημένο, το cast και οι ερμηνείες ήταν καλές (ειδικά η πιτσιρίκα ήταν απίστευτη), αλλά η ταινία ήταν βαρετή!!!

                      Καμιά πρωτοτυπία στο σενάριο, ένα τέτοιο σενάριο θα έκανε αίσθηση ίσως πριν 20 χρόνια, τώρα δεν γίνεται να κρατήσει το ενδιαφέρον του κοινού. Μυστήριο; Δεν υπήρχε σημείο της ταινίας που να με νοιάζει τι θα γίνει παρακάτω. Το τρικ με το τέρας-εξωγήινο που δεν το έδειχνε σχεδόν καθόλου στα 3/4 της ταινίας ήταν επίσης ανούσιο. Όποιος είχε δει το trailer ήξερε τι παίζει και ας μην το δείχνουν και εκεί. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πίστεψαν ότι η αποκάλυψη του τι ήταν ή μάλλον πως ήταν εμφανισιακά αυτό που το έσκασε απ' το βαγόνι θα εντυπωσίαζε το κοινό...

                      Περίμενα πολλά περισσότερα από τον J.J. Abrams, του οποίο το Fringe για παράδειγμα με καθήλωσε επί ένα μήνα, όπου είδα και τις 3 σεζόν.

                      Comment


                      • Περί Elm Street,έχω δει μόνο τα 2 πρώτα,μετά το βίντεοκλαμπ έκοψε τις βιντεοκασσέτες και έδινε μόνο dvd με αποτέλεσμα να μην προλάβω να δω τις υπόλοιπες.Τόσο καιρό δεν τα έβρισκα με ενσωματωμένους υπότιτλους οπότε και είχαν πάει πίσω.Αλλά τώρα που τα βρήκα θα τα δω όλα.Το μόνο κακό είναι ότι πρέπει να περιμένω να βραδιάσει,γιατί οκ,μεσημεριάτικα να δω τέτοια ταινία δεν λέει.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Otan phgainame gymnasio mazi me enan filo, eixame dei oti thriller epoxhs yphrxe, gia kana 2 xronia peripou nikiazame kassetes kathe 1 me 2 hmeres.
                          Ta elm street, ta friday the 13th, ta Halloween kai thn koukla tou satana ta eidame ola panw apo 5-6 fores to kathena.
                          Apo ekeinh thn epoxh kai epeita stamathsa na vlepw thriller, den me entypwsiazoun pleon ws tainies.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Overdose το λένε αυτό.
                            Κι εγώ πλέον σπάνια εντυπωσιάζομαι από μια ταινία τρόμου.Το Rec ας πούμε είναι πολύ καλό.Τώρα κάτι Saw,Hostel δεν τα βλέπω για να τρομάξω αλλά για τη βία που αυτά περιέχουν.;)
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Ta saw tha htan poly kalytera ean den eixan afthn thn via pou exoun imo.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Originally posted by Spahar View Post
                                συμφωνώ ότι είναι υπερεκτιμημένη η ταινία. Ήταν πολύ καλά στημένη, είχε ωραία ατμόσφαιρα, ωραία φωτογραφία και γενικά το στυλάκι των 80s ταινιών ήταν πολύ πετυχημένο, το cast και οι ερμηνείες ήταν καλές (ειδικά η πιτσιρίκα ήταν απίστευτη), αλλά η ταινία ήταν βαρετή!!!

                                Καμιά πρωτοτυπία στο σενάριο, ένα τέτοιο σενάριο θα έκανε αίσθηση ίσως πριν 20 χρόνια, τώρα δεν γίνεται να κρατήσει το ενδιαφέρον του κοινού. Μυστήριο; Δεν υπήρχε σημείο της ταινίας που να με νοιάζει τι θα γίνει παρακάτω. Το τρικ με το τέρας-εξωγήινο που δεν το έδειχνε σχεδόν καθόλου στα 3/4 της ταινίας ήταν επίσης ανούσιο. Όποιος είχε δει το trailer ήξερε τι παίζει και ας μην το δείχνουν και εκεί. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πίστεψαν ότι η αποκάλυψη του τι ήταν ή μάλλον πως ήταν εμφανισιακά αυτό που το έσκασε απ' το βαγόνι θα εντυπωσίαζε το κοινό...
                                Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο, έτσι ακριβώς. Απλά στην αρχή την βρήκα κάπως ενδιαφέρον, καθώς ήμουν τόσο ανίδεος, και το hype μου θόλωσε τα νερά.

                                Comment

                                Working...
                                X