Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χμ...

    Ναι
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment




    • Ola afta pou legame
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Είδα που να μην έβλεπα τη "Μελαγχολία" του Τρίερ.

        Στην πρώτη μισή ταινία ο Τρίερ ασκεί κριτική στο φορμαλισμό και νεύρωση του γάμου, μόνο που το κάνει μισά και βασίεζται κυρίως σε μια Κίρστεν Ντανστ να κάνει πράγματα από νευρωτικά μέχρι παλαβά, απεικονίζοντας υποτίθεται το αδιέξοδο που έχει βρεθεί. Όχι κάτι συγκλονιστικό αλλά καλούλι. Το δεύτερο μισό είναι τραγελαφικό. Ο Τρίερ να προσπαθεί να γίνει Ταρκόφκσι και να στήσει μια ελεγεία για το τέλος του κόσμου αλλά τα κάνει ΣΚΑΤΑ. Συμβολισμοί του κώλου (ένας πλανήτης που λέγεται Μελαγχολία και είναι ή δεν είναι σε τροχιά σύγκρουσης με τη Γη???? Είμαστε σοβαροί?????), διάλογοι της πλάκας, η Κίρστεν Ντανστ αν και παίζει καλά δεν έχει από πού να πιαστεί και περιφέρεται στα πλάνα με στυλ μεταξύ κατατονίας και αδιαφορίας, η αδερφή της σε φάση τρομοκρατημένης νοικοκυράς που ψάχνει στα Ίντερνετς να δει αν ο πλανήτης θα πέσει πάνω της, κι ένας Κίφερ Σάδερλαντ, ο μόνος αξιοπρεπής άνθρωπος στο δεύτερο μισό, στο ρόλο ενός ερασιτέχνη αστρονόμου που κόβει το κεφάλι του πως ο πλανήτης θα προσπεράσει. ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ!!!! Μιλάμε για ακόμα μεγαλύτερη αποτυχία από τον "Αντίχριστο". Καμία συνοχή, κανένα νόημα, καμία ιδέα, καμία σκηνοθετική άποψη. Το μόνο που κρατάω είναι μερικά ωραία πλάνα και η Κίρστεν Ντανστ, που σαν κοπέλα μου αρέσει πολύ. Ψηλέα, σκατά τα έκανες.

        Μείνετε μακριά και προτιμήστε τον Κόναν το Βάρβαρο.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Ά τώρα θα το δω, ακούγεται πολύ τραλαλά, θυμίζει διασταύρωση Revolutionary Road με 24

          Comment


          • Είναι περισσότερο Revolutionary Road με Rachel Getting Married(ναι, έχω δει και τις δύο...). Η φωτογραφία είναι αριστουργηματική.

            Comment


            • Και εγω εχω δει τα παραπανω το Revolutionary Road αν και παραξηγημενο , εμενα μου αρεσε πολυ

              Χθες ειδα Inception , πολυ καλη sci-fi ταινια με μπολικη δραση γουσταρα καθολη την διαρκεια και δεν με κουρασε καθολου , οπως αρχηκα πιστευα , αυτος ηταν και ο κυριος λογος που καθηστερησα τοσο πολυ να την δω...

              Comment


              • H tainia argei mexri na ekshgisoun tous kanones, apo ekei kai ystera kai emena mou arese para poly!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Bart δεν το είχες δει τόσο καιρό;Ντροπή.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • I am not proud of that .
                    Ειδα σημερα Thor (1080p , DTS κτλ) αρκετα καλη φαση και δεν του το χα.

                    Comment


                    • Requiem for a Dream, 10/10, δεν νομίζω να με έχει αγγίξει τόσο άλλη ταινία στο παρελθόν. Δεν ξέρω πως μου ήρθε και την είδα τώρα αλλά χαίρομαι που το έκανα.

                      The War Zone(1999) 4/10 το τέλος με απογοήτευσε αρκετά, παρά τις καλές κρητικές.

                      The Pi-π(1998) Mπορώ να πω ότι την καταευχαριστήθηκα. 7/10

                      Comment


                      • Είδα την ταινία Tekken.Μιλάμε για τεράστια μούφα.Ακόμα και το Street Fighter καλύτερο ήταν.Όπως και να'χει εγώ το ευχαριστήθηκα,ίσως επειδή δεν είχα προσδοκίες,ίσως επειδή είχα καιρό να δω ταινία.Του βάζω ένα 3/10.Κι ένα 10/10 στην κοπέλα που έπαιζε την Christie (Kelly Overton).
                        Carpe diem

                        Comment


                        • To Your Highness μόλις είδα, τι γαμάτη ταινία ήταν αυτή!!!!!!!!! Απίστευτη! Φουλ rpg-o videogame-ιδικη, με απίθανο σαρκαστικό ύφος. Μέχρι και stage fatality είχε! RESPECT!!!!!
                          sigpic

                          Comment


                          • Kai egw gelasa
                            Thn perimena apo to trailer afth thn tainia lol poly kafrila!
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Originally posted by deus_d0pe View Post
                              To Your Highness μόλις είδα, τι γαμάτη ταινία ήταν αυτή!!!!!!!!! Απίστευτη! Φουλ rpg-o videogame-ιδικη, με απίθανο σαρκαστικό ύφος. Μέχρι και stage fatality είχε! RESPECT!!!!!
                              το ειδα προχθες και δεν γινεται να συμφωνισω περισσοτερο!

                              λοιπον δεν συνηθιζω να γραφω για ταινιες που ειδα αλλα επειδη ειχα καιρο να ενθουσιαστω τοσο, χθες ειδα το The Skin I Live In του almodovar και πιστευω οτι ειναι η καλυτερη του ταινια so far

                              Comment


                              • Ψες είδα μια ταινία που είχε σκηνή στην οποία έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Ποτέ δεν περίμενα ότι αντίστοιχης φύσης ταινία θα παρουσίαζε ένα τέτοιο ζήτημα τόσο ντόμπρα και τόσο ανοικτά (δεν γίνομαι πιο συγκεκριμένος γιατί θα πω spoilers).

                                Λέγεται The International, είναι παραγωγή του 2009 από τον σκηνοθέτη του Lola Rennt, η υπόθεσή της φαίνεται τετριμμένη αλλά σπάει σχεδόν κάθε κλισέ περιπέτειας που έχω δει μέχρι τώρα..
                                "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                                Comment

                                Working...
                                X